www.suvalkietis.lt
Pagrindinis Suvalkijos krašto informacijos skleidėjas nuo 1942 m.

Marijampolės savivaldybės ūkininką ir įmonę „Mantinga“ ministras gyrė už ryžtą ir novatorišką požiūrį

Tęsdamas pažintį su Lietuvos ūkininkais ir pramonės įmonėmis, žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas svečiavosi Suvalkijoje. Aplankęs jaunąjį mėsinių galvijų augintoją ir modernią šaldytų duonos gaminių įmonę, ministras susipažino su skirtingiems sektoriams atstovaujančių veiklų pasiekimais ir kasdienybe.

Karjeros kryptį padiktavo patirtis tėvų ūkyje

Žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas (dešinėje), susipažinęs su Marijampolės savivaldybės ūkininku Mykolu Šveikausku ir jo mėsinių galvijų ūkiu, gyrė ūkininką už entuziazmą ir ryžtą.
Žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas (dešinėje), susipažinęs su Marijampolės savivaldybės ūkininku Mykolu Šveikausku ir jo mėsinių galvijų ūkiu, gyrė ūkininką už entuziazmą ir ryžtą.

Pirmasis K. Navicko sustojimas Suvalkijoje buvo Marijampolės savivaldybės Gudinės kaime pas mėsinių galvijų augintoją, 24-erių Mykolą Šveikauską. Jaunas vaikino amžius ir pasirinkta karjeros kryptis žavi ir stebina, tačiau jaunasis ūkininkas paaiškina, jog toks sprendimas buvo neišvengiamas. Mykolas pripažino, kad dar būdamas paauglys žinojo, jog savo gyvenimą sies su žemės ūkiu ir mėsiniais gyvuliais, mat mėsinius galvijus nemažai metų augino jo tėtis. Todėl Mykolas, įgijęs agronomo specialybę, kaip ir planavo, grįžo į gimtąjį Gudinės kaimą, ėmė kurti nuosavą ūkį. Padedamas artimųjų, įsigijo pirmuosius hektarus žemės ir keletą mėsinių raguočių. Pasinaudojęs parama pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 m. programos (KPP) priemonės „Ūkio ir verslo plėtra“ veiklos sritį „Parama jaunųjų ūkininkų įsikūrimui“ Mykolas plėtė ūkį, didindamas dirbamų plotų ir galvijų skaičių, taigi šiandien savarankiškai dirba jau 60 hektarų ir prižiūri apie 40 simentalų veislės raguočių. Maža to, jo žinioje ir šiuo metu į Vokietiją išvykusio dirbti tėčio augintiniai bei dirbami žemės plotai.

Vizitą vertina kaip paskatinimą

M. Šveikauskas, priimdamas K. Navicką savo ūkyje, sakė, jog žemės ūkio ministro apsilankymas jam daug reiškia.

– Malonu, kad aukščiausioji žemės ūkio valdžia rūpinasi, klausia nuomonės, teiraujasi, kaip laikosi jauni ūkininkai. Toks dėmesys man yra tarsi veiklos įvertinimas, paskatinimas nesustoti, toliau siekti savo tikslų. Tai lyg padrąsinimas, paaiškinimas, kad einu teisingu keliu ir jog verta nesustoti, – paaiškino ūkininkas.

Sutinka, kad konkretumas – svarbu

K. Navickas gyrė M. Šveikauską už entuziazmą ir ryžtą pasirinkus ūkininkavimą ir būtent gyvulininkystę.

– Marijampolės regionas – derlingų žemių kraštas, todėl dauguma užsiima augalininkyste. Svarbu, kad žemės ūkyje būtų įvairovė, todėl labai skatintina gyvulininkystė. Ši žemės ūkio šaka jauniesiems ūkininkams paprastai mažiau patraukli, palyginti su augalininkyste, nes visus metus reikia skirti daugiau pastangų, darbo, laiko. Negaliu nesidžiaugti ir nekreipti dėmesio, kai prasmę ir perspektyvas gyvulininkystėje mato jaunas žmogus. Mano, kaip žemės ūkio ministro, pareiga pasirūpinti, kad gyvulininkystę rinktųsi daugiau ūkininkų. Pakalbėjęs su Mykolu, suprantu, kad daug kas priklauso nuo noro ir pašaukimo. Žinoma, ne mažiau svarbus konkretumas paramų taisyklėse. Prieš prisiimdami įsipareigojimus, ūkininkai turi žinoti ne tik tai, kas jiems duodama, bet ir ko iš jų tikimasi. Neturi būti interpretacijų, kurios grėstų sankcijomis ar baudomis, – teigė žemės ūkio ministras.

Gyrė už modernių sprendimų diegimą

Kęstutį Navicką (kairėje) sužavėjo Marijampolėje veikiančios UAB „Mantinga“, kurią jam aprodė įmonės valdybos pirmininkas Klemencas Agentas, novatoriškas požiūris į naująsias technologijas.
Kęstutį Navicką (kairėje) sužavėjo Marijampolėje veikiančios UAB „Mantinga“, kurią jam aprodė įmonės valdybos pirmininkas Klemencas Agentas, novatoriškas požiūris į naująsias technologijas.

Po vizito pas ūkininką Mykolą Šveikauską žemės ūkio ministras K. Navickas lankėsi šaldytos duonos ir pyragų gaminių įmonėje „Mantinga“. Inovatyvioje maisto pramonės įmonėje įdiegta moderni įranga gerokai palengvina sudėtingą gamybos procesą. Ministras, apžiūrėjęs naujausią įmonės duonos ir saldžių gaminių liniją, neslėpė susižavėjimo.
– Pabuvus „Mantingoje“ galima suprasti, kiek daug yra pažengęs mokslas ir kaip puiku, jog sprendimai pritaikomi ne tik laboratorijose, bet ir maisto pramonės įmonėse. Džiugu, jog „Mantinga“ naujausius išradimus pritaiko, vykdydama įmonės plėtrą ir investuodama į gaminių kokybę. Kad patektume į cechą, turėjome praeiti trijų lygių patikrą – tuomet tapo aišku, kaip įmonė sugebėjo išvengti didelių koronaviruso protrūkių, – teigė ministras K. Navickas.

Gebėjimas prisitaikyti – vertybė

Gyręs įmonę už inovacijų maisto pramonėje taikymą žemės ūkio ministras klausė „Mantingos“ valdybos pirmininko Klemenco Agento, su kokiomis problemomis šiomis dienomis susiduria maisto pramonės įmonės. Pasirodo, kas ūkininkams šiuo metu yra džiaugsmas, duonos ir pyragėlių gamintojai „Mantingai“ yra galvos skausmas. Tai – padidėjusios grūdų kainos, dėl ko brango miltai – svarbiausia žaliava.

– Viliuosi, kad kainos stabilizuosis, kita vertus, džiaugiuosi, kad gebate prisitaikyti ir investuojate į plėtrą ir inovacijas. Tikras laimėjimas, kad „Mantingos“ produkcija eksportuojama į įvairias pasaulio šalis, netgi Japoniją, kur šiemet vyks olimpinės vasaros žaidynės. Turime didžiuotis, kad Marijampolėje pagamintą „Mantingos“ produkciją ragaus ir Tokijo olimpinių žaidynių dalyviai, – „Mantingos“ pasiekimus įvertino žemės ūkio ministras.

Vytenio Skroblo ir Ričardo Pasiliausko nuotraukos

Užs. 534.

Ši svetainė naudoja slapukus, kad pagerintų jūsų patirtį. Manome, kad jums tai tinka, bet galite atsisakyti, jei norite. Priimti Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika