Dalį „Suvalkiečio“ žinių ir naujienų galima skaityti naujienų dalijimosi platformoje etaplius.lt, pasirinkus Marijampolės regioną.

 


Pažinimo laboratorija

Sekite mus:

Iki metų pabaigos pratęsiamas paraiškų daugiabučių renovacijai teikimas

Remiantis aplinkos ministro įsakymu, pratęsiamas terminas teikti paraiškas daugiabučiams renovuoti pagal Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programą. Naujas paraiškų teikimo terminas – gruodžio 31 d.

„Šiuo metu esame gavę jau daugiau nei 100 paraiškų. Įvertinę karantino keliamus sunkumus, matome, kad daugiabučių gyventojams reikia daugiau laiko susirinkimams, aptarimams, sprendimų priėmimui, todėl kvietimo terminas buvo pratęstas iki šių metų pabaigos“, – teigia Būsto energijos taupymo agentūros direktorius Valius Serbenta.

Daugiabučių renovacija Lietuvoje.

Daugiabučių renovacija Lietuvoje. Nuotrauka iš BETA archyvo.

Dėl renovacijos sprendimų dar nepriėmusiuose daugiabučiuose susirinkimai vykdomi nuotoliniu būdu, taikant vaizdo skambučių formatą. Balsavimas vykdomas raštu, pašto dėžučių ar balsadėžių pagalba. Visgi sprendimų priėmimas, naudojant būtent elektronines priemones, tenkina ne visus daugiabučius, todėl didelė dalis administratorių dar laukia, kada pasibaigs karantino ribojimai, suteikiantys galimybę susirinkimus organizuoti gyvai.

Pagal kvietime nurodytas sąlygas, valstybės parama skiriama visoms daugiabučio namo renovacijos projekto parengimo, administravimo ir statybos techninės priežiūros išlaidoms padengti. Taip pat kompensuojama ir 30 proc. investicijų, tenkančių energiją taupančių priemonių įgyvendinimui. 100 proc. papildoma parama teikiama mažas pajamas turintiems gyventojams, kuriems padengiamos visos su namo renovacijos projekto įgyvendinimu susijusios išlaidos.

Šiais metais daugiabučiui sudaryta ir daugiau galimybių būti nepriklausomam nuo išorinių energijos tiekėjų ir energiją šilumai bei karštam vandeniui gamintis naudojant atsinaujinančios energijos įrenginius, tokius kaip šilumos siurbliai ar saulės kolektoriai. Tokiems projektams ir priemonėms gali būti skiriama ir papildoma parama iš Aplinkos ministerijos administruojamos Klimato kaitos programos, siekianti 30 proc.

Didesniuose kaip 1500 kv. m ploto daugiabučiuose, esant techninėms galimybėms, įrengti saulės jėgaines, gaminančias elektrą namo bendrojo naudojimo reikmėms – toks reikalavimas taip pat įtrauktas į kvietimą.

Būsto energijos taupymo agentūra pažymi, kas gali teikti paraiškas. Į šį sąrašą patenka ir savivaldybės, ir daugiabučio namo bendrojo naudojimo objektų valdytojai. Taip pat šias paraiškas gali teikti savivaldybės paskirti energinio efektyvumo didinimo programos administratoriai.

Paraiškos daugiabučių renovacijai teikiamos Būsto energijos taupymo agentūrai. Jos priimamos visuose BETA regioniniuose padaliniuose tiesiogiai arba naudojantis pašto ir pasiuntinių teikiamomis paslaugomis.

Šiuo metu yra įgyvendinama apie 600 daugiabučių atnaujinimo projektų, o dar apie 800 projektų yra skirtingose projektų parengimo stadijose. Šiemet atnaujintų daugiabučių skaičius siekia 110. Gauti išsamią konsultaciją visais su būsto atnaujinimu susijusiais klausimais galima paskambinus nemokama telefono linija 8 800 200 12.

 

 

 

 

 

Užs. 561.

Komentarai baigti.

Naujausia informacija