www.suvalkietis.lt
Pagrindinis Suvalkijos krašto informacijos skleidėjas nuo 1942 m.

Paežerių dvaro parke atgijo pasakos

Ar seniai buvote Paežerių dvare? Ko gero – taip, nes žiema, karantinas ir judėjimo tarp savivaldybių ribojimai net ir mėgstantiems pasižvalgyti nebūtinai po tolimas vietas ilgokai trukdė. O čia, dvaro sodyboje, dar tiksliau – didžiuliame parke, kuris šiuo metu pilnas gyvybės, ilgiau nesilankiusio laukia nemažai naujovių. Jau ir pernai (nors taip pat trukdė karantinas) čia vyko medžio skulptorių pleneras. Keturi žinomi meistrai, kurių darbais ne vienerius metus gėrimės ne tik Suvalkijoje – Raimundas Blažaitis, Artūras Zienka, Juozas Videika ir Antanas Lastauskas – pernai papuošė parko erdves dvaro istoriją ir legendas primenančiomis skulptūromis.

Vaikams plenero metu sukurta įdomių dalykų...
Vaikams plenero metu sukurta įdomių dalykų… Ričardo PASILIAUSKO nuotraukos

Šiemet Vilkaviškio rajono Suvalkijos (Sūduvos) kultūros centras-muziejus į plenerą pakvietė du meistrus – kalvarijietį Antaną Lastauską ir Jurbarke gyvenantį (beje, buvusį kalvarijietį) Antaną Videiką. Organizatoriai norėjo, kad jie sukurtų mažiesiems lankytojams patrauklių, funkcionalių darbų. Balandžiui baigiantis vykusio plenero tema – „Pasakos atgyja“. Dabar užsukus į parką jau galima pasidžiaugti iš pasakų atėjusiomis jų personažų skulptūrėlėmis, stebuklingu automobiliu, čiuožyne, lipynėmis ir kitais patraukliais dalykais, kurie įdomūs ir suaugusiems.
Beje, Paežeriuose, kaip ir kitose kultūros įstaigose, kurioms leista priimti lankytojus, vyksta ir renginiai. Gegužės 20 dieną vyks literatūros skaitymai rašytojo, vertėjo Antano Vaičiulaičio 150-osioms gimimo metinėms.

Į renginius būtina iš anksto registruotis.

 

Ši svetainė naudoja slapukus, kad pagerintų jūsų patirtį. Manome, kad jums tai tinka, bet galite atsisakyti, jei norite. Priimti Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika