Dalį „Suvalkiečio“ žinių ir naujienų galima skaityti naujienų dalijimosi platformoje etaplius.lt, pasirinkus Marijampolės regioną.

 


Jokia paslaptis

Pažinimo laboratorija

Sekite mus:

 

Susidomėjimą lėmė techninės galimybės ir kanalų ypatybės (Interviu su ekspertu)

Apie priežastis, paskatinusias tautiečius pandemijos laikotarpiu daugiau laiko praleisti prie televizijos ekranų, „Suvalkiečiui“ sutiko papasakoti Vilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto lektorius Kęstutis Petrauskis. Jis pasidalijo įžvalgomis ne tik apie karantinines televizijos tendencijas, bet ir pristatė prognozes ateičiai. Anot jo, televizijos aktualumas artimiausiu metu nemažės, tačiau žiūrėsime ją kiek kitaip, nei buvome įpratę anksčiau.

Vilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto lektorius Kęstutis Petrauskis sako, kad televizija visada buvo milijonus pritraukdavusi medija ir prognozuoja, jog ateityje turėsime „asmeninę“ televiziją.

Vilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto lektorius Kęstutis Petrauskis sako, kad televizija visada buvo milijonus pritraukdavusi medija ir prognozuoja, jog ateityje turėsime „asmeninę“ televiziją.
Nuotrauka iš pašnekovo albumo

– Statistika rodo, jog pandemijos metu televizijos žiūrimumas gerokai išaugo. Ypač stebina jaunimo susidomėjimas televizija, nes pastaruoju metu jauni žmonės užėmė mažiausią TV auditorijos dalį. Kaip manote, kas paskatino ir lėmė tokią tendenciją?

– Tikra tiesa. Praėjusiais pandemijos metais televizijos žiūrėjimas, imant visus Lietuvos gyventojus, nuo 3,5 išaugo beveik iki 4 valandų per dieną. Kasdieną po 20 minučių ilgiau televiziją žiūrėjo ir vaikai bei jaunimas nuo 4 iki 35 metų. Viso to priežastis – užklupusi pandemija, įvestas karantinas. Televizija ne tik informuoja, bet ir šviečia, suteikia pramogą. Šeimos vakarus ir savaitgalius drauge leido namuose, todėl jei kino teatrai buvo uždaryti, filmą buvo galima pažiūrėti per televiziją. Jei neįsileido koncertų salės – jas taip pat atstojo išmanusis ekranas ir stereogarsas namuose. Jei negalima keliauti – televizija parodė vaizdus iš bet kurio pasaulio krašto.

– Kaip manote, kuo televizija patraukė jaunimą? Kuo šis medijų kanalas pranoko kitus?

– Reikėtų atkreipti dėmesį, kad jaunimas nebežiūri televizijos vadinamu linijiniu būdu, ką dar daro vyresni žmonės. Išmanioji televizija leidžia pasirinkti ką, kada ir per ką žiūrėti TV turinį. Todėl jaunimas dažniausiai renkasi filmus, serialus, koncertus.

Tai parodo ir skaičiai. Populiariausios muzikinės laidos – „Eurovizija“, MAMA apdovanojimai, „Lietuvos balsas“. Populiariausi filmai – tinkami žiūrėti visai šeimai „Ilgo plauko istorija“, „Ledo šalis“, „Ledynmetis“ ar „Vienas namuose“.

Kaip ir Vakaruose, Lietuvos jaunimas vis daugiau prenumeruoja vadinamųjų užsakomųjų audiovizualinių paslaugų. Tai yra moka abonementą ir žiūri serialus per „Netflix“, „HBO“ ir kitus kanalus.
Televizija dažnai pavadinama homogeniška žiniasklaidos priemone. Tai reiškia, kad ji suprantama visiems: žmogus mato vaizdą, girdi, kas pasakojama, didelių pastangų suvokti, kas vyksta ekrane, nereikia. Skaitant tekstus, ypač jei juose aptariamos sudėtingos temos, priešingai, jau reikia nemažai intelektualinių pastangų norint įsigilinti ir suprasti turinį.

– Ar išaugęs televizijos žiūrimumas kaip nors pakeitė ar gali pakeisti jos turinį? Kokiam turiniui, atsižvelgiant į vykstančius pokyčius, TV kanalai skiria arba turėtų skirti daugiausia dėmesio?

– Mes net nepastebime, kaip televizija nuolatos keičiasi. Ji puikiai panaudoja ir atsirandančias naujas technologines galimybes, ir verčiasi per galvą norėdama įtikti žiūrovui. Pavyzdžiui, užaugusi nauja karta net neįsivaizduoja, kad prieš dvidešimt ar trisdešimt metų galėjome matyti vos vieną ar tik kelis televizijos kanalus. Dabar jų matome šimtus – kiek-vienam pagal skonį, pomėgius ar hobį.

Jau minėjau, kad televizija suteikia pramogą, o joje pastaraisiais metais įsivyrauja šou su varžybų elementais: rungtyniaujama, kas nugalės šokant, dainuojant, atliekant triukus. Statistika tą patvirtina: populiariausios šou laidos „Lietuvos balsas“, „Kaukė“, „Šok su žvaigžde“.

Lietuvoje randasi ir vis daugiau žmonių, kuriems norisi ne tik pramogos, bet ir proto mankštos – populiarėja tokie žaidimai kaip „Auksinis protas“. Pastebima ir neigiamų reiškinių – praktiškai išnyko publicistinės laidos (net ir visuomeninio transliuotojo LRT eteryje).

O kai nebėra rimtų diskusijų apie politines, socialines, ekonomines problemas, mūsų viešoji erdvė tampa paviršutiniška.

Vakarų televizijose matyti akivaizdi tendencija greta pramogos skirti daugiau dėmesio švietimo, analitinėms laidoms. Juk pasaulis susiduria su didelėmis bendromis visai žmonijai socialinėmis, ekonominėmis, gamtosaugos, tapatybės problemomis. Ar lietuviškos televizijos pasuks tuo keliu – pamatysime.

Skaitmeninė technika leis mums patiems pasirinkti ką, kokias laidas, iš kokių kanalų žiūrėti.

Skaitmeninė technika leis mums patiems pasirinkti ką, kokias laidas, iš kokių kanalų žiūrėti. Ričardo PASILIAUSKO nuotrauka

– Koks TV turinys, vertinant tai, jog televizijos žiūrimumas išaugo, tapo aktualiausias, įdomiausias, žiūrimiausias? Kam žmonės ėmė skirti daugiausia laiko ir dėmesio?

– Lietuvos žiūrovas gana konservatyvus. Prieš dešimt ar dvidešimt metų populiariausias kalėdinis filmas buvo „Vienas namuose“, praėjusias metais jis vėl buvo „topuose“. „Moterys meluoja geriau“ pritraukdavo didžiulę auditoriją prieš dešimtmetį. Serialas ir dabar populiarus. Jei tarp pokalbių laidų karaliavo „Valanda su Rūta“, tai ir šiuo metu Rūta Mikelkevičiūtė savo laidomis pritraukia milžinišką auditoriją. Taip pat ir KK2 nestokoja žiūrovų dėmesio.

– Kaip į TV rinkos pokyčius reagavo verslas, reklamos įmonės? Kaip galbūt galėjo reaguoti ir kaip išnaudoti pasikeitusius medijų vartojimo įpročius?

– Televizija turi savybę vienu metu pritraukti milžinišką auditoriją. Todėl jei laidas vienu metu žiūri keli šimtai tūkstančių ar net milijonas žiūrovų, be abejonės, ji yra ta medija, kuri pritraukia ir daugiausia reklamos užsakymų. Verslui juk svarbu pasiekti vartotojus. Dėl to ir ekonominiu, ir politiniu požiūriu televizija išlieka viena įtakingiausių žiniasklaidos priemonių.

– Ką apskritai reiškia išaugęs TV žiūrimumas medijų rinkai?

– Neigiamas reiškinys Lietuvos žiniasklaidos rinkoje – medijų koncentracija. Štai kalbame apie televizijas, kanalų įvairovę. Bet iš esmės Lietuvoje dominuoja dvi TV bendrovės: TV3 su savo dukteriniais TV6 ir TV8 kanalais bei LNK su BTV, TV1,TV2, „InfoTV“ kanalais. Radijo rinkoje vos ne pusę visos auditorijos pritraukia M1 radijo stočių grupė su M1, M1+, „Lietus“, „Laluna“, „Raduga“ radijo stotimis. Interneto naujienų portalų vienareikšmis lyderis – „Delfi“. Jei šios žiniasklaidos priemonės pritraukia daugiausia žiūrovų, klausytojų, skaitytojų, vadinasi, pritraukia ir daugiausia reklamos užsakymų. Todėl visoms kitoms žiniasklaidos priemonėms reklamos pinigų lieka vis mažiau, jos sunkiai verčiasi, nebepajėgia konkuruoti su didžiaisiais rinkos žaidėjais.
– Ar išaugęs TV žiūrimumas tėra laikinas dalykas ir baigsis sulig pandemija? Ar televizija turi potencialo išlaikyti išaugusį populiarumą? Ar šių, naujųjų, medijų laikais tai padaryti įmanoma?
– Mes turime vis didesnę medijų įvairovę: greta tradicinių žiniasklaidos priemonių, spaudos, radijo, televizijos, įsivyrauja internetas, socialinės medijos. Todėl tos medijos persipins, papildys viena, kitą. Ir televizija, manau, bus labiausiai pasirengusi prisitaikyti. Jau šių metų „Eurovizija“ parodė, kaip televizija panaudoja ir socialinius tinklus, ir mobiliąsias programėles.
– Ar ilgai tokia, kokia yra šiandien, televizija gali būti patraukli jauniems žmonėms? Kaip ji turėtų pasikeisti, kad būtų įdomi ir trauktų žiūrovą prie ekrano?

– Jau minėjau, kad linijinis, kai laidos žiūrimos rodomu laiku, televizijos žiūrėjimas pritrauks vis mažiau auditorijos. Žmonės rinksis, kada, kur ir per ką – televizorių, planšetę, kompiuterį ar mobilųjį telefoną – žiūrėti audiovizualinį turinį. Ir televizija prie to prisitaikys – juk tą audiovizualinį turinį reikės sukurti. Jei jauniems žmonėms patinka serialai, patikėkite manimi, televizijos pasistengs sukurti jų dar geresnių. Jei norės pramogos – televizija pralinksmins.

– Ar išaugęs TV žiūrimumas kelia kokį nors pavojų kitoms medijų priemonėms ir kanalams?

– Prieš kelis dešimtmečius manyta, kad televizija „nužudys“ kitas žiniasklaidos priemones. Buvo net tokia populiari daina „Vaizdo įrašai žudo radijo žvaigždes“ (angl. „Video kils the radio star“). Taip nenutiko, todėl ateityje, manau, turėsime vis didesnę medijų įvairovę.

– Kokios prognozės ateičiai? Kokią medijų rinkos dalį televizija galėtų išlaikyti? Kokia forma ir būdu televiziją žiūrėsime ateityje?

– Jei televizija buvo milijonus pritraukdavusi medija, ateityje, manau, turėsime „asmeninę“ televiziją. Skaitmeninė technika leis mums patiems pasirinkti ką, kokias laidas, iš kokių kanalų žiūrėti. Trumpai tariant, jei tik netingėsime, galėsime susidaryti savo „televizijos kanalą“. Bet, žinia, žmogus yra tingi būtybė. Noras prigulti ant sofutės ir leisti save linksminti taip pat yra be galo stiprus.

– Dėkoju už pokalbį.

Komentarai baigti.

Naujausia informacija

 • Kiekvienam vyrui – po labiausiai jam tinkamus šortus

  2022-08-18Kiekvienam vyrui – po labiausiai jam tinkamus šortus
  Atrodyti puikiai kiekvieną dieną nori ne tik moterys, tačiau ir vyrai. Tiesa, siekia atrodyti gražiai turi būti neatsiejamas nuo funkcionalumo, kadangi tik tokiu atveju, kai pavyks pilnai patenkinti šiuos du poreikius – kasdieninis drabužių nešiojimas taps patogus ir tuo pačiu suteiks daugiau pasitikėjimo savimi. Vyriški šortai tikrai labai įvairūs, tad kiekvienas gali rasti jam labiausiai tinkamą variantą. Taip pat ilgus metus džiaugtis pasirinktais šortais. Tik tokiu atveju reikia daugiau dėmesio skirti tinkamai priežiūrai, kuri tikrai nėra nei kažkokia ypatinga, nei labai sudėtinga. Tik ji turi būti reguliari. Tuomet ir rezultatas bus pats geriausias. Tinkama priežiūra – užtikrina ilgaamžiškumą Pirmiausia, žinoma, reikalinga kokybiška priežiūra, ...
 • Vaizdo stebėjimo kameros – vis dažniau privačių žmonių namuose

  2022-08-17Vaizdo stebėjimo kameros – vis dažniau privačių žmonių namuose
  Saugumas daugeliui žmonių yra prioritetas, tad nusprendžiama sumokėti daugiau, kad tik būtų gaunamos pačios geriausios kokybės paslaugos. Kuo daugiau dėmesio skirsite smulkmenoms – tuo tikresnis galite būti, kad rezultatas – atitiks poreikius. Vairema stebėjimo kameros, žinoma, džiugina ir vis labiau mažėjančiomis kainomis. Taip pat pamatomos akcijos, kurios kainas sumažina dar labiau, tad gyventi saugiau ir tuo pačiu pagalvojus apie bet kokias smulkmenas – tampa labai patogu ir pagal kiekvieno poreikius. Norima gyventi saugiau Vaizdo stebėjimo kameros dažniausiai pasirenkamos privačiuose namuose todėl, kad žmonės nori gyventi kuo daugiau. Paprasčiausiai tikimasi, kad kokybė su gera, tad ir stebėjimas – tapos paprastas ir patogus. Žinoma, tai ...
 • Tautkaičiuose – tradicinis Klojimo teatrų festivalis

  2022-08-17Tautkaičiuose – tradicinis Klojimo teatrų festivalis
  Pirmadienį, per pačią Žolinę, Tautkaičiuose rinkosi teatro gerbėjai – čia tradiciškai surengtas Klojimo teatrų festivalis „Žolinės 2022“ . Ir jo dalyviai, ir svečiai vienu balsu tvirtino, kad Žolinės šventės jau net neįmanoma įsivaizduoti be šio festivalio, be entuziastingų vaidintojų ir šiam menui ištikimų žiūrovų.Šiemet festivalio rengėjams pavyko pasikviesti žinomą atlikėją ir laidų vedėją Loretą Sungailienę. Pirmą kartą į Tautkaičius atvykusi ir renginį vedusi viešnia sakė, kad jau buvo girdėjusi apie unikalią ir ilgametę liaudies teatrų tradiciją Tautkaičiuose, apie čia veikiantį Klojimo teatrą „Gegnė“ ir jam specialiai pastatytą klojimą, tad visa tai norėjusi pamatyti savo akimis. Nors savaitgaliui ji teigė turėjusi ...
 • Žolinė Igliaukoje – su griausmais, maldomis ir šokiais

  2022-08-17Žolinė Igliaukoje – su griausmais, maldomis ir šokiais
  Svetingi šeimininkai į festivalį sukvietė gausų būrį atlikėjų. Autorės nuotrauka Sekmadienio rytą Igliaukoje nušniokštęs lietus su žaibais ir perkūnija neišgąsdino šventėn susiruošusių igliaukiečių. Pasimeldę bažnyčioje jie ir svečiai linksmai šoko, dainavo Yglos pakrantėje. Po daugelio metų į Igliauką sugrįžęs ir šv. Mišias aukojęs teol. lic. kun. Sigitas Bitkauskas (kairėje), dėkojo klebonui Remigijui Maceinai už pakvietimą ir džiaugėsi gausiai susirinkusiais parapijiečiais. O iš anapus Prienų–Marijampolės plento – nuo Šventragio, Gudelių ir kitų kaimų – atvykusieji net stebėjosi: iš kur Igliaukoje tos balos. Ten – nė lašelio lietaus, tad ūkininkai šventė… kombainuose. Ir nieko stebėtino – juk Žolinė simbolizuoja svarbiausių lauko darbų pabaigą, o šiemet ...
 • Kazlų Rūdos Slow arena atidaryta su gausia publika ir tango muzikos garsais

  2022-08-17Kazlų Rūdos Slow arena atidaryta su gausia publika ir tango muzikos garsais
  Ingos Žūkienės nuotraukos Prieš pat ilgąjį Žolinių savaitgalį duris atvėrė išskirtinė koncertinė erdvė Lietuvoje – Kazlų Rūdos Slow arena. Žiūrovai būriais traukė iš Kauno, Marijampolės, Vilkaviškio bei Kazlų Rūdos ar net Kėdainių patirti dar neregėtų įspūdžių arenoje iš šiaudų. Tiesa, ši Kazlų Rūdos Slow arena pastatyta ribotam laikui ir žiūrovus kvies į tris klasikinės muzikos renginius rugpjūčio mėnesį. Renginių ciklas pradėtas III tarptautinio Rimvydo Žigaičio menų festivalio koncertu, kuriame dalyvavo tarptautinių konkursų laureatai, kamerinis orkestras Kremerata Lituanica bei akordeonistas Tadas Motiečius. Čia pat renginyje, viena iš Kazlų Rūdos Slow arenos idėjos sumanytojų bei organizatorių, Sigita Mikalauskienė pasidžiaugė unikalia renginių organizatorių bei ...
 • Devintojo „Malonny“ atidarymas: minios žmonių ir nuostabą kelianti muzika

  2022-08-17Devintojo „Malonny“ atidarymas: minios žmonių ir nuostabą kelianti muzika
  Minios žmonių ypatingoje vietoje pamatė įspūdingą reginį. Ričardo PASILIAUSKO nuotraukos Devintąjį kartą vykstantis meno ir architektūros simpoziumas „Malonny – Marijampolė, Londonas, Niujorkas: minčių migracija“ sugrįžo į Sūduvos sostinę su išskirtinėmis idėjomis ir nestandartiniais sprendimais. Pirmadienio vakarą netradicinėje vietoje vykęs jo atidarymas sulaukė didžiulio susidomėjimo ir pačių įvairiausių vertinimų. Atidarymas – ypatingoje vietoje Simpoziumo atidarymo vakaras surengtas ypatingoje vietoje – vienintelėje Lietuvoje dviejų lygių sankryžoje su geležinkeliu, Gedimino, Geležinkelio ir Stoties gatvių sankirtoje. Neseniai kalbintas Marijampolės savivaldybės meras Povilas Isoda tada užsiminė, kad mintis būtent šioje vietoje surengti tokį renginį kilo jam, kai čia vaikštinėdamas su šuniuku ir žiūrėdamas iš viršaus į mašinų srautą ...
 • Padėkosime sau, jei gyvensime aktyviau ir sveikiau

  2022-08-17Padėkosime sau, jei gyvensime aktyviau ir sveikiau
  Sveika gyvensena atlieka ypatingą vaidmenį kiekvieno iš mūsų savijautai. Nors sveikatą taip pat lemia genetiniai bei biologiniai veiksniai, aplinka ir sveikatos priežiūra, vis dėlto gyvensenos ir elgsenos įtaka sveikatai yra milžiniška. Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuro specialistė Gintarė Baštunova tvirtina – keičiant gyvensenos įpročius, galima pagerinti sveikatą, sumažinti pavojų susirgti ir pailginti gyvenimo trukmę. O apie savo kasdienius įpročius pasakoja aktyvų ir sveiką gyvenimo būdą puoselėjanti tinklaraštininkė, dietologė Indrė Trusovė. Visapusiška nauda žmogui Sveika gyvensena – daugialypė sąvoka, apimanti sveiką ir subalansuotą mitybą, fizinį aktyvumą, emocinę ir dvasinę gerovę, rizikos sveikatai prevenciją. Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, net 50 procentų gyventojų sveikatos ...
 • Manikiūro įrankiai – kas jie tokie ir kam naudojami?

  2022-08-17Manikiūro įrankiai – kas jie tokie ir kam naudojami?
  Visais laikais vyrams, o ypatingai moterims norisi atrodyti nepriekaištingai, gražiai ir tvarkingai. Visame pasaulyje moterys turi savitus stilius, renkasi gražius drabužius, avalynę bei aksesuarus. Ypatingą dėmesį jos skiria ir asmeninei higienai, pačios atlieka įvairias grožio procedūras arba lankosi pas atitinkamų sričių specialistus. Vieni iš jų – tai higieninių grožio procedūrų specialistai, kurie atlieka manikiūrą bei pedikiūrą. Higieninės paslaugos – tai sveikatinimo rūšis, padedanti išlaikyti natūralų žmogaus kūno grožį profilaktinėmis priemonėmis, išsaugant odos fiziologines savybes. Šioms higieninėms grožio procedūroms atlikti, meistrai naudoja įvairius specializuotus manikiūro įrankius. Tai be galo platus asortimentas: nagų odelėms šalinti skirtos žnyplutės arba žirklutės, negyvai suragėjusiai odai pašalinti, vienkartiniai ...
 • Ką svarbu žinoti renkantis šildymo sistemas namams?

  2022-08-16Ką svarbu žinoti renkantis šildymo sistemas namams?
  Ieškote patikimų ir kokybiškų šildymo sistemų? Skaitote kaip tik tai, kas nukreips jus tinkama linkme. Namams24 užtikrins ne tik platų šildymo įrenginių asortimentą, bet ir geras bei patrauklias jų kainas, tad sau tinkamą variantą namų šildymui atras kone kiekvienas. Skaitykite toliau ir susipažinkite su bendru vaizdu, kokios gali būti šildymo sistemos, kokie jų privalumai ir ką geriausia rinktis. Populiariausi patalpų šildymo būdai Šildymas yra labai svarbus įrengiant gražius ir jaukius namus. Tinkamai parinkti šildymo įrenginiai lemia mažesnes ir sutaupyti leidžiančias išlaidas, tarnauja daug metų ir patikimai, todėl nesukelia ir rūpesčių. Pravartu būtų susipažinti su visais įmanomais šildymo variantais, juos palyginti ir išsirinkti ...
 • Vasaros ramybė – tik tariama

  2022-08-13Vasaros ramybė – tik tariama
  Marijampolės kultūros cent-ras šiais metais sėkmingai tęsia projektą „Pasaulio sūduviečiai“, finansuojamą Lietuvos kultūros tarybos ir Marijampolės savivaldybės. Vienas svarbiausių uždavinių – toliau kurti 2021-aisiais pradėtą meninę akmenų instaliaciją „Atminties raštai“ prie Varnupių piliakalnio. Idėjos autorius – neuromokslininkas, menininkas iš Čikagos Audrius Plioplys ją skiria archeologės, antropologės, archeo-mitologijos pradininkės Marijos Gimbutienės 100-mečiui. Vasaros pradžioje buvo daug renginių – dabar gal atrodo, kad prie Varnupių piliakalnio vyraujanti ramybė reiškia, jog nieko nevyksta. Vasaros plenero momentas. –Tikrai taip nėra, – sako projekto vadovė Onutė Surdokienė. – Šiuo metu jau surinkti ir išdėlioti 192 akmenys pagal A. Plioplio sudarytą brėžinį (remiamasi M. Gimbutienės moksliniais ...
 • „Sėjinis“ dar vis stebuklus skleidžia…

  2022-08-13„Sėjinis“ dar vis stebuklus skleidžia...
  Redos BRAZYTĖS nuotraukos Jeigu jums nelabai patinka toji diena, jei prastas oras ar neramu sieloje – užsukite į Marijampolės kultūros centrą. Čia veikia kelios parodos, o antrojo aukšto parodų erdvėje būtinai paklaidžiokite po stebuklingą karpinių pasaulį. Čia tebeveikia tradiciškai kiekvieną vasarą mus pradžiuginanti paroda, kurią dovanoja karpytojų grupė „Sėjinis“. Virginijos Armanavičienės vadovaujama popieriaus karpytojų grupė, gyvuojanti jau dešimtmetį, kasmet susirenka į būrį (arba atsiunčia savo darbus), kad pradžiugintų nauja ekspozicija. Pradžioje – tik Gižuose, o dabar – jau ne vien Lietuvoje įsikūrusios moterys buriasi po „Sėjinio“ kupolu – o gal debesimi, dosniai dalijančiu idėjas, sumanymus, kurie virsta fantastiškais kūriniais. Kiekvieną sykį ...
 • Šunskuose – ketvirtasis bliuzo festivalis

  2022-08-13Šunskuose – ketvirtasis bliuzo festivalis
  Šiandien Šunskų miestelyje 19 val. rengiamas jau ketvirtasis tarptautinis festivalis „Suvalkų bliuzo aidas Lietuvoje“. Tikimasi, kad, kaip ir ankstesniais metais, į jį suvažiuos bliuzo mėgėjai ne tik iš Marijampolės, bet ir iš Kauno, Vilniaus bei kitų Lietuvos miestų. Vienas iš šio festivalio organizatorių, Šunskų seniūnas Rimantas Lekeckas sakė, kad šiemet pavyko pakviesti labai gerus ir žinomus atlikėjus. Tokia galimybė yra, nes jau ne vienerius metus palaikomi labai geri ryšiai su Lenkijos Suvalkų mieste vykstančiu ir visoje Europoje gerai žinomu Suvalkų bliuzo festivaliu bei jo vadovu Bogdanu Topolskiu, kuris padeda ir parekomenduoja atlikėjus Šunskams. Šiandien Šunskų miestelio parke pasirodys grupė „Gary Moore Tribute ...
 • „Laisvės žvalgas“ – Juozui Lukšai-Daumantui skirta paroda

  2022-08-12„Laisvės žvalgas“ – Juozui Lukšai-Daumantui skirta paroda
  J.Lukšos artimieji -K.Lukša ir D.Lukšaitė- Maciukevičienė. Rugpjūčio 11 d., ketvirtadienį, Vilniuje, šalies Krašto apsaugos ministerijos Baltojoje salėje visuomenei buvo pristatyta paroda „Laisvės žvalgas“ apie legendinį Lietuvos partizaną Juozą Lukšą-Daumantą, kurio gimimo 101-ąsias metines paminėjome rugpjūčio 4 d. ,,Laisvės žvalgas“ parodos atidarymo akimirka. Parodos pristatyme dalyvavo krašto apsaugos viceministras Žilvinas Tomkus, Juozo Lukšos artimieji – brolio Antano, taip pat buvusio partizano, dukra Dalia Lukšaitė – Maciukevičienė ir sūnus Kęstutis Lukša, Prienų krašto muziejaus direktorė Lolita Batutienė. ,,Šiandienos pasaulyje, kuomet vyksta karas Ukrainoje, Juozas Lukša buvo ir yra svarbus pavyzdys žmogaus, atsisakiusio asmeninės naudos ir patogumo, ryžtingai paaukojusio visą savo gyvenimą, meilę, šeimą ir ...
 • Ukrainos pergalės kaina

  2022-08-12Ukrainos pergalės kaina
  Pastarasis pusmetis praėjo kaip pusdienis. Nuo vasario 24-osios paryčių, kai kremlius įsiveržė į Ukrainą ir pradėjo vykdyti savo ilgai planuotą ukrainiečių tautos genocidą, mėnesiai, dienos ir valandos tiesiog ištirpo. Ukrainos pergalės, kuri neišvengiamai artėja, kaina bus milžiniška, bet savo kaimynų kraują liejančios rusijos, tokios, kokia ji yra dabar, neišvengiamai laukia totalus kolapsas: putino režimas neturi šansų išgyventi, tuo esu daugiau nei tikras. Žinoma, lengva pamesti esmę, kai tiek daug įvykių, kurie žaibiškai keičia vienas kitą. Kai kas klausia: o ką aš asmeniškai padariau vardan laisvos Ukrainos, ir ne tik jos? Su kuo atsiranda džiugi proga pasikalbėti – būtinai supažindinu su jau ...
 • „Malonny“ kviečia pasinerti į muzikinę kelionę netikėčiausioje Marijampolės vietoje

  2022-08-12„Malonny“ kviečia pasinerti į muzikinę kelionę netikėčiausioje Marijampolės vietoje
  Dainius Čėplos nuotraukos Devintąjį kartą vykstantis meno ir architektūros simpoziumas „Malonny – Marijampolė, Londonas, Niujorkas: minčių migracija“ sugrįžta su išskirtinėmis idėjomis ir nestandartiniais sprendimais. Tuo įsitikinti marijampoliečiai ir miesto svečiai galės jau pirmadienį, rugpjūčio 15 d., iškilmingame „Malonny‘9“ atidarymo vakare. Netradiciniais sprendimais žadantis nustebinti atidarymo vakaras vyks netikėtoje ir unikalioje miesto vietoje – vienintelėje Lietuvoje esančioje dviejų lygių sankryžoje su geležinkeliu, Gedimino, Geležinkelio ir Stoties gatvių sankirtoje. Architektūriniu požiūriu unikalioje vietoje pasirodymą atliks du ilgamečiai draugai, gerai žinomi Niujorko ir Lietuvos muzikos pasaulyje – Dalius Naujokaitis bei saksofonistas Džonatonas Hafneris (Jonathon Haffner). Kartu su muzikos virtuozais scenoje parodys specialiai „Vilnius Jazz 2022“ ...
 • Kalvystės amatas dar neišnyks…

  2022-08-10Kalvystės amatas dar neišnyks...
  Graži Jurgitos ir Tado šeima. Nuotraukos iš asmeninio J. ir T. Staškevičių albumo …Ir tikrai neišnyks, jei šio nelengvo amato imsis tokie nagingi ir kūrybingi žmonės, kaip Tadas Staškevičius. Anais laikais vieno darbštaus kalvio keliems dideliems kaimams užtekdavo. Pakaks ir dabar vieno jauno kūrybingo amatininko visam Kazlų Rūdos, o gal net Sūduvos kraštui. Juk dabar kalviai ne vien arklius kausto (nes jų beveik neliko Lietuvoje), o dažniau užsiima menine kūryba. Kalvystė dabar daugiausia sutinkama interjere bei eksterjere. Meninė kalvystė plačiai pritaikoma transporto priemonių, buities, mažosios architektūros puošyboje, ji turi gilias etnines tradicijas. Kaip anksčiau, ji svarbią vietą užima kryždirbystėje. Metalo viršūnėmis ...
 • Antrąjį metų ketvirtį „Lidl Lietuva“ siūlė didžiausią atlyginimą sektoriuje

  2022-08-10Antrąjį metų ketvirtį „Lidl Lietuva“ siūlė didžiausią atlyginimą sektoriuje
  „Lidl Lietuva“ antrojo šių metų ketvirčio darbuotojų užmokesčio vidurkis prieš mokesčius siekė 1877,98 eurus – tai didžiausias vidutinis atlyginimas tarp maisto produktais prekiaujančių penkių didžiųjų šalies prekybos tinklų. Įmonės mokamų atlyginimų vidurkis didžiausias buvo ir pirmąjį metų ketvirtį. Taip pat „Lidl Lietuva“ šiais finansiniais metais (iki 2023 m. kovo mėn.) padidino darbuotojams skiriamų papildomų naudų ir premijų krepšelį – jis sieks beveik 4 mln. eurų. „Visiems „Lidl Lietuva“ komandos nariams siūlome konkurencingiausią atlyginimą mažmeninės prekybos rinkoje, suprantame, kad tai leidžia jiems jaustis saugiai dėl savo finansinės padėties ir skatina siekti profesinių rezultatų. Visapusiškai rūpinamės darbuotojais – skiriame jiems papildomą naudų ...

 

Jau galite užsiprenumeruoti „Suvalkietį“ neišeidami iš namų.

Taip pat galite užsakyti skelbimą, sveikinimą ar užuojautą.