Dalį „Suvalkiečio“ žinių ir naujienų galima skaityti naujienų dalijimosi platformoje etaplius.lt, pasirinkus Marijampolės regioną.

 


Jokia paslaptis

Pažinimo laboratorija

Sekite mus:

 

Susidomėjimą lėmė techninės galimybės ir kanalų ypatybės (Interviu su ekspertu)

Apie priežastis, paskatinusias tautiečius pandemijos laikotarpiu daugiau laiko praleisti prie televizijos ekranų, „Suvalkiečiui“ sutiko papasakoti Vilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto lektorius Kęstutis Petrauskis. Jis pasidalijo įžvalgomis ne tik apie karantinines televizijos tendencijas, bet ir pristatė prognozes ateičiai. Anot jo, televizijos aktualumas artimiausiu metu nemažės, tačiau žiūrėsime ją kiek kitaip, nei buvome įpratę anksčiau.

Vilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto lektorius Kęstutis Petrauskis sako, kad televizija visada buvo milijonus pritraukdavusi medija ir prognozuoja, jog ateityje turėsime „asmeninę“ televiziją.

Vilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto lektorius Kęstutis Petrauskis sako, kad televizija visada buvo milijonus pritraukdavusi medija ir prognozuoja, jog ateityje turėsime „asmeninę“ televiziją.
Nuotrauka iš pašnekovo albumo

– Statistika rodo, jog pandemijos metu televizijos žiūrimumas gerokai išaugo. Ypač stebina jaunimo susidomėjimas televizija, nes pastaruoju metu jauni žmonės užėmė mažiausią TV auditorijos dalį. Kaip manote, kas paskatino ir lėmė tokią tendenciją?

– Tikra tiesa. Praėjusiais pandemijos metais televizijos žiūrėjimas, imant visus Lietuvos gyventojus, nuo 3,5 išaugo beveik iki 4 valandų per dieną. Kasdieną po 20 minučių ilgiau televiziją žiūrėjo ir vaikai bei jaunimas nuo 4 iki 35 metų. Viso to priežastis – užklupusi pandemija, įvestas karantinas. Televizija ne tik informuoja, bet ir šviečia, suteikia pramogą. Šeimos vakarus ir savaitgalius drauge leido namuose, todėl jei kino teatrai buvo uždaryti, filmą buvo galima pažiūrėti per televiziją. Jei neįsileido koncertų salės – jas taip pat atstojo išmanusis ekranas ir stereogarsas namuose. Jei negalima keliauti – televizija parodė vaizdus iš bet kurio pasaulio krašto.

– Kaip manote, kuo televizija patraukė jaunimą? Kuo šis medijų kanalas pranoko kitus?

– Reikėtų atkreipti dėmesį, kad jaunimas nebežiūri televizijos vadinamu linijiniu būdu, ką dar daro vyresni žmonės. Išmanioji televizija leidžia pasirinkti ką, kada ir per ką žiūrėti TV turinį. Todėl jaunimas dažniausiai renkasi filmus, serialus, koncertus.

Tai parodo ir skaičiai. Populiariausios muzikinės laidos – „Eurovizija“, MAMA apdovanojimai, „Lietuvos balsas“. Populiariausi filmai – tinkami žiūrėti visai šeimai „Ilgo plauko istorija“, „Ledo šalis“, „Ledynmetis“ ar „Vienas namuose“.

Kaip ir Vakaruose, Lietuvos jaunimas vis daugiau prenumeruoja vadinamųjų užsakomųjų audiovizualinių paslaugų. Tai yra moka abonementą ir žiūri serialus per „Netflix“, „HBO“ ir kitus kanalus.
Televizija dažnai pavadinama homogeniška žiniasklaidos priemone. Tai reiškia, kad ji suprantama visiems: žmogus mato vaizdą, girdi, kas pasakojama, didelių pastangų suvokti, kas vyksta ekrane, nereikia. Skaitant tekstus, ypač jei juose aptariamos sudėtingos temos, priešingai, jau reikia nemažai intelektualinių pastangų norint įsigilinti ir suprasti turinį.

– Ar išaugęs televizijos žiūrimumas kaip nors pakeitė ar gali pakeisti jos turinį? Kokiam turiniui, atsižvelgiant į vykstančius pokyčius, TV kanalai skiria arba turėtų skirti daugiausia dėmesio?

– Mes net nepastebime, kaip televizija nuolatos keičiasi. Ji puikiai panaudoja ir atsirandančias naujas technologines galimybes, ir verčiasi per galvą norėdama įtikti žiūrovui. Pavyzdžiui, užaugusi nauja karta net neįsivaizduoja, kad prieš dvidešimt ar trisdešimt metų galėjome matyti vos vieną ar tik kelis televizijos kanalus. Dabar jų matome šimtus – kiek-vienam pagal skonį, pomėgius ar hobį.

Jau minėjau, kad televizija suteikia pramogą, o joje pastaraisiais metais įsivyrauja šou su varžybų elementais: rungtyniaujama, kas nugalės šokant, dainuojant, atliekant triukus. Statistika tą patvirtina: populiariausios šou laidos „Lietuvos balsas“, „Kaukė“, „Šok su žvaigžde“.

Lietuvoje randasi ir vis daugiau žmonių, kuriems norisi ne tik pramogos, bet ir proto mankštos – populiarėja tokie žaidimai kaip „Auksinis protas“. Pastebima ir neigiamų reiškinių – praktiškai išnyko publicistinės laidos (net ir visuomeninio transliuotojo LRT eteryje).

O kai nebėra rimtų diskusijų apie politines, socialines, ekonomines problemas, mūsų viešoji erdvė tampa paviršutiniška.

Vakarų televizijose matyti akivaizdi tendencija greta pramogos skirti daugiau dėmesio švietimo, analitinėms laidoms. Juk pasaulis susiduria su didelėmis bendromis visai žmonijai socialinėmis, ekonominėmis, gamtosaugos, tapatybės problemomis. Ar lietuviškos televizijos pasuks tuo keliu – pamatysime.

Skaitmeninė technika leis mums patiems pasirinkti ką, kokias laidas, iš kokių kanalų žiūrėti.

Skaitmeninė technika leis mums patiems pasirinkti ką, kokias laidas, iš kokių kanalų žiūrėti. Ričardo PASILIAUSKO nuotrauka

– Koks TV turinys, vertinant tai, jog televizijos žiūrimumas išaugo, tapo aktualiausias, įdomiausias, žiūrimiausias? Kam žmonės ėmė skirti daugiausia laiko ir dėmesio?

– Lietuvos žiūrovas gana konservatyvus. Prieš dešimt ar dvidešimt metų populiariausias kalėdinis filmas buvo „Vienas namuose“, praėjusias metais jis vėl buvo „topuose“. „Moterys meluoja geriau“ pritraukdavo didžiulę auditoriją prieš dešimtmetį. Serialas ir dabar populiarus. Jei tarp pokalbių laidų karaliavo „Valanda su Rūta“, tai ir šiuo metu Rūta Mikelkevičiūtė savo laidomis pritraukia milžinišką auditoriją. Taip pat ir KK2 nestokoja žiūrovų dėmesio.

– Kaip į TV rinkos pokyčius reagavo verslas, reklamos įmonės? Kaip galbūt galėjo reaguoti ir kaip išnaudoti pasikeitusius medijų vartojimo įpročius?

– Televizija turi savybę vienu metu pritraukti milžinišką auditoriją. Todėl jei laidas vienu metu žiūri keli šimtai tūkstančių ar net milijonas žiūrovų, be abejonės, ji yra ta medija, kuri pritraukia ir daugiausia reklamos užsakymų. Verslui juk svarbu pasiekti vartotojus. Dėl to ir ekonominiu, ir politiniu požiūriu televizija išlieka viena įtakingiausių žiniasklaidos priemonių.

– Ką apskritai reiškia išaugęs TV žiūrimumas medijų rinkai?

– Neigiamas reiškinys Lietuvos žiniasklaidos rinkoje – medijų koncentracija. Štai kalbame apie televizijas, kanalų įvairovę. Bet iš esmės Lietuvoje dominuoja dvi TV bendrovės: TV3 su savo dukteriniais TV6 ir TV8 kanalais bei LNK su BTV, TV1,TV2, „InfoTV“ kanalais. Radijo rinkoje vos ne pusę visos auditorijos pritraukia M1 radijo stočių grupė su M1, M1+, „Lietus“, „Laluna“, „Raduga“ radijo stotimis. Interneto naujienų portalų vienareikšmis lyderis – „Delfi“. Jei šios žiniasklaidos priemonės pritraukia daugiausia žiūrovų, klausytojų, skaitytojų, vadinasi, pritraukia ir daugiausia reklamos užsakymų. Todėl visoms kitoms žiniasklaidos priemonėms reklamos pinigų lieka vis mažiau, jos sunkiai verčiasi, nebepajėgia konkuruoti su didžiaisiais rinkos žaidėjais.
– Ar išaugęs TV žiūrimumas tėra laikinas dalykas ir baigsis sulig pandemija? Ar televizija turi potencialo išlaikyti išaugusį populiarumą? Ar šių, naujųjų, medijų laikais tai padaryti įmanoma?
– Mes turime vis didesnę medijų įvairovę: greta tradicinių žiniasklaidos priemonių, spaudos, radijo, televizijos, įsivyrauja internetas, socialinės medijos. Todėl tos medijos persipins, papildys viena, kitą. Ir televizija, manau, bus labiausiai pasirengusi prisitaikyti. Jau šių metų „Eurovizija“ parodė, kaip televizija panaudoja ir socialinius tinklus, ir mobiliąsias programėles.
– Ar ilgai tokia, kokia yra šiandien, televizija gali būti patraukli jauniems žmonėms? Kaip ji turėtų pasikeisti, kad būtų įdomi ir trauktų žiūrovą prie ekrano?

– Jau minėjau, kad linijinis, kai laidos žiūrimos rodomu laiku, televizijos žiūrėjimas pritrauks vis mažiau auditorijos. Žmonės rinksis, kada, kur ir per ką – televizorių, planšetę, kompiuterį ar mobilųjį telefoną – žiūrėti audiovizualinį turinį. Ir televizija prie to prisitaikys – juk tą audiovizualinį turinį reikės sukurti. Jei jauniems žmonėms patinka serialai, patikėkite manimi, televizijos pasistengs sukurti jų dar geresnių. Jei norės pramogos – televizija pralinksmins.

– Ar išaugęs TV žiūrimumas kelia kokį nors pavojų kitoms medijų priemonėms ir kanalams?

– Prieš kelis dešimtmečius manyta, kad televizija „nužudys“ kitas žiniasklaidos priemones. Buvo net tokia populiari daina „Vaizdo įrašai žudo radijo žvaigždes“ (angl. „Video kils the radio star“). Taip nenutiko, todėl ateityje, manau, turėsime vis didesnę medijų įvairovę.

– Kokios prognozės ateičiai? Kokią medijų rinkos dalį televizija galėtų išlaikyti? Kokia forma ir būdu televiziją žiūrėsime ateityje?

– Jei televizija buvo milijonus pritraukdavusi medija, ateityje, manau, turėsime „asmeninę“ televiziją. Skaitmeninė technika leis mums patiems pasirinkti ką, kokias laidas, iš kokių kanalų žiūrėti. Trumpai tariant, jei tik netingėsime, galėsime susidaryti savo „televizijos kanalą“. Bet, žinia, žmogus yra tingi būtybė. Noras prigulti ant sofutės ir leisti save linksminti taip pat yra be galo stiprus.

– Dėkoju už pokalbį.

Komentarai baigti.

Naujausia informacija

 • Mediko kelią parodė mama

  2022-01-24Mediko kelią parodė mama
  Praėjusių metų gruodį vykusiame Marijampolės savivaldybės mero padėkos vakare buvo pagerbti Marijampolės ligoninės medikai, pasiaukojančiai gydę ligonius nuo pasaulį užpuolusios COVID-19 ligos, organizavę darbą taip, kad gydymo paslaugos būtų kiek įmanoma prieinamos visiems, kad kuo mažiau žmonių užsikrėstų šia sunkia liga. Dviem ligoninės darbuotojoms buvo įteikti Šv. Jurgio, Marijampolės globėjo, medaliai. Apie Vidaus ligų gydytoją Nelią Radzevičiūtę jau pasakojome „Suvalkiečio“ skaitytojams. Šiandien kalbamės su ligoninės Priėmimo ir skubios pagalbos skyriaus vyresniąja slaugos administratore Inga Ragaišiene, kuri Šv. Jurgio medaliu apdovanota už darbo organizavimą įveikiant COVID-19 iššūkius. Priėmimo skyrius – ligoninės veidrodis Priėmimo ir skubios pagalbos skyrius – tarsi ligoninės veidrodis. Būtent pabuvojęs jame ...
 • Augant susirgimams COVID-19 mobiliuose punktuose daugėja darbo

  2022-01-24Augant susirgimams COVID-19 mobiliuose punktuose daugėja darbo
  Sparčiai šalyje daugėjant užsikrėtimų koronavirusu, sumušti visi sergamumo rekordai. Statistikos departamentas vakar pranešė , kad ketvirtadienį Lietuvoje naujų COVID-19 atvejų registruota 7057. Tai didžiausias naujų susirgimo atvejų per parą skaičius Lietuvoje nuo pandemijos pradžios. Keturiolikos dienų naujų susirgimų koronavirusu skaičius 100 tūkst. gyventojų toliau auga ir siekia 2005 atvejus. Automatiškai išaugo ir darbo mobiliuose punktuose, laboratorijose. Dėl to ilgiau tenka laukti eilės tyrimui ir atsakymo. Loreta TUMELIENĖ Pasak Marijampolės savivaldybės mobilaus punkto koordinatorės Ilmos Lementauskienės, jau nuo sausio pradžios stebimas smarkiai išaugęs PGR tyrimų poreikis. Punkte atsirado daugiau darbo, gali būti ir eilių, kada galima gauti tyrimą, gali tekti palaukti ir iki ...
 • Už lenkimą ties sankryža su šalutiniu keliu neteko teisės vairuoti

  2022-01-24Už lenkimą ties sankryža su šalutiniu keliu neteko teisės vairuoti
  Per 2021-uosius Marijampolės savivaldybės teritorijoje nustatyta 170 transporto priemonių lenkimo taisyklių pažeidimų, o Marijampolės apskrities VPK aptarnaujamoje teritorijoje – 241. Per šių metų dvi sausio savaites Marijampolės savivaldybėje – jau 21 toks atvejis. Šią informaciją pateikęs Marijampolės AVPK Kelių policijos skyriaus viršininkas Rolandas Gylys sako, kad dažnas tokį pažeidimą padaręs vairuotojas nemaloniai nustemba sužinojęs, kad jam gresia ne tik bauda, bet ir vairuotojo pažymėjimo atėmimas mažiausiai trims mėnesiams. Vairuotojai negali patikėti, kad toje vietoje lenkti buvo draudžiama, kad už tai taip skaudžiai baudžiama. Dirbtinai provokavo situaciją Sausio pradžioje į tokią situaciją patekęs marijampolietis Arvydas savo istorija pasidalijo su skaitytojais, kad jie žinotų, ...
 • Pernai netekome daugiau kaip 1000 gyventojų (2021-ųjų apžvalga)

  2022-01-24Pernai netekome daugiau kaip 1000 gyventojų (2021-ųjų apžvalga)
  Marijampolės, Kalvarijos, Kazlų Rūdos savivaldybių Civilinės metrikacijos skyrių vadovės apžvelgė 2021-uosius metus: kiek gimimų, santuokų ir ištuokų, mirčių per metus įregistruota skyriuose, kokie populiariausi buvo vaikų vardai. Loreta TUMELIENĖ Marijampolės savivaldybėje Pasak Marijampolės savivaldybės Civilinės metrikacijos skyriaus vedėjos Romos Grigienės, praėjusiais metais Marijampolės savivaldybėje gimė 482 vaikučiai: 226 mergaitės ir 256 berniukai. Praėjusiais metais sulaukta šešių porų dvynių: vienos mergaičių poros ir penkių berniukų porų. Į Civilinės metrikacijos skyriaus apskaitą įtraukti 92 naujagimiai, gimę užsienyje. Mūsų kraštiečiai daugiausia vaikų susilaukė Jungtinėje Karalystėje – 30, Vokietijoje – 14, Norvegijoje – 11, Airijoje – 7, Danijoje – 8, Švedijoje – 3, Nyderlanduose – 4, Rusijoje – ...
 • Dovana gimtinei – dvasios kilnumo išraiška

  2022-01-19Dovana gimtinei – dvasios kilnumo išraiška
  Marijampolės kultūros centro antrajame aukšte, liaudies menui ir laisviesiems kūrėjams skirtoje parodų erdvėje, pirmoji šių metų paroda – Viktorijos Rūtos Jurgutienės paveikslų ekspozicija. Jos darbų per pastarąjį dešimtmetį esame matę porą kartų, bet šį kartą tai ypatinga paroda: visa, ką pamatysite joje, yra padovanota Marijampolės kultūros centro dailės galerijos fondui. Deja, trečiosios parodos mūsų mieste atidarymas – jau be pačios autorės… Viktorija Jurgutienė gimė 1936 metais Marijampolėje ir nors likimas susiklostė taip, jog augo Alytuje, vėliau gyveno Kaune, save visada priskyrė ne dzūkams, o suvalkiečiams… Vasaromis dažnai lankydavosi Kermušinės kaime netoli Igliškėlių – gal ir iš šių įspūdžių po dešimtmečių gimė ...
 • Basomis per žarijas – skauda, bet kartu ir malonu

  2022-01-19Basomis per žarijas – skauda, bet kartu ir malonu
  Neseniai, sausio 6 d., buvo minimos rašytojo Vinco Mykolaičio-Putino 129-osios gimimo metinės. Marijampolės ir Prienų rajono savivaldybių paribyje esančiame Pilotiškių kaime gimęs rašytojas buvo prisimintas ir jo gimtinėje esančiame muziejuje, o po ten vykusio renginio į Marijampolę atvyko rašytoja, buvusi ilgametė Maironio lietuvių literatūros muziejaus direktorė Aldona Ruseckaitė. Įsimintinų, įdomių ir daugelio pamėgtų knygų apie Žemaitę, Maironį, Salomėją Nėrį, Vytautą Mačernį autorė A. Ruseckaitė susitikimo Bulotų namuose metu pradžiugino literatūros mėgėjus – naujasis jos romanas „Vilko plaukas“ yra būtent apie V. Mykolaitį-Putiną, ir jis, tikimasi, skaitytojus pasieks 130-ųjų rašytojo gimimo metinių proga. Visas gyvenimas – viename muziejuje Renginys Bulotų namuose prasidėjo V. ...
 • Spalvotos istorijos

  2022-01-19Spalvotos istorijos
  Patašinės bibliotekoje veikia Saliomijos Sabaliauskienės rankdarbių paroda „Spalvotos istorijos“. Šalia Patašinės, mažame Kuktų kaimelyje, gyvenančios kūrėjos darbai jau pirmąją parodos dieną nepaliko abejingų. Neįtikėtinas kruopštumas! Pavydėtina talentų puokštė! Stipri motyvacija ieškantiems savo kūrybinių galių! Ilgai kūrusi tik sau ir artimiesiems talentinga, bet labai kukli moteris 2021-aisiais mažuosius Patašinės bibliotekos lankytojus ryžosi pradžiuginti savo modeliuotų rūbų paroda lėlėms. Visą birželį antram gyvenimui prikeltos lėlės džiugino Patašinės vaikus. Ypač paroda domėjosi mergaitės, svajojančios tapti modeliais bei kurti išskirtinius (gal net princesėms skirtus…) drabužius. Keletą puošnių lėlių Saliomija Sabaliauskienė tada padovanojo Patašinės universalaus daugiafunkcio centro ugdytiniams. Tai buvo nedrąsus debiutinis žingsnelis, supažindinant bendruomenę su ...
 • Iš tamsos į šviesą – ir vėl iš pradžios…

  2022-01-15Iš tamsos į šviesą – ir vėl iš pradžios...
  Gyvenime daug matę ir visokiausių patirčių turintys žmonės vis dažniau pripažįsta, kad šiandienos šurmuliuojančiame, skubančiame, konkuruojančiame ir į technologijas panirusiame pasaulyje yra dvi tikros vertybės: laikas ir tyla… Na, tylą dar galima susikurti dirbtinai, o laiko nei užtversi aptvarais – lyg avių pulką, kad neišsisklaidytų, nei sulaikysi galingiausiomis užtvankomis – kaip galingą upės srovę, nors trumpam. Jis kažkur čia, mes esame jame to nejausdami – tačiau kas atsakys į klausimą „O kas yra laikas?“ „Trumpalaikiškumas“ – taip savo darbų parodą pavadino Kalvarijos savivaldybės viešojoje bibliotekoje dirbanti Nijolė Skroblienė. Paroda pristatyta visuomenei pačioje praėjusių metų pabaigoje, tačiau tie, kas buvo po renovacijos ...
 • Marijampolietė Viktorija dalyvauja „Eurovizijos 2022“ atrankoje

  2022-01-15Marijampolietė Viktorija dalyvauja „Eurovizijos 2022“ atrankoje
  Šiandien „Eurovizijos“ nacionalinės atrankos laidoje per LRT pamatysime marijampolietę Viktoriją KAJOKAITĘ. Ji atliks savo kūrybos dainą „Visatos dalelė“ („Piece of Universe“). Atidesni žiūrovai, ko gero, prisimena ją iš dalyvavimo prieš trejetą metų „Lietuvos balse“. Svajoja patekti į pusfinalį „Eurovizijos“ atrankoje Viktorija dalyvauja pirmą kartą, nors seniai buvo toks noras, bet vis nesiryždavo. Šiemet pagaliau nutarė pabandyti, kaip sakė, juk nieko nepraras. Muzika jos gyvenime yra labai svarbi, mergina ne tik puikiai dainuoja, bet ir pati kuria dainas, taigi norisi dalintis savo kūryba.„Eurovizijos“ atrankos dainai ji parašė ir žodžius, ir muziką, o aranžavo kitas žmogus. „Nematau prasmės eiti į konkursą be savo kūrinio, ...
 • Žadino, budino – nepaisant iššūkių…

  2022-01-12Žadino, budino – nepaisant iššūkių...
  Penktasis etnokultūros projektas – daug ar mažai? Viena vertus – kasmet įgaunama daugiau patirties, mokomasi iš klaidų ar nesėkmių, iš kitos pusės – ką prie pagrindinių temų vis naujo, nebūto kasmet sugalvoti, kuria kryptimi eiti, kad visiems būtų ne tik įdomu, bet ir naudinga? Galimybė tęsti, plėtoti pasirinktas temas, „kapstyti vis giliau“ yra tęstinių projektų privalumas, tad jų rengėjai visada neramiai laukia – gaus rėmimą ar ne… 2021-aisiais Marijampolės kultūros centras (MKC), gavęs Lietuvos kultūros tarybos ir savivaldybės finansavimą, penktus metus įgyvendino daugelio pamėgtą projektą „Sūduvių ugnys – budinam svietą“. Baltų kultūrinis paveldas, jo pažinimas ir bandymas prisiliesti prie to, kas ...
 • Prie apskrito stalo…

  2022-01-12Prie apskrito stalo...
  Sunku ir patikėti – kasmet, jau penkioliktą kartą! Ir visai nesvarbu, kad tas stalas galėtų būti tik menamas (nors taip ir nėra), o susirenka prie jo ar penkiolika, ar penketas, ar visos penkios dešimtys žmonių. Visokių: vieni apsilanko beveik kasmet, kiti – kai kada, būna svečių, kurie kaip tik tą dieną čia patenka kartais pakviesti, kartais – atsitiktinai… Būtent jie ir būna maloniai nustebę, kad tokia, „kitokia“, tradicija neužgęsta tiek laiko. Jau supratote: tai – apie tradicinius „apskrito stalo“ susitikimus Marijampolės kultūros centre, dažniausiai per Tris karalius (dienele anksčiau ar vėliau), skirtus mecenatės Magdalenos Birutės Stankūnienės gimtadieniui paminėti. Šiemet susirinkus to, ...
 • Nemari Romano Krasninkevičiaus kūrybos dvasia

  2022-01-12Nemari Romano Krasninkevičiaus kūrybos dvasia
  Praėjusiais metais turėjau garbės dalyvauti Marijampolės kultūros centre vykusiuose renginiuose, skirtuose originalaus kūrėjo, grafiko Romano Krasninkevičiaus 95-osioms gimimo metinėms. Noriu pasidalinti keletu minčių apie patirtus įspūdžius. Lapkritį (gimė šio mėnesio 18 d.) marijampoliečiai Kultūros centre surengtoje mokslinėje konferencijoje „Nemari Romano Krasninkevičiaus kūryba“ prisiminė savo miesto legendą – Romaną Krasninkevičių, kurį talentu ir gyvenimo būdo neįprastumu drąsiai galėčiau prilyginti rokiškėnų Lionginui Šepkai. Tik rokiškėnai, regis, labiau savo kraštiečio talentą pripažįsta ir juo didžiuojasi: ne tik atminimo lenta Pandėlyje pasirūpinę, bet ir solidų leidinį apie didįjį meistrą yra išleidę, ir nuolatine ekspozicija Rokiškio dvare pasirūpinę, ir L. Šepkos vardu pavadintą bei jo atminimui ...
 • Kokybiškos ir stilingos slidinėjimo kelnės moterims

  2022-01-10Kokybiškos ir stilingos slidinėjimo kelnės moterims
    Ruošiatės slidinėti kalnuose, o gal tiesiog reikalinga patogi ir šilta žieminė apranga laisvalaikio leidimui gamtoje? Slidinėjimo kelnės moterims, kurias pristato specializuoti tiekėjai, yra pritaikytos pačioms atšiauriausioms gamtos sąlygoms, tuo pačiu jas patogu dėvėti. Skaitykite toliau ir sužinosite viską apie žieminių slidinėjimo kelnių pasirinkimą. Aukšta kokybė ir patogumas Slidinėjimo kelnės yra specialiai sukurtos taip, kad būtų patogios, nevaržytų judesių, tačiau tuo pačiu suteiktų pakankamai didelę apsaugą net nuo paties žvarbiausio šalčio. Su jomis galėsite patogiai slidinėti, vaikščioti po miškus šaltos žiemos metu, naudoti visiems laisvalaikio poreikiams lauke. Pagamintos iš kokybiškų medžiagų žieminės kelnės užtikrina atsparumą nuo drėgmės, vėjo ir šalčio, yra pašiltintos ir maloniai ...
 • Apskaitos paslaugos lydi nuo įmonės „gimimo“ iki „mirties“

  2022-01-10Apskaitos paslaugos lydi nuo įmonės „gimimo“ iki „mirties“
  Nusprendus „sukti“ vieną ar kitą verslą, potencialiai geros idėjos, deja, neužteks. Jau pačioje pradžioje, kai tvarkomi su įmonės steigimu susiję reikalai, dažnas ima piktintis dėl bereikalingos biurokratijos. Deja, legaliame verslo pasaulyje kiekvienai įmonei yra taikomos vienodos taisyklės ir reikalavimai. Vienas pirmųjų darbų – nuspręsti, kokio juridinio asmens pavadinimo santrumpa puikuosis greta įmonės vardo. Vienas dažniausių pasirinkimų, o tiksliau – sprendimų, priimtų įvertinus atitinkamus niuansus – uždaroji akcinė bendrovė. Svarbu pabrėžti, jog, be kitų ypatybių, UAB – ribotos civilinės atsakomybės privatus asmuo, kai šios nariai už įsipareigojimų nevykdymą atsako tik įmonės, o ne asmeniniu turtu. Žinant, koks „֧slidus“ reikalas yra tas ...
 • Kur įsigyti pramoninius padėklus?

  2022-01-10Kur įsigyti pramoninius padėklus?
  Jeigu Jums reikalingi pramoniniai padėklai – labai svarbu suprasti, kad tai yra sertifikuoti gaminiai, kurie yra kuriami pagal tam tikrą standartą. Štai todėl norėdami sutaupyti galite rasti pigesnius, tačiau ne specialiai standartą atitinkančius gaminius, kurie, deja, ir trumpiau tarnauja, ir tuo pačiu kelia pavojų darbo vietoje. Pramoniniai padėklai siūlomi daugelyje vietų. Juos siūlo alsena.lt ir kitos žinomos įmonės. Kad rasti būtų galima paprasčiau – pateiksime kelias gaires, kurios pagreitins paieškas. Kaina. Natūralu, kad norisi nesumokėti labai daug, tačiau gauti gerą kokybę. Tai tikrai yra įmanoma. Tik reikia sekti akcijas bei kitus pasiūlymus. Svarbiausia nepirkti klastočių, kurie kainuoja pigiau, tačiau savo kokybe, deja, labai ...

 

Jau galite užsiprenumeruoti „Suvalkietį“ neišeidami iš namų.

Taip pat galite užsakyti skelbimą, sveikinimą ar užuojautą.