Abiturientams prasidėjo neįprasta egzaminų sesija
Pirmadienį abiturientai laikė pirmą šių metų sesijos egzaminą – lietuvių kalbos ir literatūros. Ši sesija bus tikrai neįprasta.
Apie tai, kas naujo, kokie reikalavimai keliami šiemet abiturientams, virtualioje konferencijoje praėjusią savaitę kalbėjo Nacionalinės švietimo agentūros (NŠA) direktorė Rūta Krasauskienė, jos pavaduotoja Asta Ranonytė ir agentūros Stebėsenos ir vertinimo departamento direktoriaus pavaduotoja Teresė Blaževičienė.
Gal galėtų būti kitaip?
Ne paslaptis, kad prieš keletą dešimtmečių statant daugiabučius nepagalvota, jog tapsime tokie turtingi, kad su savo turtu nebetilpsime ne tik namuose, bet ir kiemuose. Aikštelės prie namų prigrūstos įvairiausių markių automobilių, o iš antrinių žaliavų konteinerių kyšo baldų dalys, virsta drabužių pundai. Akylesniems gyventojams, ypač kai namuose dabar teko praleisti didžiąją dalį laiko, tai užkliūva ir jie svarsto, kad taip neturėtų būti.
Plutiškės.
Keturios Plutiškių (Kazlų Rūdos sav.) pakalbintos jaunos šeimos turi vieną bendrą bruožą: paklausus, kur gyvena jų tėvai, visi, it susitarę, rodė ranka: štai čia, netoliese. Vienų – už 100 metrų gretimoje sodyboje, kitų kiek tolėliau, bet visi – čia gimę ir augę, čia auginantys ir savo vaikus. Ir tikintys, kad jie užaugę nepabėgs iš gimtojo kaimo. Šiandien apie juos – nepasirinkusius anglijų ar norvegijų, atsisakiusius Vilniaus ar Kauno vilionių, įsikūrusius arba beįsikuriančius čia, kur tėvai – Plutiškėse.
Istorikui svarbu neveidmainiauti pačiam prieš save
Kitąmet sukaks 20 metų, kai Arūnė Vaičiūnaitė-Levuškinienė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui, pradėjo dirbti Kalvarijos gimnazijoje. Ji po universiteto baigimo iš karto atkeliavo dirbti į Kalvariją, o šiandien yra istorijos mokytoja metodininkė. Kaip pati juokais sako, tapti mokytoja ir dar istorike buvo jos šeimyninė tradicija.
Kilusi iš Marijampolės moteris pasakoja, kad jos mama ir teta – pedagogės. „Kai man buvo 18 metų, nemąsčiau apie tradiciją, tiesiog istorija buvo įdomus dalykas. Atrodė, labai natūralus procesas – stoti studijuoti istoriją. Matyt, tai kažkaip iš vidaus atėjo. Aš praktiškai užaugau mokykloje. Labai didelės diskusijos su savimi, kad gal būčiau kažkuo kitu, nebuvo“, – prisimena ji.
Abi jos dukros Rimgailė ir Gabrielė mokosi Kalvarijos gimnazijoje, keliauja ten kartu su mama iš Marijampolės, taigi, taip pat „auga mokykloje“. Jos užsiėmusios savo veiklomis, keliai su mama mokykloje nelabai susikerta, pasimato po darbo mašinoje. Geriau tebūna šalia ir užsiėmusios, o ne kažin kur – toks mamos auklėjimo principas.