Dalį „Suvalkiečio“ žinių ir naujienų galima skaityti naujienų dalijimosi platformoje etaplius.lt, pasirinkus Marijampolės regioną.

 


Pažinimo laboratorija

Sekite mus:

Eksperto komentaras

Ramutė ŠIMUKAUSKAITĖ, Visuomenės informavimo etikos komisijos pirmininkės pavaduotoja, Prienų rajono ir Birštono krašto laikraščio „Gyvenimas“ redaktorė.

– Svarbiausia komisijos užduotis – pateiktų skundų nagrinėjimas, – sako R. Šimukauskaitė.

– Svarbiausia komisijos užduotis – pateiktų skundų nagrinėjimas, – sako R. Šimukauskaitė. Nuotrauka iš asmeninio albumo

– Etikos komisijoje dirbu nuo 2005 metų. Atstovauju Nacionalinei rajonų ir miestų laikraščių leidėjų asociacijai. Tuomet, kai įsijungiau į komisijos veiklą, ji vadinosi Lietuvos žurnalistų ir leidėjų etikos komisija. Jos sudėtyje buvo žurnalistų, leidėjų ir visuomenės atstovai. 2016-aisiais įkūrus Visuomenės informavimo etikos asociaciją į naują komisiją savo atstovus delegavo visos asociacijos narės: Interneto žiniasklaidos, Lietuvos kabelinės televizijos, Lietuvos radijo ir televizijos, regioninių radijo stočių, regioninių televizijų, Nacionalinės rajonų ir miestų laikraščių leidėjų asociacijos, Lietuvos žurnalistų sąjunga ir Lietuvos žurnalistų draugija.

Komisijoje dirba aštuoni nariai. Dauguma jų turi žurnalistinį išsilavinimą ir dirba įvairiose visuomenės informavimo priemonėse, visi turi darbo žiniasklaidoje patirties. Komisija savo darbe vadovaujasi taip pat 2016-aisiais patvirtinta nauja buvusio Lietuvos žurnalistų ir leidėjų etikos kodekso redakcija – Visuomenės informavimo etikos kodeksu – ir komisijos darbo reglamentu.
Svarbiausia komisijos užduotis – pateiktų skundų nagrinėjimas. Komisija vykdo deleguotas įstatymo funkcijas – nagrinėja profesinės etikos pažeidimus, kuriuos padarė ar nepadarė žurnalistai ir leidėjai informuodami visuomenę.

Komisija taip pat bendradarbiauja su Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnyba, Vyriausiąja rinkimų komisija, susitinka su žurnalistais, leidėjais, išsako savo pastebėjimus svarbiais klausimais, susijusiais su etiškumo problemomis.

Etikos kodekso straipsniai reikalauja skelbti tikslias žinias.

Etikos kodekso straipsniai reikalauja skelbti tikslias žinias. Ričardo PASILIAUSKO nuotrauka

Daugiausia skundų Visuomenės informavimo etikos komisija sulaukia dėl kodekso 20 straipsnio pažeidimo. Dėl to, kad kritikuojamam subjektui nesuteikiama galimybė pasakyti savo nuomonę, t. y. neišklausoma antroji pusė. Praėjusiais metais dėl šio straipsnio pažeidimo buvo priimti 23 sprendimai, kai iš viso dėl pažeidimų buvo priimta daugiau kaip 50 sprendimų.

3, 4 ir 6 kodekso straipsniai reikalauja skelbti tikslias žinias ir įvairias nuomones, jas aiškiai atskirti, atidžiai ir kritiškai vertinti šaltinius. Deja, apie tai kartais pamirštama.

Viena iš taip pat dažniau pasitaikančių blogybių – straipsnio, laidų turinio bei antraščių, anonsų neatitikimas. Matoma tendencija antraštėse, anonsuose į pirmą vietą iškelti nebūtinai esminę mintį, bet pabrėžti tą, kuri labiau patrauks skaitytojo ar žiūrovo dėmesį, nors ir bus visai nesusijusi su turiniu.

Besiskundžiančių dėl įvairių pažeidimų – nemažėja, greičiau daugėja, ypač viešųjų asmenų, tarp jų ir savivaldybių administracijų, politikų. Žinoma, ne dėl visų skundų komisija priima sprendimus ir nustato juose pažeidimus. Nereto skundo autorius sulaukia atsakymo, kad komisija pažeidimų nemato, nors skunde ir būna išvardinti keli straipsniai dėl galimų pažeidimų.

Neramina tai, kad žurnalistai, viešosios informacijos rengėjai ir skleidėjai pamiršta, jog jie neturi naudoti visuomenės informavimo priemonės savo privatiems reikalams spręsti ar asmeninėms sąskaitoms suvesti. Pastaruoju metu daugėja pačių žiniasklaidos priemonių skundų dėl tarpusavio santykių, kurie perkeliami į pub-likacijas, laidas. Ar šitai įdomu skaitytojams, laidų žiūrovams? Manau, tikrai ne.

Nagrinėdama skundus, komisija, kaip jau minėjau, vadovaujasi kodekso nuostatomis. Gaila, kad labai dažnai nagrinėjant skundą tenka kalbėti su visuomenės informacijos priemonės įgaliotu advokatu, o ne žurnalistu, redaktoriumi ar laidos autoriumi, galinčiais geriau paaiškinti visas aplinkybes. Juk komisijos misija, pirmiausia, ne bausti, o stengtis, kad žurnalistas, leidėjas suprastų savo klaidas ir jų nekartotų.

Komisijos sprendimai nesukelia teisinių pasekmių, tačiau pagal Visuomenės informavimo įstatymą juos privalo skelbti ta žiniasklaidos priemonė, kurioje komisija nustatė pažeidimus. Kai kurie leidiniai nenoriai tai daro. Taigi viešumas, ko gero, ir yra didžiausia bausmė. Žinoma, neskaitant tų retų atvejų, kai žiniasklaidos priemonė yra pripažįstama nuolat pažeidžianti etiką ir kurį laiką negali dalyvauti viešinimo, Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondo ir kituose konkursuose.

Dažnai, pastebėjusi ribą, vedančią link pažeidimo, komisija parašo individualų kreipimąsi. Kartais rašomas ir viešas laiškas, atkreipiant ir kitų žiniasklaidos priemonių dėmesį. Laiškai nėra jokia nuobauda.

Na, o nesutikdamos su komisijos sprendimu dėl pažeidimų visuomenės informacijos priemonės gali jį skųsti teismui. Ir skundžia. Tai – jų teisė.

Žiniasklaida, komunikacija ir žurnalistika nuolat keičiasi. Akivaizdu, kad kyla ir naujų iššūkių. Tad keičiantis žiniasklaidai ir visuomenės santykiams su žinia-sklaida bei žurnalistika, kyla pokyčių ir etikos srityje. Todėl manau, kad savireguliacija labai svarbi, ją reikia stiprinti. Blogai būtų, jeigu žiniasklaidos etikos klausimais „užsiimtų“ politikai ir valdžios institucijos. Todėl visuomenės informavimo etikos asociaciją sukūrusios žurnalistų ir žiniasklaidos organizacijos kviečia prisijungti ir kitus profesinės bendruomenės narius, kartu kurti profesinės etikos standartus bei efektyvią savireguliaciją. Pasaulinėje praktikoje savireguliacijos procesas tik stiprėja. Jis ypač aktualus šiais, naujų technologijų laikais.

Ko labiausiai linkėčiau sau ir kolegoms? Gerbti tiesą ir visuomenės teisę į tiesą. Kad visada ir visur sugebėtume pilietiškai ir morališkai pasinaudoti spaudos laisve, kad konkurencija tarp visuomenės informacijos priemonių būtų grindžiama naujų idėjų ieška ir meistriškumu, o ne išpuoliais vienų prieš kitus.

Visuomenės informacijos įstatyme rašoma, kad kiekvienoje redakcijoje privalo būti patvirtintas vienas iš dviejų dokumentų – Vidaus darbo taisyklės arba Etikos kodeksas, kuriuose būtų numatyta žurnalisto ir redakcijos tarpusavio santykiai, užtikrintos žurnalisto teisės, laisvės ir panašiai. Manau, kad stiprus kiekvienos žiniasklaidos priemonės savireguliacijos dokumentas padėtų išspręsti didžiąją dalį problemų.

Komentarai baigti.

Naujausia informacija

 • Pandemijos metu išaugo poreikis dirbti savarankiškai!

  2021-09-16Pandemijos metu išaugo poreikis dirbti savarankiškai!
  Korona virusas paskatino mus į daugelį dalykų pasižiūrėti iš visiškai kito kampo. Žmonės daugiau dėmesio pradėjo skirti savo imuniteto apsaugai, taip pat, suprato, koks svarbus yra gyvas bendravimas, galiausiai, išbandė naujas gyvenimo sritis, kurios tuo pačiu gali tapti patrauklia uždarbio galimybe. Darbas pagal sutartį tapo nebe toks stabilus, nebe taip greitai surandamas. Tuomet buvo atsigręžta į darbą sau. Žinoma, jis taip pat nėra apsaugotas nuo rinkoje esančių pavojų, tačiau dažnai pagal pasaulinę situaciją galima kur kas paprasčiau reguliuoti savo darbo našumą bei uždarbį. Kalbamės su Rūta, kur jau daugiau nei 8-erius metus dirba su individualios veiklos pažyma. Dirbti sau tampa patogu Jeigu ilgus metus ...
 • Marijampolės kolegija 20-metį mini kitaip: prodekanės Odetos Gluoksnytės šuolis parašiutu „Šok į MarKo“

  2021-09-15Marijampolės kolegija 20-metį mini kitaip: prodekanės Odetos Gluoksnytės šuolis parašiutu „Šok į MarKo“
  Šiais metais Marijampolės kolegija minėdama įkūrimo 20-metį įgyvendina įvairias idėjas, iniciatyvas, kurių tikslas suburti visą aukštosios mokyklos bendruomenę kolegijos jubiliejui švęsti. Viena iš jų buvo įgyvendinta praeitą šeštadienį (rugsėjo 11 d.). Saulėtą savaitgalio dieną Marijampolės kolegijos bendruomenės nariai rinkosi į Sasnavos aerodromą, kur organizavo išskirtinį 20-mečio minėjimo renginį „Marijampolės kolegijos 20-mečiui – šuolis parašiutu „Šok į MarKo““. Pastarąjį atliko aukštosios mokyklos Projektinės veiklos ir tarptautinių studijų partnerystės skyriaus vadovė, Edukologijos ir socialinio darbo fakulteto prodekanė Odeta Gluoksnytė. Šis šuolis buvo išskirtinis, nes apjungė tris įvykius: anglų kalbos lektorės Odetos Gluoksnytės (autorinis slapyvardis Odeta Willow) antrosios knygos „Trečias kartas“, parašytos lietuvių ir anglų ...
 • Smulkiųjų ūkių savininkai skatinami bendradarbiauti

  2021-09-15Smulkiųjų ūkių savininkai skatinami bendradarbiauti
  Ieškodami verslo plėtros galimybių, smulkiųjų ūkių savininkai vis dažniau kooperuojasi bendrai veiklai. Rokiškio rajono galvijų augintojas Almantas Šedys džiaugiasi Lietuvos kaimo plėtros programos (KPP) parama, kuri suteikė galimybę bendradarbiauti ir ženkliai prisidėjo prie ūkio atnaujinimo ir jo modernizavimo. Bendras brolių ūkis Rokiškio rajone, Žiobiškio kaimo gyvenvietėje įsikūręs ūkininkas Almantas Šedys kartu su broliu Mindaugu Šedžiu sėkmingai vykdo mėsinės galvijiininkystės veiklą. Jaučių augintojas neslepia, jog tokios srities pasirinkimą lėmė paprastos priežastys: „Abu su broliu turėjome po 10 hektarų mums priklausančios žemės, kurią nusprendėme išnaudoti žemės ūkio veiklai. Visgi ilgainiui paaiškėjo, jog ši žemė nėra derlinga, tad kilo klausimas, kokia sritimi galime užsiimti. Po ilgų ...
 • Kaip į mokyklas grįžti saugiai?

  2021-09-11Kaip į mokyklas grįžti saugiai?
  Į ilgą laiką buvusias tuščias mokymosi įstaigų klases jau sugužėjo moksleiviai, išsiilgę draugų ir mokytojų. Tačiau, norint pratęsti saugų kontaktinį ugdymą ir užtikrinti visų saugumą, dabar kaip niekada svarbu pasiskiepyti ne tik suaugusiems, bet ir vaikams. Dalijamės LSMU Kauno klinikų Vaikų ligų klinikos vadovo prof. Rimanto Kėvalo komentaru apie COVID-19 žalą vaikams bei galimas komplikacijas ir pilietės mintimis apie vakcinaciją. Vaikai skiepijosi savo noru Vijolė iš Ukmergės atvirauja, kad yra pripratusi nuolat laisvai judėti ir keliauti po šalies apylinkes, todėl nenori, kad, didėjant susirgimų kiekiui, savivaldybės vėl būtų uždarytos. „Gerai, kad gyvename nuosavame name netoli miško. Jei vėl įsigalėtų griežti suvaržymai, eisime pasivaikščioti ...
 • Iš Marijampolės kilę menininkai kraštiečiams dovanoja meno šventę

  2021-09-09Iš Marijampolės kilę menininkai kraštiečiams dovanoja meno šventę
  Jau po savaitės Marijampolės savivaldybėje startuoja naujas, įdomus profesionalaus meno projektas „Kultūros savaitė“. Projekto autoriai rugsėjo 14–24 dienomis kviečia Sūduvos regiono gyventojus ir svečius į klasikinės muzikos šventę. Renginių ciklas pasklis po Marijampolę ir seniūnijas, suteikdamas galimybę ir atokiau nuo miesto centro gyvenantiems patirti klasikinės muzikos meno grožį. „Kultūros savaitėje“ bus pristatoma nauja profesionalių muzikų karta, kilusi iš Marijampolės, suteikiant kūrybinę erdvę puoselėti profesionalųjį meną. Apie šį kultūros projektą „Suvalkiečio“ skaitytojams pasakoja idėjos autorė ir įgyvendintoja dainininkė Laura LATVAITYTĖ-ZAMAN (Vokietija). – Pastarieji dveji metai kultūros, meno žmonėms buvo ypač nelengvi. Kūrėjai neteko galimybės kurti, atlikėjai dainuoti, vaidinti, šokti. Tokia ilga tyla ...
 • Gyventi reikia čia ir dabar. Skrendam!

  2021-09-08Gyventi reikia čia ir dabar. Skrendam!
  Balionas!!! Sušunka vaikai, o neretai ir suaugę, danguje pamatę ryškiaspalvį kupolą! Karšto oro balionas daugeliui sukelia džiugesį, nuostabą, sužadina smalsumą… Tai tarsi svajonės išsipildymas – pakilti virš visų rūpesčių ir išskristi toli toli… Juk pasvajojame, tiesa? Sako, jei labai nori ir tiki – svajonės pildosi. Marijampolietis Juozas Varanka yra tas žmogus, kuris šias svajones padeda paversti realybe – prieš metus įkūręs MB „Skrendam“, savo meile dangui dalijasi su visais norinčiais patirti kvapą gniaužiantį skrydį karšto oro balionu! Skrydžiai karšto oro balionu Juozui „krito į širdį“ prieš maždaug 16 metų, kuomet Marijampolės „Miesto dienų“ metu mamos draugė paprašė fotoaparatu iš viršaus padaryti ...
 • Nacionalinė parama pieno gamintojams – jau netrukus

  2021-09-08Nacionalinė parama pieno gamintojams – jau netrukus
  Nuo rugsėjo 20 d. pradedama mokėti 2021 m. pereinamojo laikotarpio nacionalinė parama už pieną. Beveik 17 tūkst. pieno gamintojų bus išmokėta 12,3 mln. Eur. Pagrindiniai reikalavimai atsietajai nacionalinei paramai už 2021 m. gauti liko tokie patys, kaip ir 2020 metais. Parama mokama tiems gamintojams, kurie 2006–2007 kvotos metais pardavė pieną ir 2007 m. kovo 31 d. turėjo nustatytą 2006–2007 kvotos metams pieno gamybos kvotą. Be to, pretenduojantieji į šią paramą turi būti įsiregistravę valdos valdytojais arba partneriais Žemės ūkio ir kaimo verslo registre. Valdos, kurioje pieno gamintojas registruotas valdytoju arba partneriu, valdytojas turi būti 2021 metais deklaravęs žemės ūkio naudmenų ir ...
 • Iš Marijampolės kilę menininkai kraštiečiams dovanoja meno šventę

  2021-09-08Iš Marijampolės kilę menininkai kraštiečiams dovanoja meno šventę
  Jau po savaitės Marijampolės savivaldybėje startuoja naujas, įdomus profesionalaus meno projektas „Kultūros savaitė“. Projekto autoriai rugsėjo 14–24 dienomis kviečia Sūduvos regiono gyventojus ir svečius į klasikinės muzikos šventę. Renginių ciklas pasklis po Marijampolę ir seniūnijas, suteikdamas galimybę ir atokiau nuo miesto centro gyvenantiems patirti klasikinės muzikos meno grožį. „Kultūros savaitėje“ bus pristatoma nauja profesionalių muzikų karta, kilusi iš Marijampolės, suteikiant kūrybinę erdvę puoselėti profesionalųjį meną. Apie šį kultūros projektą „Suvalkiečio“ skaitytojams pasakoja idėjos autorė ir įgyvendintoja dainininkė Laura LATVAITYTĖ-ZAMAN (Vokietija). – Pastarieji dveji metai kultūros, meno žmonėms buvo ypač nelengvi. Kūrėjai neteko galimybės kurti, atlikėjai dainuoti, vaidinti, šokti. Tokia ilga tyla ...
 • Parama padėjo įkurti svajonių verslą gamtos oazėje

  2021-09-08Parama padėjo įkurti svajonių verslą gamtos oazėje
  Kasmet vis daugiau žmonių iškeičia miesto šurmulį į gyvenimą gamtos apsuptyje. Sodybos-žirgyno „Virš ąžuolų“ įkūrėjas Ignas Leliuga ilgą laiką žavėjosi Žemaitijos nacionalinio parko kraštovaizdžiu, tad pasitaikius progai įsigijo sodybą šalia Platelių ežero, nutarė čia apsigyventi bei kurti ir plėsti nuosavą verslą. I. Leliuga džiaugiasi, jog tai padaryti padėjo Lietuvos kaimo plėtros programos (KPP) parama, suteikusi galimybę įgyvendinti išsvajoto verslo viziją. Idėja išsivystė savaime Verslininkas atskleidžia, jog įsikurti Platelių miestelio apylinkėse svajojo jau seniai – jį pakerėjo Žemaitijos nacionalinio parko gamta su vienu gražiausių Lietuvoje Platelių ežeru.– Prieš aštuonerius metus netikėtai sužinojau apie parduodamą sodybą, todėl ilgai nesvarstęs ją įsigijau ir ten įsikūriau. ...
 • Apie fondo veiklą

  2021-09-08
  Lauros Latvaitytės-Zaman paramos ir labdaros fondas įkurtas siekiant populiarinti ir puoselėti klasikinio muzikos meno tradicijas Marijampolėje. Fondas savo veiklą pradėjo 2018 metų rudenį. Per šį laikotarpį labdaringais tikslais buvo surengti koncertai Marijampolėje, Vilniuje ir Berlyne. Pagrindiniai tikslai – inicijuoti ir finansiškai remti profesionalaus meno projektus, užmegzti tarptautinį bendradarbiavimą su iš Marijampolės kilusiais menininkais išeivijoje, kurti galimybes jiems grįžti, inicijuoti edukacines programas jaunimui, gerinti akustiniam menui reikalingas sąlygas bei prisidėti prie Marijampolės kultūrinio indėlio Lietuvai.Fondo steigėja dainininkė Laura Latvaitytė-Zaman yra kilusi iš Marijampolės sav. Liudvinavo miestelio, o pirmuosius savo muzikinius žingsnius pradėjusi Marijampolės menų mokykloje. Atlikėja su dėkingumu ir meile savo ...
 • Išskirtiniai namai – oriai senatvei

  2021-09-07Išskirtiniai namai – oriai senatvei
  Statybine tvora aptverta nemaža teritorija senųjų Tarpučių kvartalo gale sužadino marijampoliečių smalsumą – kas čia bus statoma? „Suvalkiečiui“ taip pat pradėjus tuo domėtis, paaiškėjo, kad tai nėra jokia paslaptis. Apie tai, kad čia pradėtas statyti naujas Marijampolės specialiųjų socialinės globos namų padalinys, pasakoja šių namų direktorė Viduta Bačkierienė. – Siekiant didinti specializuotos slaugos ir socialinės globos paslaugų prieinamumą Marijampolės savivaldybėje dar 2017 metais pradėtas įgyvendinti projektas, finansuojamas Lietuvos valstybės biudžeto ir Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšomis. Iš pradžių naują globos namų padalinį galvota įkurti buvusiame mokyklos-internato pastate. Vis dėlto pasvarsčius, kad griovimo ir statybos darbai atsieis daugiau, negu visiškai naujo pastato ...
 • Verslas, gimęs mąstant apie Žemės ateitį

  2021-09-06Verslas, gimęs mąstant apie Žemės ateitį
  Marijampolietė Ieva KAZAKEVIČIŪTĖ nuo 16 metų gyveno Londone, ten baigė vidurinę mokyklą ir tarptautinio verslo bei viešbučių ir restoranų vadybos studijas. Dešimtmetį praleidusi Anglijoje ir Šveicarijoje dabar sako, kad jos namai yra Lietuvoje. Geroji pandemijos pusė – daugelis žmonių savo darbą įprato dirbti ten, kur jų pagalvė ir kavos puodelis – gimtuose namuose, tolimuose šiltuose kraštuose, vienkiemiuose šalia miško ar jūroje plaukiant laivu. Panašiai atsitiko ir Ievai. Grįžusi dar praėjusį pavasarį iš Londono dviem savaitėms į tėvų namus, čia užsibuvo. Lietuvoje vystomas jos verslas, Didžiojoje Britanijoje vėl rado klientų – tiek Lietuvos, tiek užsienio kapitalo įmonių, kurioms reikalinga Ievos patirtis ...
 • Renovacija Marijampolėje: ne „Kiek kainuos?“, bet „Kada pradedat?“

  2021-09-03Renovacija Marijampolėje: ne „Kiek kainuos?“, bet „Kada pradedat?“
  Antradienį Būsto energijos taupymo agentūra (toliau – BETA) pasveikino bei kartu su aplinkos ministru Simonu Gentvilu padėkojo vienu iš „Metų renovacijos projekto“ rinkimų nugalėtoju tapusio daugiabučio Marijampolėje (Draugystės g. 25 A) bendruomenei ir šio namo atnaujinimą administravusiai įmonei, rangovui, projektuotojų komandai bei techninę priežiūrą vykdžiusiai įmonei. Būsto energijos taupymo agentūra kartu su LR aplinkos ministerija jau kelerius metus iš eilės organizuoja Metų renovacijos projekto rinkimus, kurių pagrindinis tikslas – atskleisti visuomenei esminius renovacijos privalumus ir paskatinti gyvento- jus įsitraukti į daugiabučių namų atnaujinimo programą. Metų renovacijos projekto konkursui buvo atrinkti daugiabučiai namai, geriausiai demonstruojantys pagrindines renovacijos naudas ir jos teikiamas galimybes. Po ...
 • Viskas, ką jums reikia žinoti apie plaukų slinkimą

  2021-09-03Viskas, ką jums reikia žinoti apie plaukų slinkimą
  Kas yra plaukų slinkimas? Amerikos dermatologijos akademija (AAD) pažymi, kad 80 milijonų vyrų ir moterų Amerikoje turi paveldimą plaukų slinkimą (alopecija). Tai gali paveikti tik galvos odos plaukus ar visą kūną. Nors alopecija yra labiau paplitusi vyresnio amžiaus žmonėms, per didelis plaukų slinkimas gali pasireikšti ir vaikams. Normalu prarasti nuo 50 iki 100 plaukų per dieną. Su maždaug 100 000 plaukų ant galvos tas mažas praradimas nėra pastebimas. Nauji plaukai paprastai pakeičia prarastus plaukus, tačiau tai ne visada atsitinka. Plaukų slinkimas gali vystytis palaipsniui per metus arba staiga. Plaukų slinkimas gali būti nuolatinis arba laikinas. Neįmanoma suskaičiuoti tam tikrą per dieną prarastų ...
 • Profesionalus kolektyvas kviečia grožio procedūroms

  2021-09-02Profesionalus kolektyvas kviečia grožio procedūroms
  Pernai, rugpjūčio pirmomis dienomis Kalvarijoje, Laisvės g. 7-2, duris atvėręs grožio ir pramogų centras „Viskas dėl grožio“ švenčia pirmąjį gimtadienį. Atidarydama grožio centrą po pirmojo koronaviruso karantino vadovė Sigita buvo užtikrinta – palepinti save įvairiomis procedūromis žmonės neatsisakys. Negąsdino jos ir mažas miestas, kuriame dirbti, anot skeptikų, didmiesčių klienčių dėmesio išlepintai centro įkūrėjai greitai atsibos. Vis dėlto taip neįvyko. – Kalvarijai jaučiu sentimentus, – tuomet sakė Sigita. – Čia baigiau mokyklą, čia gyvena mano mama, čia ir pati esu dirbusi sveikatinimo ir grožio srityje. Paklausa buvo didžiulė, todėl nemanau, kad mažas miestelis yra blogiau, negu, pavyzdžiui, Vilnius, kuriame dabar gyvenu. Žmonės visur ...

 

Jau galite užsiprenumeruoti „Suvalkietį“ neišeidami iš namų.

Taip pat galite užsakyti skelbimą, sveikinimą ar užuojautą.