Dalį „Suvalkiečio“ žinių ir naujienų galima skaityti naujienų dalijimosi platformoje etaplius.lt, pasirinkus Marijampolės regioną.

 


Jokia paslaptis

Pažinimo laboratorija

Sekite mus:

 

Eksperto komentaras

Ramutė ŠIMUKAUSKAITĖ, Visuomenės informavimo etikos komisijos pirmininkės pavaduotoja, Prienų rajono ir Birštono krašto laikraščio „Gyvenimas“ redaktorė.

– Svarbiausia komisijos užduotis – pateiktų skundų nagrinėjimas, – sako R. Šimukauskaitė.

– Svarbiausia komisijos užduotis – pateiktų skundų nagrinėjimas, – sako R. Šimukauskaitė. Nuotrauka iš asmeninio albumo

– Etikos komisijoje dirbu nuo 2005 metų. Atstovauju Nacionalinei rajonų ir miestų laikraščių leidėjų asociacijai. Tuomet, kai įsijungiau į komisijos veiklą, ji vadinosi Lietuvos žurnalistų ir leidėjų etikos komisija. Jos sudėtyje buvo žurnalistų, leidėjų ir visuomenės atstovai. 2016-aisiais įkūrus Visuomenės informavimo etikos asociaciją į naują komisiją savo atstovus delegavo visos asociacijos narės: Interneto žiniasklaidos, Lietuvos kabelinės televizijos, Lietuvos radijo ir televizijos, regioninių radijo stočių, regioninių televizijų, Nacionalinės rajonų ir miestų laikraščių leidėjų asociacijos, Lietuvos žurnalistų sąjunga ir Lietuvos žurnalistų draugija.

Komisijoje dirba aštuoni nariai. Dauguma jų turi žurnalistinį išsilavinimą ir dirba įvairiose visuomenės informavimo priemonėse, visi turi darbo žiniasklaidoje patirties. Komisija savo darbe vadovaujasi taip pat 2016-aisiais patvirtinta nauja buvusio Lietuvos žurnalistų ir leidėjų etikos kodekso redakcija – Visuomenės informavimo etikos kodeksu – ir komisijos darbo reglamentu.
Svarbiausia komisijos užduotis – pateiktų skundų nagrinėjimas. Komisija vykdo deleguotas įstatymo funkcijas – nagrinėja profesinės etikos pažeidimus, kuriuos padarė ar nepadarė žurnalistai ir leidėjai informuodami visuomenę.

Komisija taip pat bendradarbiauja su Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnyba, Vyriausiąja rinkimų komisija, susitinka su žurnalistais, leidėjais, išsako savo pastebėjimus svarbiais klausimais, susijusiais su etiškumo problemomis.

Etikos kodekso straipsniai reikalauja skelbti tikslias žinias.

Etikos kodekso straipsniai reikalauja skelbti tikslias žinias. Ričardo PASILIAUSKO nuotrauka

Daugiausia skundų Visuomenės informavimo etikos komisija sulaukia dėl kodekso 20 straipsnio pažeidimo. Dėl to, kad kritikuojamam subjektui nesuteikiama galimybė pasakyti savo nuomonę, t. y. neišklausoma antroji pusė. Praėjusiais metais dėl šio straipsnio pažeidimo buvo priimti 23 sprendimai, kai iš viso dėl pažeidimų buvo priimta daugiau kaip 50 sprendimų.

3, 4 ir 6 kodekso straipsniai reikalauja skelbti tikslias žinias ir įvairias nuomones, jas aiškiai atskirti, atidžiai ir kritiškai vertinti šaltinius. Deja, apie tai kartais pamirštama.

Viena iš taip pat dažniau pasitaikančių blogybių – straipsnio, laidų turinio bei antraščių, anonsų neatitikimas. Matoma tendencija antraštėse, anonsuose į pirmą vietą iškelti nebūtinai esminę mintį, bet pabrėžti tą, kuri labiau patrauks skaitytojo ar žiūrovo dėmesį, nors ir bus visai nesusijusi su turiniu.

Besiskundžiančių dėl įvairių pažeidimų – nemažėja, greičiau daugėja, ypač viešųjų asmenų, tarp jų ir savivaldybių administracijų, politikų. Žinoma, ne dėl visų skundų komisija priima sprendimus ir nustato juose pažeidimus. Nereto skundo autorius sulaukia atsakymo, kad komisija pažeidimų nemato, nors skunde ir būna išvardinti keli straipsniai dėl galimų pažeidimų.

Neramina tai, kad žurnalistai, viešosios informacijos rengėjai ir skleidėjai pamiršta, jog jie neturi naudoti visuomenės informavimo priemonės savo privatiems reikalams spręsti ar asmeninėms sąskaitoms suvesti. Pastaruoju metu daugėja pačių žiniasklaidos priemonių skundų dėl tarpusavio santykių, kurie perkeliami į pub-likacijas, laidas. Ar šitai įdomu skaitytojams, laidų žiūrovams? Manau, tikrai ne.

Nagrinėdama skundus, komisija, kaip jau minėjau, vadovaujasi kodekso nuostatomis. Gaila, kad labai dažnai nagrinėjant skundą tenka kalbėti su visuomenės informacijos priemonės įgaliotu advokatu, o ne žurnalistu, redaktoriumi ar laidos autoriumi, galinčiais geriau paaiškinti visas aplinkybes. Juk komisijos misija, pirmiausia, ne bausti, o stengtis, kad žurnalistas, leidėjas suprastų savo klaidas ir jų nekartotų.

Komisijos sprendimai nesukelia teisinių pasekmių, tačiau pagal Visuomenės informavimo įstatymą juos privalo skelbti ta žiniasklaidos priemonė, kurioje komisija nustatė pažeidimus. Kai kurie leidiniai nenoriai tai daro. Taigi viešumas, ko gero, ir yra didžiausia bausmė. Žinoma, neskaitant tų retų atvejų, kai žiniasklaidos priemonė yra pripažįstama nuolat pažeidžianti etiką ir kurį laiką negali dalyvauti viešinimo, Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondo ir kituose konkursuose.

Dažnai, pastebėjusi ribą, vedančią link pažeidimo, komisija parašo individualų kreipimąsi. Kartais rašomas ir viešas laiškas, atkreipiant ir kitų žiniasklaidos priemonių dėmesį. Laiškai nėra jokia nuobauda.

Na, o nesutikdamos su komisijos sprendimu dėl pažeidimų visuomenės informacijos priemonės gali jį skųsti teismui. Ir skundžia. Tai – jų teisė.

Žiniasklaida, komunikacija ir žurnalistika nuolat keičiasi. Akivaizdu, kad kyla ir naujų iššūkių. Tad keičiantis žiniasklaidai ir visuomenės santykiams su žinia-sklaida bei žurnalistika, kyla pokyčių ir etikos srityje. Todėl manau, kad savireguliacija labai svarbi, ją reikia stiprinti. Blogai būtų, jeigu žiniasklaidos etikos klausimais „užsiimtų“ politikai ir valdžios institucijos. Todėl visuomenės informavimo etikos asociaciją sukūrusios žurnalistų ir žiniasklaidos organizacijos kviečia prisijungti ir kitus profesinės bendruomenės narius, kartu kurti profesinės etikos standartus bei efektyvią savireguliaciją. Pasaulinėje praktikoje savireguliacijos procesas tik stiprėja. Jis ypač aktualus šiais, naujų technologijų laikais.

Ko labiausiai linkėčiau sau ir kolegoms? Gerbti tiesą ir visuomenės teisę į tiesą. Kad visada ir visur sugebėtume pilietiškai ir morališkai pasinaudoti spaudos laisve, kad konkurencija tarp visuomenės informacijos priemonių būtų grindžiama naujų idėjų ieška ir meistriškumu, o ne išpuoliais vienų prieš kitus.

Visuomenės informacijos įstatyme rašoma, kad kiekvienoje redakcijoje privalo būti patvirtintas vienas iš dviejų dokumentų – Vidaus darbo taisyklės arba Etikos kodeksas, kuriuose būtų numatyta žurnalisto ir redakcijos tarpusavio santykiai, užtikrintos žurnalisto teisės, laisvės ir panašiai. Manau, kad stiprus kiekvienos žiniasklaidos priemonės savireguliacijos dokumentas padėtų išspręsti didžiąją dalį problemų.

Komentarai baigti.

Naujausia informacija

 • Tarsi koralų vėrinys, sidabru apkraštuotas…

  2022-01-26Tarsi koralų vėrinys, sidabru apkraštuotas...
  Aliuzija šmėstelėjo natūraliai: 35-erių metų bendro (šeimos) gyvenimo sukaktis vadinama koraline. O iš už jūrų marių pas mus atgabentais koralų vėriniais, karoliais jau nuo seno mielai puošėsi merginos Dzūkijoje ir pas mus (sako, čia tie vėriniai buvę prabangesni, daugiau eilių turėję…), būtent koralų vėriniai dabar laikomi ir tautinio šių regionų kostiumo dalimi. Tiesa, Marijampolės kultūros centro senjorų šokių kolektyvo „Sidabra“ moterys puošiasi ne koralų, o gintaro karoliais – vienais už kitus gražesniais. Tačiau tai, kad kolektyvas pažymi būtent 35-erių metų gyvavimo sukaktį, bendrą veiklą, tiek trunkančią, tikrai galima palyginti su didelės šeimos gyvenimo keliu – ir toji metų virtinė iškilo ...
 • Kaunas tapo viena didele visos Europos scena

  2022-01-26Kaunas tapo viena didele visos Europos scena
  Praėjusio šeštadienio vakarą įvyko tai, kam buvo ruoštasi penkerius metus – Kaune surengtas oficialus „Kauno – Europos kultūros sostinės 2022“ atidarymas. Prie „Žalgirio“ arenos apie keturiasdešimt tūkstančių žiūrovų stebėjo šiuolaikinio Kauno mito trilogijos pirmąjį veiksmą „Sukilimas“. Dėl šio vakaro šimtai žmonių iš Kauno, Lietuvos ir užsienio dirbo kelerius metus ir organizatoriai surengė šou, kokio Kaunas turbūt dar niekada neregėjo. Tai buvo šiuolaikinės muzikos, milžiniškų vaizdo projekcijų ir poezijos sintezė, papasakojusi istoriją apie miestą, kaip gyvą, nuolat atsinaujinantį stebuklą. Šios unikalios idėja ir apimtimi programos tikslas yra visus ir kiekvieną įtraukti į miesto kūrybos sukilimą. „Gal ne tik įspūdingi skaičiai ir kiti ...
 • Ką reikėtų žinoti: COVID-19 ir PGR tyrimas (pgr testas) bei greitasis antigeno testas

  2022-01-25Ką reikėtų žinoti: COVID-19 ir PGR tyrimas (pgr testas) bei greitasis antigeno testas
  Tepinėlis iš nosiaryklės PGR testas COVID-19 nustatymui yra tikslus ir patikimas testas diagnozuojant COVID-19. Teigiamas testas reiškia, kad greičiausiai sergate COVID-19. Neigiamas testas reiškia, kad tyrimo metu tikriausiai nesirgote COVID-19. Ištirkite, jei turite COVID-19 simptomų arba buvote susidūrę su asmeniu, kurio COVID-19 testas buvo teigiamas. Kas yra PGR testas? PGR reiškia polimerazės grandininę reakciją. Tai testas, skirtas aptikti konkretaus organizmo, pavyzdžiui, viruso, genetinę medžiagą. Testas nustato viruso buvimą, jei tyrimo metu turite virusą. Testas taip pat gali aptikti viruso fragmentus net tada, kai nesate užsikrėtęs. Kas yra COVID-19 PGR testas? Polimerazės grandininės reakcijos (PGR) testas COVID-19 nustatymui yra molekulinis testas, kuriuo analizuojamas viršutinių kvėpavimo ...
 • Mediko kelią parodė mama

  2022-01-24Mediko kelią parodė mama
  Praėjusių metų gruodį vykusiame Marijampolės savivaldybės mero padėkos vakare buvo pagerbti Marijampolės ligoninės medikai, pasiaukojančiai gydę ligonius nuo pasaulį užpuolusios COVID-19 ligos, organizavę darbą taip, kad gydymo paslaugos būtų kiek įmanoma prieinamos visiems, kad kuo mažiau žmonių užsikrėstų šia sunkia liga. Dviem ligoninės darbuotojoms buvo įteikti Šv. Jurgio, Marijampolės globėjo, medaliai. Apie Vidaus ligų gydytoją Nelią Radzevičiūtę jau pasakojome „Suvalkiečio“ skaitytojams. Šiandien kalbamės su ligoninės Priėmimo ir skubios pagalbos skyriaus vyresniąja slaugos administratore Inga Ragaišiene, kuri Šv. Jurgio medaliu apdovanota už darbo organizavimą įveikiant COVID-19 iššūkius. Priėmimo skyrius – ligoninės veidrodis Priėmimo ir skubios pagalbos skyrius – tarsi ligoninės veidrodis. Būtent pabuvojęs jame ...
 • Augant susirgimams COVID-19 mobiliuose punktuose daugėja darbo

  2022-01-24Augant susirgimams COVID-19 mobiliuose punktuose daugėja darbo
  Sparčiai šalyje daugėjant užsikrėtimų koronavirusu, sumušti visi sergamumo rekordai. Statistikos departamentas vakar pranešė , kad ketvirtadienį Lietuvoje naujų COVID-19 atvejų registruota 7057. Tai didžiausias naujų susirgimo atvejų per parą skaičius Lietuvoje nuo pandemijos pradžios. Keturiolikos dienų naujų susirgimų koronavirusu skaičius 100 tūkst. gyventojų toliau auga ir siekia 2005 atvejus. Automatiškai išaugo ir darbo mobiliuose punktuose, laboratorijose. Dėl to ilgiau tenka laukti eilės tyrimui ir atsakymo. Loreta TUMELIENĖ Pasak Marijampolės savivaldybės mobilaus punkto koordinatorės Ilmos Lementauskienės, jau nuo sausio pradžios stebimas smarkiai išaugęs PGR tyrimų poreikis. Punkte atsirado daugiau darbo, gali būti ir eilių, kada galima gauti tyrimą, gali tekti palaukti ir iki ...
 • Už lenkimą ties sankryža su šalutiniu keliu neteko teisės vairuoti

  2022-01-24Už lenkimą ties sankryža su šalutiniu keliu neteko teisės vairuoti
  Per 2021-uosius Marijampolės savivaldybės teritorijoje nustatyta 170 transporto priemonių lenkimo taisyklių pažeidimų, o Marijampolės apskrities VPK aptarnaujamoje teritorijoje – 241. Per šių metų dvi sausio savaites Marijampolės savivaldybėje – jau 21 toks atvejis. Šią informaciją pateikęs Marijampolės AVPK Kelių policijos skyriaus viršininkas Rolandas Gylys sako, kad dažnas tokį pažeidimą padaręs vairuotojas nemaloniai nustemba sužinojęs, kad jam gresia ne tik bauda, bet ir vairuotojo pažymėjimo atėmimas mažiausiai trims mėnesiams. Vairuotojai negali patikėti, kad toje vietoje lenkti buvo draudžiama, kad už tai taip skaudžiai baudžiama. Dirbtinai provokavo situaciją Sausio pradžioje į tokią situaciją patekęs marijampolietis Arvydas savo istorija pasidalijo su skaitytojais, kad jie žinotų, ...
 • Pernai netekome daugiau kaip 1000 gyventojų (2021-ųjų apžvalga)

  2022-01-24Pernai netekome daugiau kaip 1000 gyventojų (2021-ųjų apžvalga)
  Marijampolės, Kalvarijos, Kazlų Rūdos savivaldybių Civilinės metrikacijos skyrių vadovės apžvelgė 2021-uosius metus: kiek gimimų, santuokų ir ištuokų, mirčių per metus įregistruota skyriuose, kokie populiariausi buvo vaikų vardai. Loreta TUMELIENĖ Marijampolės savivaldybėje Pasak Marijampolės savivaldybės Civilinės metrikacijos skyriaus vedėjos Romos Grigienės, praėjusiais metais Marijampolės savivaldybėje gimė 482 vaikučiai: 226 mergaitės ir 256 berniukai. Praėjusiais metais sulaukta šešių porų dvynių: vienos mergaičių poros ir penkių berniukų porų. Į Civilinės metrikacijos skyriaus apskaitą įtraukti 92 naujagimiai, gimę užsienyje. Mūsų kraštiečiai daugiausia vaikų susilaukė Jungtinėje Karalystėje – 30, Vokietijoje – 14, Norvegijoje – 11, Airijoje – 7, Danijoje – 8, Švedijoje – 3, Nyderlanduose – 4, Rusijoje – ...
 • Paprastėja daugiabučių modernizacijos procesai

  2022-01-22Paprastėja daugiabučių modernizacijos procesai
  Įgyvendinant Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programą, pagal kurią šalies gyventojai gali pasinaudoti valstybės teikiama parama, per 2021 m. šalyje atnaujinta daugiau kaip 340 daugiabučių. Dabar Lietuvoje atnaujinama dar 600 daugiabučių namų, o iš viso nuo 2013 m., kai į renovacijos procesus įsitraukė savivaldybės, iki 2021 m. atnaujinta daugiau kaip 3000 daugiabučių arba 92 tūkst. butų. Pasak APVA (Aplinkos projektų valdymo agentūra) pastatų energinio taupumo departamento direktoriaus Vytauto Vrubliausko, pastarųjų metų rezultatai išryškina svarbią tendenciją – vis daugiau daugiabučių gyventojų ne tik nori modernizuoti savo būstą, bet ir imasi realių veiksmų. 2021 m. gruodžio 31 d. baigėsi aštuntas kvietimas atnaujinti daugiabučius – gautų ...
 • Dovana gimtinei – dvasios kilnumo išraiška

  2022-01-19Dovana gimtinei – dvasios kilnumo išraiška
  Marijampolės kultūros centro antrajame aukšte, liaudies menui ir laisviesiems kūrėjams skirtoje parodų erdvėje, pirmoji šių metų paroda – Viktorijos Rūtos Jurgutienės paveikslų ekspozicija. Jos darbų per pastarąjį dešimtmetį esame matę porą kartų, bet šį kartą tai ypatinga paroda: visa, ką pamatysite joje, yra padovanota Marijampolės kultūros centro dailės galerijos fondui. Deja, trečiosios parodos mūsų mieste atidarymas – jau be pačios autorės… Viktorija Jurgutienė gimė 1936 metais Marijampolėje ir nors likimas susiklostė taip, jog augo Alytuje, vėliau gyveno Kaune, save visada priskyrė ne dzūkams, o suvalkiečiams… Vasaromis dažnai lankydavosi Kermušinės kaime netoli Igliškėlių – gal ir iš šių įspūdžių po dešimtmečių gimė ...
 • Basomis per žarijas – skauda, bet kartu ir malonu

  2022-01-19Basomis per žarijas – skauda, bet kartu ir malonu
  Neseniai, sausio 6 d., buvo minimos rašytojo Vinco Mykolaičio-Putino 129-osios gimimo metinės. Marijampolės ir Prienų rajono savivaldybių paribyje esančiame Pilotiškių kaime gimęs rašytojas buvo prisimintas ir jo gimtinėje esančiame muziejuje, o po ten vykusio renginio į Marijampolę atvyko rašytoja, buvusi ilgametė Maironio lietuvių literatūros muziejaus direktorė Aldona Ruseckaitė. Įsimintinų, įdomių ir daugelio pamėgtų knygų apie Žemaitę, Maironį, Salomėją Nėrį, Vytautą Mačernį autorė A. Ruseckaitė susitikimo Bulotų namuose metu pradžiugino literatūros mėgėjus – naujasis jos romanas „Vilko plaukas“ yra būtent apie V. Mykolaitį-Putiną, ir jis, tikimasi, skaitytojus pasieks 130-ųjų rašytojo gimimo metinių proga. Visas gyvenimas – viename muziejuje Renginys Bulotų namuose prasidėjo V. ...
 • Spalvotos istorijos

  2022-01-19Spalvotos istorijos
  Patašinės bibliotekoje veikia Saliomijos Sabaliauskienės rankdarbių paroda „Spalvotos istorijos“. Šalia Patašinės, mažame Kuktų kaimelyje, gyvenančios kūrėjos darbai jau pirmąją parodos dieną nepaliko abejingų. Neįtikėtinas kruopštumas! Pavydėtina talentų puokštė! Stipri motyvacija ieškantiems savo kūrybinių galių! Ilgai kūrusi tik sau ir artimiesiems talentinga, bet labai kukli moteris 2021-aisiais mažuosius Patašinės bibliotekos lankytojus ryžosi pradžiuginti savo modeliuotų rūbų paroda lėlėms. Visą birželį antram gyvenimui prikeltos lėlės džiugino Patašinės vaikus. Ypač paroda domėjosi mergaitės, svajojančios tapti modeliais bei kurti išskirtinius (gal net princesėms skirtus…) drabužius. Keletą puošnių lėlių Saliomija Sabaliauskienė tada padovanojo Patašinės universalaus daugiafunkcio centro ugdytiniams. Tai buvo nedrąsus debiutinis žingsnelis, supažindinant bendruomenę su ...
 • Iš tamsos į šviesą – ir vėl iš pradžios…

  2022-01-15Iš tamsos į šviesą – ir vėl iš pradžios...
  Gyvenime daug matę ir visokiausių patirčių turintys žmonės vis dažniau pripažįsta, kad šiandienos šurmuliuojančiame, skubančiame, konkuruojančiame ir į technologijas panirusiame pasaulyje yra dvi tikros vertybės: laikas ir tyla… Na, tylą dar galima susikurti dirbtinai, o laiko nei užtversi aptvarais – lyg avių pulką, kad neišsisklaidytų, nei sulaikysi galingiausiomis užtvankomis – kaip galingą upės srovę, nors trumpam. Jis kažkur čia, mes esame jame to nejausdami – tačiau kas atsakys į klausimą „O kas yra laikas?“ „Trumpalaikiškumas“ – taip savo darbų parodą pavadino Kalvarijos savivaldybės viešojoje bibliotekoje dirbanti Nijolė Skroblienė. Paroda pristatyta visuomenei pačioje praėjusių metų pabaigoje, tačiau tie, kas buvo po renovacijos ...
 • Marijampolietė Viktorija dalyvauja „Eurovizijos 2022“ atrankoje

  2022-01-15Marijampolietė Viktorija dalyvauja „Eurovizijos 2022“ atrankoje
  Šiandien „Eurovizijos“ nacionalinės atrankos laidoje per LRT pamatysime marijampolietę Viktoriją KAJOKAITĘ. Ji atliks savo kūrybos dainą „Visatos dalelė“ („Piece of Universe“). Atidesni žiūrovai, ko gero, prisimena ją iš dalyvavimo prieš trejetą metų „Lietuvos balse“. Svajoja patekti į pusfinalį „Eurovizijos“ atrankoje Viktorija dalyvauja pirmą kartą, nors seniai buvo toks noras, bet vis nesiryždavo. Šiemet pagaliau nutarė pabandyti, kaip sakė, juk nieko nepraras. Muzika jos gyvenime yra labai svarbi, mergina ne tik puikiai dainuoja, bet ir pati kuria dainas, taigi norisi dalintis savo kūryba.„Eurovizijos“ atrankos dainai ji parašė ir žodžius, ir muziką, o aranžavo kitas žmogus. „Nematau prasmės eiti į konkursą be savo kūrinio, ...
 • Žadino, budino – nepaisant iššūkių…

  2022-01-12Žadino, budino – nepaisant iššūkių...
  Penktasis etnokultūros projektas – daug ar mažai? Viena vertus – kasmet įgaunama daugiau patirties, mokomasi iš klaidų ar nesėkmių, iš kitos pusės – ką prie pagrindinių temų vis naujo, nebūto kasmet sugalvoti, kuria kryptimi eiti, kad visiems būtų ne tik įdomu, bet ir naudinga? Galimybė tęsti, plėtoti pasirinktas temas, „kapstyti vis giliau“ yra tęstinių projektų privalumas, tad jų rengėjai visada neramiai laukia – gaus rėmimą ar ne… 2021-aisiais Marijampolės kultūros centras (MKC), gavęs Lietuvos kultūros tarybos ir savivaldybės finansavimą, penktus metus įgyvendino daugelio pamėgtą projektą „Sūduvių ugnys – budinam svietą“. Baltų kultūrinis paveldas, jo pažinimas ir bandymas prisiliesti prie to, kas ...
 • Prie apskrito stalo…

  2022-01-12Prie apskrito stalo...
  Sunku ir patikėti – kasmet, jau penkioliktą kartą! Ir visai nesvarbu, kad tas stalas galėtų būti tik menamas (nors taip ir nėra), o susirenka prie jo ar penkiolika, ar penketas, ar visos penkios dešimtys žmonių. Visokių: vieni apsilanko beveik kasmet, kiti – kai kada, būna svečių, kurie kaip tik tą dieną čia patenka kartais pakviesti, kartais – atsitiktinai… Būtent jie ir būna maloniai nustebę, kad tokia, „kitokia“, tradicija neužgęsta tiek laiko. Jau supratote: tai – apie tradicinius „apskrito stalo“ susitikimus Marijampolės kultūros centre, dažniausiai per Tris karalius (dienele anksčiau ar vėliau), skirtus mecenatės Magdalenos Birutės Stankūnienės gimtadieniui paminėti. Šiemet susirinkus to, ...

 

Jau galite užsiprenumeruoti „Suvalkietį“ neišeidami iš namų.

Taip pat galite užsakyti skelbimą, sveikinimą ar užuojautą.