Demokratinėje visuomenėje žurnalistai naudojasi įstatymų garantuotomis teisėmis ir privilegijomis, užtikrinančiomis įvairių visuomenės informavimo priemonių kūrimą, viešą informacijos rinkimą, nuomonių ir žinių sklaidą. Informacijos rinkėjai ir skleidėjai savo ruožtu turi elgtis atsakingai, jų tikslai turi būti skaidrūs. Tačiau pastebima, kad vis dažniau informacijos rengėjo ir visuomenės ietys susikryžiuoja, vis daugiau asmenų ar įstaigų kreipiasi į atitinkamas institucijas – Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnybą, Visuomenės informavimo etikos komisiją dėl pažeistos garbės ir orumo, teisės į privataus gyvenimo apsaugą, asmens duomenų tvarkymo, paskelbtos įžeidžiančios, tikrovės neatitinkančios informacijos.
Praėję metai Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnybai buvo išskirtiniai ne tik gautų skundų skaičiumi, bet ir dėl suteiktų konsultacijų. Gauti 408 skundai (28 daugiau nei pernai), suteiktos 1179 konsultacijos. Tai taip pat daugiau nei pernai.
Visuomenės informavimo etikos komisija taip pat stebi skundų augimą.

Visuomenės informavimo įstatymo privalu laikytis visiems informacijos skleidėjams. Ričardo PASILIAUSKO nuotraukos
Tad šiandien Visuomenės informavimo etikos kodeksas, priežiūra, kaip laikomasi visuomenės informavimo įstatymo, itin aktualu. Apie tai, kaip veikia Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnyba, kokios tendencijos šiuo metu stebimos sklaidos procesuose, pasakoja Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnybos, Visuomenės informavimo etikos komisijos atstovai.