www.suvalkietis.lt
Pagrindinis Suvalkijos krašto informacijos skleidėjas nuo 1942 m.

Jūra gali atsirasti ir Marijampolėje

Ir tikrai Marijampolėje – daug jūros, o ji banguoja, vilnija Beatričės Kleizaitės-Vasaris menų galerijoje, kur nuo birželio 18-osios veikia marinisto Povilo Dirgėlos tapybos paroda, pavadinta Henriko Radausko žodžiais „Aš į meilę krentu kaip į jūrą“.

Ričardo PASILIAUSKO nuotraukos

Praėjusį penktadienį atidarydama parodą Marijampolės Meilės Lukšienės švietimo centro direktorė Meilutė Apanavičienė neslėpė, kad ši paroda atsirado jos asmenine iniciatyva ir dar ne be pažinčių – pasirodo, parodos autorius yra jos bendrakursis iš Vilniaus universiteto filologijos fakulteto.

Būta vilčių, kad P. Dirgėla taps rašytoju, kaip ir jo garsieji pusbroliai rašytojai Petras ir Povilas Dirgėlos, bet šis nuėjo kitu keliu. O pradėjo nuo siurrealistinių paveikslų, jūra atsirado vėliau.
Kaip minėjo M. Apanavičienė, pirmą parodą surengė 1985 m., nors autorius atskleidė, kad iš tiesų pirma paroda buvo surengta dar iki 1983 m., iki baigiant VU.

Į bendramokslio parodos atidarymą penktadienį atėjo ir daugiau kursiokų, o M. Apanavičienė prisipažino, jog ilgai bendrakursiai nežinojo, kad Povilas tapo. „Tai jau istorija apie tai, kaip filologai tampa dailininkais, nes ne vienas toks ir yra iš mūsų kurso“, – sakė ji, prisipažinusi, jog pirmą kartą Povilo kūrinius pamatė socialiniuose tinkluose.

P. Dirgėla yra Tautodailininkų sąjungos narys, Žemaičių dailininkų sąjungos narys, dalyvaujantis parodose ne tik Lietuvoje, bet ir kitose šalyse. 2019 metais tarptautiniame Jūrmalos marinistikos bienalės konkurse jis pelnė žiūrovų prizą.

Parodos autorius papasakojo, kad nuo vaikystės piešė, drožinėjo, pasidžiaugė kurso draugų palaikymu dėl parodos ir prisiminė visų mylimo prodekano Albino Jovaišos pritarimą surengti parodą, taip pat ir pirmą jo pasakytą atidarymo kalbą: „Vėlai surado save Dirgėla, bet ir Polis Gogenas tik nuvykęs į Haičio salą surado save kaip dailininką.“

P. Dirgėla po universiteto dar baigė vakarinę dailės mokyklą Klaipėdoje. Į klausimą, kaip nuo siurrealistinių paveikslų priėjo prie itin realistinių jūros temų, jis atsakė nežinąs, tiesiog savaime jūra jį nusivedė paskui save… O jūros liga sakė nesergantis, turi keletą pažįstamų kapitonų, kurie paima jį paplaukioti ir prisikaupti įspūdžių.

Paroda veiks iki rugpjūčio 15 dienos.

„Suvalkiečio“ informacija

Ši svetainė naudoja slapukus, kad pagerintų jūsų patirtį. Manome, kad jums tai tinka, bet galite atsisakyti, jei norite. Priimti Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika