Atostogos vasarnamyje toli nuo miesto yra tikra atgaiva kūnui ir sielai. Tyla, ramybė ir grynas oras – tai, ko mes visi ilgimės. Vis dėlto, šią laimę kartais temdo įprasto komforto stoka, o karšto dušo ilgesys ne retai paskatina gana greitai grįžti į miestą. Taigi, kaip mėgautis gamtos malonumais apsistojant vasarnamyje ir be didelių pastangų sukurti patogią aplinką? Kaip užtikrinti, kad vasarnamiai būtų ne mažiau patogūs nei nuolatinis gyvenamasis būstas?
Įprasto dušo alternatyvos
Pagalvojus apie karštą dušą, iškart matome estetišką, švarią patalpą, kurioje karštas vanduo teka vos pasukus dušo rankeną. Tačiau, keliantis už miesto ribų ir į vasarnamį gamtoje, ši patalpa gali atrodyti šiek tiek kitaip. Galbūt pertvarinis dušas gali stovėti ne tik patalpose, bet ir lauke, po žydru vasaros dangumi? Tokia alternatyva yra ne tik pigesnė, lengviau sukonstruojama, bet ir leidžia mums atitrūkti nuo įprastos rutinos ir visiškai atsipalaiduoti, kaip ir patys vasarnamiai. Kuo toliau nutolstame nuo įprastos veiklos, tuo greičiau protas ir kūnas atsigauna.
Žmonės, kurie savo vasarnamiuose įsirengia lauko dušus, dažnai sako, kad žiemą po tokios patirties labai sunku grįžti į tamsią, uždarą erdvę. Maudymasis lauke leidžia pasijusti arti gamtos ir nenustoti mėgautis jos teikiamais malonumais. Beje, vasara yra puikus laikas mėgautis ne tik ryškia saulės šviesa, bet ir panaudoti jos šiluminę energiją. Tai padeda ne tik sutaupyti pinigų, bet ir yra ypač ekologiškas sprendimas.
Kaip įsirengti saulės šildomą lauko dušą?
Jei nusprendėte, jog jūsų vasarnamis – puiki vieta įsirengti saulės šildomą lauko dušą, vertėtų gerai apsvarstyti šį paprastą procesą. Saulės šildomo lauko dušo įrengimui nereikia nei daug pastangų, nei didelių išlaidų. Tam reikės: ilgų juodų laistymo žarnų, greitai kaistančių medžiagų (tokių kaip metalas, naudojamas stogams dengti), didelių gabaritų stiklo, trijų krypčių vandens skirstytuvo ir prijungimo prie šalto vandens šaltinio. Pirmiausia turėtumėte nuspręsti, kaip įsivaizduojate savo lauko dušą (kurioje vasarnamio pusėje jis stovės) ir kaip atrodys apsauga nuo pašalinių akių. Galite nuspręsti, kiek verta investuoti ir kokius estetinius kriterijus ši konstrukcija turėtų atitikti. Daugelis žmonių stengiasi, kad vasarnamiai ir gretimi pastatai išlaikytų vienodą stilių.
Kai dušas bus paruoštas, galima įrenginėti saulės kolektorių. Tai gali būti dėžė, pagaminta iš nenaudojamų statybinių lentų ar kitų nebrangių medžiagų su dviem skylėmis, per kurias tilptų lauko žarna.
Tokios dėžutės apačioje paklojama greitai kaitinanti medžiaga (labiausiai tiktų metalas), tada zigzago principu sumontuojama laistymo žarna, o pati dėžutė uždengiama dideliu stiklo lakštu. Toks padėklas įrengtas įstrižu kampu į pietus, šalia būsimo lauko dušo. Virš jo yra vandens rezervuaras, kurį puikiai vaizduoja nenaudojamas, juodai dažytas vandens šildytuvas. Apatinis šildytuvas prijungtas prie vandens šaltinio, kitas sujungimas skirtas apatiniam juodosios žarnos galui, o viršutinis galas pritvirtintas prie aukščiau esančio šildytuvo jungties. Prijungus vandens šildytuvą prie tokios saulės kolektoriaus imitacijos, karšto oro srovė cirkuliuoja vandenį ratu, tolygiai jį šildydama.
Norėdami sukurti modelį, kuris yra labai arti įprasto dušo, pritvirtinkite papildomą žarną prie vandens jungties, patenkančios į šildytuvą, ir viršuje prijunkite trijų krypčių vandens skirstytuvą. Tai leis sureguliuoti vandens srautą ir jūsų vasarnamiai turės funkcionalų lauko dušą.
Šeimos, įrengusios tokius dušus sako, kad lauke mėgaujasi karštu vandeniu, kurio temperatūra siekė vos 16 laipsnių. Karštomis dienomis vanduo lengvai sušyla vos per kelias valandas. Tokia lauko dušo sistema yra pigi ir greitai pagaminama, pasižymi nesudėtinga konstrukcija.