Žemės ūkio ministerijos informacija

Užs. 621


 

Dalį „Suvalkiečio“ žinių ir naujienų galima skaityti naujienų dalijimosi platformoje etaplius.lt, pasirinkus Marijampolės regioną.

 


Jokia paslaptis

Pažinimo laboratorija

Sekite mus:

 

Kur verta planuotis žiemos atostogas?

suomija

Tiesa, šiaurė nėra mėgstama visų, tačiau, kam patinka šaltis – šis pasaulio taškas paliks itin didelį įspūdį. Suomijoje dominuoja natūralumu spindinti gamta, todėl į šią šalį galima vykti tada, kai yra pavargstama nuo nuolat skubančių miestų bei darbo rutinos. Taip pat žiema čia yra slidininkų rojus bei galima sutikti Kalėdų Senelį!

Sostinė – Helsinkis

Jeigu svečiuositės Suomijoje, rekomenduojama užsukti ir į pačią jos sostinę. Helsinkyje gausu ne tik suomiško, bet ir švediško, ir rusiško paveldo. Pačiame miesto centre, karaliauja Senato aikštės ansamblis su didžiule katedra. Taip pat aplink miesto centrą galima išvysti skirtingų architektūrinių stilių, todėl kiekvienas galės atrasti sau labiausiai patinkantį.
Verta pamatyti ir „tautinio“ romantizmo suprojektuotą geležinkelio stotį, Finlandia rūmus bei Suomenlinna tvirtovė, kuri yra įtraukta į UNESCO.
Užteks draugams siųsti į Suomiją žinutes, metas patiems aplankyti šią didingą šalį!

Žiema žiemužė ateik pas mane!

Tiems, kurie nuolat yra išsiilgę žiemos, sniego bei šalčio, labai rekomenduojama aplankyti Rovaniemį. Šis miestas randasi prie poliarinio rato, todėl yra laikomas Kalėdų Senelio buveinė. Atvykę į šį miestą galėsite pasidžiaugti ne tik tvyrančiu kalėdiniu kvapu, imbieriniais sausainiais ir karštu vynu, bet ir aplankyti Kalėdų Senelio kaimą bei patį Kalėdų Senelį! Šią kelionę galite organizuotis tiek su vaikais, tiek su artimaisiais ar draugais. Rovaniemis garantuoja kalėdinę atmosferą bei sniego gausumą!

Kūsamo miestas ir jo apylinkės yra laikomos vienos iš gražiausių kraštovaizdžių esančių Suomijoje. Šis miestas randasi netoli šiaurės speigračio ir Rusijos sienos. Kūsamo mieste (labiau į šiaurę) yra įkurtas Oulankos nacionalinis parkas. Jame gausu įvairiausių gamtos atrakcijų, todėl rekomenduojamas tiems, kurie mėgsta žiemišką kraštovaizdį. Oulankos nacionaliniame parke galima pamatyti stačių skardžių, putojančių krioklių, kanjonų, gilių slėnių bei begalės kitų žiemiškos gamtos gėrybių. Mieste yra įrengtas žiemos sporto centras Ruka, kurioje yra organizuojamos slidžių rungtynės. Galbūt ir jums pavyks juose sudalyvauti!

Arčiau vandens ir pilių

Suomijos ežerų kraštas yra laikomas didžiuliu labirintu, kuris tęsiasi nuo Tamperės iki Rusijos sienos. Ežeringumo kiekiu, šis Suomijos ežerų kraštas, neprilygsta jokiam kitam Europos regionui. Visus šiuos ežerus supa miškai (dažniausiai pušynai) ir įvairios uolėtos salelės. Ežerų vanduo yra labai skaidrus bei šie ežerai yra itin mėgstami kanojininkų, baidarininkų ir žvejų. Nors žiemos metu nebus įmanoma pamatyti šių miškų žalumo, tačiau kraštovaizdis niekur nedingsta. Vertėtų šią vietą aplankyti tiek žiemos, tiek vasaros metu – skirtingi metų laikai atveria kitokius pojūčius sukeliančius prisiminimus.

Šv. Olafo pilis viena iš dėmesio vertų objektų. Ji yra šiauriausia akmeninė viduramžių pilis. Šv. Olafo pilis yra pastatyta XV amžiuje, uolėtoje Saimos ežero saloje. Žiemos metu galite susikurti vaizdą, kaip iš animacinio filmuko „Ledo šalis“, o vasaros metu šioje pilyje vyksta žymusis Savonlinos operos festivalis.

Komentarai baigti.

Naujausia informacija

     

    Jau galite užsiprenumeruoti „Suvalkietį“ neišeidami iš namų.

    Taip pat galite užsakyti skelbimą, sveikinimą ar užuojautą.