Dalį „Suvalkiečio“ žinių ir naujienų galima skaityti naujienų dalijimosi platformoje etaplius.lt, pasirinkus Marijampolės regioną.

 


Jokia paslaptis

Pažinimo laboratorija

Sekite mus:

 

Gyvenimas pagal gamtą

34-erių Ieva Smilgienė su vyru Mindaugu kalba apie tvarų gyvenimo būdą. Šeima, auginanti dvejų su puse metukų Smiltę, tikisi, kad vertybės, apie kurias ne tik kalba, bet jomis ir gyvena, įaugs į dukrytės gyvenimą kaip savaime suprantamas dalykas. Ir tai – ne tik dėl sveikos mitybos, dėl baldų, dėl kosmetikos. Tiesiog tokia yra šių jaunų žmonių filosofija: turime mylėti gamtą ir rūpintis jos sveikata – taip pat kaip ir savąja.

Dėmesys tvarumui ir ekologijai

Ieva – tikra marijampolietė. Studijuodama žemės ūkio ekonomiką Žemės ūkio universitete, susipažino su būsimu vyru Mindaugu, čia studijavusiu žemės ūkio verslo vadybą. Mindaugas jau tada ūkininkavo tėvų – Algirdo ir Onutės Smilgių – ūkyje Gudeliuose (buvo jaunasis ūkininkas) – augino braškes, kurias būsimieji sutuoktiniai kartu pardavinėdavo turguje Kaune. Jauni žmonės mėgo eksperimentuoti ne tik su braškėmis. Visa tai atsispindėjo jų internetiniame dienoraštyje. Jie stengėsi viską nuo-iki daryti patys, nesamdydami pagalbos: keisti traktoriaus ratą, remontuoti kombainą, auginti linus, kanapes ir kitus augalus (tiesa, ne visi pateisino lūkesčius). Ieva su Mindaugu net lankė ekologinio ūkininkavimo kursus, tačiau ekologinio ūkio dėl dokumentų gausos neregistravo.

Ieva Smilgienė šeimos krautuvėlėje Marijampolėje.

Ieva Smilgienė šeimos krautuvėlėje Marijampolėje. Ričardo PASILIAUSKO nuotrauka

– Nusprendėme eiti savo keliu – klientai žinojo, kaip auginame, ir vertino mūsų produkciją. Tą laiką, kurį būtume skyrę įvairiausių dokumentų tvarkymui, realiai skyrėme žemei ir ekologijai.

Lašas po lašo

Kai iš savų linų ir kanapių pradėjo spausti aliejų, buvo pirmasis „Valio!“ ir pirmasis „O kas toliau?“. Nusipirkę aliejaus presą, pamatė, kaip iš šaltuoju būdu traiškomų sėklų po lašelį varva aliejus. Tokio gamtos aukso, be galo vertingo produkto, negalėjo pilti į plastikinius butelius. Iki šiol dėkingi tiekėjui Aurimui, kuris patikėjo jaunaisiais ūkininkais ir pradėjo su jais bendradarbiauti. Juk pati pradžia buvo vos 7 buteliukai tikro, nekaitinto aliejaus! O Lietuvoje nusipirkti nedidelį kiekį nedidelio tūrio stik­linės taros tuomet buvo praktiškai neįmanoma. Bet kai ieškai išeities, tai tampa įmanoma.

Eksperimentai

Ieva prisimena – gamino krienus, po to su Mindaugu pradėjo eksperimentuoti su linų sėmenų duonelėmis. Gal pusmetį užtruko, kaip sako pašnekovė, „su skoniais“. Bandė, ragavo, keitė, vėl gamino – kol pavyko tai, kad ir pačiam skanu, ir kitam smagu pasiūlyti. Šiuo metu „atidirbti“ 7 linų sėmenų duonelių skoniai – su burokėliais, morkomis, svogūnais, pomidorais, krapais, kmynais, česnakais ar čili, su saldžiaisiais vaisiais. Tai tikrai ne pabaiga. Idėjų jauna šeima turi pakankamai, tačiau daug laiko atima teisinės bazės studijavimas, nėra lengva įtraukti naują produktą, reikia parengti labai daug dokumentų. Bet pavyksta! Šiuo metu šeimos ūkis gamina 40 rūšių produkciją. Ieva pasakoja, kad klientai dažnai klausia: „Kaip jūs viską spėjate?“. Tai nuopelnas visos Smilgių ūkio šeimos, kurią sudaro ne tik Mindaugas, Ieva, mažoji Smiltė, Mindaugo mama Onutė, bet ir Reda Brinevičienė, Raimonda Knoknerienė, Rita Rančelienė ir visai neseniai šeimą papildžiusi Ilona Čepononienė. Jų dėka sveikatai palankesni produktai gali pasiekti daugiau žmonių.

Pakuotės: „Mes vis dar esame kelyje“

Kadangi šeimai svarbiausia yra tvarumas, ekologija, jie išties daug dėmesio skiria pakuotėms. Kadangi jų produkcija turi būti labai sandariai supakuota, bet kokia pakuotė netinka. Buvo susižavėję popieriniais „užsegamais“ maišeliais. Bet, kai pradėjo domėtis, paaiškėjo, kad popierius – tik akių dūmimas, kadangi tai dvisluoksnis (popieriaus kartu su plastiku) maišelis, kuris yra itin sunkiai perdirbamas, tad dažniausiai keliauja į šiukšlyną ir teršia gamtą. Tada, ilgai svarstę, pasirinko perdirbamą pakuotę – plono ir lengvo plastiko maišelį. Ypač Ieva džiaugiasi suradusi dailias popierines dėžutes duonelėms. Aišku, dangtelis plastikinis, bet tai vis geriau nei visa plastikinė pakuotė.

– Mano svajonė – kad ateityje išvengtume pakuočių, kad žmogus atsineštų savo indelį, į kurį pasvertume jo norimos prekės. Tačiau transportuojant į prekybos vietą produkciją reikia atvežti supakuotą, nors ir didelėje pakuotėje, taigi išvengti pakavimo medžiagos, kad ir kaip norėtųsi, kol kas nepavyks,– mintimis dalinasi Ieva.

Apie kosmetiką

Ieva ir Mindaugas jau seniai buvo pastebėję, kad seni mediniai močiutės baldai iki šiol yra puikūs, tuo tarpu naujoviški – nelabai patvarūs, nusidėvi kur kas greičiau. Aišku – natūralus produktas yra daug tvaresnis, mažiau teršiantis aplinką. Šį principą perkėlė ir į buitį: nenaudoja chemijos, ir, sako, tai visai paprasta. Ši ilgakasė lietuvaitė plaukus plauna muilu, kurį, beje, taip pat gamina patys iš šaltai spausto aliejaus. Vietoje kondicionieriaus naudoja obuolių actą su vandeniu – šis puikus derinys ne naujiena, o senas močiučių receptas!

Smilgių ūkio šeima. Iš kairės: Raimonda Knoknerienė, Ieva Smilgienė, Onutė Smilgienė, Smiltė Smilgytė, Rita Rančelienė, Reda Brinevičienė.

Smilgių ūkio šeima. Iš kairės: Raimonda Knoknerienė, Ieva Smilgienė, Onutė Smilgienė, Smiltė Smilgytė, Rita Rančelienė, Reda Brinevičienė. Nuotrauka iš šeimos archyvo

Paklausta, kokią kosmetiką naudoja, Ieva atsako, kad tai labai trumpas sąrašiukas: lūpų balzamas, kurį gamina taip pat šeimos ūkis, ozonuotas pluoštinių kanapių ir linų aliejus, aliejai veidui, paakiams, plaukams. Aliejumi užpiltos atitinkamos žolelės (ramunėlės, dilgėlės, medetkos) atiduoda visą savo gėrį per 4 savaites, o tada jau praturtintas aliejus keliauja į nedidelius stiklinius buteliukus su pipetėmis.

Ieva pati atlieka ir rekomenduoja procedūrą veidui vakare. Per dieną ant veido susikaupia nešvarumų, kurie maišosi su odos riebalais. Norint juos nuvalyti, molio miltelius sumaišome su šlakeliu vandens ir masažuodamos ištepame veido odą, ypač riebesnes jos dalis – ties kaktos viduriu, smilkiniais, smakru. Nuskalaujame tekančiu vandeniu. Po to ant drėgnos odos užlašiname kelis lašus dilgėlių ir pluoštinių kanapių veido aliejuko ir masažuojame. Aliejukas susimaišo su vandeniu ir tokiu būdu gaunamas pats šviežiausias kremas veidui!

Moteris sako, kad renkasi natūralią kosmetiką dėl to, kad oda ją visą „suvalgo“ – tai, ką tepame ant odos, kaupiasi organizme, ir, jei tai cheminės medžiagos, jos užteršia mūsų kūną.
– Jei patys negamintume, tai pirkti eitume pas tuos, kurie gamina taip, kaip dabar darome mes, – prisipažįsta Ieva.

Patirtis

Darniai dirbantis šeimos ūkio cechas, gaminantis sveikus, maistingus ir labai skanius produktus, vis bando ką nors nauja, mąsto, juda pirmyn. Vyras Mindaugas šiuo metu stebi asmeninį daržą – mulčiuoja, mato, kaip puikiai viskas auga, ravėti jo nereikia. Ieva neatsidžiaugia pačių augintais kmynais – jie tokie aromatingi! O ir savo gaminiams atsirinkti tinkamas žaliavas jau puikiai moka. Sako, pakanka paragauti sėklų ir iš skonio jauti, kaip augalas augintas – ar laiku nuimtas derlius, ar tinkamai išdžiovintas, ar švarus. Džiaugiasi, kad dauguma ūkininkų, siūlančių jiems savo užaugintą derlių – iš mūsų krašto.

Pro rakto skylutę

Vienąsyk visai atsitiktinai šeima sulaukė skambučio iš kito Lietuvos krašto, iš ten veikiančio visuomenės sveikatos biuro. Jiems buvo pasiūlyta teikti savo produkciją kokybės ir patikimumo ženklui – Rakto skylutės simboliui – gauti.

– Visi mūsų produktai atitinka sveikatai palankiems produktams keliamus reikalavimus. Tai – įprasti produktai, tačiau jų sudėtyje yra mažiau cukraus, druskos, sočiųjų riebalų, transriebalų, taip pat nėra maisto saldiklių, o grūdų turinčiuose gaminiuose išsaugota daugiau maistinių skaidulų. Dar nebuvo, kad kurį nors gaminį vertintojai atmestų, – džiaugiasi pašnekovai. – Cukrus naudojamas tik gėrimo – kombučios gamybai, tačiau fermentuojantis produkte jo nelieka. Visuose kituose produktuose jo nėra. Nustebinantis gaminių skonis išgaunamas vaisių, daržovių, sėklų dėka, kurių gamtoje yra visa paletė. Tereikia išmokti su ja susidraugauti.

Šiandien beveik visi Smilgių šeimos ūkio gaminami produktai žymimi Rakto skylutės simboliu. Tai Europos Sąjungoje registruotas prekių ženklas, kurį Švedijos nacio­nalinė maisto agentūra (ženklo savininkė) leido naudoti Lietuvoje. Šis simbolis yra plačiausiai paplitęs Europoje tarp panašios paskirties ženklų. Europos Komisija jį laiko pozityviu ir objektyviausiu. Šio simbolio tikslas – padėti vartotojams lengviau išsirinkti produktus iš tam tikros maisto produktų grupės.

Komentarai baigti.

Naujausia informacija

 • Dovana gimtinei – dvasios kilnumo išraiška

  2022-01-19Dovana gimtinei – dvasios kilnumo išraiška
  Marijampolės kultūros centro antrajame aukšte, liaudies menui ir laisviesiems kūrėjams skirtoje parodų erdvėje, pirmoji šių metų paroda – Viktorijos Rūtos Jurgutienės paveikslų ekspozicija. Jos darbų per pastarąjį dešimtmetį esame matę porą kartų, bet šį kartą tai ypatinga paroda: visa, ką pamatysite joje, yra padovanota Marijampolės kultūros centro dailės galerijos fondui. Deja, trečiosios parodos mūsų mieste atidarymas – jau be pačios autorės… Viktorija Jurgutienė gimė 1936 metais Marijampolėje ir nors likimas susiklostė taip, jog augo Alytuje, vėliau gyveno Kaune, save visada priskyrė ne dzūkams, o suvalkiečiams… Vasaromis dažnai lankydavosi Kermušinės kaime netoli Igliškėlių – gal ir iš šių įspūdžių po dešimtmečių gimė ...
 • Basomis per žarijas – skauda, bet kartu ir malonu

  2022-01-19Basomis per žarijas – skauda, bet kartu ir malonu
  Neseniai, sausio 6 d., buvo minimos rašytojo Vinco Mykolaičio-Putino 129-osios gimimo metinės. Marijampolės ir Prienų rajono savivaldybių paribyje esančiame Pilotiškių kaime gimęs rašytojas buvo prisimintas ir jo gimtinėje esančiame muziejuje, o po ten vykusio renginio į Marijampolę atvyko rašytoja, buvusi ilgametė Maironio lietuvių literatūros muziejaus direktorė Aldona Ruseckaitė. Įsimintinų, įdomių ir daugelio pamėgtų knygų apie Žemaitę, Maironį, Salomėją Nėrį, Vytautą Mačernį autorė A. Ruseckaitė susitikimo Bulotų namuose metu pradžiugino literatūros mėgėjus – naujasis jos romanas „Vilko plaukas“ yra būtent apie V. Mykolaitį-Putiną, ir jis, tikimasi, skaitytojus pasieks 130-ųjų rašytojo gimimo metinių proga. Visas gyvenimas – viename muziejuje Renginys Bulotų namuose prasidėjo V. ...
 • Spalvotos istorijos

  2022-01-19Spalvotos istorijos
  Patašinės bibliotekoje veikia Saliomijos Sabaliauskienės rankdarbių paroda „Spalvotos istorijos“. Šalia Patašinės, mažame Kuktų kaimelyje, gyvenančios kūrėjos darbai jau pirmąją parodos dieną nepaliko abejingų. Neįtikėtinas kruopštumas! Pavydėtina talentų puokštė! Stipri motyvacija ieškantiems savo kūrybinių galių! Ilgai kūrusi tik sau ir artimiesiems talentinga, bet labai kukli moteris 2021-aisiais mažuosius Patašinės bibliotekos lankytojus ryžosi pradžiuginti savo modeliuotų rūbų paroda lėlėms. Visą birželį antram gyvenimui prikeltos lėlės džiugino Patašinės vaikus. Ypač paroda domėjosi mergaitės, svajojančios tapti modeliais bei kurti išskirtinius (gal net princesėms skirtus…) drabužius. Keletą puošnių lėlių Saliomija Sabaliauskienė tada padovanojo Patašinės universalaus daugiafunkcio centro ugdytiniams. Tai buvo nedrąsus debiutinis žingsnelis, supažindinant bendruomenę su ...
 • Iš tamsos į šviesą – ir vėl iš pradžios…

  2022-01-15Iš tamsos į šviesą – ir vėl iš pradžios...
  Gyvenime daug matę ir visokiausių patirčių turintys žmonės vis dažniau pripažįsta, kad šiandienos šurmuliuojančiame, skubančiame, konkuruojančiame ir į technologijas panirusiame pasaulyje yra dvi tikros vertybės: laikas ir tyla… Na, tylą dar galima susikurti dirbtinai, o laiko nei užtversi aptvarais – lyg avių pulką, kad neišsisklaidytų, nei sulaikysi galingiausiomis užtvankomis – kaip galingą upės srovę, nors trumpam. Jis kažkur čia, mes esame jame to nejausdami – tačiau kas atsakys į klausimą „O kas yra laikas?“ „Trumpalaikiškumas“ – taip savo darbų parodą pavadino Kalvarijos savivaldybės viešojoje bibliotekoje dirbanti Nijolė Skroblienė. Paroda pristatyta visuomenei pačioje praėjusių metų pabaigoje, tačiau tie, kas buvo po renovacijos ...
 • Marijampolietė Viktorija dalyvauja „Eurovizijos 2022“ atrankoje

  2022-01-15Marijampolietė Viktorija dalyvauja „Eurovizijos 2022“ atrankoje
  Šiandien „Eurovizijos“ nacionalinės atrankos laidoje per LRT pamatysime marijampolietę Viktoriją KAJOKAITĘ. Ji atliks savo kūrybos dainą „Visatos dalelė“ („Piece of Universe“). Atidesni žiūrovai, ko gero, prisimena ją iš dalyvavimo prieš trejetą metų „Lietuvos balse“. Svajoja patekti į pusfinalį „Eurovizijos“ atrankoje Viktorija dalyvauja pirmą kartą, nors seniai buvo toks noras, bet vis nesiryždavo. Šiemet pagaliau nutarė pabandyti, kaip sakė, juk nieko nepraras. Muzika jos gyvenime yra labai svarbi, mergina ne tik puikiai dainuoja, bet ir pati kuria dainas, taigi norisi dalintis savo kūryba.„Eurovizijos“ atrankos dainai ji parašė ir žodžius, ir muziką, o aranžavo kitas žmogus. „Nematau prasmės eiti į konkursą be savo kūrinio, ...
 • Žadino, budino – nepaisant iššūkių…

  2022-01-12Žadino, budino – nepaisant iššūkių...
  Penktasis etnokultūros projektas – daug ar mažai? Viena vertus – kasmet įgaunama daugiau patirties, mokomasi iš klaidų ar nesėkmių, iš kitos pusės – ką prie pagrindinių temų vis naujo, nebūto kasmet sugalvoti, kuria kryptimi eiti, kad visiems būtų ne tik įdomu, bet ir naudinga? Galimybė tęsti, plėtoti pasirinktas temas, „kapstyti vis giliau“ yra tęstinių projektų privalumas, tad jų rengėjai visada neramiai laukia – gaus rėmimą ar ne… 2021-aisiais Marijampolės kultūros centras (MKC), gavęs Lietuvos kultūros tarybos ir savivaldybės finansavimą, penktus metus įgyvendino daugelio pamėgtą projektą „Sūduvių ugnys – budinam svietą“. Baltų kultūrinis paveldas, jo pažinimas ir bandymas prisiliesti prie to, kas ...
 • Prie apskrito stalo…

  2022-01-12Prie apskrito stalo...
  Sunku ir patikėti – kasmet, jau penkioliktą kartą! Ir visai nesvarbu, kad tas stalas galėtų būti tik menamas (nors taip ir nėra), o susirenka prie jo ar penkiolika, ar penketas, ar visos penkios dešimtys žmonių. Visokių: vieni apsilanko beveik kasmet, kiti – kai kada, būna svečių, kurie kaip tik tą dieną čia patenka kartais pakviesti, kartais – atsitiktinai… Būtent jie ir būna maloniai nustebę, kad tokia, „kitokia“, tradicija neužgęsta tiek laiko. Jau supratote: tai – apie tradicinius „apskrito stalo“ susitikimus Marijampolės kultūros centre, dažniausiai per Tris karalius (dienele anksčiau ar vėliau), skirtus mecenatės Magdalenos Birutės Stankūnienės gimtadieniui paminėti. Šiemet susirinkus to, ...
 • Nemari Romano Krasninkevičiaus kūrybos dvasia

  2022-01-12Nemari Romano Krasninkevičiaus kūrybos dvasia
  Praėjusiais metais turėjau garbės dalyvauti Marijampolės kultūros centre vykusiuose renginiuose, skirtuose originalaus kūrėjo, grafiko Romano Krasninkevičiaus 95-osioms gimimo metinėms. Noriu pasidalinti keletu minčių apie patirtus įspūdžius. Lapkritį (gimė šio mėnesio 18 d.) marijampoliečiai Kultūros centre surengtoje mokslinėje konferencijoje „Nemari Romano Krasninkevičiaus kūryba“ prisiminė savo miesto legendą – Romaną Krasninkevičių, kurį talentu ir gyvenimo būdo neįprastumu drąsiai galėčiau prilyginti rokiškėnų Lionginui Šepkai. Tik rokiškėnai, regis, labiau savo kraštiečio talentą pripažįsta ir juo didžiuojasi: ne tik atminimo lenta Pandėlyje pasirūpinę, bet ir solidų leidinį apie didįjį meistrą yra išleidę, ir nuolatine ekspozicija Rokiškio dvare pasirūpinę, ir L. Šepkos vardu pavadintą bei jo atminimui ...
 • Kokybiškos ir stilingos slidinėjimo kelnės moterims

  2022-01-10Kokybiškos ir stilingos slidinėjimo kelnės moterims
    Ruošiatės slidinėti kalnuose, o gal tiesiog reikalinga patogi ir šilta žieminė apranga laisvalaikio leidimui gamtoje? Slidinėjimo kelnės moterims, kurias pristato specializuoti tiekėjai, yra pritaikytos pačioms atšiauriausioms gamtos sąlygoms, tuo pačiu jas patogu dėvėti. Skaitykite toliau ir sužinosite viską apie žieminių slidinėjimo kelnių pasirinkimą. Aukšta kokybė ir patogumas Slidinėjimo kelnės yra specialiai sukurtos taip, kad būtų patogios, nevaržytų judesių, tačiau tuo pačiu suteiktų pakankamai didelę apsaugą net nuo paties žvarbiausio šalčio. Su jomis galėsite patogiai slidinėti, vaikščioti po miškus šaltos žiemos metu, naudoti visiems laisvalaikio poreikiams lauke. Pagamintos iš kokybiškų medžiagų žieminės kelnės užtikrina atsparumą nuo drėgmės, vėjo ir šalčio, yra pašiltintos ir maloniai ...
 • Apskaitos paslaugos lydi nuo įmonės „gimimo“ iki „mirties“

  2022-01-10Apskaitos paslaugos lydi nuo įmonės „gimimo“ iki „mirties“
  Nusprendus „sukti“ vieną ar kitą verslą, potencialiai geros idėjos, deja, neužteks. Jau pačioje pradžioje, kai tvarkomi su įmonės steigimu susiję reikalai, dažnas ima piktintis dėl bereikalingos biurokratijos. Deja, legaliame verslo pasaulyje kiekvienai įmonei yra taikomos vienodos taisyklės ir reikalavimai. Vienas pirmųjų darbų – nuspręsti, kokio juridinio asmens pavadinimo santrumpa puikuosis greta įmonės vardo. Vienas dažniausių pasirinkimų, o tiksliau – sprendimų, priimtų įvertinus atitinkamus niuansus – uždaroji akcinė bendrovė. Svarbu pabrėžti, jog, be kitų ypatybių, UAB – ribotos civilinės atsakomybės privatus asmuo, kai šios nariai už įsipareigojimų nevykdymą atsako tik įmonės, o ne asmeniniu turtu. Žinant, koks „֧slidus“ reikalas yra tas ...
 • Kur įsigyti pramoninius padėklus?

  2022-01-10Kur įsigyti pramoninius padėklus?
  Jeigu Jums reikalingi pramoniniai padėklai – labai svarbu suprasti, kad tai yra sertifikuoti gaminiai, kurie yra kuriami pagal tam tikrą standartą. Štai todėl norėdami sutaupyti galite rasti pigesnius, tačiau ne specialiai standartą atitinkančius gaminius, kurie, deja, ir trumpiau tarnauja, ir tuo pačiu kelia pavojų darbo vietoje. Pramoniniai padėklai siūlomi daugelyje vietų. Juos siūlo alsena.lt ir kitos žinomos įmonės. Kad rasti būtų galima paprasčiau – pateiksime kelias gaires, kurios pagreitins paieškas. Kaina. Natūralu, kad norisi nesumokėti labai daug, tačiau gauti gerą kokybę. Tai tikrai yra įmanoma. Tik reikia sekti akcijas bei kitus pasiūlymus. Svarbiausia nepirkti klastočių, kurie kainuoja pigiau, tačiau savo kokybe, deja, labai ...
 • Amerikoje tapęs profesionaliu fotografu Laimis nepamiršta gimtinės

  2022-01-08Amerikoje tapęs profesionaliu fotografu Laimis nepamiršta gimtinės
  Paskutinę praėjusių metų dieną neeilinio svečio sulaukė Želsvos biblioteka. Kraštiečius aplankė prieš dvidešimt penkerius metus į Jungtines Amerikos Valstijas išvykęs Laimis Urbonas. Svečias atvyko ne tuščiomis rankomis. Gimtojo kaimo bibliotekai žymus fotografas padovanojo savo fotografijų albumą „Lietuva“. Jame daugiau nei šimtas nuotraukų su gražiausiais Lietuvos gamtos vaizdais, architektūriniais statiniais, yra ir nuotraukų iš Želsvos apylinkių. 2016 metais Laimis tapo projekto „We love Lithuania“ nugalėtoju. Parodai jis pateikė puikių nuotraukų, atspindinčių gimtosios šalies grožį. Svečią priėmusi bibliotekos vadovė Irena Lunskienė džiaugiasi talentingais Želsvos žmonėmis, nepamirštančiais gimtojo krašto. Tai istorija Pasak Irenos Lunskienės, jos planuose suburti visus Želsvos apylinkių išeivius, kad jie turėtų nuolatinį ryšį ...
 • Parodoje – įspūdingiausios „Kultūros savaitės“ akimirkos

  2022-01-08Parodoje – įspūdingiausios „Kultūros savaitės“ akimirkos
  Prieš pat Naujuosius metus Marijampolės kultūros centre buvo surengtas susitikimas su pernai rugsėjo mėnesį vykusio projekto „Kultūros savaitė“ dalyviais ir kartu atidaryta fotografo Andriaus Burbos fotografijų paroda „Kultūros savaitės atgarsiai“. Joje įamžintos šio projekto baigiamojo koncerto įspūdingiausios akimirkos. Kalėdoms sugrįžo į namus Kalėdoms į namus sugrįžo šio projekto dalyviai – dabar užsienyje gyvenantys mūsų kraštiečiai Didžiosios Britanijos Kento filharmonijos orkestro įkūrėjas Marius Reklaitis, pianistė, tarptautinių konkursų laureatė Kamilė Zaveckaitė, dabar studijuojanti Austrijos sostinėje Vienoje. Tikėtasi sulaukti ir Berlyne gyvenančios dainininkės Lauros Latvaitytės-Zaman, bet dėl pandemijos apribojimų ji šventėms negrįžo.   Susitikime dalyvavo ir dabar Vilniuje gyvenantis marijampolietis fotografas A. Burba, išgarsėjęs savo nuotraukomis, kuriose ...
 • Jaunieji Marijampolės atlikėjai – anapus sienos surengtame festivalyje

  2022-01-08Jaunieji Marijampolės atlikėjai – anapus sienos surengtame festivalyje
  Neseniai vyko Kaliningrado (Karaliaučiaus) lietuvių kalbos mokytojų asociacijos organizuotas vaikų folkloro kolektyvų ir solistų festivalis „Skambėk skambėk, lietuviška dainele“, kuriame dalyvavo ir keletas kolektyvų iš Suvalkijos regiono. Nuotoliniu būdu surengtame konkurse savo kūrybą pristatė Kybartų K. Donelaičio gimnazijos ir kultūros centro atstovai. Jame dalyvavo ir Marijampolės Rimanto Stankevičiaus progimnazijos bei Marijonų gimnazijos jaunieji atlikėjai. Jubiliejinis, jau dvidešimtasis, Karaliaučiaus krašto vaikų lietuviškos muzikos festivalis iš viso sukvietė beveik 300 atlikėjų, tarp kurių buvo solistai, vokalinės grupės ir folkloro ansambliai. Daugumą dalyvių sudarė kaimyninės šalies – Rusijos Federacijos atlikėjai, bet, be Suvalkijos atstovų, įrašus konkursui atsiuntė ir keli atlikėjai iš Vilniaus. Pasak festivalio organizatoriaus, ...
 • Įsibėgėjęs NBA sezonas: lyderiai, autsaideriai ir šio vakaro kovos

  2022-01-05Įsibėgėjęs NBA sezonas: lyderiai, autsaideriai ir šio vakaro kovos
  NBA sezonas jau kaip reikiant įsibėgėjo ir yra jau ne viena komanda, kuri viršijo 30 sužaistų rungtynių kiekį. Tai yra daugiau negu sezono trečdalis, kadangi šį sezoną komandos žais po 82 rungtynes reguliariajame sezone. Rytų konferencijoje kol kas pirmauja Bruklino „Nets“ su Kevinu Durantu ir Jamesu Hardenu priešaky ir per 30 rungtynių iškovojo 21 pergalę ir patyrė 9 pralaimėjimus. Laipteliu žemiau žygiuoja Artūro Karnišovo vadovaujama Čikagos „Bulls“ ekipa su 18 pergalių 10 rungtynių. Vėjuotojo miesto atstovai šią savaitę buvo iškritę dėl COVID-19 viruso, tad keletas jų rungtynių buvo nukeltos. Čikagai į nugarą, kiek netikėtai, kvėpuoja Klivlendo „Cavaliers“ ekipa, kuri per 31 rungtynes turi ...

 

Jau galite užsiprenumeruoti „Suvalkietį“ neišeidami iš namų.

Taip pat galite užsakyti skelbimą, sveikinimą ar užuojautą.