Žemės ūkio ministerijos informacija

Užs. 621


 

Dalį „Suvalkiečio“ žinių ir naujienų galima skaityti naujienų dalijimosi platformoje etaplius.lt, pasirinkus Marijampolės regioną.

 


Jokia paslaptis

Pažinimo laboratorija

Sekite mus:

 

Šį kartą – Karališkajame parke

Tai – apie trečiąjį Kalvarijos kultūros centro projekto „Kūrybiniai teatro vakarai“, kurį finansuoja Lietuvos kultūros taryba, renginį.

…Vieni suvažiavo dviračiais, kiti – paspirtukais, ne vienas su vaikais pasivaikščiodamas atėjo. Teatralizuotos įžangos „Kalvarijos Karališkojo parko istorija“ dalyvė, vikraus judėjimo šalininkė (Rasa Januškienė) atmynė dviračiu, o plepi ponia (Renata Jarimavičienė) atkulniavo su šiaurietiškomis lazdomis…

Pasirodo Lekėčių teatras – projekto partneriai.

Pasirodo Lekėčių teatras – projekto partneriai.

Ne šiaip sau susirinkta: žiūrovai buvo „egzaminuojami“, ką žino apie Kalvarijos kultūrą ir parką: ar yra stogastulpių takas, kas vyksta Karališkajame parke, ar dalyvavo pašto karietų sutiktuvėse, krašto šventėse „Šypsausi savo kraštui“, Joninių misterijose ar apeigose? Parko medžių šiurenimą nustelbė vieningas „Taip!“. Neabejingi susirinko.

Buvo paegzaminuotas ir svečias, Lekėčių teatro artistas. Žinojo nemažai: laikraštyje „Spindulys“ buvę rašyta, kad miesto burmistro rūpesčiu užveistas sodas pasivaikščiojimui prie Šešupės. Metų neatsiminė. Dar prisiminė, kad parkas pavadintas Antano Smetonos sodu, bet vardas neprigijęs. Be to, parke auga beveik šimtametis ąžuolas – Vilniaus medis, pasodintas 1924 metų gegužės 1 dieną…

Ir žiūrovus įtraukė į smagų sūkurį. 	Liepos JANKAUSKAITĖS nuotraukos

Ir žiūrovus įtraukė į smagų sūkurį. Liepos JANKAUSKAITĖS nuotraukos

…Bandė lietutis lašnoti, bet geri organizatorių norai neleido įsismarkauti. Projekto partneris – Lekėčių mokyklos-daugiafunkcio centro teatras – suvaidino Kazio Binkio spektaklį „Tamošius Bekepuris“. Malonu sulaukti tokių svečių: Lekėčių teatras gyvuoja 24 metai, nuo įkūrimo jam vadovauja režisierė Vaida Brazaitienė. Sukurti 24 spektakliai suaugusiems, 15 humoro programų, 9 spektakliai vaikams. Surengta per 500 pasirodymų! Teatras 5 kartus tapo respublikinių konkursų „Atspindžiai“ diplomantais. O šiemet Lekėčių teatrui įteiktos dvi nominacijos: „Ryškiausias režisieriaus darbas“ ir „Ryškiausias aktorių ansamblis“. O didžiausia laimė: atskriejo „Aukso paukštė“ – tai ir viso darbo, ir spektaklio „Tamošius Bekepuris“ įvertinimas.

Režisierė Vaida su artistais kalvarijiečius pamokė liaudies žaidimų. Buvo smagu visiems „galvas pravėdinti“ gamtos prieglobstyje. Kalvarijos savivaldybės meras Vincas Plikaitis svečių kolektyvui įteikė padėkos raštą, režisierei – gėlių. „Titnago“ teatras irgi atsidėkojo kolegoms.

Kitas projekto renginys vyks spalio 3 d. Kalvarijos parapijos salėje, kurioje dabar gyvena teatras „Titnagas“.

Lina VOLUNGYTĖ

Komentarai baigti.

Naujausia informacija

     

    Jau galite užsiprenumeruoti „Suvalkietį“ neišeidami iš namų.

    Taip pat galite užsakyti skelbimą, sveikinimą ar užuojautą.