Dalį „Suvalkiečio“ žinių ir naujienų galima skaityti naujienų dalijimosi platformoje etaplius.lt, pasirinkus Marijampolės regioną.

 


Jokia paslaptis

Pažinimo laboratorija

Sekite mus:

 

Trūko Kazlų Rūdos „Maximos“ darbuotojų kantrybė: tokiomis sąlygomis nedirbsime

Kol šalies žiniasklaidoje skaitome, kad vis gerėja sąlygos prekybos centrų darbuotojams ir sparčiai kyla jų atlyginimai bei gerėja darbo sąlygos, tikrovė kartais parodo kitą pusę – nepakėlę sunkių darbo sąlygų ir pasipiktinę dėl mažų atlyginimų ketvirtadienį į darbą Kazlų rūdoje neišėjo visa „Maximos“ parduotuvės darbuotojų pamaina – dvylika žmonių. Vienas vyriškis bei vienuolika moterų būriavosi lauke prie parduotuvės ir sakė, kad kantrybės taurę perpildė prieš kelias dienas gauti atlyginimai – žmonės nesitikėjo, kad už sunkias darbo sąlygas, ilgas darbo valandas gaus tiek mažai pinigų.

Nepasitenkinimas atlyginimu ir darbo sąlygomis brendo ilgą laiką

– Ši mūsų akcija nėra spontaniška, ji brendo jau kurį laiką. Dirbti mūsų „Maximoje“ darėsi vis sunkiau, darbo valandų daugėjo, krūviai vis didėjo. Žinoma, dirbtume, jei gautume normalų atlyginimą, bet kai praėjusį šeštadienį pamatėme, kad tie atlyginimai siekia vos apie 500 eurų, tylėti ilgiau negalime, – sakė prie parduotuvės besibūriavusios moterys.

Kalbėdamos apie darbo sąlygas, moterys minėjo, jog joms priklauso valandos pertrauka – pusvalandis pietums ir dar likęs pusvalandis, bet dažniausiai jos net užkąsti nespėja ir jau turi grįžti į kasą ar prie kito darbo. Krūviai vis didėja, tačiau atlyginimas dėl to nekyla.

– Mums reikia išlaikyti šeimas, o gavus į rankas 500 eurų tai padaryti sunku. Mes net savo algalapių negauname, tad ir nežinome, kiek už ką mokama. Daug kartų kreipėmės į parduotuvės vedėją, bet ji tik numoja ranka ir mūsų bėdų nenori išklausyti. To žmogiškumo pasigendame visus dvejus metus, kai ji atėjo į šį darbą, – sakė Edita Totilienė.
Tą patį minėjo ir kitos darbą sustabdžiusios moterys – su jomis administracija nebendrauja, sunku net išsikovoti priklausančius mamadienius, dalis darbuotojų, kurie yra lojalūs vadovei, gauna priedus prie atlyginimų, ir taip kolektyvas esą yra skaldomas.

„Maximos“ parduotuvės darbas dėl streikavusiųjų nesustojo – į kasas ir kitas darbo vietas stojo tos pamainos, kuri jau išvakarėse buvo baigusi darbą ir ketvirtadienį turėjo ilsėtis, žmonės. Nors streikavusios darbuotojos prie parduotuvės susirinko dar gerokai prieš jai pradedant darbą, „Maximos“ vedėja Lina Stočkienė atėjo į darbą dar anksčiau ir su moterimis pasikalbėti taip ir neišėjo.

Nepanoro ji bendrauti ir su „Suvalkiečio“ žurnalistais, o kai parduotuvės apsaugos darbuotojos paklausėme jos pavardės, viena iš kasininkių pareikalavo, kad pavardė nebūtų įvardinta, nors ją galima rasti stende prie įėjimo į parduotuvę.

Neapsikentę sunkių darbo sąlygų dalis „Maximos“ darbuotojų ketvirtadienio ryte nedirbo.

Atvyko „Maksimos“ atstovai iš Kauno

Po kurio laiko į Kazlų Rūdą išsiaiškinti padėties iš Kauno atvyko „Maxima“ regiono atstovai, kurie kvietėsi po keturis streikavusius darbuotojus ir su jais kalbėjosi. Tų pokalbių metu darbuotojams buvo pasakyta, kad jų akcija neteisėta, ir už tai gresia atitinkami padariniai. Moterys regiono vadovei išsakė, kas buvo susikaupę pastaruoju metu ir prašė pakeisti parduotuvės vedėją, bet išgirdo atsakymą, kad to padaryta nebus. Darbuotojoms dėl iškylančių problemų pasiūlyta dažniau kreiptis į regiono vadovus, ieškoti problemų sprendimo.

E. Totilienė „Suvalkiečiui“ sakė, kad su dabartine parduotuvės vedėja ji dirbti negali ir todėl pasitraukia iš darbo šioje „Maksimoje“. Dalis akcijoje dalyvavusių darbuotojų po susitikimo su administracijos atstovais tą pačią dieną grįžo į darbą, ruošėsi dirbti ir kitomis dienomis. Moterys domėjosi, ar dėl šios akcijos joms nebus kerštaujama ir jos nejaus spaudimo – buvo pažadėta, kad taip nebus.

Parduotuvėje dalis kasų nedirbo, bet nedirbusius žmones pakeitė kita pamaina.

Ir atlyginimai, ir sąlygos dirbti tiesiog puikūs

Darbo dienai baigiantis gavome ir „Maximos“ komunikacijos ir įvaizdžio departamento direktorės Ernestos Dapkienės komentarą dėl susiklosčiusios padėties.

„Ketvirtadienio rytą „Maximos“ administracijos atstovai atvyko į Kazlų Rūdą, kad susitiktų su darbuotojais ir aptartų susiklosčiusią situaciją. Situacija mums buvo žinoma, o parduotuvės darbuotojai prieš dieną buvo informuoti apie susitikimo laiką.

Darbo sąlygų gerinimas yra mūsų prioritetas. Šių metų pradžioje buvo peržiūrėti baziniai darbuotojų atlyginimai ir papildomai 8 mln. eurų padidintas bazinių atlyginimų fondas. Tai lėmė, kad Kazlų Rūdos darbuotojų baziniai atlyginimai pirmąjį šių metų pusmetį augo 13 proc.

Sudėtingos COVID-19 pandemijos metu išplėtėme darbuotojų premijavimo apimtis. Skatinamosios premijos kas mėnesį darbuotojams skiriamos už visos komandos pasiektus konkrečius parduotuvės veiklos rodiklius, o tam, kad įvertintume darbuotojų individualias pastangas, premijas objektyviai paskirsto parduotuvės vadovas, kuris geriausiai mato kiekvieno savo komandos nario indėlį.

Šiemet Kazlų Rūdoje esančios „Maximos“ parduotuvės darbuotojo vidutinė premija yra 21 proc. didesnė nei praėjusiais metais. Apie 80 procentų Kazlų Rūdos parduotuvės darbuotojų kiekvieną mėnesį gauna skatinamąsias premijas. Visame „Maxima“ tinkle per pirmąjį pusmetį išmokėta per 8,6 mln. eurų skatinamų premijų, t. y. 26 proc. daugiau nei pernai.

Vieninteliai iš visų didžiųjų Lietuvos prekybos tinklų taikome praktiką viešai skelbti darbo užmokesčius. Reguliariai kiekvieną mėnesį skelbiame išsamią informaciją apie vidutinį darbo užmokestį pagal skirtingus padalinius. Susipažinti su bendrovėje taikoma darbo užmokesčio politika galima: https://www.maxima.lt/darbo-uzmokestis. Birželį vidutinis „Maxima“ parduotuvių darbuotojų atlyginimas siekė 1115 EUR iki mokesčių, išdirbus visą darbo laiko normą, t. y. 167 val.

Kiekvieną mėnesį, kai yra mokami atlyginimai, darbuotojams yra pateikiami atsiskaitymų lapeliai. Jie įteikiami kiekvienam darbuotojui asmeniškai. Šioje Kazlų Rūdos „Maxima“ parduotuvėje viskas vyksta pagal numatytas bendrąsias tvarkas ir darbuotojams atlyginimų lapeliai yra įteikiami kiekvieną mėnesį.

Socialinių naudų paketas, kuris priklauso visiems „Maxima“ darbuotojams, šįmet jau viršijo visų 2020 metų socialinių naudų paketo biudžetą. Visi mūsų darbuotojai yra apdrausti nuo COVID-19 ligos. Taip pat visi „Maxima“ darbuotojai yra apdrausti ir papildomu sveikatos draudimu. Emocinei darbuotojų sveikatai palaikyti COVID-19 pandemijos metu yra sudarytos sąlygos nemokamai anonimiškai konsultuotis su profesionaliais psichologais“.

Bus suformintos pravaikštos

Direktorės Ernestos Dapkienės teigimu, šiandienos susitikimo metu su Kazlų Rūdos parduotuvės darbuotojais kalbėta ir dėl pietų pertraukų. „Tikrai suprantame, kad darbuotojams atsirado nepatogumas įvedus sugriežtintas COVID-19 prevencijos tvarkas, kai nedidelėje virtuvės patalpoje buvo apribotas vienu metu galinčių būti asmenų skaičius. Aptarėme, kaip šią problemą spręsime, kad būtų darbuotojams patogiai užtikrinta poilsio pertrauka.
Esame atvira organizacija, kur kiekvienas darbuotojas gali reikšti savo nuomonę ar nepasitenkinimą, organizuoti susibūrimą. Šiandienos darbuotojų susibūrimo kaip streiko nevertiname. Streikas yra rimta teisinė forma, kuri griežtai reglamentuota šiuo metu Lietuvoje galiojančių įstatymų, numatančių, kad streiką gali organizuoti tik profsąjunga ir tik kolektyvinėms deryboms.

Šiandien su darbuotojams aptarėme, kad palaikysime abiem pusėms priimtiną dialogą ir ieškosime abipusių sprendimų. Darbuotojai, kurie po susibūrimo grįžo tęsti savo darbo – jokių nuobaudų nesulauks, o dviem darbuotojoms, kurios šiandien turėjo dirbti ir pasišalino iš darbo vietos neinformavusios savo vadovų – bus suformintos pravaikštos.“

Ieškos darbo kitur

Tuo tarpu kantrybės netekusios „Maximos“ darbuotojos sakė, kad Kazlų Rūdoje bus statomas kitas didelis prekybos centras ir jos norėtų išeiti dirbti tenai, kur sąlygos gal bus geresnės ir žmogiško bendravimo daugiau. Daugumai iš moterų iki pensijos likę nedaug, tad jos norėtų dirbti ir uždirbti, o kokių 700 eurų atlyginimas į rankas joms būtų tikra svajonė ir nė viena tiek gaudama nestreikuotų. Pasak darbuotojų, kiek jos pasikalba su kitų prekybos centrų darbuotojomis, niekur tokių sunkių sąlygų ir mažų atlyginimų nėra, gal todėl šioje „Maximoje“ tikrai didelė kadrų kaita.

Algis VAŠKEVIČIUS

Ričardo PASILIAUSKO nuotraukos

Komentarai baigti.

Naujausia informacija

 • Dovana gimtinei – dvasios kilnumo išraiška

  2022-01-19Dovana gimtinei – dvasios kilnumo išraiška
  Marijampolės kultūros centro antrajame aukšte, liaudies menui ir laisviesiems kūrėjams skirtoje parodų erdvėje, pirmoji šių metų paroda – Viktorijos Rūtos Jurgutienės paveikslų ekspozicija. Jos darbų per pastarąjį dešimtmetį esame matę porą kartų, bet šį kartą tai ypatinga paroda: visa, ką pamatysite joje, yra padovanota Marijampolės kultūros centro dailės galerijos fondui. Deja, trečiosios parodos mūsų mieste atidarymas – jau be pačios autorės… Viktorija Jurgutienė gimė 1936 metais Marijampolėje ir nors likimas susiklostė taip, jog augo Alytuje, vėliau gyveno Kaune, save visada priskyrė ne dzūkams, o suvalkiečiams… Vasaromis dažnai lankydavosi Kermušinės kaime netoli Igliškėlių – gal ir iš šių įspūdžių po dešimtmečių gimė ...
 • Basomis per žarijas – skauda, bet kartu ir malonu

  2022-01-19Basomis per žarijas – skauda, bet kartu ir malonu
  Neseniai, sausio 6 d., buvo minimos rašytojo Vinco Mykolaičio-Putino 129-osios gimimo metinės. Marijampolės ir Prienų rajono savivaldybių paribyje esančiame Pilotiškių kaime gimęs rašytojas buvo prisimintas ir jo gimtinėje esančiame muziejuje, o po ten vykusio renginio į Marijampolę atvyko rašytoja, buvusi ilgametė Maironio lietuvių literatūros muziejaus direktorė Aldona Ruseckaitė. Įsimintinų, įdomių ir daugelio pamėgtų knygų apie Žemaitę, Maironį, Salomėją Nėrį, Vytautą Mačernį autorė A. Ruseckaitė susitikimo Bulotų namuose metu pradžiugino literatūros mėgėjus – naujasis jos romanas „Vilko plaukas“ yra būtent apie V. Mykolaitį-Putiną, ir jis, tikimasi, skaitytojus pasieks 130-ųjų rašytojo gimimo metinių proga. Visas gyvenimas – viename muziejuje Renginys Bulotų namuose prasidėjo V. ...
 • Spalvotos istorijos

  2022-01-19Spalvotos istorijos
  Patašinės bibliotekoje veikia Saliomijos Sabaliauskienės rankdarbių paroda „Spalvotos istorijos“. Šalia Patašinės, mažame Kuktų kaimelyje, gyvenančios kūrėjos darbai jau pirmąją parodos dieną nepaliko abejingų. Neįtikėtinas kruopštumas! Pavydėtina talentų puokštė! Stipri motyvacija ieškantiems savo kūrybinių galių! Ilgai kūrusi tik sau ir artimiesiems talentinga, bet labai kukli moteris 2021-aisiais mažuosius Patašinės bibliotekos lankytojus ryžosi pradžiuginti savo modeliuotų rūbų paroda lėlėms. Visą birželį antram gyvenimui prikeltos lėlės džiugino Patašinės vaikus. Ypač paroda domėjosi mergaitės, svajojančios tapti modeliais bei kurti išskirtinius (gal net princesėms skirtus…) drabužius. Keletą puošnių lėlių Saliomija Sabaliauskienė tada padovanojo Patašinės universalaus daugiafunkcio centro ugdytiniams. Tai buvo nedrąsus debiutinis žingsnelis, supažindinant bendruomenę su ...
 • Iš tamsos į šviesą – ir vėl iš pradžios…

  2022-01-15Iš tamsos į šviesą – ir vėl iš pradžios...
  Gyvenime daug matę ir visokiausių patirčių turintys žmonės vis dažniau pripažįsta, kad šiandienos šurmuliuojančiame, skubančiame, konkuruojančiame ir į technologijas panirusiame pasaulyje yra dvi tikros vertybės: laikas ir tyla… Na, tylą dar galima susikurti dirbtinai, o laiko nei užtversi aptvarais – lyg avių pulką, kad neišsisklaidytų, nei sulaikysi galingiausiomis užtvankomis – kaip galingą upės srovę, nors trumpam. Jis kažkur čia, mes esame jame to nejausdami – tačiau kas atsakys į klausimą „O kas yra laikas?“ „Trumpalaikiškumas“ – taip savo darbų parodą pavadino Kalvarijos savivaldybės viešojoje bibliotekoje dirbanti Nijolė Skroblienė. Paroda pristatyta visuomenei pačioje praėjusių metų pabaigoje, tačiau tie, kas buvo po renovacijos ...
 • Marijampolietė Viktorija dalyvauja „Eurovizijos 2022“ atrankoje

  2022-01-15Marijampolietė Viktorija dalyvauja „Eurovizijos 2022“ atrankoje
  Šiandien „Eurovizijos“ nacionalinės atrankos laidoje per LRT pamatysime marijampolietę Viktoriją KAJOKAITĘ. Ji atliks savo kūrybos dainą „Visatos dalelė“ („Piece of Universe“). Atidesni žiūrovai, ko gero, prisimena ją iš dalyvavimo prieš trejetą metų „Lietuvos balse“. Svajoja patekti į pusfinalį „Eurovizijos“ atrankoje Viktorija dalyvauja pirmą kartą, nors seniai buvo toks noras, bet vis nesiryždavo. Šiemet pagaliau nutarė pabandyti, kaip sakė, juk nieko nepraras. Muzika jos gyvenime yra labai svarbi, mergina ne tik puikiai dainuoja, bet ir pati kuria dainas, taigi norisi dalintis savo kūryba.„Eurovizijos“ atrankos dainai ji parašė ir žodžius, ir muziką, o aranžavo kitas žmogus. „Nematau prasmės eiti į konkursą be savo kūrinio, ...
 • Žadino, budino – nepaisant iššūkių…

  2022-01-12Žadino, budino – nepaisant iššūkių...
  Penktasis etnokultūros projektas – daug ar mažai? Viena vertus – kasmet įgaunama daugiau patirties, mokomasi iš klaidų ar nesėkmių, iš kitos pusės – ką prie pagrindinių temų vis naujo, nebūto kasmet sugalvoti, kuria kryptimi eiti, kad visiems būtų ne tik įdomu, bet ir naudinga? Galimybė tęsti, plėtoti pasirinktas temas, „kapstyti vis giliau“ yra tęstinių projektų privalumas, tad jų rengėjai visada neramiai laukia – gaus rėmimą ar ne… 2021-aisiais Marijampolės kultūros centras (MKC), gavęs Lietuvos kultūros tarybos ir savivaldybės finansavimą, penktus metus įgyvendino daugelio pamėgtą projektą „Sūduvių ugnys – budinam svietą“. Baltų kultūrinis paveldas, jo pažinimas ir bandymas prisiliesti prie to, kas ...
 • Prie apskrito stalo…

  2022-01-12Prie apskrito stalo...
  Sunku ir patikėti – kasmet, jau penkioliktą kartą! Ir visai nesvarbu, kad tas stalas galėtų būti tik menamas (nors taip ir nėra), o susirenka prie jo ar penkiolika, ar penketas, ar visos penkios dešimtys žmonių. Visokių: vieni apsilanko beveik kasmet, kiti – kai kada, būna svečių, kurie kaip tik tą dieną čia patenka kartais pakviesti, kartais – atsitiktinai… Būtent jie ir būna maloniai nustebę, kad tokia, „kitokia“, tradicija neužgęsta tiek laiko. Jau supratote: tai – apie tradicinius „apskrito stalo“ susitikimus Marijampolės kultūros centre, dažniausiai per Tris karalius (dienele anksčiau ar vėliau), skirtus mecenatės Magdalenos Birutės Stankūnienės gimtadieniui paminėti. Šiemet susirinkus to, ...
 • Nemari Romano Krasninkevičiaus kūrybos dvasia

  2022-01-12Nemari Romano Krasninkevičiaus kūrybos dvasia
  Praėjusiais metais turėjau garbės dalyvauti Marijampolės kultūros centre vykusiuose renginiuose, skirtuose originalaus kūrėjo, grafiko Romano Krasninkevičiaus 95-osioms gimimo metinėms. Noriu pasidalinti keletu minčių apie patirtus įspūdžius. Lapkritį (gimė šio mėnesio 18 d.) marijampoliečiai Kultūros centre surengtoje mokslinėje konferencijoje „Nemari Romano Krasninkevičiaus kūryba“ prisiminė savo miesto legendą – Romaną Krasninkevičių, kurį talentu ir gyvenimo būdo neįprastumu drąsiai galėčiau prilyginti rokiškėnų Lionginui Šepkai. Tik rokiškėnai, regis, labiau savo kraštiečio talentą pripažįsta ir juo didžiuojasi: ne tik atminimo lenta Pandėlyje pasirūpinę, bet ir solidų leidinį apie didįjį meistrą yra išleidę, ir nuolatine ekspozicija Rokiškio dvare pasirūpinę, ir L. Šepkos vardu pavadintą bei jo atminimui ...
 • Kokybiškos ir stilingos slidinėjimo kelnės moterims

  2022-01-10Kokybiškos ir stilingos slidinėjimo kelnės moterims
    Ruošiatės slidinėti kalnuose, o gal tiesiog reikalinga patogi ir šilta žieminė apranga laisvalaikio leidimui gamtoje? Slidinėjimo kelnės moterims, kurias pristato specializuoti tiekėjai, yra pritaikytos pačioms atšiauriausioms gamtos sąlygoms, tuo pačiu jas patogu dėvėti. Skaitykite toliau ir sužinosite viską apie žieminių slidinėjimo kelnių pasirinkimą. Aukšta kokybė ir patogumas Slidinėjimo kelnės yra specialiai sukurtos taip, kad būtų patogios, nevaržytų judesių, tačiau tuo pačiu suteiktų pakankamai didelę apsaugą net nuo paties žvarbiausio šalčio. Su jomis galėsite patogiai slidinėti, vaikščioti po miškus šaltos žiemos metu, naudoti visiems laisvalaikio poreikiams lauke. Pagamintos iš kokybiškų medžiagų žieminės kelnės užtikrina atsparumą nuo drėgmės, vėjo ir šalčio, yra pašiltintos ir maloniai ...
 • Apskaitos paslaugos lydi nuo įmonės „gimimo“ iki „mirties“

  2022-01-10Apskaitos paslaugos lydi nuo įmonės „gimimo“ iki „mirties“
  Nusprendus „sukti“ vieną ar kitą verslą, potencialiai geros idėjos, deja, neužteks. Jau pačioje pradžioje, kai tvarkomi su įmonės steigimu susiję reikalai, dažnas ima piktintis dėl bereikalingos biurokratijos. Deja, legaliame verslo pasaulyje kiekvienai įmonei yra taikomos vienodos taisyklės ir reikalavimai. Vienas pirmųjų darbų – nuspręsti, kokio juridinio asmens pavadinimo santrumpa puikuosis greta įmonės vardo. Vienas dažniausių pasirinkimų, o tiksliau – sprendimų, priimtų įvertinus atitinkamus niuansus – uždaroji akcinė bendrovė. Svarbu pabrėžti, jog, be kitų ypatybių, UAB – ribotos civilinės atsakomybės privatus asmuo, kai šios nariai už įsipareigojimų nevykdymą atsako tik įmonės, o ne asmeniniu turtu. Žinant, koks „֧slidus“ reikalas yra tas ...
 • Kur įsigyti pramoninius padėklus?

  2022-01-10Kur įsigyti pramoninius padėklus?
  Jeigu Jums reikalingi pramoniniai padėklai – labai svarbu suprasti, kad tai yra sertifikuoti gaminiai, kurie yra kuriami pagal tam tikrą standartą. Štai todėl norėdami sutaupyti galite rasti pigesnius, tačiau ne specialiai standartą atitinkančius gaminius, kurie, deja, ir trumpiau tarnauja, ir tuo pačiu kelia pavojų darbo vietoje. Pramoniniai padėklai siūlomi daugelyje vietų. Juos siūlo alsena.lt ir kitos žinomos įmonės. Kad rasti būtų galima paprasčiau – pateiksime kelias gaires, kurios pagreitins paieškas. Kaina. Natūralu, kad norisi nesumokėti labai daug, tačiau gauti gerą kokybę. Tai tikrai yra įmanoma. Tik reikia sekti akcijas bei kitus pasiūlymus. Svarbiausia nepirkti klastočių, kurie kainuoja pigiau, tačiau savo kokybe, deja, labai ...
 • Amerikoje tapęs profesionaliu fotografu Laimis nepamiršta gimtinės

  2022-01-08Amerikoje tapęs profesionaliu fotografu Laimis nepamiršta gimtinės
  Paskutinę praėjusių metų dieną neeilinio svečio sulaukė Želsvos biblioteka. Kraštiečius aplankė prieš dvidešimt penkerius metus į Jungtines Amerikos Valstijas išvykęs Laimis Urbonas. Svečias atvyko ne tuščiomis rankomis. Gimtojo kaimo bibliotekai žymus fotografas padovanojo savo fotografijų albumą „Lietuva“. Jame daugiau nei šimtas nuotraukų su gražiausiais Lietuvos gamtos vaizdais, architektūriniais statiniais, yra ir nuotraukų iš Želsvos apylinkių. 2016 metais Laimis tapo projekto „We love Lithuania“ nugalėtoju. Parodai jis pateikė puikių nuotraukų, atspindinčių gimtosios šalies grožį. Svečią priėmusi bibliotekos vadovė Irena Lunskienė džiaugiasi talentingais Želsvos žmonėmis, nepamirštančiais gimtojo krašto. Tai istorija Pasak Irenos Lunskienės, jos planuose suburti visus Želsvos apylinkių išeivius, kad jie turėtų nuolatinį ryšį ...
 • Parodoje – įspūdingiausios „Kultūros savaitės“ akimirkos

  2022-01-08Parodoje – įspūdingiausios „Kultūros savaitės“ akimirkos
  Prieš pat Naujuosius metus Marijampolės kultūros centre buvo surengtas susitikimas su pernai rugsėjo mėnesį vykusio projekto „Kultūros savaitė“ dalyviais ir kartu atidaryta fotografo Andriaus Burbos fotografijų paroda „Kultūros savaitės atgarsiai“. Joje įamžintos šio projekto baigiamojo koncerto įspūdingiausios akimirkos. Kalėdoms sugrįžo į namus Kalėdoms į namus sugrįžo šio projekto dalyviai – dabar užsienyje gyvenantys mūsų kraštiečiai Didžiosios Britanijos Kento filharmonijos orkestro įkūrėjas Marius Reklaitis, pianistė, tarptautinių konkursų laureatė Kamilė Zaveckaitė, dabar studijuojanti Austrijos sostinėje Vienoje. Tikėtasi sulaukti ir Berlyne gyvenančios dainininkės Lauros Latvaitytės-Zaman, bet dėl pandemijos apribojimų ji šventėms negrįžo.   Susitikime dalyvavo ir dabar Vilniuje gyvenantis marijampolietis fotografas A. Burba, išgarsėjęs savo nuotraukomis, kuriose ...
 • Jaunieji Marijampolės atlikėjai – anapus sienos surengtame festivalyje

  2022-01-08Jaunieji Marijampolės atlikėjai – anapus sienos surengtame festivalyje
  Neseniai vyko Kaliningrado (Karaliaučiaus) lietuvių kalbos mokytojų asociacijos organizuotas vaikų folkloro kolektyvų ir solistų festivalis „Skambėk skambėk, lietuviška dainele“, kuriame dalyvavo ir keletas kolektyvų iš Suvalkijos regiono. Nuotoliniu būdu surengtame konkurse savo kūrybą pristatė Kybartų K. Donelaičio gimnazijos ir kultūros centro atstovai. Jame dalyvavo ir Marijampolės Rimanto Stankevičiaus progimnazijos bei Marijonų gimnazijos jaunieji atlikėjai. Jubiliejinis, jau dvidešimtasis, Karaliaučiaus krašto vaikų lietuviškos muzikos festivalis iš viso sukvietė beveik 300 atlikėjų, tarp kurių buvo solistai, vokalinės grupės ir folkloro ansambliai. Daugumą dalyvių sudarė kaimyninės šalies – Rusijos Federacijos atlikėjai, bet, be Suvalkijos atstovų, įrašus konkursui atsiuntė ir keli atlikėjai iš Vilniaus. Pasak festivalio organizatoriaus, ...
 • Įsibėgėjęs NBA sezonas: lyderiai, autsaideriai ir šio vakaro kovos

  2022-01-05Įsibėgėjęs NBA sezonas: lyderiai, autsaideriai ir šio vakaro kovos
  NBA sezonas jau kaip reikiant įsibėgėjo ir yra jau ne viena komanda, kuri viršijo 30 sužaistų rungtynių kiekį. Tai yra daugiau negu sezono trečdalis, kadangi šį sezoną komandos žais po 82 rungtynes reguliariajame sezone. Rytų konferencijoje kol kas pirmauja Bruklino „Nets“ su Kevinu Durantu ir Jamesu Hardenu priešaky ir per 30 rungtynių iškovojo 21 pergalę ir patyrė 9 pralaimėjimus. Laipteliu žemiau žygiuoja Artūro Karnišovo vadovaujama Čikagos „Bulls“ ekipa su 18 pergalių 10 rungtynių. Vėjuotojo miesto atstovai šią savaitę buvo iškritę dėl COVID-19 viruso, tad keletas jų rungtynių buvo nukeltos. Čikagai į nugarą, kiek netikėtai, kvėpuoja Klivlendo „Cavaliers“ ekipa, kuri per 31 rungtynes turi ...

 

Jau galite užsiprenumeruoti „Suvalkietį“ neišeidami iš namų.

Taip pat galite užsakyti skelbimą, sveikinimą ar užuojautą.