Dalį „Suvalkiečio“ žinių ir naujienų galima skaityti naujienų dalijimosi platformoje etaplius.lt, pasirinkus Marijampolės regioną.

 


Pažinimo laboratorija

Sekite mus:

 

Renovacija Marijampolėje: ne „Kiek kainuos?“, bet „Kada pradedat?“

Antradienį Būsto energijos taupymo agentūra (toliau – BETA) pasveikino bei kartu su aplinkos ministru Simonu Gentvilu padėkojo vienu iš „Metų renovacijos projekto“ rinkimų nugalėtoju tapusio daugiabučio Marijampolėje (Draugystės g. 25 A) bendruomenei ir šio namo atnaujinimą administravusiai įmonei, rangovui, projektuotojų komandai bei techninę priežiūrą vykdžiusiai įmonei.

Ričardo PASILIAUSKO nuotrauka

Būsto energijos taupymo agentūra kartu su LR aplinkos ministerija jau kelerius metus iš eilės organizuoja Metų renovacijos projekto rinkimus, kurių pagrindinis tikslas – atskleisti visuomenei esminius renovacijos privalumus ir paskatinti gyvento- jus įsitraukti į daugiabučių namų atnaujinimo programą.

Metų renovacijos projekto konkursui buvo atrinkti daugiabučiai namai, geriausiai demonstruojantys pagrindines renovacijos naudas ir jos teikiamas galimybes. Po atviro balsavimo internete
daugiausia visuomenės simpatijų sulaukė trys iš rinkimuose dalyvavusių projektų, vienas jų – jau minėtas daugiabutis Marijampolėje, esantis Draugystės g.

Gal nėra tiek svarbu rinkimai ir kas juose sprendė, kurie daugiabučiai „patys pačiausi“ – svarbu, kad Marijampolėje atsirado dar vienas pastatas, kuris ne tik pa- žiūrėti gražus, tačiau pagerėjo ir gyvenimo kokybė jo gyventojams. Apie tai, kad šis namas šiemet tapo vienu iš nugalėtojų, liudija ir prie jo pritvirtinta lentelė su užrašu „Metų renovacijos projektas 2021 m.“.

Prie šio daugiabučio antradienio popietę atvykęs aplinkos ministras Simonas Gentvilas dėkojo gyventojams ir, žinoma, namo bendrijos lyderiams, kurie ėjo iš buto į butą, bendravo su kaimynais ir įrodinėjo, kad verta renovuoti jų senos statybos daugiabutį. Taip pat, pabrėžė ministras, gera renovacija neįvyksta be gero daugiabučių administratoriaus. Paskui jau – projektuotojų indėlis, gera techninė priežiūra ir, be abejo, rangovo pastangos, kad viskas būtų „kaip dokumentuose parašyta“.

Gyventojų atstovui ministras įteikė BETA padėkos raštą, o Seimo narys Andrius Vyšniauskas dėkojo bendruomenei už aktyvumą ir sektiną pavyzdį kitoms bendruomenėms. „Šis daugiabutis
– pavyzdinis. Reikia, kad namas būtų ne tik kokybiškas, bet ir gražus, o gražiausias yra su lietuviška trispalve, tad mūsų komanda dovanoja jums vėliavą“, – sveikindamas sakė Seimo narys.
Namo bendrijos pirmininkas Vitalis Mitrofanovas džiaugėsi, kad daugiabutyje viskas atnaujinta, ant stogo pastatyti saulės kolektoriai. Džiaugėsi ir rangovais, kurie vasarą ištaisė buvusias problemas su šildymo sistemos reguliatoriais.

Daugiabučio administratoriaus atstovas, direktoriaus pavaduotojas Donatas Jankevičius sakė, kad nuo 2014 m., kai buvo renovuotas pirmasis Marijampolės daugiabutis, savivaldybės teritorijoje renovuota daugiau kaip 80 gyvenamųjų namų. Dabar modernizacijos laukia dar 25 namų bendrijos, 5 daugiabučiai – projektavimo stadijoje, o šiuo metu darbai jau vyksta dešimtyje objektų.
Kaip sakė Marijampolės savivaldybės atstovė Birutė Domarkienė, Savivaldybės tarybos yra patvirtinta kvartalo (Draugystės g.–Dariaus ir Girėno g.–Kauno skg.–Kalvių g.–P. Cvirkos g.– Kauno g.–Sporto g.) energinio efektyvumo didinimo programa, kuri parengta įvertinus atrinkta- me kvartale esančių pastatų, inžinerinių tinklų, viešosios infrastruktūros, žaliųjų teritorijų esamą padėtį bei energiją taupančių ir kitų priemonių įgyvendinimo potencialą. Minėtame kvartale – daug ne tik daugiabučių, bet ir viešųjų pastatų (vaikų darželių, parduotuvių).

 

 

 

 

Užs. 1019.

Komentarai baigti.

Naujausia informacija

     

    Jau galite užsiprenumeruoti „Suvalkietį“ neišeidami iš namų.

    Taip pat galite užsakyti skelbimą, sveikinimą ar užuojautą.