Dalį „Suvalkiečio“ žinių ir naujienų galima skaityti naujienų dalijimosi platformoje etaplius.lt, pasirinkus Marijampolės regioną.

 


Jokia paslaptis

Suvalkų koridorius

Sekite mus:

 

Marijampolės kolegija 20-metį mini kitaip: prodekanės Odetos Gluoksnytės šuolis parašiutu „Šok į MarKo“

Šiais metais Marijampolės kolegija minėdama įkūrimo 20-metį įgyvendina įvairias idėjas, iniciatyvas, kurių tikslas suburti visą aukštosios mokyklos bendruomenę kolegijos jubiliejui švęsti. Viena iš jų buvo įgyvendinta praeitą šeštadienį (rugsėjo 11 d.).

Saulėtą savaitgalio dieną Marijampolės kolegijos bendruomenės nariai rinkosi į Sasnavos aerodromą, kur organizavo išskirtinį 20-mečio minėjimo renginį „Marijampolės kolegijos 20-mečiui – šuolis parašiutu „Šok į MarKo““. Pastarąjį atliko aukštosios mokyklos Projektinės veiklos ir tarptautinių studijų partnerystės skyriaus vadovė, Edukologijos ir socialinio darbo fakulteto prodekanė Odeta Gluoksnytė.

Renginio „Šok į MarKo“ akimirkos

Renginio „Šok į MarKo“ akimirkos

Šis šuolis buvo išskirtinis, nes apjungė tris įvykius: anglų kalbos lektorės Odetos Gluoksnytės (autorinis slapyvardis Odeta Willow) antrosios knygos „Trečias kartas“, parašytos lietuvių ir anglų kalbomis, išleidimą, Marijampolės kolegijos dvidešimties metų įkūrimo minėjimą ir Sasnavos aerodromo vadovo Alvydo Danilaičio 3333 šuolį parašiutu. Apie šuolį parašiutu – kalbama knygoje „Trečias kartas“. Dėl to planuojant šios knygos pristatymą, Marijampolės kolegijos Informacijos ir studijų šaltinių centro vadovei ir Odetos Gluoksnytės (Willow) knygos pristatymo organizatorei Laimai Vaičiūnienei kilo idėja, kaip pirmąją (įžanginę) kūrinio pristatymo dalį pradėti būtent taip – netikėtai ir netradiciškai.

Marijampolės kolegijos bendruomenės nariai, pasipuošę aukštosios mokyklos atributika, mojuodami balionais, sustoję į skaičių 20 bei skanduodami renginio šūkį „Šok į MarKo“ pasitiko nusileidžiančius parašiutininkus: Alvydą Danilaitį ir Odetą Gluoksnytę, juos sveikino ir džiaugėsi galėdami būti ypatingo įvykio liudininkais.

Sasnavos aerodromo vadovas Alvydas Danilaitis savo 3333 šuolį saugojo būtent šioms progoms: kolegijos 20-mečiui ir aukštosios mokyklos darbuotojos antrosios knygos pristatymui. Nusileidęs ant žemės jis kalbėjo, kad kiekvienas šuolis yra lydimas nerimo bei pasidžiaugė, jog šiais metais jo atliktas pirmas šuolis buvo ypatingas ne tik dėl 3333 karto iššokimo iš danguje pakilusio lėktuvo, bet ir dėl neeilinio suorganizuoto renginio aerodrome.

Renginio „Šok į MarKo“ akimirkos

 

 

 

 

Tuo tarpu, Odeta Gluoksnytė, nusprendusi netradiciškai paminėti du ypatingus įvykius ir įveikusi sau išsikeltą iššūkį – atlikti antrąjį savo šuolį parašiutu, minėjo, kad tai ypatinga trejeto simbolika, išskirtiniai įvykiai, kuriais visi susirinkę reprezentuojame vienintelę aukštąją mokyklą Sūduvos regione.

Marijampolės kolegijos direktorė Alė Murauskienė džiaugėsi, kad kolegijoje dirba įvairiapusiškai kompetetingi bei talentingi dėstytojai ir užsiminė, jog knygos pristatymo tęstinumas planuojamas Marijampolės kolegijoje.

Šis įvykęs renginys, svarbus visiems mokymo įstaigos bendruomenės nariams. Tai siekis ne tik įprasminti kolegijos jubiliejinius metus bet ir skleisti žinią apie vienintelę Sūduvos regione aukštąją mokyklą, joje dirbančius unikalius darbuotojus bei besitęsiančius draugystės tiltus su ypatingais žmonėmis, organizacijomis.

 

Marijampolės kolegijos informacija
Užs.

Komentarai baigti.

Naujausia informacija

 • Sugrįžo kaip kūrybinis duetas… (Pasaulio lietuvių metai)

  2019-04-23Sugrįžo kaip kūrybinis duetas... (Pasaulio lietuvių metai)
   Vilniuje, Vytauto Kasiulio dailės muziejuje, atidaryta retrospektyvinė paroda, kuria pradedamas projektas „Kūrybiniai tandemai“. Marijampoliečiams ši paroda ypatinga, nes joje – iškilių mūsų kraštiečių Juzefos Katiliutės ir Gabrieliaus Stanulio, karo nublokštų ir ilgus metus kūrusių Šveicarijoje, darbai. Ekspozicija plati ir išsami, ją papildo filmas, videoprojekcijos, parengtas solidus katalogas. Nemažai eksponuojamų J. Katiliūtės paveikslų – iš Marijampolės kultūros centro rinkinio. Juzefos Katiliūtės gimtinė – Igliaukos kraštas, Gabrielius Stanulis gimė Kalvarijoje. Abu buvo pažymėti kūrėjo ženklu, kūryba juos dviem dešimtmečiams suvedė draugėn – vėliau išskyrė, bet bendrystė išliko visam gyvenimui. Apie G. Stanulį nelabai ką težinojome, ne vienam buvo siurprizas, kai paaiškėjo, kad ...
 • Padėkime seneliams nesijausti vienišiems – skirkime 1 proc. iš dviejų

  2019-04-16
  Vienišų senelių šalyje vis daugėja. Kas trečias vyresnis negu 65 metų žmogus Lietuvoje gyvena visiškai vienas. Kai kurie seneliai iš namų neišeina ištisus metus, jaučiasi užmiršti ir nereikalingi. Norėdami spręsti vienišumo problemą, sukūrėme programą „Šilti apsilankymai“ – specialiai paruošti Raudonojo Kryžiaus savanoriai reguliariai lanko vienišus senelius. Jie bendrauja, padeda užsiimti veik-lomis, kurių seneliai vieni atlikti jau nebegali. Kai įmanoma, skatina peržengti namų slenkstį; teikia psichosocialinę pagalbą. Kadangi vienišų senelių yra labai daug, norima plėsti šią programą ir kreipiamasi pagalbos į visuomenę. Tad šiemet kviečiame dalintis – savo skiriamą 2 procentų paramą nuo Gyventojų pajamų mokesčio (GPM) dalinti pusiau. Vieną procentą skirkite savo ...
 • Globos namų įkainių nereikėtų pernelyg baugintis – senoliams priklauso kompensacijos, dotacijos (Ekspertės komentaras)

  2019-04-16Globos namų įkainių nereikėtų pernelyg baugintis – senoliams priklauso kompensacijos, dotacijos (Ekspertės komentaras)
  Į „Suvalkiečio“ klausimus atsako Marijampolės savivaldybės Socialinių paslaugų skyriaus vedėja Svajonė RAINIENĖ. – Pirmiausiai pakalbėkime apie socialinės globos paslaugą. Kokiais atvejais ji skiriama, kas gali į ją pretenduoti ? – Senyvo amžiaus žmogus gali gauti šias socialines paslaugas: pagalbą į namus (5 arba 10 val. per savaitę), dienos socialinę globą asmens namuose (iki 8 val. per dieną) ir socialinę globą institucijoje (socialinės globos namuose). Visos paslaugos skiriamos gavus asmens prašymą, t. y. socialinės paslaugos teikiamos tik su paties asmens sutikimu. Socialinė globa yra visuma paslaugų, kuriomis asmeniui teikiama kompleksinė, nuolatinės specialistų priežiūros reikalaujanti pagalba. Socialinės globos teikimo trukmė priklauso nuo asmenų būklės, jų ...
 • Požiūris į senolių priežiūrą globos namuose keičiasi

  2019-04-16Požiūris į senolių priežiūrą globos namuose keičiasi
  Marijampolėje globos paslaugas teikia šešios įstaigos, tad prireikus galima pasirinkti, kuri labiausiai atitinka poreikius. „Kunigų namuose“ gali gyventi ir pasauliečiai Daugelis marijampoliečių ar atvykusių iš svetur geru žodžiu mini Marijampolės specialiuosius socialinės globos namus, įsikūrusius Bažnyčios g. 23A. Tai – palyginti nauji, 2007 m. pradėję veikti namai. Žmonės juos dažnai vadina „kunigų namais“, žino, kad ten gera priežiūra ir puiki tvarka. „Bet galbūt dar ne visi žino, kad apsigyventi pas mus gali ir pasauliečiai, – sako šių namų direktorės pavaduotoja Aušra Kupčinskienė. – Taip, čia iš tiesų gyvena kunigų, mūsų koplyčioje nuolat aukojamos šv. Mišios, tačiau apgyvendiname ne tik dvasininkus. Iš pasauliečių tik ...
 • Kokia galima pagalba besirūpinant pasiligojusiais senoliais?

  2019-04-16
  Senatvė, kai jau ima kamuoti rimtos sveikatos problemos – sudėtingas amžius ne tik pačiam žmogui, bet ir jo artimiesiems. Iškyla klausimas, kaip deramai pasirūpinti senu, priežiūros reikalaujančiu žmogumi. Juk artimieji, jeigu jų yra, ne visada pajėgia tai padaryti dėl laiko stokos, nes patys dirba, rūpinasi savo šeimomis. Neretai girdime apie atvejus, kai pasirūpinti ligotais artimaisiais, reikalingais didelės priežiūros, jų giminaičiams yra labai sunku, nes patys turi sveikatos problemų. Senolius prižiūrėti, slaugyti – darbas, reikalaujantis ir daug fizinių jėgų, ir išmanymo, ir laiko. Tad gerai, kad šia našta jau galime pasidalinti su valstybe. Lietuvai atkūrus Nepriklausomybę, šioje srityje keitėsi daug kas. Pamažu ...
 • Marijampolės krašto viešojo transporto istorijos štrichai (Sūduvos istorijos puslapiai)

  2019-04-16Marijampolės krašto viešojo transporto istorijos štrichai (Sūduvos istorijos puslapiai)
  (Pradžia Nr. 37) Trumpam stabtelėkime prie Marijampolės autobusų stoties istorijos (knygoje jai bus skirtas atskiras skyrelis). Kur Marijampolėje sustodavo ir keleivius paimdavo ar paleisdavo pirmieji juos vežę automobiliai, tik-rų žinių aptikti sunku. Sprendžiant iš ano meto fotografijų, trečiajame dešimtmetyje automobiliams, o paskui ir autobusams buvo paskirtas kampas Piliečių aikštėje (taip nuo 1920 m. vadinosi Senosios rinkos aikštė; 1927 m. ji gavo J. Basanavičiaus aikštės vardą). Kad aikštėje būta greičiau tik vietos sustoti autobusams, o ne tradicinės stoties, liudija žinutė „Autobusų kova“, publikuota laikraštyje „Šaltinis“ (1927-06-29, Nr. 27): „Dabartiniu laiku Marijampolėj priviso autobusų kaip grybų. Dėlei šios priežasties matomai tenka keleiviams nukentėti. Man teko ...
 • Fotografijos liudija istoriją…

  2019-04-16Fotografijos liudija istoriją...
  Petro Kriaučiūno viešojoje bibliotekoje pastaruoju metu tikras parodų pavasaris. Naujausios dvi fotografijų parodos – abi išskirtinės. „Lietuvos fotomenininkų sąjunga atvėrė savo archyvus, suteikdama marijampoliečiams unikalią galimybę išvysti originalius Algimanto Kezio darbus – 23 lietuvių išeivių portretus, sukurtus 1961–1966 metais. Algimantas Kezys pasaulio fotografijos pasaulyje žinomas kaip urbanistinės fotografijos meistras, šioje parodoje jis atsiskleidžia kaip savitas portreto meistras,“ – taip parodą mažojoje salėje (II a.) pristatė bibliografė ir kraštotyrininkė Loreta Skinkienė. A. Kezio fotografijos reikšmingos ne tik Lietuvai – jis žinomas pasaulyje, nuveikęs daug gražių darbų įvairiose srityse. Mums jis svarbus kaip kraštietis: gimė 1928 metais Vištytyje, tad galima sakyti, kad paroda ...
 • Priminti, padėti pažinti, sudominti…

  2019-04-16Priminti, padėti pažinti, sudominti...
  Lietuvos Prezidento Kazio Griniaus memorialiniame muziejuje veikia paroda „Lietuviais esame mes gimę“. Ją inicijavo Pasaulio lietuvių bendruomenė (PLB) su tuomečiu Tautinių mažumų ir išeivijos departamentu. Šiandien jos eksponavimu rūpinasi Lietuvių fondas. Jo valdybos narys ir įgaliotinis Lietuvai Leonas Narbutis yra šios parodos kuratorius, jis ir pristatė ją marijampoliečiams. Įdomiai pateikta ir originaliai sukomponuota gausi medžiaga: čia ir dokumentai, ir fotografijos, ir žemėlapiai bei mintys tų, kurie būdami toli nuo gimtinės būrėsi į etnines bendruomenes, kūrė verslus, leido spaudą, kūrė mokyklas ir įvairias draugijas. Kad liudytų: „Lietuviais esame mes gimę…“ „Lietuva ne tik buvo, bet ir yra viena iš Rytų Europos valstybių, į ...
 • Marijampolės krašto viešojo transporto istorijos štrichai (Sūduvos istorijos puslapiai)

  2019-04-16Marijampolės krašto viešojo transporto istorijos štrichai (Sūduvos istorijos puslapiai)
  (Pradžia Nr. 37) 1930 m. lapkričio 15 dieną sutartį dėl autobusų stoties steigimo pasirašė Vilkaviškio miesto valdyba ir E. M. Pustopedskio įpėdiniai Eliašas, Mordchelis ir Moisiejus Pustopedskiai (taip ir rašoma sutartyje, kurios nuorašas saugomas LCVA – aut.). Stotis buvo įkurta Pustopedskiams priklausančių namų, stovėjusių Gedimino g. (Nr. 7, 9 ir 11), kieme. Miesto valdyba įsipareigojo išleisti privalomą įsakymą, kad visi keleiviniai autobusai ir automobiliai, naudojami verslo reikalais, privalo apsistoti tik stotyje. O Pustopedskiai pasižadėjo apšviesti, aptverti ir išgrįsti 1500 kv. metrų ploto stoties kiemą, palaikyti jame tvarką. Taip pat jie privalėjo stoties kieme įrengti automatinį siurblį autobusams plauti ir prietaisą „orui ...
 • Parodoje kalbėjo jausmų spalvos

  2019-04-16Parodoje kalbėjo jausmų spalvos
  Viena pavasario popietė Patašinės bibliotekoje buvo skirta padėkoti nuo vasario vidurio veikusios parodos „Jausmų drugiai & Kalbėjimas spalvomis“ autorei Gitanai Latožienei. Jos kelias iki pirmosios parodos buvo nedrąsus, todėl ilgas. Tapyba Gitanai kol kas – pomėgis, leidžiantis išreikšti jausmus ir nuotaikas spalvomis, taip pat puiki relaksacijos forma. Parodoje buvo eksponuota 12 moteriškai elegantiškų, subtilių, paslapties ir magijos įspūdį paliekančių tapybos darbų: „Burtininkė“, „Svajotoja“, „Paslaptingoji“, „Emocingoji“, „Sauganti“, „Laukianti“, „Įsimylėjusi“, „Nerealios svajonės“… Dominuojančių raudonos ir juodos spalvų kalba – tai kalba jausmų, kurie – kaip drugiai: kontrastingi, bet ir turi daug panašumų. G. Latožienę su pirma paroda sveikino Patašinės miestelio bendruomenės moterys, jai linkėta ...
 • Kiekvienam susitikimui – po naują eilėraštį

  2019-04-16Kiekvienam susitikimui – po naują eilėraštį
  Balandžio 4-osios popietę Marijampolės senjorų ir neįgaliųjų dienos centre „Židinys“ skambėjo dainos ir jausmingos eilės, kurių autorė – centro lankytoja Janina Kižienė. O atliko jas kartu su Marijampolės kultūros centro Igliškėlių skyriaus ansamblio „Vaivora“ vadovu Gintaru Difartu ir skaitove, dainų atlikėja Lilijana Isodiene. Prieš renginį pakalbinta ponia Janina prasitarė, kad naujiesiems savo draugams ji taip pat sukūrė eilėraštį „Židinys“. – Visa mano kūryba – apie tai, kas šalia manęs. Taip gimė eilės Igliškėliams, kur šalia „Patilčiai, palios, partizanų kapai ir jaunystės takai“, Amalvai, Lietuvai. Kai tau blogai, visada kviečiu įsiklausyti į gamtą. Gimtieji laukai, miškai mano eilėraščiais apipinti, visi metų laikai apdainuoti: ...
 • Vydūnas – asmenybės fenomenas ir likimo paradoksai

  2019-04-16Vydūnas – asmenybės fenomenas ir likimo paradoksai
  2018-ieji buvo minimi kaip Vydūno metai: jų aidai tebejuntami ir dabar – tikėkimės, kad nenutils ir vėliau. Tarp šiai asmenybei skirtų darbų, renginių svariu indėliu tapo ir Rimos Palijanskaitės knyga „Vydūnas. Regėjimai, darbai, atradimai“. Kristijono Donelaičio draugijos kvietimu autorė šią knygą pristatė marijampoliečiams. Draugijos pirmininkas Gintaras Skamaročius, pristatydamas viešnią, pasidžiaugė, kad marijampoliečiai turi progą susitikti su viena ryškiausių Vydūno gyvenimo ir veiklos tyrinėtojų, kad šis renginys – tarsi Vydūno metų tęsinys… Mažosios Lietuvos dainos, kurias atliko Vita Gvazdaitienė su jaunesnėmis kolegėmis, kanklininkai Jaunius Vylius ir Laurynas Bernotas, buvo graži įžanga į slėpiningą šios asmenybės pasaulį. Knygos autorė sakė Vydūnu besidominti keletą ...
 • Marijampolės krašto viešojo transporto istorijos štrichai (Sūduvos istorijos puslapiai)

  2019-04-16Marijampolės krašto viešojo transporto istorijos štrichai (Sūduvos istorijos puslapiai)
  (Pradžia Nr. 37) Susisiekimo autobusais plėtrą kažkiek bandė stabdyti ir geležinkeliečiai, įžvelgę, kad autobusų atsiradimas atims pinigus iš geležinkelių. Susisiekimo ministerijos leidinyje „Sasieka“ 1927 metais ne kartą buvo keliamas klausimas dėl autobusų linijų būtinybės ten, kur yra geležinkeliai. Buvo pateikiama net ir skaičių. Pavyzdžiui, Simno geležinkelio stotis iš keleivių pervežimo 1927 m. pradžioje per mėnesį gaudavo 2422–3002 litus pajamų. Nuo gegužės, kai iš Simno per Kalvariją ir Marijampolę į Kauną ėmė važinėti vienas autobusas, geležinkelio stoties pajamos smuko apie 1500 litų. Straipsnio autorius skaičiuoja, kad tokiu būdu vienas autobusas per mėnesį iš geležinkelio atėmė apie 3000 litų pajamų. Kitame „Sasiekos“ straipsnyje ...
 • „Eisva mudu abudu…“

  2019-04-16„Eisva mudu abudu...“
  Taip gražiai pavadintu respub-likiniu tautinių šokių festivaliu kovo mėnesį užbaigė Marijampolės kultūros centro Želsvos skyrius. O jei teisingiau – tautinių šokių kolektyvo „Žaltytis“ vyresniųjų grupė. Iki šiol ne pirmus metus gyvuojantis kolektyvas tokios šventės nebuvo surengęs (reikėjo ne tik pačių noro, bet ir kitų pritarimo, paramos – visiems padėjusiems pabaigoje gražiai padėkota). Į kvietimą dalyvauti festivalyje atsiliepė du kolektyvai iš Druskininkų (Viečiūnų laisvalaikio salės „Avilys“ ir Leipalingio laisvalaikio salės „Leipūnas“), Marijampolės KC „Tryptukas“, šokėjams atsikvėpti leido Baraginės skyriaus jaunimo kapela „Svaja“. Na, o šventę, jos vedėjui Ričardui Bagdanavičiui visus pakvietus „perskaityti festivalio kuriamą poemą, kuri bus tariama ne žodžiais, o judesio kalba“, ...
 • Teatro diena – kaipgi be premjeros?

  2019-04-16Teatro diena – kaipgi be premjeros?
  Tik jau ne Kalvarijos „Titnago“ teatre, kur nuo 1986-ųjų nebuvo nė vienų metų be premjeros – taigi suskaičiuokite, kiek jų jau buvo… Ir nebuvo nė vienos Tarptautinės teatro dienos, kuri nebūtų buvusi taip pažymėta. Ne išimtis ir šiųmetė kovo pabaiga. Režisierius Kęstutis Krasnickas šį kartą pasirinko A. Činariovo komediją „Brangusai pabučiavimas“ (ne tik pavadinime, bet ir pačiame spektaklyje skamba ne visai įprasti žodžiai – mat norėta atspindėti laikotarpį). Tai tipiška situacijų komedija, kai nežinant „kas yra kas“ galima net labai nusvilti… Autoriaus siekta parodyti žmonių tuštybę, kai svarbu tik užimama padėtis ar pareigos, alga, atskleisti dviveidystę, kai vienaip elgiamasi su tariamu ...

 

Jau galite užsiprenumeruoti „Suvalkietį“ neišeidami iš namų.

Taip pat galite užsakyti skelbimą, sveikinimą ar užuojautą.