www.suvalkietis.lt
Pagrindinis Suvalkijos krašto informacijos skleidėjas nuo 1942 m.

Pandemijos metu išaugo poreikis dirbti savarankiškai!

Korona virusas paskatino mus į daugelį dalykų pasižiūrėti iš visiškai kito kampo. Žmonės daugiau dėmesio pradėjo skirti savo imuniteto apsaugai, taip pat, suprato, koks svarbus yra gyvas bendravimas, galiausiai, išbandė naujas gyvenimo sritis, kurios tuo pačiu gali tapti patrauklia uždarbio galimybe.

Darbas pagal sutartį tapo nebe toks stabilus, nebe taip greitai surandamas. Tuomet buvo atsigręžta į darbą sau. Žinoma, jis taip pat nėra apsaugotas nuo rinkoje esančių pavojų, tačiau dažnai pagal pasaulinę situaciją galima kur kas paprasčiau reguliuoti savo darbo našumą bei uždarbį.

Kalbamės su Rūta, kur jau daugiau nei 8-erius metus dirba su individualios veiklos pažyma.

Dirbti sau tampa patogu

Jeigu ilgus metus darbas sau buvo laikomas nestabilia pragyvenimo forma, tai šiuo metu freelancinimas dažnai vadinamas kur kas geresniu pasirinkimu vien dėl to, kad žmogus gali kur kas paprasčiau kontroliuoti darbo srautus bei kiekius.

Žinoma, viskas priklauso nuo jo teikiamų paslaugų ir tuo pačiu kaip greitai pavyksta rasti klientus. Tiesa, siūlant geros kokybės paslaugas už patrauklią kainą – klientų visada bus.
Augant skaitmeninėms galimybėms tuo pačiu auga ir uždarbio galimybės. Vis daugiau žmonių darbą biure iškeičia į freelancinimą IT srityje, SEO sferoje, galiausiai, skaitmeninio marketingo plotmėje. Mokytis galima internetu, kursų gausa džiugina ne tik pasirinkimu, tačiau taip pat ir kainomis.

„Aš pradėjau dirbti sau, kadangi norėjau ne tik daugiau uždirbti, tačiau taip pat ir kur kas paprasčiau planuoti savo darbo laiką. Džiaugiuosi, jog tai man pavyko pasiekti kažkur per metus. Šiuo metu, tikrai galiu sakyti, kad skinu darbo vaisius“,- džiaugiasi freelancerė.

Subsidijos ir pagalba iš valstybės

Dirbti sau patinka ne tik tiems, kurie renkasi tokią pragyvenimo duoną, tačiau taip pat ir valstybė yra linkusi skatinti žmones kurti darbo vietas patiems. Žinoma, labiausiai džiugina sumokami mokesčiai bei apskritai tai, jog žmogus dirba tai, kas jam patinka. Tai dažniausiai skatina dirbti našiau ir tuo pačiu pamiršti pašalpą.

„Pandemijos metu dirbantys su individualios veiklos pažyma gaudavo subsidiją, kurios dydis siekė 257 eurus. Žinoma, nėra labai daug, tačiau vis geriau nei nieko. Juolab, tie, kurie dirbo su kompiuteriu – dažniausiai net neprarado pajamų, tad išlošė bet kuriuo atveju“,- pasakoja Rūta.

Taip pat siūloma plačiau domėtis valstybės teikiamomis lengvatomis, kurios yra skirtos norintiems pradėti savo veiklą arba verslą. Daugiau informacijos siūlome ieškoti VMI internetiniame puslapyje.

Ką renkasi lietuviai?

Nors šiuo metu, kaip jau minėjome, vis daugiau dėmesio sulaukia darbas skaitmeninėje sferoje, tačiau, visgi, daugiausia individualių veiklų išduodama ne šioje srityje.

Daugiausia individualių veiklų pagal pažymą bei verslo liudijimą yra išduodama grožio sektoriuje, taip pat tiems, kurie dirba nekilnojamojo turto agentais. Taip pat verslo liudijimai dažniausiai išimami tam tikros prekybos vykdymui. Ypač dažnai – kelioms dienoms, pavyzdžiui, per muges ir panašiai.

„Mano aplinkoje yra labai daug įvairios sferos freelancerių. Tačiau tikrai galiu pastebėti augantį IT sektoriaus freelancerių didėjamą. Kodėl? Nes išmokti tam tikrų IT dalykų dažnai kur kas paprasčiau nei megzti arba lipdyti, o tuo pačiu tai yra pelninga duona, kuri džiugina ir moraliniu pasitenkinimu“,- patirtimi dalijasi laisvai samdoma specialistė.

Kad ir kokia sfera Jus labiausiai domina – svarbiausia yra nebijoti. Žinoma, taip pat surinkti bazinį žinių paketą, kuris leis stabiliai žengti karjeros keliu ir susikurti sau gerai apmokamą darbo vietą. Galbūt galiausiai – įdarbinti ir kitus.

Ši svetainė naudoja slapukus, kad pagerintų jūsų patirtį. Manome, kad jums tai tinka, bet galite atsisakyti, jei norite. Priimti Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika