Apie procesus, padedančius kurti žiedinę ekonomiką, su „Suvalkiečio“ skaitytojais dalijasi Marijampolėje veikiančios UAB „Mantinga“ generalinis direktorius Mantas Agentas.

Mantas Agentas: nuolat ieškome būdų ir tvarkytojų, kurie susidariusias atliekas galėtų sutvarkyti taip, kad jos virstų žaliavomis.
– Labai svarbu ieškoti būdų ar tvarkytojų, kurie susidariusias atliekas galėtų sutvarkyti taip, kad atliekos virstų žaliavomis, būtų perdirbtos ar pakartotinai panaudojamos. Turime ne vieną atliekų rūšį, kurios pakartotinai negalime panaudoti patys, tačiau tada ieškome atliekų tvarkytojų, kurie suteikia atliekoms žaliavos statusą – tešlos likučius, trupinius, daržovių liekanas, kitas bioskaidžias atliekas duodame kaip žaliavą biodujų gamybai. Nuo 2012 m. visus panaudotus riebalus perduodame biokuro gamybai. Kartonas, popierius, plastikas taip pat keliauja perdirbimui. Dalį gamybos atraižų, kurios yra tinkamos (pvz., tešlos nuopjovas) sugrąžiname atgal į gamybos procesus. Jei kalbėtume ne tik apie atliekas, galiu paminėti, jog turime ir kitą uždarą ciklą – perteklinę šilumos energiją panaudojame įmonės patalpų ir vandens šildymui.
Kokie konkretūs įmonės žingsniai žiedinės ekonomikos link, plačiau interviu su „Mantingos“ generaliniu direktoriumi Mantu Agentu skaitykite 2021 m. spalio 17 d. „Suvalkietyje“.