Dalį „Suvalkiečio“ žinių ir naujienų galima skaityti naujienų dalijimosi platformoje etaplius.lt, pasirinkus Marijampolės regioną.

 


Pažinimo laboratorija

Sekite mus:

 

Persitvarkiusi Kalvarijos ligoninė siūlo puikių specialistų konsultacijas

Šalies ligoninės, didėjant COVID-19 susirgimų, pamažu grįžta į pandeminio darbo ritmą. Vis daugiau lovų tenka atiduoti susirgusiems koronavirusu, nuo savo įprasto darbo atitraukiami medikai, kalbama, kad teks stabdyti planines operacijas, taigi kentės kitomis ligomis sergantys žmonės. Daugėjant ligonių Priėmimo skyriuose, žmonės nepatenkinti, kad vizito pas antrines gydymo paslaugas teikiančius medikus tenka laukti ilgai, eilės ne tik pas kardiologus, bet ir prie echoskopijų, radiologijos kabinetų.
Išeitį Marijampolės regiono gyventojams siūlo struktūrinę pertvarką išgyvenusi Kalvarijos ligoninė.

Loreta TUMELIENĖ

Panaikinti du skyriai

Pasak Kalvarijos ligoninės direktorės Kristinos Škarnulienės, pasikeitė ligoninės struktūra. Nuo šių metų gegužės 1-osios ligoninėje panaikintas Vidaus ligų skyrius ir visą parą dirbęs Skubios pagalbos-priėmimo skyrius. Tokį sprendimą teko priimti todėl, kad pastaraisiais metais į Vidaus ligų skyrių pacientai buvo guldomi vis rečiau ir rečiau. „Skyriuje gulėdavo du trys ligoniai. Nebepajėgėme išsilaikyti. Juk atlyginimus reikėdavo mokėti ir skyriaus vedėjui, ir kitam medicinos personalui“, – pasakojo ligoninės vadovė. Pasak jos, analogiška situacija buvo ir Skubios pagalbos-priėmimo skyriuje. – Kalvarijos krašto žmonės labai pasipiktino, kad šį skyrių uždarė, tačiau laikyti jį taip pat nebuvo galimybės, nes nebuvo poreikio. Per parą kreipdavosi vienas du pacientai, kartais – ir nė vieno. O darbuotojai turėjo būti bent trys: gydytojas, slaugytoja, slaugytojos padėjėja. Visiems reikėdavo mokėti atlyginimus.
Pasak ligoninės vadovės, Lietuvoje ligoninių priėmimo skyriuose susidariusi ydinga situacija, kuomet daug gyventojų atvyksta į priėmimą dėl to, kad nepateko pas savo šeimos gydytojus, negavo siuntimo. Nutolstama nuo šio skyriaus pagrindinės funkcijos – teikti pagalbą, kai reikia gelbėti gyvybę.

K. Škarnulienės teigimu, Kalvarijos ligoninėje ekstra atveju būtų užtikrinta pagalba – veikia Skubios pagalbos kabinetas, jis dirba nuo 8 iki 16 val., bet greitoji ligonius veža į Marijampolės ligoninę.

Pasak ligoninės direktorės K. Škarnulienės, pacientų laukiama iš visos Lietuvos.

Didelis dėmesys gydytojų specialistų konsultacijoms

Pasak Kalvarijos ligoninės direktorės, pasikeistus įstaigos struktūrai, didesnis dėmesys skiriamas ambulatorinės asmens sveikatos priežiūros paslaugoms – gydytojų specialistų konsultacijoms, ligoniams, lankantiems Dienos stacionarą. Gyventojai ypač skatinami naudotis pastarąja paslauga. Turėdamas šeimos gydytojo siuntimą pacientas gali dienai ar trumpiau atvykti į ligoninę. Jam bus suteiktos priklausančios paslaugos. Jeigu reikia, sulašintos lašinės, atliktas masažas, reabilitacinės mankštos. Kalvarijiečiams ir aplinkinių vietovių gyventojams tai patogu, nereikia niekur vykti, nereikia laukti eilėse.

fizioterapija

Greitu metu kineziterapijos salei planuojama nupirkti naujus fizioterapijos prietaisus.

– Džiaugiamės, kad mums pavyko pakelti į aukštesnį lygį ligoninėje teikiamas pirmojo etapo ambulatorines medicininės reabilitacijos paslaugas – kinezeterapiją, ergoterapiją, masažus, fizioterapiją. Praėjusiais metais dalyvaudami Europos Sąjungos projekte įsirengėme kineziterapijos salę, įsigijome reikiamas priemones, – pasakojo K. Škarnulienė.

Įsigyta naujos įrangos, sulaukta puikių specialistų

Ligoninės darbuotojai džiaugiasi galėdami gyventojams pasiūlyti aukštos kokybės rentgeno tyrimus, kurie atliekami nauju, praėjusiais metais įsigytu skaitmenizuotu rentgeno aparatu. Pasak direktorės, rentgeno kabinetas dirba kasdien, nėra jokių eilių, pacientai priimami ir atsakymą gauna tą pačią dieną, net jeigu atvyksta neužsiregistravę.

Džiugi žinia ir ta, kad ligoninei pavyko įsigyti naują aukštos kokybės echoskopą. Būtent su naujuoju echoskopu pradedama dirbti nuo pirmadienio. Paslaugų spektras platus: atliekama pilvo organų, skydliaukės, krūtų, kaklo, kojų bei rankų kraujagyslių (venų ir arterijų) tyrimai, kaklo, kraujagyslių, periferinių limfmazgių, minkštųjų audinių, sąnarių echoskopijos.

Ligoninei nupirkta ir moderni akių kabineto įranga

Direktorės teigimu, atnaujinus medicininę įrangą atsirado galimybė prisikviesti dirbti puikių specialistų iš kitų miestų.
Kalvarijos ligoninėje dirba Ausų, nosies ir gerklės ligų specialistė iš Kauno, atvažinėja žinomas gydytojas endokrinologas, radiologas, taip pat urologas, fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojas, atvyksta gastroenterologinius tyrimus atliekantis gydytojas. Kasdien ligonius priima ir konsultuoja gydytojas neurologas Egidijus Skurka, kuris prieš tai vadovavo ligoninės Vidaus ligų skyriui. Visų savivaldybių gyventojai kviečiami registruotis pas šiuos specialistus, taip pat pas oftalmologą, vidaus ligų gydytoją. Pacientui, turinčiam gydytojo siuntimą, gydytojų specialistų konsultacijos teikiamos nemokamai. Neturint gydytojo siuntimo, gydytojų specialistų konsultacijos gali būti teikiamos mokamai.

– Noriu paraginti žmones, jeigu kitose gydymo įstaigose yra eilės, tarkime, echoskopijai ar radiologo paslaugoms, atvykite į Kalvarijos ligoninę. Juk pas mus suteikiamos tokios pat kokybės paslaugos, nes dirba tie patys specialistai iš Kauno klinikų ar kitų ligoninių. Nors šie specialistai ne visi dirba kiekvieną dieną, vieni atvyksta kartą per mėnesį ar dvi savaites, savaitę, bet eilių nėra, todėl pas gydytoją gyventojams pakliūti nesudėtinga. Pas šioje ligoninėje dirbančius specialistus gali registruotis ir kitų savivaldybių gyventojai, svarbu turėti šeimos gydytojo siuntimą, – pasakojo K. Škarnulienė.

Įsigyta akių kabineto įranga suteikė galimybę kokybiškam gydymui.

Teikiama ambulatorinė pagalba pacientų namuose

Kalvarijos ligoninė taip pat turi teisę teikti ambulatorinę pagalbą paciento namuose. Pasak K. Škarnulienės, yra suformuota komanda, kuri gavusi šeimos gydytojo siuntimą vyksta pas ligonį į namus, jam teikia visas reikalingas paslaugas. Ir lašinės namuose pastatomos, ir fizinė reabilitacija teikiama.

Pacientų laukiama ir Palaikomojo gydymo bei slaugos skyriuje. „Priimti galime 25, dabar yra apie dvidešimt. Skyrius erdvus, jaukus, yra galimybė ligoniams palatose gulėti po vieną ar du. Priežiūra tikrai gera. Juk dauguma iš mūsų turime ar pažįstame garbaus amžiaus žmonių, kuriems reikalingas palaikomas gydymas, slauga. Prašome jais pasirūpinti, ypač artėjant žiemai, ir nukreipti pas mus“, – kalbėjo Kalvarijos ligoninės direktorė. Ligonių Slaugos skyriuje laukiama iš visos Lietuvos.

K. Škarnulienė džiaugiasi, kad įgyvendinant Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšomis finansuojamą projektą buvo apmokyti savanoriai, galintys teikti Palaikomojo gydymo ir slaugos skyriaus pacientams psichosocialinę pagalbą. „Tokia veikla vykdoma dar tik pirmą mėnesį, bet jau aišku, kad pateisino lūkesčius. Savanoriai labai praskaidrina šio skyriaus ligonių kasdienybę. Matytumėte, kaip žiba pacientų akys, kai jie turi galimybę piešti, lipdyti. Gali paklausyti savo mėgstamos dainos, kurią atlieka savanoris, ar eilių. Žmogiškas dėmesys, užimtumas gydo ne mažiau negu vaistai. Ar esi jaunas, ar senas, bet pomėgių turi, kai juos realizuoji, jautiesi laimingas“, – įsitikinusi ligoninės vadovė.

Ričardo PASILIAUSKO nuotraukos

Komentarai baigti.

Naujausia informacija

 • Nuo šiol diegiant trumpas tiekimo grandines – galimybė steigti regioninius logistikos centrus visoje Lietuvoje

  2021-12-04Nuo šiol diegiant trumpas tiekimo grandines – galimybė steigti regioninius logistikos centrus visoje Lietuvoje
  Šiemet kai kurių didžiųjų miestų savivaldybių – Kauno miesto ir Klaipėdos rajono – vadovai prakalbo apie regioninių logistikos centrų kūrimą. Deja, kol kas šios kalbos lieka tik kalbomis, o štai imtis realių veiksmų tokiems centrams kurti ir pasinaudoti tam skirta parama jau įmanoma. Nuo lapkričio 22 d. iki gruodžio 23 d. priimamos paraiškos pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 m. programos (KPP) priemonės „Bendradarbiavimas“ veiklos sritį „Parama trumpoms tiekimo grandinėms ir vietos rinkoms skatinti vietos lygmeniu“. Antrajam šiemet paraiškų priėmimo etapui įsigaliojo tam tikri pakeitimai, susiję būtent su parama regioninio lygmens logistikos centrams kurti. Sveikas maistas – arčiau vartotojų Kaip sakė Žemės ūkio ministerijos ...
 • Medaliai – Lietuvai. O mėlynės užgyja!

  2021-12-03Medaliai – Lietuvai. O mėlynės užgyja!
  Marijampolietę Neilą Danilevičiūtę pokalbiui pakviečiau tik ką grįžusią iš Europos kiokušin karatė jaunučių, jaunių ir jaunimo čempionato, vykusio Rumunijoje. 18-metė Rygiškių Jono gimnazijos abiturientė, karatė klubo „Kariai“ sportininkė iš čempionato parsivežė du bronzos medalius ir mėlynę paakyje. Bet dėl mėlynės visai nesuko sau galvos – ji tik jos, Neilos. O va štai medaliai – Lietuvai, garbė – Marijampolei. Daiva KLIMAVIČIENĖ Dalyvavo dvejose varžybose Neila turėjo du kartus patekti į finalą Lietuvoje, kad galėtų vykti į varžybas Europoje. Kiokušin karatė katos varžybose Lietuvoje mergina yra daugkartinė čempionė, nugalėjusi varžoves šešis kartus ir tik šiemet pirmą kartą likusi antra. – Nedaug yra sportininkių, kurios dalyvauja abiejose ...
 • Italija. Čia net valgydami kalba apie maistą

  2021-12-03Italija. Čia net valgydami kalba apie maistą
  49-erių Leta Trajanauskaitė-Viggiani, buvusi marijampolietė, jau 15 metų gyvena Italijoje. Su vyru gydytoju Bruno Viggiani prieš dvejus metus nusipirko namus Manziana miestelyje Romos provincijoje. Dukra Jovita, kuriai 27-eri, baigė industrinio dizaino magistro studijas ir gyvena Romoje. Leta su kitomis bendramintėmis aktyviai dalyvauja miestelio moterų sambūrio veikloje – kuria rankdarbius ir juos parduoda, o už surinktas lėšas organizuoja renginius ir akcijas. „Dabar ruošiamės labai rimtam renginiui, skirtam smurto prieš moteris prevencijai“, – sakė mūsų pakalbinta Italijos lietuvė. O kalbinome Letą Viggiani apie Kalėdas (nes jos artėja nenumaldomai) – ką italai deda ant šventinio stalo ir ką jiems apskritai reiškia maistas. Na, žinoma, ...
 • 5 ORIGINALIOS IDĖJOS, KĄ DOVANOTI KALĖDŲ PROGA PORAI

  2021-12-015 ORIGINALIOS IDĖJOS, KĄ DOVANOTI KALĖDŲ PROGA PORAI
  Parduotuvių lentynos, besipildančios kalėdiniais papuošimais, skambanti kalėdinė muzika, mandarinių ir cinamono kvapas, pirmos krintančios snaigės primena, jog artėja gražiausios metų šventės. Tam, kad kalėdinių dovanų paieška nevirstų galvos skausmu, mes turime net 5 originalias idėjas, kurios nustebins ir pačius išrankiausius! Beliks tik išsirinkti pramogos pobūdį, o tai padaryti internetu tinklalapyje Beta.lt dabar itin paprasta. Vos keliais paspaudimais dovanų kuponas bus jūsų, todėl dovaną įsigysite ne tik greičiau, bet ir pigiau! POILSIS GAMTOJE Norintiems pabėgti nuo miesto šurmulio idealiai tiks gamtos apsuptyje įsikūrusios mini vilos ERDVĖS, o čia – šlamantys medžiai, tyvuoliuojantys vandens telkiniai, jaukumu ir ramybe kvepiantis kiemas. Skandinaviško stiliaus jaukumas, apgalvotos detalės, žvakių šviesa, ...
 • Palaidinė – kas ji tokia?

  2021-12-01Palaidinė - kas ji tokia?
  Palaidinės tai moteriški viršutiniai drabužiai, kurie dažniausiai būna panašūs į marškinius. Jos atsirado dar XIX a. pabaigoje, apie 1890 metus. Ypač išpopuliarėjo po Antrojo pasaulinio karo. Tad šio stiliaus drabužis skaičiuoja daugiau nei šimtmetį ir vis dar yra labai populiarus, todėl tikėtina, kad iš mados pasaulio taip pat ilgai ir nesitrauks. Pasirinkimo gausa kiekvienam skoniui Moterų apranga visais laikais žavėjo savo išradingumu bei subtilumu. Pasirinkimas labai platus, o kalbant apie kiekvieną drabužį atskirai galima juos klasifikuoti į dar kelis tipus. Palaidinės taip pat būna kelių tipų. Jos būna vienspalvės arba įvairių atspalvių, su raštais ar kitokiais piešiniais, dažniausiai su plastikinėmis ar metalinėmis ...
 • Kataraktą galime įveikti

  2021-12-01Kataraktą galime įveikti
  Pastebėjus regėjimo susilpnėjimą, akis tarsi aptraukus rūkui, atsiradus jautrumui ryškiai šviesai – reiktų ilgai nedelsiant pasikonsultuoti su gydytoju, kadangi visi šie požymiai gali būti ženklas, kad vystosi katarakta. Katarakta (lęšiuko sudrumstėjimas) – viena pagrindinių regėjimo netekimo priežasčių pasaulyje, kurią šiuolaikiniai oftalmologijos pasiekimai leidžia sėkmingai gydyti. Pradinėse stadijose katarakta gali nesukelti regėjimo problemų, tačiau su metais drumstys ryškėja, plečiasi, kas lemia palaipsniui blogėjantį regėjimą. Sergant katarakta silpnėja matymo ryškumas, vaizdai tampa išplaukę, matomi tarsi žiūrint pro rūką. Drumstėdamas lęšiukas iškraipo spalvas, dingsta kontrastinis matymas. Kad ir kokius akinius žmogus užsidėtų matymas nepagerėja. Ligai progresuojant regėjimas silpnėja, atskiriama tik šviesa nuo tamsos ar ...
 • Automatizuota maisto gamybos įranga – nauda ir žmogui

  2021-12-01Automatizuota maisto gamybos įranga – nauda ir žmogui
  Verslas šiais laikais tikrai dirba dažniausiai kompiuterio pagalba, sistemomis, o ne rankomis, kadangi pagaminti didelius kiekius gaminių, natūralu, kad rankomis būtų ne tik per brangu, tačiau ir tai reikalautų labai daug laiko. Lygiai taip pat ir maisto pramonei galima rasti labai daug sistemų, kurios skirtos našiam darbui ir galiausiai geriausia rezultatui. Kad ir koks maistas yra gaminamas – geriausia įranga siūloma linchema.lt. Tik reikia tartis su pardavėjais, kurie pagal Jūsų poreikius pasiūlys sistemas, kurios labiausiai atitinka Jūsų veiklos tipą. Našumas ir energija Pirmiausia siūlome daugiau dėmesio skirti energijai bei jos koeficientui, kuris dažniausiai reiškia naudingumą. Žinoma, kad visi verslai nori kuo galingesnės įrangos, ...
 • Baldų priežiūros priemonės – svarbu ir reikalinga

  2021-12-01Baldų priežiūros priemonės – svarbu ir reikalinga
  Nauji baldai namuose visada atrodo estetiškai, tačiau laikui bėgant atsiranda įvairios nusidėvėjimo žymės. Tam, kad namai ir toliau atrodytų gražiai, o baldai džiugintų ilgai, reikia detales tinkamai prižiūrėti nuo pat jų įsigijimo pradžios. Tinkama priežiūra reikalauja laiko bei žinių, todėl straipsnyje pateikiame patarimus, kaip tinkamai valyti skirtingų medžiagų baldus. Oda Tiek natūralios, tiek dirbtinės odos baldams reikalingos specialios valymo priemonės. Stilingus odinius baldus, kuriuos galite rasti internetinėje baldų parduotuvėje Magrės baldai, patariama reguliariai nusiurbti dulkių siurbliu, o nusiurbus nuvalyti šluoste. Jei pateko purvo, išteptą vietą nušluostykite sukamaisiais judesiais sausu skudurėliu. Vis tiek lieka dėmė? Tuomet naudokite specialias odos priežiūros priemones. Odinių baldų nestatykite ...
 • Rygiškių Jono gimnazijai – Amerikos lietuvių dailininko dovana

  2021-11-27Rygiškių Jono gimnazijai – Amerikos lietuvių dailininko dovana
  Šią savaitę Marijampolės Rygiškių Jono gimnazija sulaukė ypatingos dovanos – joje apsilankęs Jungtinėse Amerikos Valstijose, Čikagoje, gyvenantis gydytojas ir menininkas Audrius Plioplys padovanojo savo kūrinį „Simfonija“, kuris papuošė vieną iš gimnazijos sienų. „Suvalkietyje“ jau rašėme, kad dailininkas A. Plioplys šiemet rugsėjo mėnesį lankėsi Lietuvoje, o Marijampolėje surengė jubiliejinę darbų parodą ir paminėjo savo 70-metį. Jo iniciatyva prie Varnupių piliakalnio pradėta kurti akmenų instaliacija, skirta šiemet minimoms garsios lietuvių mokslininkės Marijos Gimbutienės 100-osioms gimimo metinėms. Dailininkas yra gimęs Kanadoje, Toronte, jau daug metų gyvena Amerikoje, o jo tėvų gimtinė yra netoli Marijampolės. Įspūdingo dydžio meno kūrinį „Simfonija“ pristatydamas Rygiškių Jono gimnazijos salėje susirinkusiems ...
 • „Tegul jo asmenybė įkvepia“

  2021-11-27„Tegul jo asmenybė įkvepia“
  Marijampolėje paminėtos kraštiečio – ateitininko, karininko, vieno jauniausių Steigiamojo Seimo narių – Antano Matulaičio, kritusio kovose už Lietuvos laisvę, 101-osios mirties metinės. Senosiose miesto kapinėse prie Antano Matulaičio kapo jam nusilenkė marijampoliečiai, Lietuvos Seimo nariai bei kiti svečiai, nuaidėjo karių pagarbos salvės. Marijampolės krašto ir Prezidento Kazio Griniaus muziejaus Bulotų namuose surengta A. Matulaičio vardo konferencija „Pilietinis pasipriešinimas: vakar, šiandien, rytoj“. Šio renginio iniciatorius, Seimo narys Andrius Vyšniauskas akcentavo, kad Antanas Matulaitis buvo išskirtinė asmenybė, dažnai minėta kaip pavyzdys jaunajai kartai ir deramai gerbta tarpukariu, deja, užmiršta… Tikimasi, kad ši konferencija nebus paskutinė – prisimenant ir pagerbiant, mokantis iš praeities ...
 • „Turiu kelionių geną“

  2021-11-26„Turiu kelionių geną“
  Judita Leišytė – marijampolietė, buvusi geografijos mokytoja. Iki šiol mėgaujasi pažintinėmis kelionėmis, pėsčiųjų žygiais, įsimylėjusi kalnus, aplankiusi 52 šalis. Paklausta, ar teko kada nors keliauti su programa „viskas įskaičiuota“, iš karto pradėjo linksėti galva: „Taip taip, visos mano kelionės yra „viskas įskaičiuota“: nuovargis, košės, net uodai įskaičiuoti, ir pokalbiai prie laužo, gražūs vaizdai, nepalankios oro sąlygos, bemiegės naktys“ (sąrašą galėtų tęsti ir tęsti). Daiva KLIMAVIČIENĖ „Neįsivaizdavau, kad galima keliauti be mokinių“ Judita yra aukštaitė, gyvenimo atviliota į Suvalkiją. Mokykliniais metais jos mokytojai įžiebė meilę gamtai ir kelionėms. Puikios Aukštaitijos vietos, Tauragno ežeras, baidarės, dviračiai, lygumų slidės – viskas išbandyta, prisijaukinta. Šią kelionių ugnelę ...
 • Marijampolės kolegija minėjo 20-metį

  2021-11-26Marijampolės kolegija minėjo 20-metį
  Jubiliejus – tai proga prisiminti, padėkoti, nusilenkti. Trečiadienį tokią progą turėjo Marijampolės kolegijos bendruomenė, minėdama kolegijos 20-metį. Tradiciškai pasigirdo svarstymų, ar tai daug, ar mažai – 20 metų. Kaip institucijai tai nėra didelis amžius. Visgi tuos metus dar prisimena daugelis, daug yra žmonių, kurie gali pasidalinti atsiminimais, įspūdžiais apie tai, kaip kolegija kūrėsi ir vystėsi. Kolegija visais šiais metais įgyvendino įvairias šventines iniciatyvas, skirtas jubiliejui. Marijampolės kultūros centre trečiadienį buvo atidaryta fotografijų, įamžinusių kolegijos dešimtmečius, paroda „20-mečio istorija atminty ir vilty“. Šv. Vincento Pauliečio bažnyčioje aukotos šv. Mišios, skirtos pagerbti ir prisiminti kolegijos bendruomenės narius. Iškilmingą renginį „Praeitis atvira ateičiai“ kultūros centro ...
 • Rūbų pirkimas mažiems vaikams: kaip sutaupyti?

  2021-11-26Rūbų pirkimas mažiems vaikams: kaip sutaupyti?
  Norite sutaupyti pinigų perkant vaikiškus drabužius? Vaikiškiems drabužiams galite išleisti netgi daugiau nei perkant suaugusiųjų drabužius. Ką daryti ir kaip sutaupyti? Štai keletas patarimų praktiškoms mamoms! 1. Pirkite klasikinius drabužius Pirkite klasikinius pagrindus – tai patarimas, kurį perskaitysite kiekviename mados žurnale nuo „Vogue“, „Elle“ iki „Grazia“. Ir šią taisyklę lygiai taip pat galime pritaikyti vaikų drabužiams. Džinsai, chinos, pagrindiniai marškinėliai ir megztiniai taps pagrindiniais jūsų vaiko drabužių deriniais. Taip vaikas visada turės universalų drabužį, kurį galės derinti su naujais „negaliu gyventi be jo “ marškinėliais, kelnėmis ar sijonu. 2. Priimkite visas dovanas, ypač kūdikių rūbelius Neišvengiama, kad nuo tos dienos, kai pranešite apie nėštumą, ...
 • Siekiant didesnių renovacijos tempų Lietuvoje, susijungė dvi Aplinkos ministerijai pavaldžios agentūros

  2021-11-20Siekiant didesnių renovacijos tempų Lietuvoje, susijungė dvi Aplinkos ministerijai pavaldžios agentūros
  Lapkričio 1 d. susijungė Būsto energijos taupymo agentūra (BETA), iki šiol administravusi daugiabučių renovacijos procesus, ir Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA). Nuo šiol pastatų renovacijos procesus koordinuos naujai įsteigtas APVA pastatų energinio taupumo departamentas. Aplinkos ministerija tikina, kad agentūrų susijungimas padės užtikrinti efektyvesnę daugiabučių ir viešųjų pastatų atnaujinimo eigą visoms proceso šalims. Spaudos konferencijoje dalyvavęs Aplinkos ministras Simonas Gentvilas pasakojo, kad šiuo metu Aplinkos ministerijos planas yra patrigubinti renovacijos tempus, o BETA ir APVA sujungimas, įkuriant Pastatų energinio taupumo departamente Kompetencijų centrą – vienas pagrindinių įrankių, padėsiančių tai padaryti. APVA direktorius Ignotas Šalavėjus pasakoja, jog Pastatų energinio taupumo departamente jau praėjusią savaitę ...
 • Ką skaityti? Įdomi šiuolaikinė užsienio literatūra 

  2021-11-19Ką skaityti? Įdomi šiuolaikinė užsienio literatūra 
  Žmonėms, kurie nežino, ką skaityti, rekomenduojame atsiversti gerą, laiko patikrintą klasikos knygą. Tačiau šiuolaikinė literatūra taip pat įdomi ir verta dėmesio. Kiekvienais metais rengiami įvairūs prestižiniai apdovanojimai, tokie kaip „Man Booker“, Pulicerio ar Nobelio literatūros premijos. Skaitytojai taip pat nominuoja ir renka savo geriausias metų knygas. Todėl visada verta pasižvalgyti po tokių premijų ar rinkimų nugalėtojus, nominantus, bei pasidomėti įvairiais  bestseleriais. Tiems, kuriems vis dar keblu išsirinkti vertingą skaitinį, interneto knygynas Patogupirkti.lt parengė rekomendacijų ir siūlo tokią šiuolaikinę užsienio literatūrą, kuri įsimins ilgam. Visgi, skaitytojai, kaip ir knygos, labai įvairūs, todėl šiame sąraše rasite kūrinių, parinktų skirtingų pomėgių žmonėms. Tai populiarūs ...

 

Jau galite užsiprenumeruoti „Suvalkietį“ neišeidami iš namų.

Taip pat galite užsakyti skelbimą, sveikinimą ar užuojautą.