www.suvalkietis.lt
Pagrindinis Suvalkijos krašto informacijos skleidėjas nuo 1942 m.

Lapkritį – dėmesys CO2!

Marijampoliečiai, siekdami sumažinti į atmosferą išmetamų CO2 dujų kiekius, įdiegia naujausius mokslo ir technikos pasiekimus.

Marijampolės gatvėse kursuoja aplinkai draugiški autobusai, naudojantys suspaustas gamtines dujas, arba dujas ir elektrą. Pagrindinėse miesto gatvėse įrengti išmanieji šviesoforai, kuris valdo transporto srautus, fiksuoja susidarančias spūstis, apdoroja duomenis ir reguliuoja šviesoforo signalus. Išmaniojo šviesoforo dėka susidaro mažesnės automobilių spūstys ir į orą patenka mažesnė CO2 dujų koncentracija.

Siekiant paskatinti marijampoliečius keisti taršias transporto priemones į elektromobilius, mieste įrengtos dvi ir planuojamos įrengti dar 10 elektromobilių įkrovimo stotelių.

Nuo 2014 m. renovuota daugiau kaip 80 statinių. Skaičiuojama, kad renovuotuose namuose šiluminės energijos vidutinės sąnaudos sumažėjo daugiau nei 60 procentų. Tai yra gera žinia tausojant gamtą, nes kuro šilumai gaminti sunaudojama mažiau ir į aplinką patenka mažiau CO2 dujų. Šilumą teikiančioje įmonėje yra sumontuoti du didelio galingumo biokuro katilai ir kietųjų dalelių filtras iš biokuro katilų į aplinką išmetamų dūmų filtravimui.
Apie šias ir dar daug kitų priemonių, padedančių sumažina kietųjų dalelių patekimą į aplinką, skaitykite 2021 m. lapkričio 19 d. „Suvalkietyje“.

Ši svetainė naudoja slapukus, kad pagerintų jūsų patirtį. Manome, kad jums tai tinka, bet galite atsisakyti, jei norite. Priimti Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika