www.suvalkietis.lt
Pagrindinis Suvalkijos krašto informacijos skleidėjas nuo 1942 m.

Marijampolės kolegija minėjo 20-metį

Jubiliejus – tai proga prisiminti, padėkoti, nusilenkti. Trečiadienį tokią progą turėjo Marijampolės kolegijos bendruomenė, minėdama kolegijos 20-metį. Tradiciškai pasigirdo svarstymų, ar tai daug, ar mažai – 20 metų. Kaip institucijai tai nėra didelis amžius. Visgi tuos metus dar prisimena daugelis, daug yra žmonių, kurie gali pasidalinti atsiminimais, įspūdžiais apie tai, kaip kolegija kūrėsi ir vystėsi.

Kolegija visais šiais metais įgyvendino įvairias šventines iniciatyvas, skirtas jubiliejui. Marijampolės kultūros centre trečiadienį buvo atidaryta fotografijų, įamžinusių kolegijos dešimtmečius, paroda „20-mečio istorija atminty ir vilty“. Šv. Vincento Pauliečio bažnyčioje aukotos šv. Mišios, skirtos pagerbti ir prisiminti kolegijos bendruomenės narius.
Iškilmingą renginį „Praeitis atvira ateičiai“ kultūros centro salėje vedė kolegijos direktoriaus pavaduotojas infrastruktūrai ir projektinei veiklai Marius Žitkus ir kolegijos vokalinio ansamblio vadovė Jurgita Mikulionė, padainavusi keletą dainų.

Jubiliejaus proga kolegijos vadovybė pasipuošė šventinėmis mantijomis.

Buvo parodytas jubiliejaus proga susuktas filmas apie tai, kaip kolegija kūrėsi, ką ji reiškia studentams, joje šiandien dirbantiems ir kažkada dirbusiems žmonėms. Sveikinimo žodį iš ekrano tarė Algirdas Monkevičius, 2000–2004 m. būdamas švietimo ir mokslo ministru dalyvavęs šalies kolegijų kūrimosi procese. Buvę studentai kalbėjo apie tai, kad studijos Marijampolės kolegijoje pateisino jų lūkesčius, suteikė pamatą karjerai, pasitikėjimo savo jėgomis. Gražių žodžių kolegijai negailėjo buvę studentai: solistas Egidijus Bavikinas, Marijonų gimnazijos direktorius Saulius Andriuška, informacinių technologijų mokyklos „Lispa“ įkūrėjas Vaidas Baranauskas, kiti.

Nelengvą kolegijos augimo kelią prisiminė buvęs direktorius Sigitas Valančius, žodį tarė socialinių partnerių atstovai, kalbėję apie tai, kad kolegijos studentai turi ir stiprių praktinių įgūdžių. Sveikintojai linkėjo kolegijai toliau klestėti, augti, nenuleisti kartelės, skleisti mokslo šviesą Suvalkijos regione. O turėti aukštąją mokyklą savo regione yra privilegija. Kviesta palaikyti visoms institucijoms savo regioninę kolegiją, padėti jai augti, klestėti, nes šiandien jau galima galvoti ne apie jos iššūkius, o apie perspektyvas.

Sveikinimo žodžius jubiliejaus proga tarė Seimo nariai Andrius Vyšniauskas ir Vaida Giraitytė-Juškevičienė (kolegijos I laidos absolventė). Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos atstovė Beta Zaveckienė perdavė ministrės sveikinimą, atminimo dovanų ir gerų žodžių negailėjo šalies kolegijų, universitetų atstovai. Virtualius sveikinimus atsiuntė partneriai iš kelių užsienio ugdymo įstaigų.

Seimo narys A. Vyšniauskas padėkos raštus įteikė būriui darbuotojų: Marijai Beržanskienei, Angelei Mačionienei, Jūratei Sajauskienei, Ritai Bendaravičienei, dr. Salomėjai Karasevičiūtei, Rimui Bradūnui, Rūtai Neveckienei, Kaziui Belickui, Eugenijui Vosyliui, Ilonai Grybauskienei, Kęstučiui Traškevičiui ir direktorei Alei Murauskienei.

Marijampolės savivaldybės meras Povilas Isoda, taip pat studijavęs Marijampolės kolegijoje, sakė, kad su jos bendruomene buvo susijęs apie 8 metus, būdamas įvairiose pareigose. Dirbdamas Studentų atstovybėje P. Isoda sakė išbandęs teorines vadybos studijų žinias praktiškai. „Kolegija kelia geras emocijas, primena įdomias patirtis. Šiandien tariu ačiū už jūsų milžiniškus darbus, įveiktus rimtus iššūkius, kurie švietime niekada nesibaigia. Tikiu ir linkiu gyvuoti dar daug dešimtmečių. Kolegijos absolventų sutiksi daugelyje mūsų regiono įmonių ir įstaigų, tai tik įrodo, kad kolegija suteikia gerą išsilavinimą. Būkite stiprūs ir kurkime kartu mūsų regioną“, – sakė meras, taip pat įteikęs padėkos raštus dideliam būriui kolegijos darbuotojų.

Buvę studentai skubėjo ieškoti savęs fotografijų parodos eksponatuose.

Marijampolės Česlovo Sasnausko choras sugiedojo kolegijos himną. Iškilmes užbaigė NIKO (Naujų idėjų kamerinio orkestro) koncertas.

„Suvalkiečio“ informacija

Ričardo PASILIAUSKO nuotraukos

Ši svetainė naudoja slapukus, kad pagerintų jūsų patirtį. Manome, kad jums tai tinka, bet galite atsisakyti, jei norite. Priimti Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika