Dalį „Suvalkiečio“ žinių ir naujienų galima skaityti naujienų dalijimosi platformoje etaplius.lt, pasirinkus Marijampolės regioną.

 


Jokia paslaptis

Pažinimo laboratorija

Sekite mus:

 

„Turiu kelionių geną“

Judita Leišytė – marijampolietė, buvusi geografijos mokytoja. Iki šiol mėgaujasi pažintinėmis kelionėmis, pėsčiųjų žygiais, įsimylėjusi kalnus, aplankiusi 52 šalis. Paklausta, ar teko kada nors keliauti su programa „viskas įskaičiuota“, iš karto pradėjo linksėti galva: „Taip taip, visos mano kelionės yra „viskas įskaičiuota“: nuovargis, košės, net uodai įskaičiuoti, ir pokalbiai prie laužo, gražūs vaizdai, nepalankios oro sąlygos, bemiegės naktys“ (sąrašą galėtų tęsti ir tęsti).

Daiva KLIMAVIČIENĖ

„Neįsivaizdavau, kad galima keliauti be mokinių“

Judita yra aukštaitė, gyvenimo atviliota į Suvalkiją. Mokykliniais metais jos mokytojai įžiebė meilę gamtai ir kelionėms. Puikios Aukštaitijos vietos, Tauragno ežeras, baidarės, dviračiai, lygumų slidės – viskas išbandyta, prisijaukinta. Šią kelionių ugnelę ji atsivežė ir į Marijampolę, čia dirbo tuomečiame Moksleivių kūrybos centre, vadovavo turistų ir orientavimosi sporto būreliams, mokytojaudama Rygiškių Jono gimnazijoje su mokiniais išsiruošdavo pakeliauti ne tik po Lietuvą – aplankyti Kaukazo, Karpatų kalnai, Italija, Prancūzija, Danija, Vokietija, Austrija.
– Visada su būriu mokinių, visada – atsakomybė už grupę ir už kiekvieną atskirai. Bet kartą buvusi mokinė pakvietė mane į kelionę – į Slovėnijos Alpes. Ir „užsikabinau“ – anksčiau neįsivaizdavau, kad galima keliauti vienai, be mokinių. Ir tada prasidėjo mano kalnų etapas, – sako Judita.
Pašnekovė pasakoja, kad keliones visada renkasi taip, kad tai būtų aktyvus poilsis. Paklausta apie lietuvių įsimylėtus šiltuosius užsienio kurortus, pacituoja savo buvusios mokyklos vadovą, perfrazuodama, kad „Turkijai ji dar per jauna“.

Netoli Titikakos ežero Uru salose (Peru)

Egzotikos ekstremalumai

Judita aplankiusi ne vieną egzotišką šalį – Peru, Boliviją, Etiopiją, Namibiją. Indijoje prieš dvejus metus, besilankydama Ladake (Tibeto regione, priklausančiame Indijai), patyrė, ką reiškia būti mieste, kuris yra 3,5 kilometrų aukštyje virs jūros lygio. Tačiau kai iš čia pakilo į 5,3 km aukštį, pajuto: kvėpuoti nėra kuo. Tiesa, oro uoste turistams buvo išdalinti deguonies balionai, tačiau keliautoja nusprendė išbandyti save be papildomų priemonių.
– Savijauta – kaip sulėtintame filme. Žmonės ir alpo, ir kraujospūdis kilo. Nuo organizmo ir aklimatizacijos priklauso – arba atlaikai, arba ne, – sako pašnekovė, kuri jau buvo anksčiau patyrusi tokius išbandymus, tad ir Ladake žinojo, ko laukti.

Kuprinės palaipsniui lengvėjo

Nepatyrę keliautojai kartais pernelyg apsikrauna daiktais, kurių, kaip paaiškėja, visai nereikia kelionėje. Dabar Juditos kuprinės svoris – vidutiniškai 10–12 kg. Joje telpa ir palapinė, ir miegmaišis, ir maistas bei keletas būtiniausių daiktų.
– Karakumų dykumoje ir vandenį reikėjo neštis. Bet patirtis parodė, kad, jei ko nepasiimi, tai ir neprireikia, užtenka to, ką turi, – šypsosi Judita. – Užtat kelionėje labai svarbu batai. Pradedantys keliautojai kartais nepataiko su avalyne. Patari jiems, kokie batai turi būti kalnuose, bet geriausiai suvokia patys, kai bent kartą į juos įkopia. Ir kalbu ne apie alpinizmą (ten dar kitokia specifika), kalbu apie žygius į kalnus, – sako keliautoja.

Khardunglos perėja 5359 m aukštyje (Ladakas)

Kelionių pamokos

Paklausta, ko ji išmoko kelionėse, pašnekovė akcentuoja: „Man kiekviena kelionė – šventė. Ir dar su prieskoniais. Iš jos grįžti kitoks. Atlaidesnis. Tolerantiškesnis. Girdintis kitą žmogų. Išmokęs klausytis tylos ir gamtos. Kelionės išlaisvina – mažiau dėmesio kreipi į tai, kas ką pasakys, kaip pažiūrės. Po kelionių galva aukščiau pakyla!“.
Ir priduria, kad kelionės jai – ne tikslas, bet procesas.
– Man nesvarbu, ar kelionė Himalajuose, ar Varėnos miškuose. Turbūt turiu kelionių geną, turbūt todėl nenusiraminu, kol neiškeliauju. Pernai Vidurinę Aziją buvau nusižiūrėjusi – Pamyro, Fanų kalnus, bet dėl pandemijos kelionė neįvyko, – apgailestauja Judita.
Svarbu, kad išsiruošus į kelionę, visas išankstines nuostatas paliktum namuose, priimtum šalį ir žmones tokius, kokie jie yra. Tai jų kultūra, jų gyvenimas, juk nevažiuojam ten tvarkos daryti. Žinoma, pačiai, prisipažįsta pašnekovė, apsilankius Indijoje (joje keliavo du kartus) kartais norėdavosi kur nulindus į kamputį išsižliumbti, „nusielektrinti“, kad galėtum eiti pirmyn. Bet kai visa tai praeina – palengvėja.
Ar aplankius 52 pasaulio šalis, kelionės netampa rutina? Pašnekovė patikslino: „Rutina – kai sėdi namie“.
Užtat pandemijos laiką ji išnaudojo pėsčiųjų žygiams Lietuvoje. Jų vyksta daug, tereikia pasirinkti, maršrutai „žmoniški“ – apie 20–25 km. O savijauta juose – pakylėjanti! Lietuvoje tiek daug gražių vietų!

Avantiūra

Paklausta, ar kada buvo patekusi į kokią nedėkingą situaciją, kai sau pasakė: „Nu daugiau tai niekada!“, Judita sudvejoja – pasakoti ar ne apie savo avantiūrą, kuri galėjo baigtis prastai. Bet papasakojo. Tada keliavo Vietname. Vienoje iš salų, kurioje apsistojo jų grupė, buvo baidarės (Juditai tai įprasta vandens transporto priemonė). Ji sugalvojo baidare apiplaukti salą. Paklausė, kas norėtų plaukti drauge. Iš keleto norinčių į baidarę sėdo moteris, nė karto ja neplaukusi.
– Tai buvo baisiausias kelionių įvykis. Iki šiol šiurpas eina per kūną pagalvojus, kuo viskas galėjo baigtis. Pietų Kinijos jūroje tądien nebuvo ramu – vėjas, bangos didžiulės, stačios uolos ir absoliučiai jokios gyvybės pakrantėse, – prisimena pašnekovė.
Pakeleivė baidarę irkluoja tik gaudama Juditos instrukcijas: „Dabar kairiu irklu… Dabar dešiniu“ ir pan. O pačios širdyje – nerimas, kokio dar nebuvę. Gerai, sako pašnekovė, kad toji moteris nesuvokė, į kokią avantiūrą buvo įtraukta.

Islandija.

Savęs „inventorizacija“

– Į kalnus fiziškai pasirengiu. Svarbu – juose nebūti našta kitiems. Kalnai – tai savotiška savęs „inventorizacija“ – įsivertini, kiek gali, kiek pajėgi. Todėl svarbu gyvenime neprarasti sportinės formos. Atpildas už išlietą prakaitą – viršukalnės! Nenusakomas dalykas: širdyje – laisvė, pasididžiavimas, lengvumas, – pasakoja keliautoja, žvelgusi į pasaulį nuo Alpių, Kaukazo, Uralo, Pamyro kalnų, pajutusi Skandinavijos akmenį, veidą vilgiusi Baikalo vandeniu. Mačiusi rūkstantį ugnikalnį Indonezijoje. Ir tai – ne visas sąrašas.

Liūdesiai

Geografijos mokytoja į keliones ne kartą vyko ir su kolegomis geografais. Tos kelionės dar kitokios, kadangi jie į gamtą žiūri kitomis akimis – dalinasi žiniomis, pastebi dalykus, kurių ne specialistas dažniausiai nepamato. Tačiau Juditą liūdina tai, kam pastebėti jokio geografo diplomo nereikia. Kalnuose (ypač tai ryšku Tibete) vis daugėja šiukšlių, čia kartais pamatai ištisus plastiko kalnus. Kai tokios kelionės įgavo komercinį pobūdį, į jas išsiruošia labai skirtingi žmonės, ir apmaudu, kad savo stovyklavietėse ar bet kur kalnuose, tiesiog gamtoje, išmėto maisto likučius, tuščias plastiko pakuotes ir kt.

– Kalnuose tu esi svečias. Tai ir elkis kaip svečias. Jei ateini į juos su teigiamomis emocijomis – jie tave gražiai priima. Sakoma, kalnuose negalima šūkauti, dainuoti – kalnai prašosi ramybės ir tylos. Ir toji ramybė tave įtraukia! Tas pats ir dykumose. O štai didžiuliuose miestuose to nepatirsi, todėl nemėgstu juose lankytis.

O Everestas?

Paklausta, ar planuoja kelionę į aukščiausią pasaulio kalną Everestą, virš jūros lygio iškylantį 8850 m, Judita, atrodo, yra parengusi atsakymą: „Šiame gyvenime Everesto nebus“. Ir patikslina:
– Kiekvienas naujas įvykis, nauja kelionė žmogui yra jo everestas, jei pasieki savo tikslą. Manau, kad everestų kiekvieno mūsų gyvenime gali būti daug.
Artimiausi Juditos everestai – Pamyro ir Fanų kalnai. O į paskutinį klausimą – kokia yra jos kelionė Nr. 1, atsako kaip tikra geografė:
– Kiekviena kelionė gali būti Nr. 1 – ir įspūdingiausia, ir įsimintiniausia.
Ir dar. Jei laimėtų kokioje loterijoje daug pinigų, būtinai keliautų į Nepalą ir jo kalnus arba į Antarktidą – norėtųsi pamatyti visai kitokį kraštovaizdį, jos ledynus ir aisbergus.
Viskas priklauso nuo noro – jei jis yra, atsiranda ir galimybių, ir laiko, – sako Judita.

Pietų poliaratis (Namibija).

Nuotraukos iš Juditos Leišytės asmeninio archyvo

Komentarai baigti.

Naujausia informacija

 • Mediko kelią parodė mama

  2022-01-24Mediko kelią parodė mama
  Praėjusių metų gruodį vykusiame Marijampolės savivaldybės mero padėkos vakare buvo pagerbti Marijampolės ligoninės medikai, pasiaukojančiai gydę ligonius nuo pasaulį užpuolusios COVID-19 ligos, organizavę darbą taip, kad gydymo paslaugos būtų kiek įmanoma prieinamos visiems, kad kuo mažiau žmonių užsikrėstų šia sunkia liga. Dviem ligoninės darbuotojoms buvo įteikti Šv. Jurgio, Marijampolės globėjo, medaliai. Apie Vidaus ligų gydytoją Nelią Radzevičiūtę jau pasakojome „Suvalkiečio“ skaitytojams. Šiandien kalbamės su ligoninės Priėmimo ir skubios pagalbos skyriaus vyresniąja slaugos administratore Inga Ragaišiene, kuri Šv. Jurgio medaliu apdovanota už darbo organizavimą įveikiant COVID-19 iššūkius. Priėmimo skyrius – ligoninės veidrodis Priėmimo ir skubios pagalbos skyrius – tarsi ligoninės veidrodis. Būtent pabuvojęs jame ...
 • Augant susirgimams COVID-19 mobiliuose punktuose daugėja darbo

  2022-01-24Augant susirgimams COVID-19 mobiliuose punktuose daugėja darbo
  Sparčiai šalyje daugėjant užsikrėtimų koronavirusu, sumušti visi sergamumo rekordai. Statistikos departamentas vakar pranešė , kad ketvirtadienį Lietuvoje naujų COVID-19 atvejų registruota 7057. Tai didžiausias naujų susirgimo atvejų per parą skaičius Lietuvoje nuo pandemijos pradžios. Keturiolikos dienų naujų susirgimų koronavirusu skaičius 100 tūkst. gyventojų toliau auga ir siekia 2005 atvejus. Automatiškai išaugo ir darbo mobiliuose punktuose, laboratorijose. Dėl to ilgiau tenka laukti eilės tyrimui ir atsakymo. Loreta TUMELIENĖ Pasak Marijampolės savivaldybės mobilaus punkto koordinatorės Ilmos Lementauskienės, jau nuo sausio pradžios stebimas smarkiai išaugęs PGR tyrimų poreikis. Punkte atsirado daugiau darbo, gali būti ir eilių, kada galima gauti tyrimą, gali tekti palaukti ir iki ...
 • Už lenkimą ties sankryža su šalutiniu keliu neteko teisės vairuoti

  2022-01-24Už lenkimą ties sankryža su šalutiniu keliu neteko teisės vairuoti
  Per 2021-uosius Marijampolės savivaldybės teritorijoje nustatyta 170 transporto priemonių lenkimo taisyklių pažeidimų, o Marijampolės apskrities VPK aptarnaujamoje teritorijoje – 241. Per šių metų dvi sausio savaites Marijampolės savivaldybėje – jau 21 toks atvejis. Šią informaciją pateikęs Marijampolės AVPK Kelių policijos skyriaus viršininkas Rolandas Gylys sako, kad dažnas tokį pažeidimą padaręs vairuotojas nemaloniai nustemba sužinojęs, kad jam gresia ne tik bauda, bet ir vairuotojo pažymėjimo atėmimas mažiausiai trims mėnesiams. Vairuotojai negali patikėti, kad toje vietoje lenkti buvo draudžiama, kad už tai taip skaudžiai baudžiama. Dirbtinai provokavo situaciją Sausio pradžioje į tokią situaciją patekęs marijampolietis Arvydas savo istorija pasidalijo su skaitytojais, kad jie žinotų, ...
 • Pernai netekome daugiau kaip 1000 gyventojų (2021-ųjų apžvalga)

  2022-01-24Pernai netekome daugiau kaip 1000 gyventojų (2021-ųjų apžvalga)
  Marijampolės, Kalvarijos, Kazlų Rūdos savivaldybių Civilinės metrikacijos skyrių vadovės apžvelgė 2021-uosius metus: kiek gimimų, santuokų ir ištuokų, mirčių per metus įregistruota skyriuose, kokie populiariausi buvo vaikų vardai. Loreta TUMELIENĖ Marijampolės savivaldybėje Pasak Marijampolės savivaldybės Civilinės metrikacijos skyriaus vedėjos Romos Grigienės, praėjusiais metais Marijampolės savivaldybėje gimė 482 vaikučiai: 226 mergaitės ir 256 berniukai. Praėjusiais metais sulaukta šešių porų dvynių: vienos mergaičių poros ir penkių berniukų porų. Į Civilinės metrikacijos skyriaus apskaitą įtraukti 92 naujagimiai, gimę užsienyje. Mūsų kraštiečiai daugiausia vaikų susilaukė Jungtinėje Karalystėje – 30, Vokietijoje – 14, Norvegijoje – 11, Airijoje – 7, Danijoje – 8, Švedijoje – 3, Nyderlanduose – 4, Rusijoje – ...
 • Dovana gimtinei – dvasios kilnumo išraiška

  2022-01-19Dovana gimtinei – dvasios kilnumo išraiška
  Marijampolės kultūros centro antrajame aukšte, liaudies menui ir laisviesiems kūrėjams skirtoje parodų erdvėje, pirmoji šių metų paroda – Viktorijos Rūtos Jurgutienės paveikslų ekspozicija. Jos darbų per pastarąjį dešimtmetį esame matę porą kartų, bet šį kartą tai ypatinga paroda: visa, ką pamatysite joje, yra padovanota Marijampolės kultūros centro dailės galerijos fondui. Deja, trečiosios parodos mūsų mieste atidarymas – jau be pačios autorės… Viktorija Jurgutienė gimė 1936 metais Marijampolėje ir nors likimas susiklostė taip, jog augo Alytuje, vėliau gyveno Kaune, save visada priskyrė ne dzūkams, o suvalkiečiams… Vasaromis dažnai lankydavosi Kermušinės kaime netoli Igliškėlių – gal ir iš šių įspūdžių po dešimtmečių gimė ...
 • Basomis per žarijas – skauda, bet kartu ir malonu

  2022-01-19Basomis per žarijas – skauda, bet kartu ir malonu
  Neseniai, sausio 6 d., buvo minimos rašytojo Vinco Mykolaičio-Putino 129-osios gimimo metinės. Marijampolės ir Prienų rajono savivaldybių paribyje esančiame Pilotiškių kaime gimęs rašytojas buvo prisimintas ir jo gimtinėje esančiame muziejuje, o po ten vykusio renginio į Marijampolę atvyko rašytoja, buvusi ilgametė Maironio lietuvių literatūros muziejaus direktorė Aldona Ruseckaitė. Įsimintinų, įdomių ir daugelio pamėgtų knygų apie Žemaitę, Maironį, Salomėją Nėrį, Vytautą Mačernį autorė A. Ruseckaitė susitikimo Bulotų namuose metu pradžiugino literatūros mėgėjus – naujasis jos romanas „Vilko plaukas“ yra būtent apie V. Mykolaitį-Putiną, ir jis, tikimasi, skaitytojus pasieks 130-ųjų rašytojo gimimo metinių proga. Visas gyvenimas – viename muziejuje Renginys Bulotų namuose prasidėjo V. ...
 • Spalvotos istorijos

  2022-01-19Spalvotos istorijos
  Patašinės bibliotekoje veikia Saliomijos Sabaliauskienės rankdarbių paroda „Spalvotos istorijos“. Šalia Patašinės, mažame Kuktų kaimelyje, gyvenančios kūrėjos darbai jau pirmąją parodos dieną nepaliko abejingų. Neįtikėtinas kruopštumas! Pavydėtina talentų puokštė! Stipri motyvacija ieškantiems savo kūrybinių galių! Ilgai kūrusi tik sau ir artimiesiems talentinga, bet labai kukli moteris 2021-aisiais mažuosius Patašinės bibliotekos lankytojus ryžosi pradžiuginti savo modeliuotų rūbų paroda lėlėms. Visą birželį antram gyvenimui prikeltos lėlės džiugino Patašinės vaikus. Ypač paroda domėjosi mergaitės, svajojančios tapti modeliais bei kurti išskirtinius (gal net princesėms skirtus…) drabužius. Keletą puošnių lėlių Saliomija Sabaliauskienė tada padovanojo Patašinės universalaus daugiafunkcio centro ugdytiniams. Tai buvo nedrąsus debiutinis žingsnelis, supažindinant bendruomenę su ...
 • Iš tamsos į šviesą – ir vėl iš pradžios…

  2022-01-15Iš tamsos į šviesą – ir vėl iš pradžios...
  Gyvenime daug matę ir visokiausių patirčių turintys žmonės vis dažniau pripažįsta, kad šiandienos šurmuliuojančiame, skubančiame, konkuruojančiame ir į technologijas panirusiame pasaulyje yra dvi tikros vertybės: laikas ir tyla… Na, tylą dar galima susikurti dirbtinai, o laiko nei užtversi aptvarais – lyg avių pulką, kad neišsisklaidytų, nei sulaikysi galingiausiomis užtvankomis – kaip galingą upės srovę, nors trumpam. Jis kažkur čia, mes esame jame to nejausdami – tačiau kas atsakys į klausimą „O kas yra laikas?“ „Trumpalaikiškumas“ – taip savo darbų parodą pavadino Kalvarijos savivaldybės viešojoje bibliotekoje dirbanti Nijolė Skroblienė. Paroda pristatyta visuomenei pačioje praėjusių metų pabaigoje, tačiau tie, kas buvo po renovacijos ...
 • Marijampolietė Viktorija dalyvauja „Eurovizijos 2022“ atrankoje

  2022-01-15Marijampolietė Viktorija dalyvauja „Eurovizijos 2022“ atrankoje
  Šiandien „Eurovizijos“ nacionalinės atrankos laidoje per LRT pamatysime marijampolietę Viktoriją KAJOKAITĘ. Ji atliks savo kūrybos dainą „Visatos dalelė“ („Piece of Universe“). Atidesni žiūrovai, ko gero, prisimena ją iš dalyvavimo prieš trejetą metų „Lietuvos balse“. Svajoja patekti į pusfinalį „Eurovizijos“ atrankoje Viktorija dalyvauja pirmą kartą, nors seniai buvo toks noras, bet vis nesiryždavo. Šiemet pagaliau nutarė pabandyti, kaip sakė, juk nieko nepraras. Muzika jos gyvenime yra labai svarbi, mergina ne tik puikiai dainuoja, bet ir pati kuria dainas, taigi norisi dalintis savo kūryba.„Eurovizijos“ atrankos dainai ji parašė ir žodžius, ir muziką, o aranžavo kitas žmogus. „Nematau prasmės eiti į konkursą be savo kūrinio, ...
 • Žadino, budino – nepaisant iššūkių…

  2022-01-12Žadino, budino – nepaisant iššūkių...
  Penktasis etnokultūros projektas – daug ar mažai? Viena vertus – kasmet įgaunama daugiau patirties, mokomasi iš klaidų ar nesėkmių, iš kitos pusės – ką prie pagrindinių temų vis naujo, nebūto kasmet sugalvoti, kuria kryptimi eiti, kad visiems būtų ne tik įdomu, bet ir naudinga? Galimybė tęsti, plėtoti pasirinktas temas, „kapstyti vis giliau“ yra tęstinių projektų privalumas, tad jų rengėjai visada neramiai laukia – gaus rėmimą ar ne… 2021-aisiais Marijampolės kultūros centras (MKC), gavęs Lietuvos kultūros tarybos ir savivaldybės finansavimą, penktus metus įgyvendino daugelio pamėgtą projektą „Sūduvių ugnys – budinam svietą“. Baltų kultūrinis paveldas, jo pažinimas ir bandymas prisiliesti prie to, kas ...
 • Prie apskrito stalo…

  2022-01-12Prie apskrito stalo...
  Sunku ir patikėti – kasmet, jau penkioliktą kartą! Ir visai nesvarbu, kad tas stalas galėtų būti tik menamas (nors taip ir nėra), o susirenka prie jo ar penkiolika, ar penketas, ar visos penkios dešimtys žmonių. Visokių: vieni apsilanko beveik kasmet, kiti – kai kada, būna svečių, kurie kaip tik tą dieną čia patenka kartais pakviesti, kartais – atsitiktinai… Būtent jie ir būna maloniai nustebę, kad tokia, „kitokia“, tradicija neužgęsta tiek laiko. Jau supratote: tai – apie tradicinius „apskrito stalo“ susitikimus Marijampolės kultūros centre, dažniausiai per Tris karalius (dienele anksčiau ar vėliau), skirtus mecenatės Magdalenos Birutės Stankūnienės gimtadieniui paminėti. Šiemet susirinkus to, ...
 • Nemari Romano Krasninkevičiaus kūrybos dvasia

  2022-01-12Nemari Romano Krasninkevičiaus kūrybos dvasia
  Praėjusiais metais turėjau garbės dalyvauti Marijampolės kultūros centre vykusiuose renginiuose, skirtuose originalaus kūrėjo, grafiko Romano Krasninkevičiaus 95-osioms gimimo metinėms. Noriu pasidalinti keletu minčių apie patirtus įspūdžius. Lapkritį (gimė šio mėnesio 18 d.) marijampoliečiai Kultūros centre surengtoje mokslinėje konferencijoje „Nemari Romano Krasninkevičiaus kūryba“ prisiminė savo miesto legendą – Romaną Krasninkevičių, kurį talentu ir gyvenimo būdo neįprastumu drąsiai galėčiau prilyginti rokiškėnų Lionginui Šepkai. Tik rokiškėnai, regis, labiau savo kraštiečio talentą pripažįsta ir juo didžiuojasi: ne tik atminimo lenta Pandėlyje pasirūpinę, bet ir solidų leidinį apie didįjį meistrą yra išleidę, ir nuolatine ekspozicija Rokiškio dvare pasirūpinę, ir L. Šepkos vardu pavadintą bei jo atminimui ...
 • Kokybiškos ir stilingos slidinėjimo kelnės moterims

  2022-01-10Kokybiškos ir stilingos slidinėjimo kelnės moterims
    Ruošiatės slidinėti kalnuose, o gal tiesiog reikalinga patogi ir šilta žieminė apranga laisvalaikio leidimui gamtoje? Slidinėjimo kelnės moterims, kurias pristato specializuoti tiekėjai, yra pritaikytos pačioms atšiauriausioms gamtos sąlygoms, tuo pačiu jas patogu dėvėti. Skaitykite toliau ir sužinosite viską apie žieminių slidinėjimo kelnių pasirinkimą. Aukšta kokybė ir patogumas Slidinėjimo kelnės yra specialiai sukurtos taip, kad būtų patogios, nevaržytų judesių, tačiau tuo pačiu suteiktų pakankamai didelę apsaugą net nuo paties žvarbiausio šalčio. Su jomis galėsite patogiai slidinėti, vaikščioti po miškus šaltos žiemos metu, naudoti visiems laisvalaikio poreikiams lauke. Pagamintos iš kokybiškų medžiagų žieminės kelnės užtikrina atsparumą nuo drėgmės, vėjo ir šalčio, yra pašiltintos ir maloniai ...
 • Apskaitos paslaugos lydi nuo įmonės „gimimo“ iki „mirties“

  2022-01-10Apskaitos paslaugos lydi nuo įmonės „gimimo“ iki „mirties“
  Nusprendus „sukti“ vieną ar kitą verslą, potencialiai geros idėjos, deja, neužteks. Jau pačioje pradžioje, kai tvarkomi su įmonės steigimu susiję reikalai, dažnas ima piktintis dėl bereikalingos biurokratijos. Deja, legaliame verslo pasaulyje kiekvienai įmonei yra taikomos vienodos taisyklės ir reikalavimai. Vienas pirmųjų darbų – nuspręsti, kokio juridinio asmens pavadinimo santrumpa puikuosis greta įmonės vardo. Vienas dažniausių pasirinkimų, o tiksliau – sprendimų, priimtų įvertinus atitinkamus niuansus – uždaroji akcinė bendrovė. Svarbu pabrėžti, jog, be kitų ypatybių, UAB – ribotos civilinės atsakomybės privatus asmuo, kai šios nariai už įsipareigojimų nevykdymą atsako tik įmonės, o ne asmeniniu turtu. Žinant, koks „֧slidus“ reikalas yra tas ...
 • Kur įsigyti pramoninius padėklus?

  2022-01-10Kur įsigyti pramoninius padėklus?
  Jeigu Jums reikalingi pramoniniai padėklai – labai svarbu suprasti, kad tai yra sertifikuoti gaminiai, kurie yra kuriami pagal tam tikrą standartą. Štai todėl norėdami sutaupyti galite rasti pigesnius, tačiau ne specialiai standartą atitinkančius gaminius, kurie, deja, ir trumpiau tarnauja, ir tuo pačiu kelia pavojų darbo vietoje. Pramoniniai padėklai siūlomi daugelyje vietų. Juos siūlo alsena.lt ir kitos žinomos įmonės. Kad rasti būtų galima paprasčiau – pateiksime kelias gaires, kurios pagreitins paieškas. Kaina. Natūralu, kad norisi nesumokėti labai daug, tačiau gauti gerą kokybę. Tai tikrai yra įmanoma. Tik reikia sekti akcijas bei kitus pasiūlymus. Svarbiausia nepirkti klastočių, kurie kainuoja pigiau, tačiau savo kokybe, deja, labai ...

 

Jau galite užsiprenumeruoti „Suvalkietį“ neišeidami iš namų.

Taip pat galite užsakyti skelbimą, sveikinimą ar užuojautą.