Žemės ūkio ministerijos informacija

Užs. 621


 

Dalį „Suvalkiečio“ žinių ir naujienų galima skaityti naujienų dalijimosi platformoje etaplius.lt, pasirinkus Marijampolės regioną.

 


Jokia paslaptis

Pažinimo laboratorija

Sekite mus:

 

Rygiškių Jono gimnazijai – Amerikos lietuvių dailininko dovana

Šią savaitę Marijampolės Rygiškių Jono gimnazija sulaukė ypatingos dovanos – joje apsilankęs Jungtinėse Amerikos Valstijose, Čikagoje, gyvenantis gydytojas ir menininkas Audrius Plioplys padovanojo savo kūrinį „Simfonija“, kuris papuošė vieną iš gimnazijos sienų.

Svečias gimnazijai apdovanojo kūrinį „Simfonija“ ir linkėjo gimnazistams siekti savo tikslų.

Svečias gimnazijai apdovanojo kūrinį „Simfonija“ ir linkėjo gimnazistams siekti savo tikslų. Ričardo PASILIAUSKO nuotrauka

„Suvalkietyje“ jau rašėme, kad dailininkas A. Plioplys šiemet rugsėjo mėnesį lankėsi Lietuvoje, o Marijampolėje surengė jubiliejinę darbų parodą ir paminėjo savo 70-metį. Jo iniciatyva prie Varnupių piliakalnio pradėta kurti akmenų instaliacija, skirta šiemet minimoms garsios lietuvių mokslininkės Marijos Gimbutienės 100-osioms gimimo metinėms. Dailininkas yra gimęs Kanadoje, Toronte, jau daug metų gyvena Amerikoje, o jo tėvų gimtinė yra netoli Marijampolės.

Įspūdingo dydžio meno kūrinį „Simfonija“ pristatydamas Rygiškių Jono gimnazijos salėje susirinkusiems gimnazistams ir mokytojams dailininkas sakė, kad jam yra didelė garbė dovanoti šį meno darbą gimnazijai, turinčiai garbingą istoriją, išugdžiusiai daug garsių asmenybių. Jis paaiškino, kaip gimė šis kūrinys, kuriam panaudota ir fotografija, ir paties autoriaus smegenų magnetinio rezonanso nuotraukos.

Gimnazistai svečiui pateikė nemažai įdomių klausimų. Jie domėjosi, koks dailininkas buvo tokio amžiaus kaip jie. A. Plioplys atsakė, kad mokėsi labai gerai, bet Kanadoje jo tėvams sunkiai sekėsi prisitaikyti, imigrantai, jei jie ne britų kilmės, ten nebuvo mėgstami.

− Labai svajojau, kad tėvai Kalėdų proga man padovanos dviratį, bet tėvas, nors dirbo dvejuose darbuose, negalėjo sau to leisti. Tad Kalėdoms gavau bloknotą ir keturias spalvotas kreideles. Prisimenu, kaip tada supykau ir nusiminiau. Mūsų gyvenimas pagerėjo tik tada, kai persikėlėme į Ameriką, kur požiūris į imigrantus buvo palankesnis ir jau po dviejų mėnesių sulaukiau išsvajotos dovanos – dviračio, – prisiminė dailininkas.

Paklaustas, ko palinkėtų mūsų gimnazistams, A. Plioplys sakė, kad labai svarbu siekti savo užsibrėžto tikslo, nenukrypti į šalutinius dalykus, daryti tai, kas yra prie širdies, kas motyvuoja ir džiugina.

Dėkodamas svečiui už apsilankymą ir dovaną gimnazijos direktorius Vilhelmas Petkevičius teigė, kad paveikslas tikrai ypač įdomus, jį kiekvienas supras savaip ir stengsis išsiaiškinti, kas jame pavaizduota. Dovanojimo aktą su dailininku pasirašęs direktorius pažadėjo šią puikią dovaną labai saugoti ir branginti.

Rytojaus dieną A. Plioplys Marijampolės kultūros centro dailės galerijoje skaitė paskaitą „Atminties raštai“, kurios metu susirinkusiems Rygiškių Jono ir Marijonų gimnazijų gimnazistams papasakojo, kaip gimsta jo paveikslai ir kokie sąmonės bei atminties klodai glūdi kiekviename iš mūsų.

Dailininkas atsisveikino iki ateinančių metų, kai vasarą planuoja toliau tęsti instaliacijos prie Varnupių piliakalnio kūrimo darbus.

Algis VAŠKEVIČIUS

Komentarai baigti.

Naujausia informacija

     

    Jau galite užsiprenumeruoti „Suvalkietį“ neišeidami iš namų.

    Taip pat galite užsakyti skelbimą, sveikinimą ar užuojautą.