www.suvalkietis.lt
Pagrindinis Suvalkijos krašto informacijos skleidėjas nuo 1942 m.

Juosmens kompiuterinė tomografija: poreikis ir rezultatas

Šiais laikais labai dažnai juosmens skausmais skundžiasi tie, kurie ne tik gyvena aktyviai, tačiau ir tie, kurie dienas leidžia prie kompiuterio. Gana dažnai tokie skausmai tampa lėtiniai, tad apsunkina gyvenimą. Ką daryti tokiu atveju? Kuo skubiau kreiptis į medikus, kurie po tyrimų gali patirti dėl labiausiai tinkamo gydymo būdo.

Dažniausiai siūloma kompiuterinė tomografija, kuri gali padėti susitvarkyti ne tik su problemos židiniu. Tiksliau, ji padeda jį rasti, o kai žinoma problema – gydymas dažniausiai paskiriamas labai greitai.

Ar reikalingas pasiruošimas?

Daugelis žmonių bijo, kad tyrimas gali turėti kokių nors neigiamų pasekmių. Tačiau taip tikrai nebus. Pirmiausia atsiminkite, kad kompiuterinė tomografija yra ne tas pats, kas rentgenas, tad nereikia bijoti jokio šalutinio poveikio, kadangi jo, atliekant šį tyrimą, paprasčiausiai nebus. KT padeda gana tiksliai diagnozuoti patologijas juosmens srityse, tad dažniausiai atitinkamai ir problemos radimas yra kur kas greitesnis bei gydymas – konkretesnis.

Pasiruošimas nėra reikalingas. Prieš tyrimą duodama užpildyti klausimyną, paskui – atliekamas pats tyrimas, kuris dažniausiai trunka iki 15-os minučių. Tik tiek, tačiau gauti rezultatai gali net išgelbėti žmogui gyvybę.

Šalutiniai poveikiai: yra ar ne?

Nereikia baimintis ir to, kad KT gali turėti kokį nors neigiamą poveikį Jūsų sveikatai iškart po jo arba ilgainiui. Paprasčiausiai tai yra labai greitas ir be jokio neigiamo poreikio tyrimas, kuris padės rasti ligas.

Kai kurie pacientai teigia, kad po LT tyrimo gali kuriam laiko pakilti kūno temperatūra. Tačiau dažniausiai tai yra laikina ir pakilimas yra labai mažas, tad poveikis žmogaus kūnui – nejaučiamas. Štai todėl po atlikto tyrimo pacientas gali grįžti į darbą bei atlikti visus kitus įprastus darbus, kurie yra suplanuoti tą dieną. Tikėti, kad kompiuterinė tomografija neturės tam jokio neigiamo poveikio.

Svarbiausia, kad kompiuterinė tomografija yra greitas ir konkretus tyrimas, kuris daugeliui žmonių padeda susigrąžinti gyvenimą. Juk juosmens skausmas – tikrai nemalonus, tad gera, kai išeitis visada po ranka.

Daugiau informacijos rasite čia: https://tomografija.lt

Ši svetainė naudoja slapukus, kad pagerintų jūsų patirtį. Manome, kad jums tai tinka, bet galite atsisakyti, jei norite. Priimti Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika