Užs. 621


 

Dalį „Suvalkiečio“ žinių ir naujienų galima skaityti naujienų dalijimosi platformoje etaplius.lt, pasirinkus Marijampolės regioną.

 


Jokia paslaptis

Pažinimo laboratorija

Sekite mus:

 

Nuomonės ir patirtys gali būti įvairios

46 metų Audriui kaupimas pensijai kelia daug klausimų, į kuriuos nežino atsakymų.

„Mane stebina, kaip dažnai buvo keičiama pensijų kaupimo tvarka. Atsimenu, valdžia kaupiantiems primokėjo kažkiek, paskui jau nebe. Man neaišku, ar kaupiančios bendrovės pačios išmokės pensijas ir kokį procentą jos nusiskaito sau. Nežinau, kas tie anuitetai. Man asmeniškai tai šita kaupimo tvarka atrodo kaip kažkokia betvarkė. Nepasitikiu. Kas žino, kaip dar jie pakeis tvarką ateityje?“ – klausia vyras.

Niekas negali jam pasakyti esminio dalyko: jei kaupi tose pakopose, ar automatiškai mažiau gausi pensijos iš „Sodros“? Ar prarandi šimtaprocentinę „Sodros“ pensiją?
Ar sukaupti pinigai nesutirps dėl infliacijos? „Man atrodo, su „Sodra“ patikimiau, nes ji kasmet didina pensiją apie 20 eurų“, – sako vyras. Jis žino, kad sukauptus pensijos fonde pinigus investuoja, bet abejoja, ar dažnai būna geri investavimui metai.

– O jei daugiau bus blogų investavimui metų? Duok Dieve, kad išeitų lygiai gerų ir blogų, – sako jis. – Dabar jau visus privertė kaupti II pakopoje, neisi ir neieškosi galų, kaip atsisakyti ar panašiai išsiaiškinti, kas ir kaip.“

* * *

Pensininkas Juozas A. pasidalijo savo patirtimi, kaip kaupė pensijai III pakopoje.

Jis papasakojo nuo maždaug 2000 metų ėmęs kaupti III pakopoje, dar kai buvo litai. Pervesdavo į pensijų fondą įvairias sumas, pagal tai, kiek galėdavo – kartais būdavo 200 litų, kartais ir 250 litų, o nuo 2015 metų – apie 100 eurų kas mėnesį vidutiniškai.

Apsimoka taupyti, nes kasmet ką įdedi, deklaruojant pajamas per mokesčius valstybė grąžina. Juozas neseniai išėjo į pensiją ir kadangi kaupė III pakopos fonde, galėjo atsiimti visą sukauptą sumą – šiek tiek daugiau kaip 21 tūkst. eurų. Pasak jo, atsiėmė daugiau nei įmokėjo. Investuoti pinigai davė pelną, o jeigu tik taupytum, pasak jo, neinvestuotum, būtų ta suma gerokai nuvertėjusi dėl infliacijos.

Vyras ketina įsigyti naują automobilį, kad ilgesnį laiką nereikėtų sukti galvos dėl remonto. Dabar vairuoja 16 metų automobilį, todėl žino, kaip ten būna ir kiek tenka išleisti remontuojant.

Komentarai baigti.

Naujausia informacija

     

    Jau galite užsiprenumeruoti „Suvalkietį“ neišeidami iš namų.

    Taip pat galite užsakyti skelbimą, sveikinimą ar užuojautą.