www.suvalkietis.lt
Pagrindinis Suvalkijos krašto informacijos skleidėjas nuo 1942 m.

Marijampolietė Viktorija dalyvauja „Eurovizijos 2022“ atrankoje

Šiandien „Eurovizijos“ nacionalinės atrankos laidoje per LRT pamatysime marijampolietę Viktoriją KAJOKAITĘ. Ji atliks savo kūrybos dainą „Visatos dalelė“ („Piece of Universe“). Atidesni žiūrovai, ko gero, prisimena ją iš dalyvavimo prieš trejetą metų „Lietuvos balse“.

Svajoja patekti į pusfinalį

„Eurovizijos“ atrankai kurti įvaizdį V. Kajokaitei padėjo ir LRT specialistai, ir draugai bei pažįstami.
„Eurovizijos“ atrankai kurti įvaizdį V. Kajokaitei padėjo ir LRT specialistai, ir draugai bei pažįstami.

„Eurovizijos“ atrankoje Viktorija dalyvauja pirmą kartą, nors seniai buvo toks noras, bet vis nesiryždavo. Šiemet pagaliau nutarė pabandyti, kaip sakė, juk nieko nepraras. Muzika jos gyvenime yra labai svarbi, mergina ne tik puikiai dainuoja, bet ir pati kuria dainas, taigi norisi dalintis savo kūryba.
„Eurovizijos“ atrankos dainai ji parašė ir žodžius, ir muziką, o aranžavo kitas žmogus. „Nematau prasmės eiti į konkursą be savo kūrinio, nes pati atlikdama kitaip jį jauti, kitaip ir atlieki“, – užtikrintai sako dainininkė.
Pasak V. Kajokaitės, kiti atrankos dalyviai yra labai stiprūs, tad marijampolietė nemano, kad konkurse labai toli nueis. Visgi didelė dovana jau vien tai, kad praėjo pirmą atranką, kuri vyko iki transliacijų. Buvo du pradinės atrankos etapai, vertino ir komisija, kuri atrinko 36 dalyvius iš daugiau kaip 50-ties pretendentų.

V. Kajokaitė sako, kad jai šis dalyvavimas – įdomi patirtis: vien pamatyti laidos filmavimą, jos kūrimo užkulisius, įgyti naujos patirties, suteikti sau progą, kad daugiau žmonių išgirstų jos dainą. „Būtų labai smagu patekti į pusfinalį, tai jau viršytų mano lūkesčius, bet nenusivilsiu, jei ir nepateksiu, nes ir tai, ką gaunu dabar – yra daug.“

Ne visus savo konkurentus Viktorija sakė pažįstanti, kai kurie visai nežinomi. „Transliuota dar tik viena laida, kai kurių dalyvių dainų dar net nėra internete, jas tik per televiziją išgirsime, taigi kai praeis visos laidos, išsirinksiu savo favoritą“, – sakė ji.

Tiesioginės TV transliacijos prasidės kitame etape, o šiandien per televiziją girdėsime Viktorijos dainos įrašą, padarytą iš anksto.

Gyvena iš muzikos ir fotografijos

Viktorijos duona – muzikavimas. Ji pragyvena iš to, ką užsidirba kaip laisvai samdoma muzikantė ir fotografė. Dainuoja vestuvėse, krikštynose, įvairiose kitose šventėse, koncertuoja ir bažnyčioje, restoranuose. Pati sau pritardama gitara ji turi parengusi 3 valandų akustinės muzikos programą. Sakė, kad dirbti šitaip pagal iškvietimą jai labai patinka ir šią veiklą ji nori tik plėsti. Kaip ir fotografės paslaugas – fotografuoja vestuves, krikštynas, kitas šventes. Viktorija sako, kad muzikavimas ir fotografija – du pagrindiniai užsiėmimai jos gyvenime, bet šiuo metu muzika yra gal šiek tiek aukščiau. Abi veiklos jai vienodai svarbios.

Viktorija gali papuošti jūsų renginį ar šventę gyva akustine muzika.
Viktorija gali papuošti jūsų renginį ar šventę gyva akustine muzika.

Nors Viktorija – marijampolietė, šiuo metu sako gyvenanti visur, neturi stabilios vietos. Kadangi užsakymų gauna iš įvairių šalies vietovių, kartais trumpam apsistoja Marijampolėje, kartais Druskininkuose, Kaune ar Vilniuje, o vasarą sakė kurį laiką gyvenusi Klaipėdoje. Toks beveik čigoniškas gyvenimas jai patinka, bet jau norisi šiek tiek ir stabilumo. Tad po truputį ieškosi būsto Kaune, kur galėtų apsistoti ilgesniam laikui.

Žiemą, aišku, užsakymų sulaukia mažiau, bet per vasarą tenka smarkiai suktis. Viktorija pasakoja kartais turėdavusi ir po du ar net tris užsakymus per dieną. „Jei dedi maksimalias pastangas, iš tokios veiklos įmanoma išgyventi, bet reikia noro ir motyvacijos“, – užtikrina ji ir sako, kad neišsėdėtų biure visą darbo dieną.

Viktorija baigė Marijampolės muzikos mokyklą, mokėsi fortepijono klasėje. Fotografuoti sako pradėjusi savarankiškai dar paauglystėje ir taip pamilo šį užsiėmimą, kad nutarė to mokytis. Baigusi Sūduvos gimnaziją įstojo į Kauno taikomosios dailės mokyklą mokytis fotografijos. Po šių mokslų dar studijavo Vytauto Didžiojo universitete Kaune ir baigė aktorystės studijas.

Svajonėse – išleisti romaną ir savo dainų albumą

Merginos kūrybiškumas, atrodo, neišsenkantis, kaip ir talentai, prie kurių reikėtų dar pridėti rašymą. V. Kajokaitė parašė romaną „Palik mane vieną“. Tai pasakojimas dienoraščio forma apie paauglystės patyrimus. Knygą labai norėtų išleisti, bet leidyklos, kurioms siūlė, nesusidomėjo, dalyvavimas Pirmosios knygos konkurse taip pat neatnešė pergalės ir finansavimo. Tad dabar ji svarsto pati savo lėšomis išleisti pirmą knygą.

– „Palik mane vieną“ nėra autobiografinė knyga. Ją parašyti mane inspiravo perskaitytas garsaus rašytojo Paulo Koeljo (Paulo Coelho) romanas „Veronika ryžtasi mirti“. Nutariau parašyti savo panašų variantą. Pasiskolinau tik tai, kad pagrindinė herojė gydosi psichiatrijos klinikoje, visa kita mano išgalvota, – sako jaunoji autorė.

Romanas, pasak jos, turėtų būti aktualus paaugliams arba tiems, kurie su jais nesusikalba, neranda kompromisų.

Be svajonės išleisti knygą, Viktorija svajoja ir apie savo dainų albumą, taip pat norėtų pradėti rengti solinius koncertus. Savo svajonių ji siekia ir dalyvaudama įvairiuose konkursuose, kaip ir prieš trejetą metų „Lietuvos balse“. Taip ji populiarina savo dainas, kurių turi sukūrusi šimtus. Visgi padaryti dainos įrašą nemažai kainuoja ir užtrunka, tenka dainą dar aranžuoti.

„Kai koncertuoju šventėse, žmonės prašo padainuoti savo kūrybos dainų, sako, kad niekas taip gerai jų neatlieka, kaip aš pati. Taigi savo dainų neretai įtraukiu į repertuarą. Tarp populiariausių, kurias vis prašo padainuoti, yra „Nepasiekama“ ir „Vieniša tyla“, – pasakojo dainininkė.

Jos kūrinių galima susirasti „YouTube“ kanale, kur „Nepasiekama“ jau peržiūrėta 12 tūkst. kartų, o „Vieniša tyla“ – beveik 10 tūkst. kartų. Naujosios „Piece of Universe“ populiarumas čia irgi sparčiai auga. Tad norisi pakviesti visus palaikyti kraštietę jau šį šeštadienį 21 val. per LRT „Eurovizijos“ atranką.

Loreta AKELIENĖ

Ši svetainė naudoja slapukus, kad pagerintų jūsų patirtį. Manome, kad jums tai tinka, bet galite atsisakyti, jei norite. Priimti Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika