Vienybė težydi

 

Suvalkų koridorius

Sekite mus:

_____________

Skelbimai, sveikinimai, užuojautos

______________

Kas teršia Ivoniškio ežerą?

Praėjusią savaitę „Suvalkiečio“ redakciją pasiekė laiškas iš Marijampolės savivaldybės Gudelių miestelio. Gyventojai teigė, kad sausio 9 d. įvyko vandenvalos įrenginių avarija, trečia para vis dar bėga nevalytos nuotekos į Ivoniškio ežerą.

Sunerimo, kad teršiamas ežeras

Apie incidentą Gudelių miestelyje, Ivoniškio paežerėje, pranešę skaitytojai stebėjosi, kodėl statant valymo įrenginius nei uždaroji akcinė bendrovė „Sūduvos vandenys“, nei rangovai ar seniūnas nepastebėjo, kad į ežerą nukreipti vamzdžiai, kuriais kažkas teka. „Tiesiog juos atkasė ir vėl užkasė“, – sakė gyventojai.

Miestelio gyventojai nori, kad vanduo ežere būtų švarus, kad jie be baimės galėtų maudytis.

Miestelio gyventojai nori, kad vanduo ežere būtų švarus, kad jie be baimės galėtų maudytis.

Pasak vietinių, tuo drenažu, nukreiptu į ežerą, galėjo tekėti nuotekos iš buvusios mokyklos, daugiabučių ir kitų pastatų. „Įdomu, ar tokia situacija žinoma seniūnui, asmenims, atsakingiems už vandens nuotekų tvarkymą, gamtos apsaugą. Net jeigu drenažas darytas tarybiniais laikais, turi būti išlikę projektai ir brėžiniai. Mums kyla įtarimų, kad gal niekas nieko nenori žinoti“, – rašė Gudelių gyventojai.

Marijampolės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ugniagesiai informavo, kad sausio 9-ąją 15.20 val. buvo gautas pranešimas, jog Gudelių miestelyje į Ivoniškio ežerą iš vamzdžio teka mėlynos spalvos teršalai. Vandens paviršiuje dviejų kvadratinių metrų plote matėsi teršalų dėmė. Gaisrininkai teršalus surinko, dispergatoriaus mišiniu išpurškė pavienes jų dėmes.

Drenažo problema

Į incidento vietą buvo atvykę ir Marijampolės aplinkos apsaugos inspekcijos specialistai, „Sūduvos vandenų“ atstovai, Gudelių seniūnas Žydrūnas Krulikas.

Pasak Marijampolės aplinkos apsaugos inspekcijos viršininko Sauliaus Naviko, incidentas prie Ivoniškio ežero visiškai nesusijęs su vasarą čia įrengtais valymo įrenginiais. Jokio gedimo įrenginiuose nebuvo, vanduo į ežerą tekėjo ne iš valymo įrengimų, bet iš drenažo, kuris aplink ežerą padarytas labai seniai. „Tai tarybinių laikų palikimas, tuomet drenažai visuomet buvo daromi prie vandens telkinių, kad į juos nubėgtų“, – sakė S. Navikas. Viršininko teigimu, pagal pasikeitusius teisės aktus netgi išvalytas vanduo iš valymo įrenginių gali būti nukreipiamas ne arčiau kaip pusė kilometro nuo jų. Taigi jokios nuotekos – nei valytos, nei nevalytos – iš valymo įrenginių į Ivoniškio ežerą nepatenka.

Gyventojai sunerimo pamatę šiais vamzdžiais į ežerą tekančius mėlynos spalvos teršalus.

Gyventojai sunerimo pamatę šiais vamzdžiais į ežerą tekančius mėlynos spalvos teršalus.

Pasak incidento vietoje buvusio Marijampolės aplinkos apsaugos inspekcijos specialisto Giedriaus Tamulio, vanduo į paviršių veržėsi dėl problemų drenaže. Drenažas galėjo užsikimšti. Aplinkosaugininkai sunerimo dėl to, kad ežero vandenyje matė balkšvą dėmę, lyg plėvelę, bet kvapo nesijautė, vaivorykštės, kuri atsiranda išsiliejus naftos produktams, taip pat nesimatė. „Paėmėme vandens mėginius, išsiuntėme į laboratoriją, lauksime atsakymų, ar ežeras nėra užterštas, ar tarša neviršija leistinų normų“, – sakė G. Tamulis.

Aplinkosaugininkų nuomone, tai, kad drenažo vamzdžiai išvesti prie vandens telkinio, nėra nieko blogo, jeigu tik gyventojai į jį neprisijungia nuotekų iš savo privačių valdų. Drenažu juk keliauja iš dirvožemio surinkti lietaus, sniego vandenys, po žeme dar jie filtruojasi ir išbėga jau išvalytas vanduo. Tačiau jeigu gyventojai nelegaliai pasijungia kanalizacijas iš savo kiemų, jos gali ne tik užkimšti drenažą, bet ir užteršti vandenį.

Dabar problemos kaip ir nebūtų, nes bendrovė „Sūduvos vandenys“ pastatė šią vasarą naujus valymo įrenginius. Visi Gudelių gyventojai gali jungtis prie vandenvalos.

Ežeras – miestelio pasididžiavimas

Pasak Gudelių seniūnijos seniūno Žydrūno Kruliko, drenažo vamzdžiai prie Ivoniškio ežero kloti prieš kokius 50 metų. Jais lietaus vanduo suteka į ežerą. Drenažo rengimo projektų, brėžinių nepavyko surasti. Tačiau, seniūno teigimu, pats drenažas nebūtų blogybė, juo į vandens telkinį atbėga filtruotas vanduo. Bėda ta, kad gyventojai savavališkai į drenažą jungėsi savo namų ūkio kanalizacijas. „Praėjusią savaitę gausiai lijo, vanduo nespėjo subėgti į drenažą, išsiveržė į dirvožemio viršų ir pasirodė visos blogybės. Pasklido fekalijų kvapas. Paežerė nušienauta, sutvarkyta, tad viskas dabar – kaip ant delno“, – pasakojo Ž. Krulikas.

Vandens valymo įrenginiai pastatyti šią vasarą.

Vandens valymo įrenginiai pastatyti šią vasarą. Ričardo PASILIAUSKO nuotraukos

Pasak seniūno, gyventojų kaltinimai, kodėl rengiant vandenvalos įrenginius nebuvo tvarkytas drenažas, neturi pagrindo. Tai visai kita sritis, į vandens valymo įrenginių statymo projektą drenažo darbai neįeina, už drenažą atsakingas Marijampolės savivaldybės administracijos Žemės ūkio skyrius.

Seniūno teigimu, po incidento, aplinkos apsaugos inspektoriai ėjo per miestelį ir tikrino, kurių gyventojų sodybų kanalizacija pajungta į drenažą. „Nustačius šį faktą buvo skirtos baudos, pas mane į seniūniją bent du žmonės gavę baudas atėjo“, – pasakojo seniūnas.

Ž. Kruliko teigimu, Ivoniškio ežeras – miestelio pasididžiavimas. Reta seniūnija turi tokį turtą, todėl jį reikia branginti, prižiūrėti. Gudeliuose gyvena 340 gyventojų. Šią vasarą buvo pastatyti vandens valymo įrenginiai. Tačiau iki šiol prie vandenvalos prisijungę tik 44 abonentai: seniūnija, daugiabučiai ir kiti. „Jeigu gyventojai, užuot leidę nuotekas į drenažą, pasijungs prie valymo įrenginių, jokios taršos nebus“, – įsitikinęs seniūnas. Jo teigimu, žmonėms duotas terminas susitvarkyti iki šių metų spalio mėnesio. Tuomet ir išsispręs problema. Juk valymo įrenginiai tam ir pastatyti, kad nebūtų teršiama aplinka ir miestelio pasididžiavimas, gyventojų džiaugsmas – ežeras.

Komentarai baigti.

Naujausia informacija

 • Gera ir nebrangi baidarių nuoma Aukštaitijoje

  2023-02-08Gera ir nebrangi baidarių nuoma Aukštaitijoje
  Ar bandėte kada plaukti baidare? Jeigu dar ne, tai žinokite, jog tai tikrai turiningas aktyvaus laisvalaikio būdas, kurį galite išbandyti kartu su savo šeima ar draugais. Baidarių nuoma Aukštaitijoje suteikia galimybę pažinti gražiausius šio krašto ežerus, upes ir kitus gamtos kampelius, kurių niekuomet nepamatytumėte keliaudami automobiliu. Skaitykite toliau ir sužinokite, kodėl verta išbandyti baidares bei kur rasti jų nuomą gera kaina. Skirtingo ilgio baidarių maršrutai Jokiomis kitomis aplinkybėmis nesusipažinsite su gamta ir jos turtais taip gerai, kaip plaukdami gražiausiais maršrutais. Gamtos vaizdus čia pamatysite iš visai kitokios perspektyvos. Baidarių nuoma Aukštaitijoje puikiai tiks tiek mėgstantiems gamtą ir tylą žmonėms, tiek vertinantiems pokalbius ...
 • Savanorė kurdė iš Sakartvelo: „Marijampolėje liks dalelė mano širdies“

  2023-02-08Savanorė kurdė iš Sakartvelo: „Marijampolėje liks dalelė mano širdies“
  Nuo praėjusių metų lapkričio Marijampolėje gyvena iš Sakartvelo sostinės Tbilisio pagal Europos solidarumo korpuso savanorių programą atvykusi Nino Razgoniani. Dvidešimtmetė mergina yra menininkė ir dizainerė, skaitmeninio meno kūrėja, savanoriaujanti P. Kriaučiūno viešojoje bibliotekoje. Šiuo metu bibliotekos Multicentre veikia jos kūrybos darbų paroda „ANIMAE MORTUAE“(„Mirusios sielos“), apie kurios surengimą čia atvykdama ji net nesvajojo. Kurdė iš Sakartvelo Marijampolėje jaučiasi puikiai. Ričardo PASILIAUSKO nuotraukos Dėl karo Ukrainoje neteko darbo Smalsi, šilta, jautri ir emocinga – toks įspūdis liko daugiau kaip valandą pasikalbėjus su savanore. Iš karto susitarėme, kad, nors abu puikiai mokame rusų kalbą, kalbėsimės angliškai. Tas pokalbis paliko gerą įspūdį, nes visada ir įdomu, ...
 • Sodo įrankiai pagal pačius įvairiausius poreikius

  2023-02-08Sodo įrankiai pagal pačius įvairiausius poreikius
  Sodininkystė yra tikriausiai vienas iš dažniausiai pasitaikančių hobių, kurie būdingi daugeliui turintiems nuosavą namą su sodu. Tai šaunus hobis ir tuo pačiu savotiškas gyvenimo stilius, praturtinantis kasdienybę naujomis spalvomis. Sodo grožiui kurti reikalingas ne tik didelis pasišventimas ir kruopštus darbas, bet ir kokybiški įrankiai, be kurių neįgyvendintumėte jokių savo sumanymų. Metas paversti sodo grožio viziją realybę! Skaitydami toliau galėsite išsirinkti iš plataus sodo įrankių, įvairiausių reikmenų ir dekoracinių elementų asortimento geromis kainomis. Platus sodo įrankių asortimentas Pirmiausia, į ką reikėtų atkreipti dėmesį, tai ar turite visus būtinus vejos, krūmų ir kitų augalų priežiūros įrankius. Jeigu įrankiai seni, truputį palūžę, naudinga būtų įsigyti naujus, ...
 • Modernūs, aukštos kokybės Viessmann katilai

  2023-02-07Modernūs, aukštos kokybės Viessmann katilai
  Ieškote patikimų sprendimų šildymui ir norite sutaupyti? Iš nerūdijančio plieno pagaminti Viessmann katilai gali būti puikus pasirinkimas svarstant apie efektyvų ir sutaupyti leidžiantį šildymą. Su dujiniais Viessmann katilais šildymas bus taupus ir efektyvus. Dar vienas didelis šių katilų privalumas yra tas, jog juos tinka naudoti įvairios paskirties bei dydžio patalpose. Skaitydami toliau sužinosite apie visus Viessmann katilų privalumus ir galėsite išsirinkti sau labiausiai patikusį visai prieinama kaina. Dujinių katilų asortimentas Rinkdamiesi dujinius katilus, atrasite labai daug pačių įvairiausių rūšių. Skiriasi katilų galingumas ir pritaikymo galimybės. Atkreipkite dėmesį ir į montavimo tipą, ar katilas yra montuojamas prie sienos, ar pakabinamas. Specializuoti tiekėjai sudaro ...
 • Startuoja pirmasis šalyje Nacionalinis IT iššūkis: įgyti programavimo žinių kvies visos Lietuvos moksleivius ir mokytojus

  2023-02-07Startuoja pirmasis šalyje Nacionalinis IT iššūkis: įgyti programavimo žinių kvies visos Lietuvos moksleivius ir mokytojus
  Šią savaitę visoje Lietuvoje startuoja Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės globojamas technologijų švietimo projektas Nacionalinis IT iššūkis. Jo metu šalies moksleiviai ir mokytojai galės nemokamai įgyti šiandien nepakeičiamomis tampančių IT ir programavimo žinių ir iš arti susipažinti su šios srities specialybėmis. „Telia Global Services Lithuania“ iniciatyva, orientuota į 7-9 klasių moksleivius vyks iki mokslo metų pabaigos ir bus įgyvendinama trimis etapais. Pirmajame projekto etape mokymų kursą sudarys 12 teminių pamokų, į kurių nemokamą turinį moksleiviai galės gilintis tiek informacinių technologijų pamokose, tiek savarankiškai namuose. Projekto tikslai – sudominti moksleivius ateityje rinktis tiksliuosius mokslus, papildyti mokymų programą naujausiomis žiniomis ir suvienodinti prieigą ...
 • Karate ir fizinis aktyvumas

  2023-02-07Karate ir fizinis aktyvumas
  Gyvenimas tampa vis patogesnis, jau daug ką galima daryti net nepalikus namų. Daugelis žmonių dirba iš namų, apsipirkinėja internetu ir laisvalaikį praleidžia prie kompiuterio ar telefono. Vis mažiau judame ir daugiau sėdime. Bet kokiam fiziniam aktyvumui reikia sutelkti didžiules pastangas, tad nenuostabu, kad renkamės patogesnį ir lengvesnį gyvenimo būdą. Dažnas dabar ieško alternatyvų, kaip praleisti laiką aktyviai ir smagiai. Skaitykite toliau ir sužinosite, kodėl verta sportuoti ir kokią naudą šiuo atžvilgiu suteikia karate sportas. Fizinio aktyvumo nauda Kai kurie mano, kad fizinis aktyvumas tik išvargina ir atima energiją, tačiau iš tiesų yra visiškai atvirkščiai. Jeigu sportuojame saikingai ir nepersistengiame, tuomet kūnas įgauna ...
 • Kokius privalumus suteikia kačių sterilizacija?

  2023-02-07Kokius privalumus suteikia kačių sterilizacija?
  Sterilizacija suteikia daug naudos jūsų katei, jums patiems ir visai bendrai šių gyvūnų populiacijai. Katės – itin veislūs gyvūnai, jos subręsta jau pirmaisiais gyvenimo metais, todėl gali atsivesti pirmuosius kačiukus itin anksti. Kaip bebūtų gaila, gatvėse vis dar klajoja daug benamių kačių ir tik visuomenės dėka tai galima stabdyti. Kuo dažniau šeimininkai sterilizuos ir kastruos savo augintinius – tuo mažiau jų atsiras gyvūnų prieglaudose, kurios šiuo metu ir taip yra perpildytos. Kačių kastracija – tai, kai patinėliams pašalinamos sėklidės. Kačių sterilizacija atliekama patelėms. Tai šiek tiek sudėtingesnė operacija, nes reikalingas pjūvis pilve. Taip pašalinamos kiaušidės ir gimda katėms. Tačiau dėl tokių ...
 • Pamirškite nemalonų knarkimą

  2023-02-07Pamirškite nemalonų knarkimą
  Knarkimas yra problema, kamuojanti ne vieną. Knarkti nėra gerai ne vien dėl kitus trikdančio garso, bet ir kenkia sveikatai, kadangi knarkimas paprastai išduoda tam tikras sveikatos problemas. Dažniausiai dėl knarkimo kalta kreiva nosies pertvara, kuri sukelia ištisą paletę ir kitų nemalonių problemų, todėl atliekant nosies korekciją įveikiamos jos visos vienu metu. Ką daryti susiduriant su knarkimu sužinosite toliau šiame straipsnyje. Tiesi nosies pertvara Galvojantiems apie dar geresnę sveikatą verta pagalvoti ir apie nosies korekcijų procedūras. Jos padeda įveikti ne tik knarkimą, bet ir chronišką slogą, pastoviai kamuojančias išskyras iš nosies bei daug kitų požymių, kurie malonumo anaiptol nekelia. Su tiesia nosies pertvara ...
 • Plytas bokšto statytojai sunešiojo ant nugarų

  2023-02-06Plytas bokšto statytojai sunešiojo ant nugarų
  Po to, kai „Suvalkietyje“ buvo išspausdinta žinutė apie Marijampolėje, Kvietiškyje, esantį vandens bokštą, svajojantį tapti turistų traukos centru, sulaukėme mūsų skaitytojos Vidos Slankauskienės telefono skambučio: jos dėdė Vincentas Martinavičius (g. 1933 m.) buvo vienas iš statybininkų, stačiusių šį bokštą. Moteris perskaitė jam laikraščio straipsnį, o Vincentas pasidalijo prisiminimais apie 1950-uosius, kuomet bokštas pradėtas statyti. Dukterėčiai rekomendavus, p. Vincentą telefonu pakalbinome ir mes. Vincentas Martinavičius: „Fotografuokit. Kiba iškada?“ Deivido Tumelio nuotrauka Vincentas Martinavičius šiais metais švęs 90-ąjį gimtadienį. Gyvena jis dabar Aukštadvaryje, Trakų r., bet gimęs, kaip pats sakė, Kvietiškio dvare, ten ir augęs. Iki pat 1987-ųjų gyvenęs Marijampolėje. Paklaustas, kada ir kaip jis ...
 • Nominacija – plaukimo treneriams

  2023-02-02Nominacija – plaukimo treneriams
  Kaune išdalyti Lietuvos plaukimo federacijos apdovanojimai. Ceremonijoje buvo pagerbti geriausi 2022 metų sportininkai ir treneriai. Metų vaikų trenerio nominacija atiteko Marijampolės sporto centro treneriams Aurimui ir Daliai Kadūnams. Jų tandemas įvertintas už sėkmingai taikomas treniruočių metodikas, aukštus auklėtinių laimėjimus vaikų ir jaunučių amžiaus grupių varžybose, nuoseklų ir nenutrūkstamą plaukimo vystymą Marijampolėje. Manto Daškevičiaus / LPF nuotrauka – Neseniai varčiau senus varžybų protokolus ir radau kažkurio labai seno plaukimo čempionato rezultatus, kuriuose Danas Rapšys buvo lentelės apačioje. Apsidžiaugusi nunešiau parodyti vaikams ir pasakiau jiems: „Vaikai, ir jis buvo toks, kaip jūs“. Tad, treneriai, dirbkime, ruoškime kitus danus rapšius. Ačiū visiems, – kalbėjo ...
 • Kartais nežinai, kur tavęs laukia sėkmė

  2023-01-30Kartais nežinai, kur tavęs laukia sėkmė
  Visur gerai, bet namuose geriausia. Tuo įsitikinusi 24-erių marijampolietė Miglė Pečkytė. Mergina, kuri jau buvo kojas apšilusi Vilniuje, pagal kultūrinių mainų programą metams išvyko į JAV, pusmetį gyveno Floridoje, likusį laiką – pačiame Niujorke! Vos tik grįžusi į Lietuvą, lagaminą išsikrovė tėvų namuose Marijampolėje. Po savaitės jau buvo išsinuomojusi patalpas fotostudijai ir pernai rugsėjo 22-ąją atvėrė ją kalėdinėms fotosesijoms. – Pamačiau, kad Marijampolėje verslą sukurti daug paprasčiau nei didmiestyje: ir kainos, ir patalpos tenkino, tad mano planas susidėliojo labai greitai, – džiaugiasi Miglė. Miglė Pečkytė: „Marijampolėje verslą sukurti daug paprasčiau nei didmiestyje.“ Nuotrauka iš asmeninio Miglės Pečkytės archyvo Netikėta? Miglė yra baigusi kosmetikės specialybę. ...
 • „Sūduvos“ futbolo komanda nepaiso gandų ir ruošiasi naujam sezonui

  2023-01-30„Sūduvos“ futbolo komanda nepaiso gandų ir ruošiasi naujam sezonui
  Šešios savaitės lieka iki naujo Lietuvos futbolo A lygos čempionato pradžios. Jam ruošiasi ir Marijampolės „Sūduvos“ futbolo komanda. Viešojoje erdvėje pastaruoju metu netrūksta įvairių spėjimų ir gandų, kokia padėtis yra komandoje. Sirgaliai nerimauja dėl to, kad sunkiai vyksta komandos komplektavimas, nėra trenerio, kalbama ir apie tai, kad klubo prezidentas Vidmantas Murauskas ieško ir gal jau surado naują komandos šeimininką. V. Murauskas teigia, kad pasiruošti naujajam sezonui bus suspėta. Ričardo PASILIAUSKO nuotraukos Galima suprasti komandos sirgalių nerimą, nes jie pastaruoju metu nuolat girdi apie komandą paliekančius buvusius žaidėjus. Kita vertus, iki sezono pradžios lieka ne tiek daug laiko, o klaustukų dar daug. Kai ...
 • Dekoratyvinės skaldos rūšių gausa

  2023-01-30Dekoratyvinės skaldos rūšių gausa
  Dekoratyvinė skalda – elegantišku žavesiu pasižymintis funkcionalus aplinkos tvarkybos elementas, kurį galima puikiai panaudoti įvairiausiems projektams įgyvendinti. Dekoratyvinė skalda idealiai tinka sodo landšaftui, nuogrindoms, takeliams, gėlynams, populiariesiems alpinariumams įrengti, kiemui dekoruoti ar amžino poilsio vietoms papuošti. Dekoratyvinių skaldos rūšių priskaičiuojama daugiau nei 200. Šiandien trumpai susipažinsime tik su 6. Granito skalda Iš ypatingu tvirtumu pasižyminčios granito uolienos yra gaminama oro sąlygoms atspari, įvairių spalvų bei dydžių gausa išsiskirianti granito skalda. Įvairiais metų laikais tinkama naudoti skalda yra tvarus bei ekonomiškas pasirinkimas, nes, išlaikydama savo puikią išvaizdą, skalda gali tarnauti daugybę metų, o tai reiškia, kad taupote ne tik laiko sąnaudas dangos atnaujinimui, ...
 • Sūduvos gimnazijos savanorės: lietuviai per daug skundžiasi dėl oro

  2023-01-28Sūduvos gimnazijos savanorės: lietuviai per daug skundžiasi dėl oro
  Marijampolės Sūduvos gimnazijoje vėl savanoriauja dvi praktikantės – ukrainietė ir kartvelė. Jau rašėme, kad praėjusiais mokslo metais čia taip pat savanoriavo mergina iš Sakartvelo ir vaikinas iš Danijos. Ukrainietė Anastasija Kremezna praktiką pradėjo pernai rugsėjį, o iš Sakartvelo atvykusi Mariam Kokašvili – lapkritį. Abi planuoja būti Marijampolėje iki liepos mėnesio. Abi merginos atvyko pagal Europos solidarumo korpuso programą, tad gali būti 9 mėnesius, o paskutinius iš jų ir paatostogauti, pakeliauti po šalį. Mariam ir Anastasija labai susidraugavo. Kaip sakė jų praktikos vadovė anglų kalbos mokytoja Gintarė Baltrūnienė, merginos bendrauja kaip seserys ir planuoja toliau draugauti pasibaigus praktikai Lietuvoje. Vienintelė turi akreditaciją Dar 2020 m. ...
 • Ar smilkalai tikrai veikia žmogaus psichologiją?

  2023-01-26Ar smilkalai tikrai veikia žmogaus psichologiją?
  Jei pasijuntame, jog esame iš visų pusių apsupti nuolatinės įtampos, o mūsų mintys pakrikusios, tada smilkalai gali pasitarnauti kaip tikra ir pati geriausioji išsigelbėjimo iš tokios būsenos priemonė. Kaip mano aromaterapijos specialistai, jeigu žmogus susikuria savo paties sugalvotus smilkalų naudojimo ritualus ir juos atlieka arba ryte, ar vakare, jis pajunta palengvėjimą, nes nuramina protą bei jausmus ir visai kitomis akimis pažvelgia į tai, kas vyksta aplinkui. Tai reiškia, jog smilkalai tikrai gali paveikti žmogaus psichologiją. Kiek kartų per dieną siūloma pamedituoti? Kuo daugiau per dieną būnate užimti ir įtraukti į veržlų įvykių ritmą, tuo daugiau laiko specialistai pataria skirti meditacijai. Idealus variantas ...

 

Galite užsiprenumeruoti „Suvalkietį“ neišeidami iš namų.

Taip pat galite užsakyti skelbimą, sveikinimą ar užuojautą.