Užs. 149.


 

Dalį „Suvalkiečio“ žinių ir naujienų galima skaityti naujienų dalijimosi platformoje etaplius.lt, pasirinkus Marijampolės regioną.

 


Jokia paslaptis

 

Suvalkų koridorius

Sekite mus:

_____________

Skelbimai, sveikinimai, užuojautos

______________

Mediko kelią parodė mama

Praėjusių metų gruodį vykusiame Marijampolės savivaldybės mero padėkos vakare buvo pagerbti Marijampolės ligoninės medikai, pasiaukojančiai gydę ligonius nuo pasaulį užpuolusios COVID-19 ligos, organizavę darbą taip, kad gydymo paslaugos būtų kiek įmanoma prieinamos visiems, kad kuo mažiau žmonių užsikrėstų šia sunkia liga. Dviem ligoninės darbuotojoms buvo įteikti Šv. Jurgio, Marijampolės globėjo, medaliai.

Apie Vidaus ligų gydytoją Nelią Radzevičiūtę jau pasakojome „Suvalkiečio“ skaitytojams. Šiandien kalbamės su ligoninės Priėmimo ir skubios pagalbos skyriaus vyresniąja slaugos administratore Inga Ragaišiene, kuri Šv. Jurgio medaliu apdovanota už darbo organizavimą įveikiant COVID-19 iššūkius.

Priėmimo skyrius – ligoninės veidrodis

Priėmimo ir skubios pagalbos skyrius – tarsi ligoninės veidrodis. Būtent pabuvojęs jame susidarai pirmąjį įspūdį apie visą ligoninę. Iš šalies žmogui šio skyriaus darbuotojų kasdien atliekami darbai ne taip ir matomi. Atrodo, kas čia sudėtingo ar sunkaus. Priima ligonius, iškviečia gydytoją, nukreipia pacientus gydyti į kitus skyrius ar net kitas gydymo įstaigas. Tačiau sustyguoti, kad skyrius dirbtų kaip gerai suderintas muzikos instrumentas, kad pagalba ligoniui būtų suteikta kuo greičiau, kad pacientai būtų patenkinti medikų darbu, reikia labai daug pastangų. Juk per parą Priėmimo ir skubios pagalbos skyriuje apsilanko apie 100 pacientų. Be gydytojų, skyriuje dirba 60 personalo darbuotojų. Būtent už darbo organizavimą Priėmimo ir skubios pagalbos skyriuje ir yra atsakinga Inga Ragaišienė. „Visus reikia sustyguoti, sudaryti grafikus, matyti kiekvieną grandį. Juk būna, kad darbuotojai suserga, jiems turi skubiai rasti pamainą, vėl derinti grafikus. Darbas Priėmimo skyriuje turi vykti kaip laikrodis, nes nuo to priklauso pacientų sveikata, o neretai ir gyvybė“, – sako Inga Ragaišienė.

Pasak I. Ragaišienės, gautas apdovanojimas dar labiau įpareigoja dirbti ligoninėje kuo geriau.

Pasekė mamos pavyzdžiu

Lazdijų rajone gimusi, Šeštokų miestelyje užaugusi Inga pasakoja, kad jai niekuomet nekilo dilemos, kokią profesiją pasirinkti baigus vidurinę mokyklą, kur rasti savąjį kelią. „Aš visą laiką, kiek save prisimenu, norėjau būti medike, būtent slaugytoja. Už tai esu dėkinga savo mamai, kuri iki šiol Šeštokuose dirba medicinos felčere. Mačiau, kaip mama mėgsta savo darbą, kaip dėl jo aukoja laisvalaikį, kaip džiaugiasi padėjusi žmogui, kaip ją myli pacientai, kokia ji reikalinga visiems. Mediko darbe tai pats prasmingiausias dalykas“, – kalbėjo I. Ragaišienė.

Pasak pašnekovės, būtent mama išugdė atsakomybės jausmą, pagarbą ligoniui. Taigi baigusi vidurinę ji pradėjo studijuoti Kauno aukštesniojoje medicinos mokykloje, kur įgijo bendrosios praktikos slaugytojos specialybę. Po studijų jauna specialistė pradėjo dirbti Kauno antrojoje ligoninėje. „Man patiko mano profesija, darbas sekėsi gerai, džiaugiausi, kad pasirinkau medikės kelią“, – pasakojo Inga.

Jos planus dirbti Kaune sujaukė vedybos su marijampoliečiu. Šeima apsigyveno Marijampolėje, Inga kurį laiką važinėjo į darbą iš Marijampolės, bet vis labiau ėmė suprasti, kad mediko darbas nesutelpa į nurodytas valandas, o važinėjimas atima brangų laiką. „Teko priimti sprendimą. Pagalvojau: jeigu keisti darbą, tai keisti dabar“.

Taip apsisprendusi medikė pradėjo dirbti Marijampolės ligoninėje. Iš pradžių Nervų ligų skyriuje I. Ragaišienė dirbo bendrosios praktikos slaugytoja, o 2015 metų lapkritį sulaukė pasiūlymo užimti Priėmimo ir skubios pagalbos skyriaus slaugos administratorės pareigas. „Pradžia tikrai buvo nelengva, nors darbo specifiką šiek tiek žinojau, Kaune buvau dirbusi ligoninės Priėmimo skyriuje. Bet visi sunkumai įveikiami, palaipsniui perpratau ir šį darbą“, – pasakojo I. Ragaišienė.

Pandemija atnešė naujų iššūkių

2020-ųjų žiemą Lietuvą užklupusi COVID-19 liga neaplenkė ir Marijampolės ligoninės. Teko ruoštis pandemijos bangai ir visiškai pertvarkyti Priėmimo skyriaus darbą. Pasak I. Ragaišienės, kovo pradžioje skyrius buvo padalintas į dvi zonas: žalią ir oranžinę, vėliau įkurta Karščiavimo klinika. Iš tų pačių darbuotojų papildomoms zonoms reikėjo sudaryti dirbančiųjų pamainą. Savo personalo neužteko, buvo pasitelkta pagalba iš kitų skyrių. Medikai kraustėsi iš vienų patalpų į kitas, nes niekas nežinojo, kaip turi būti. Reikėjo stengtis, kad skyriuje būtų pakankamai medikamentų, apsaugos priemonių. „Visiems išaugo darbo krūvis, bet sunkiausia buvo, kad nežinojome, kas tai per liga, su kuo mes kovojame. Kolektyvas ir dėl savo sveikatos bijojo. Vienas po kito ėmė sirgti ligoninės darbuotojai, kitiems teko izoliuotis, kilo problema, kuo pakeisti turinčius nedarbingumą. Sveikatos apsaugos ministro įsakymai per dieną keisdavosi kelis kartus. Reikėjo spėti reaguoti. Prašiau darbuotojų supratimo, susitelkimo, kalbėjau, kad tik padėdami vieni kitiems, įveiksime iššūkius. Visko buvo. Ir ašarų, guodėme vieni kitus, palaikėme, neskaičiavome darbo valandų. Gerai, kad šeimoje įsigijome augintinį. Vyras juokavo, kad šuniukas priverčia mane grįžti namo, kitaip ir nakvočiau ligoninėje“, – apie tą nelengvą metą pasakojo I. Ragaišienė.

Marijampolės ligoninės vadovas Mantas Čėsna, teikdamas I. Ragaišienės kandidatūrą apdovanojimui, sakė, kad ant slaugos administratorės pečių prasidėjus pandemijai gulė visas Priėmimo skyriaus darbo organizavimas. Inga sugalvojo ir sužymėjo, kaip atskirti ligonių srautus, nuolat tobulino skyriaus darbo organizavimą, kad visiems būtų patogiau, saugiau. Iš savų kabinetų Priėmimo skyriuje buvo įrengtos stebėjimo palatos, kad būtų galima priimti daugiau pacientų.

Tai, kad ligoninės Priėmimo ir skubios pagalbos skyrius per beveik porą metų trunkančią koronaviruso pandemiją atsilaikė, Inga dėkinga visam personalui. Pasak medikės, gali turėti įvairių vizijų, planų, bet vienas, jeigu tavęs nepalaikys ir nepadės kolektyvas, nieko nenuveiksi. „Šis apdovanojimas ne mano vienos, tai viso Priėmimo skyriaus darbuotojų nuopelnas ir visos ligonės ir įvertinimas“, – sakė moteris.

Per daug karčių žodžių

Medikė neslepia, jų darbą pastaruoju metu labai sunkina, o neretai ir apkartina tai, kad šiuo metu labai pikti pacientai. Pasak I. Ragaišienės, per pirmąją COVID-19 bangą žmonės dar nebuvo tokie, dabar tiesiog įtūžę, pyktį, nerimą išlieja ant Priėmimo skyriaus darbuotojų. „Aišku, klystame ir mes, pasitaiko atvejų, kad ne visada darbuotojai su pacientais būna mandagūs, buvo ir kitokių bėdų, bet tikrai nėra viskas blogai, kaip dabar visuomenėje nušviečiama. Juk mes stengiamės kiek galime padėti, bet privalome atsižvelgti į situaciją, reikalavimus. Tarkime, dėl COVID -19 pandemijos į kitus skyrius ligonį galime iškelti tik sulaukę PGR testo atsakymo, ne visus ligonius galime priimti dėl vietų Vidaus ligų skyriuje trūkumo. Bet Priėmimo skyriuje, jeigu pagalba reikalinga, žmogus ją ir gauna. Specialiai stebėjimo palatose įrengtos šešios lovos. Kartais prarandi pusę dienos, kol susisieki su kitomis šalies ligoninėmis ir susitari, kad priimtų pacientą.“

Priėmimo ir skubios pagalbos skyriaus darbuotojai padėkų sulaukia labai retai, nors būtent nuo šio skyriaus prasideda ligonio gydymo kelias.

Pasak Ingos, medicinos darbuotojai tikrai padaro daug ir gerų darbų, yra išgelbėję nuo mirties ne vieną žmogų, bet visi teigiami aspektai pradingsta dabartinėje pykčio atmosferoje. Atrodo, kad šiandien koneveikti medikus tapo mados reikalu, įpročiu. „Tiek negatyvo gauname, jis smukdo mus morališkai, atrodo neatlaikysi. Vienu metu ir aš jaučiau, kad nebegaliu, turiu trauktis iš darbo. Bet susirenki save, nusiramini. Būna ir gerų dienų. Dirbti tokį darbą – didelė garbė. Didžiuojuosi savo ligonine“, – sako I. Ragaišienė.

Ričardo PASILIAUSKO nuotraukos

Komentarai baigti.

Naujausia informacija

 • Startuoja pirmasis šalyje Nacionalinis IT iššūkis: įgyti programavimo žinių kvies visos Lietuvos moksleivius ir mokytojus

  2023-02-07Startuoja pirmasis šalyje Nacionalinis IT iššūkis: įgyti programavimo žinių kvies visos Lietuvos moksleivius ir mokytojus
  Šią savaitę visoje Lietuvoje startuoja Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės globojamas technologijų švietimo projektas Nacionalinis IT iššūkis. Jo metu šalies moksleiviai ir mokytojai galės nemokamai įgyti šiandien nepakeičiamomis tampančių IT ir programavimo žinių ir iš arti susipažinti su šios srities specialybėmis. „Telia Global Services Lithuania“ iniciatyva, orientuota į 7-9 klasių moksleivius vyks iki mokslo metų pabaigos ir bus įgyvendinama trimis etapais. Pirmajame projekto etape mokymų kursą sudarys 12 teminių pamokų, į kurių nemokamą turinį moksleiviai galės gilintis tiek informacinių technologijų pamokose, tiek savarankiškai namuose. Projekto tikslai – sudominti moksleivius ateityje rinktis tiksliuosius mokslus, papildyti mokymų programą naujausiomis žiniomis ir suvienodinti prieigą ...
 • Plytas bokšto statytojai sunešiojo ant nugarų

  2023-02-06Plytas bokšto statytojai sunešiojo ant nugarų
  Po to, kai „Suvalkietyje“ buvo išspausdinta žinutė apie Marijampolėje, Kvietiškyje, esantį vandens bokštą, svajojantį tapti turistų traukos centru, sulaukėme mūsų skaitytojos Vidos Slankauskienės telefono skambučio: jos dėdė Vincentas Martinavičius (g. 1933 m.) buvo vienas iš statybininkų, stačiusių šį bokštą. Moteris perskaitė jam laikraščio straipsnį, o Vincentas pasidalijo prisiminimais apie 1950-uosius, kuomet bokštas pradėtas statyti. Dukterėčiai rekomendavus, p. Vincentą telefonu pakalbinome ir mes. Vincentas Martinavičius: „Fotografuokit. Kiba iškada?“ Deivido Tumelio nuotrauka Vincentas Martinavičius šiais metais švęs 90-ąjį gimtadienį. Gyvena jis dabar Aukštadvaryje, Trakų r., bet gimęs, kaip pats sakė, Kvietiškio dvare, ten ir augęs. Iki pat 1987-ųjų gyvenęs Marijampolėje. Paklaustas, kada ir kaip jis ...
 • Nominacija – plaukimo treneriams

  2023-02-02Nominacija – plaukimo treneriams
  Kaune išdalyti Lietuvos plaukimo federacijos apdovanojimai. Ceremonijoje buvo pagerbti geriausi 2022 metų sportininkai ir treneriai. Metų vaikų trenerio nominacija atiteko Marijampolės sporto centro treneriams Aurimui ir Daliai Kadūnams. Jų tandemas įvertintas už sėkmingai taikomas treniruočių metodikas, aukštus auklėtinių laimėjimus vaikų ir jaunučių amžiaus grupių varžybose, nuoseklų ir nenutrūkstamą plaukimo vystymą Marijampolėje. Manto Daškevičiaus / LPF nuotrauka – Neseniai varčiau senus varžybų protokolus ir radau kažkurio labai seno plaukimo čempionato rezultatus, kuriuose Danas Rapšys buvo lentelės apačioje. Apsidžiaugusi nunešiau parodyti vaikams ir pasakiau jiems: „Vaikai, ir jis buvo toks, kaip jūs“. Tad, treneriai, dirbkime, ruoškime kitus danus rapšius. Ačiū visiems, – kalbėjo ...
 • Kartais nežinai, kur tavęs laukia sėkmė

  2023-01-30Kartais nežinai, kur tavęs laukia sėkmė
  Visur gerai, bet namuose geriausia. Tuo įsitikinusi 24-erių marijampolietė Miglė Pečkytė. Mergina, kuri jau buvo kojas apšilusi Vilniuje, pagal kultūrinių mainų programą metams išvyko į JAV, pusmetį gyveno Floridoje, likusį laiką – pačiame Niujorke! Vos tik grįžusi į Lietuvą, lagaminą išsikrovė tėvų namuose Marijampolėje. Po savaitės jau buvo išsinuomojusi patalpas fotostudijai ir pernai rugsėjo 22-ąją atvėrė ją kalėdinėms fotosesijoms. – Pamačiau, kad Marijampolėje verslą sukurti daug paprasčiau nei didmiestyje: ir kainos, ir patalpos tenkino, tad mano planas susidėliojo labai greitai, – džiaugiasi Miglė. Miglė Pečkytė: „Marijampolėje verslą sukurti daug paprasčiau nei didmiestyje.“ Nuotrauka iš asmeninio Miglės Pečkytės archyvo Netikėta? Miglė yra baigusi kosmetikės specialybę. ...
 • „Sūduvos“ futbolo komanda nepaiso gandų ir ruošiasi naujam sezonui

  2023-01-30„Sūduvos“ futbolo komanda nepaiso gandų ir ruošiasi naujam sezonui
  Šešios savaitės lieka iki naujo Lietuvos futbolo A lygos čempionato pradžios. Jam ruošiasi ir Marijampolės „Sūduvos“ futbolo komanda. Viešojoje erdvėje pastaruoju metu netrūksta įvairių spėjimų ir gandų, kokia padėtis yra komandoje. Sirgaliai nerimauja dėl to, kad sunkiai vyksta komandos komplektavimas, nėra trenerio, kalbama ir apie tai, kad klubo prezidentas Vidmantas Murauskas ieško ir gal jau surado naują komandos šeimininką. V. Murauskas teigia, kad pasiruošti naujajam sezonui bus suspėta. Ričardo PASILIAUSKO nuotraukos Galima suprasti komandos sirgalių nerimą, nes jie pastaruoju metu nuolat girdi apie komandą paliekančius buvusius žaidėjus. Kita vertus, iki sezono pradžios lieka ne tiek daug laiko, o klaustukų dar daug. Kai ...
 • Dekoratyvinės skaldos rūšių gausa

  2023-01-30Dekoratyvinės skaldos rūšių gausa
  Dekoratyvinė skalda – elegantišku žavesiu pasižymintis funkcionalus aplinkos tvarkybos elementas, kurį galima puikiai panaudoti įvairiausiems projektams įgyvendinti. Dekoratyvinė skalda idealiai tinka sodo landšaftui, nuogrindoms, takeliams, gėlynams, populiariesiems alpinariumams įrengti, kiemui dekoruoti ar amžino poilsio vietoms papuošti. Dekoratyvinių skaldos rūšių priskaičiuojama daugiau nei 200. Šiandien trumpai susipažinsime tik su 6. Granito skalda Iš ypatingu tvirtumu pasižyminčios granito uolienos yra gaminama oro sąlygoms atspari, įvairių spalvų bei dydžių gausa išsiskirianti granito skalda. Įvairiais metų laikais tinkama naudoti skalda yra tvarus bei ekonomiškas pasirinkimas, nes, išlaikydama savo puikią išvaizdą, skalda gali tarnauti daugybę metų, o tai reiškia, kad taupote ne tik laiko sąnaudas dangos atnaujinimui, ...
 • Sūduvos gimnazijos savanorės: lietuviai per daug skundžiasi dėl oro

  2023-01-28Sūduvos gimnazijos savanorės: lietuviai per daug skundžiasi dėl oro
  Marijampolės Sūduvos gimnazijoje vėl savanoriauja dvi praktikantės – ukrainietė ir kartvelė. Jau rašėme, kad praėjusiais mokslo metais čia taip pat savanoriavo mergina iš Sakartvelo ir vaikinas iš Danijos. Ukrainietė Anastasija Kremezna praktiką pradėjo pernai rugsėjį, o iš Sakartvelo atvykusi Mariam Kokašvili – lapkritį. Abi planuoja būti Marijampolėje iki liepos mėnesio. Abi merginos atvyko pagal Europos solidarumo korpuso programą, tad gali būti 9 mėnesius, o paskutinius iš jų ir paatostogauti, pakeliauti po šalį. Mariam ir Anastasija labai susidraugavo. Kaip sakė jų praktikos vadovė anglų kalbos mokytoja Gintarė Baltrūnienė, merginos bendrauja kaip seserys ir planuoja toliau draugauti pasibaigus praktikai Lietuvoje. Vienintelė turi akreditaciją Dar 2020 m. ...
 • Ar smilkalai tikrai veikia žmogaus psichologiją?

  2023-01-26Ar smilkalai tikrai veikia žmogaus psichologiją?
  Jei pasijuntame, jog esame iš visų pusių apsupti nuolatinės įtampos, o mūsų mintys pakrikusios, tada smilkalai gali pasitarnauti kaip tikra ir pati geriausioji išsigelbėjimo iš tokios būsenos priemonė. Kaip mano aromaterapijos specialistai, jeigu žmogus susikuria savo paties sugalvotus smilkalų naudojimo ritualus ir juos atlieka arba ryte, ar vakare, jis pajunta palengvėjimą, nes nuramina protą bei jausmus ir visai kitomis akimis pažvelgia į tai, kas vyksta aplinkui. Tai reiškia, jog smilkalai tikrai gali paveikti žmogaus psichologiją. Kiek kartų per dieną siūloma pamedituoti? Kuo daugiau per dieną būnate užimti ir įtraukti į veržlų įvykių ritmą, tuo daugiau laiko specialistai pataria skirti meditacijai. Idealus variantas ...
 • „Maloniai kviečiame Tamstas atsilankyti…“

  2023-01-25„Maloniai kviečiame Tamstas atsilankyti...“
  Šie žodžiai skirti jums (mums) visiems, ir kviečia jie į tarpukario Marijampolėje gerai žinomų žmonių – šviesuolių, visuomenininkų – Aleksandros ir Andriaus Bulotų namus (P. Vaičaičio g. 16). Tai citata iš originalaus kvietimo į neretai čia vykusius įvairius renginius. Šį kartą irgi buvo sukviesta daug garbių žmonių – jiems pirmiems pristatyta užbaigta naujoji ekspozicija „Bulotų namai – tarpukario miestiškosios kultūros atspindys“. Projekto vadovė Jurgita Jasevičienė pakvietė Marijampolės savivaldybės merą Povilą Isodą ir Marijampolės krašto ir Prezidento Kazio Griniaus muziejaus direktorių Antaną Pilecką perkirpti simbolinę juostelę ir atverti kelią į šiuos namus. Projekto vadovė Jurgita Jasevičienė visus pakvietė į naująją ekspoziciją bei ...
 • Parvežė du „Aukso vainikus“!

  2023-01-25Parvežė du „Aukso vainikus“!
  Tradiciškai metų pradžioje geriausi visos Lietuvos tautodailininkai renkasi į baigiamąjį konkursinės parodos „Aukso vainikas“ renginį. Šį kartą geriausiais metų meistrais vertinimo komisija paskelbė medžio drožėją Gintautą Akstiną iš Alytaus apskrities, vilkaviškietę audėją Janiną Blažukienę ir kryždirbį Andrių Bieliuką iš Šakių rajono. Jie vainikuoti Mildos Gutauskienės sukurtais „Aukso vainikais“, taip pagerbiant juos kaip geriausius 2022-ųjų liaudies meno meistrus… Janina Blažukienė prie savo austų prijuosčių – jos jai pelnė „Aukso vainiką“. Ričardo PASILIAUSKO nuotraukos Šiemet šventė vyko Gelgaudiškio dvare (Šakių r.). Jos dalyviams surengtas gražus koncertas, įvairių žanrų meistrus sveikino kultūros viceministras Albinas Vilčinskas, Šakių rajono meras Edgaras Pilypaitis, Lietuvos tautodailininkų sąjungos pirmininkas ...
 • Jono Totoraičio 150-ųjų gimimo metinių paminėjimas

  2023-01-25Jono Totoraičio 150-ųjų gimimo metinių paminėjimas
  Praėjusį ketvirtadienį buvo paminėtos kunigo, vienuolio, profesoriaus, mokslų daktaro Jono Totoraičio 150-osios gimimo metinės. Renginys vyko jo vardu pavadintoje Marijampolės progimnazijoje. Tikrai gaila, kad nebuvo pakviesta ir miesto visuomenė, nes buvo informatyvu, jautru, gražu ir įsimintina. Kaip sukuždėjo viena šalia per renginį sėdėjusi gimnazistė – čia rimtas renginys, juk 150 metų… Reklamos labai trūko, nors renginys įtrauktas į Jaunimo sostinės programą. Taigi nenuostabu, kad ne kiekvienas, sutiktas Marijampolės gatvėse, pasakys, kas toks buvo šis žmogus, kodėl jo vardas suteiktas mokyklai. Renginį vedė Jono Totoraičio progimnazijos atstovai. Ričardo PASILIAUSKO nuotraukos Vidurdienį kunigo vienuolio atminimui buvo aukotos Mišios Šv. arkangelo Mykolo bazilikoje.Vėliau minėjimas ...
 • Kuria patrauklų pienininkystės ūkį

  2023-01-21Kuria patrauklų pienininkystės ūkį
  „Nepamenu, kiek tada man buvo metų, dar nedaug, tėvų draugų ūkyje padėjau rinkti akmenis. Nusibodo man tas darbas ir nusprendžiau eiti namo, pareikšdama: „Būsiu ūkininkė, bet akmenų nerinksiu.“ Ūkininke tapau, bet akmenis vis tiek renku“, – nusijuokia Radviliškio rajone pienininkystės ūkį plėtojanti jaunoji ūkininkė Ieva Bitaitytė, viena iš 2022 m. konkurso „Gerieji KPP pavyzdžiai – TOP 10 geriausių KPP pavyzdžių Lietuvoje“ nugalėtoja. Ji apdovanota už sėkmingai įgyvendintą projektą, finansuotą pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 m. programos (KPP) priemonės „Ūkio ir verslo plėtra“ veiklos sritį „Parama jaunųjų ūkininkui įsikūrimui“. Ūkininkauja prosenelių žemėje „Nenorėjau gyventi mieste, o pasilikusi kaime norėjau turėti savo ūkį. Imtis šios ...
 • Interjero patarimai renkantis stalą naujam būstui

  2023-01-20Interjero patarimai renkantis stalą naujam būstui
  Interjero dizainas turi ilgą istoriją – juk jau daugelį šimtmečių skiriame daug dėmesio mus supančios erdvės išvaizdai. Mūsų namai buvo, yra ir bus opozicija išoriniam pasauliui, kupinam pavojų ir chaoso. Gyvenamąją vietą visada pasirenkame ir įrengiame vadovaudamiesi tam tikrais principais: tai mūsų mažas mikropasaulis, kuriame gyvena mūsų artimieji ir vyksta kasdienis gyvenimas. Kiekvienuose namuose valgomasis yra ideali vieta šeimai susiburti. Šeimos, kurios valgo kartu vienoje vietoje, turi galimybę pabendrauti ir pasimėgauti vieni kitų draugija. Žinoma, norint sėkmingai valgyti ir turėti gerai įrengtą valgomąjį, reikia tobulo stalo, kurį galite įsigyti internetu. Čia pateiksime keletą patarimų, kaip išsirinkti valgomojo stalą savo namams. Dydis Pirmiausia renkantis stalą ...
 • Kauno apygardos teismui perduota „Kamuolinių“ byla

  2023-01-18Kauno apygardos teismui perduota „Kamuolinių“ byla
  Lietuvos Respublikos prokuratūra išplatino pranešimą apie Kauno apygardos prokuratūros apygardos teismui su kaltinamuoju aktu perduotą nusikalstamo susivienijimo grupuotės bylą. Iš viso dėl labai sunkių nusikaltimų kaltinimai pareikšti septyniems asmenims, dalyvavusiems K. K. suburtoje grupuotėje. Jiems inkriminuojami kaltinimai: disponavimas labai dideliais kiekiais narkotinėmis ir psichotropinėmis medžiagomis (kanapės, kokainas, ekstazis), šaunamaisiais ginklais, dideliu kiekiu šaudmenų. Ikiteisminį tyrimą atliko Marijampolės apskrities VPK Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo skyriaus pareigūnai, tyrimui vadovavo Kauno apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorė Nomeda Urbonavičienė. Po sėkmingos „Aro“ pareigūnų operacijos. Lietuvos policijos nuotraukos Gauja veikė Alytaus, Marijampolės, Kauno apskrityse ir užsienyje Bylos duomenimis, septyni organizuotos grupės nariai ...
 • Tie žmonės žvelgia lyg šventieji…

  2023-01-18Tie žmonės žvelgia lyg šventieji...
  O gal kaip tik – atvirkščiai: šventųjų žvilgsniai tokie žmogiški, kad nė nesuabejoji nei jų gerais darbais, nei šventumu, nei tuo, kad galėtų prisėsti prie tavęs, nuo darbų pavargusio, ir ištraukti iš kelionkrepšio duonos žiauberę… O gal – atvirkščiai: pats nedvejodamas pakviestum? Į tokias mintis ar nuojautas nejučia panyri, vaikščiodamas tarp žmonių ir šventųjų skulptūrų – didesnių ir mažesnių – kurias teoriškai jungia tik medis ir prie jo prisilietusi kuriančio žmogaus ranka. „Pavydėdavau žmonėms, kurie tokius gražius darbus daro“, – sako meistras, dabar priverčiantis stabtelėti ir įsižiūrėti į kiekvieną jo kūrinį…Ričardo PASILIAUSKO nuotraukos Taip, ko gero, pasijuto ne vienas, atėjęs į kalvarijiečio ...

 

Galite užsiprenumeruoti „Suvalkietį“ neišeidami iš namų.

Taip pat galite užsakyti skelbimą, sveikinimą ar užuojautą.