www.suvalkietis.lt
Pagrindinis Suvalkijos krašto informacijos skleidėjas nuo 1942 m.

Marijampolėje aplinkai draugiškas judėjimas vis aktualesnis

Pėsčiųjų takų plėtra – miesto prioritetas.
Pėsčiųjų takų plėtra – miesto prioritetas. Ričardo PASILIAUSKO nuotrauka

Marijampolės miesto vizija – modernus, aktyvus, žalias ir aplinkai draugiškas miestas, kuriame paprasta ir saugu judėti visiems. Įgyvendinant šią gražią idėją mieste pasitelkiama vis daugiau naujų ir modernių sprendimų, kurie, tikimasi, padės gerinti bendrą miesto įvaizdį, žmonių gyvenimo kokybę ir mažinti oro užterštumą.

Pasak Marijampolės savivaldybės Investicijų ir verslo skatinimo skyriaus vedėjo Dariaus Cinaičio, pokyčių mieste jau dabar nemažai: tobulinama viešojo transporto infrastruktūra, rekonstruotas 1,5 km ilgio pėsčiųjų ir dviračių takas Pašešupio parke, įrengtos dvi elektromobilių įkrovimo stotelės, rekonstruojamos pėsčiųjų perėjos bei viešojo transporto stotelės.

„Tam tikrose miesto dalyse anksčiau trūko saugių pėsčiųjų perėjų, dviračių ir pėsčiųjų takų, be to, nebuvo vientiso, išplėtoto minėtųjų takų tinklo, užtikrinančio gyventojams patogų, saugų ir greitą susisiekimą pėsčiomis, dviračiu ar elektriniu paspirtuku. Trūkumų turėjo ir viešasis transportas: nelanksti bilieto įsigijimo sistema, nusidėvėjusios autobusų stotelės ir nepatogi informacinė sistema. Tačiau viskas keičiasi – miestas tampa darnia ir dar saugesne vieta gyventi“, – pabrėžia specialistas.

Modernėja viešojo transporto infrastruktūra

Šiuo metu miesto gatvėmis kursuoja atsinaujinęs viešasis transportas, t. y. net aštuoni aplinkai draugiški autobusai. Didžioji jų dalis varomi suspaustomis gamtinėmis dujomis, kiti – naudoja elektrą ir dujas. Tiesa, autobusų skaičius dar augs, nes netolimoje ateityje jų planuojama įsigyti dar tiek pat, ir jie kursuos priemiestiniais maršrutais.

Anot D. Cinaičio, netrukus autobusuose planuojama įdiegti ir elektroninę bilietų įsigijimo sistemą, o viešojo transporto laukimo paviljonuose įrengti modernias švieslentes, kad gyventojai realiu laiku matytų informaciją apie atvykstančių autobusų laiką ir maršrutus. Tiesa, dalis viešojo transporto stotelių jau atnaujinta – iš dvylikos esamų sutvarkytos net aštuonios, tad iki finišo tiesiosios liko visai nedaug.

Dviračių ir pėsčiųjų takai susijungs į visumą

Kaip minėta anksčiau, mieste kol kas nėra vientisos dviračių ir pėsčiųjų takų sistemos, tačiau D. Cinaičio teigimu, netrukus šios problemos nebeliks.

„Dabar dviračių ir pėsčiųjų takų atnaujinimas ir plėtra yra mūsų prioritetas. Esame numatę, kad visi turimi ir naujai įrengti dviračių takai galėtų tapti vieningu išplėtotu dviračių tinklu, jungiančiu miesto rekreacinius želdynus, gyvenamąsias vietoves ir poilsio bei aptarnavimo erdves. Todėl marijampoliečiai kelionėms galės dažniau rinktis ne automobilius, o aplinkai draugiškus judėjimo būdus, kurie ne tik stiprins sveikatą, bet ir prisidės prie oro taršos mažinimo mūsų mieste“, – apie planuojamus darbus mieste pasakoja D. Cinaitis.

Mieste keliauja be automobilio

Tvarų judėjimą propaguojanti marijampolietė Rita Štraikienė sako pastebėjusi, kad mieste iš tiesų atsiranda vis daugiau susisiekimą gerinančių naujovių.

„Mieste gatvės saugios ir tvarkingos, todėl kiekvieną dieną į darbą ir parduotuves keliauju pėsčiomis. Tiesa, dar visai neseniai teko važiuoti ir nauju viešuoju transportu. Tai man paliko tikrai gerą įspūdį, nes autobusai tylūs, švarūs ir net, sakyčiau, greitesni. Taip pat pradžiugino ir atsinaujinusios stotelės bei sutvarkytos ir apšviestos pėsčiųjų perėjos. Man, vaikštančiai tik pėsčiomis, tai ypač aktualu. Mūsų mieste atstumai nedideli, tad keliauti automobiliu būtinybės nėra ir neturėtų būti“, – teigia marijampolietė.

Informacija parengta bendradarbiaujant su Lietuvos Respublikos aplinkos ministerija, Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos Aplinkos projektų valdymo agentūra ir finansuojama Europos regioninės plėtros fondo lėšomis.

APVA

Užs. 126.

Ši svetainė naudoja slapukus, kad pagerintų jūsų patirtį. Manome, kad jums tai tinka, bet galite atsisakyti, jei norite. Priimti Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika