www.suvalkietis.lt
Pagrindinis Suvalkijos krašto informacijos skleidėjas nuo 1942 m.

Susidomėjimas renovacija Marijampolėje auga

Lietuvos šilumos tiekėjų asociacijos duomenimis, vidutinė šilumos kWh kaina 2021 m. gruodžio mėn. didėjo 60 proc., o šių metų sausį – beveik 80 proc., lyginant su ankstesniu šildymo sezonu. Kainų padidėjimą pajautė ir Marijampolės gyventojai. Aplinkos projektų valdymo agentūros Pastatų energinio taupumo departamentas primena, jog vienas iš palankiausių būdų išvengti didelių sąskaitų – daugiabučių atnaujinimas, ir skatina gyventojus renovuoti savo gyvenamuosius namus.

Anot Marijampolės savivaldybės Turto valdymo skyriaus vyriausiosios specialistės Aušros Kriščiūnaitės, šiuo metu savivaldybė nėra gavusi skundų dėl padidėjusių šildymo sąskaitų šį žiemos sezoną, tačiau žinoma, jog gyventojai į kainų augimą žiūri neigiamai.

Daugiabučių renovacija Lietuvoje.
Daugiabučių renovacija Lietuvoje. Nuotrauka iš APVA archyvo

„Vis dėlto, nors šiuo metu neturime pastebėjimų apie kainų augimą iš gyventojų, gyvenančių renovuotuose daugiabučiuose, žinome, jog modernizavimas jiems siejasi su mažesnėmis išlaidomis šildymui“, – teigia pašnekovė.

Anot jos, atsižvelgiant į gaunamų prašymų skaičių modernizuoti daugiabutį namą pagal Marijampolės savivaldybės energinio efektyvumo didinimo daugiabučiuose namuose programą, galima teigti, kad susidomėjimas renovacija išlieka ir pastaraisiais metais didėjo.

„Kartu su mūsų programos administratoriumi teikiame visą informaciją, susijusią su daugiabučių atnaujinimu, internetinėje svetainėje, viešiname įgyvendintus projektus ir pan., taip skatindami žmones domėtis daugiabučių namų modernizavimu ir to teikiama nauda. Taip pat skatindami daugiabučių namų atnaujinimą, pirmenybę teikiame renovuotų daugiabučių namų bendrojo naudojimo įvažiavimo kelių, gatvių, automobilių stovėjimo aikštelių ir kitų infrastruktūros objektų remonto, rekonstravimo ir įrengimo darbams, ir kiek galime, prisidedame prie tų darbų“, – pasakoja A. Kriščiūnaitė.

Marijampolė – viena renovacijos favoričių

Pernai vykusiuose „Metų renovacijos projekto“ rinkimuose vienu iš nugalėtojų tapo adresu Draugystės g. 25A esantis daugiabutis. Devintojo dešimtmečio statybos daugiabučiui renovacijos metu buvo apšiltintos namo išorinės sienos, pamatai, apšiltintas stogas, taip pat pakeisti visi vandentiekio, nuotekų tinklai, iš esmės atnaujinta šildymo sistema, pakeisti šilumos punkto įrenginiai, vamzdynai, radiatoriai, taip pat įrengta šilumos apskaitos daliklinė sistema.

„Daugiabučio renovacijos darbai vyko sklandžiai ir naudojant kokybiškas medžiagas, todėl numatytos renovacijos priemonės buvo įdiegtos mažiau nei per metus. Gyventojai patenkinti kokybišku rangovų darbu ir renovacijos privalumais: sumažėjusiomis šildymo sąskaitomis, komfortiškesne patalpų temperatūra, patogesne ir priimtinesne gyvenamąja aplinka“, – pasakojo daugiabutį namą administruojančios įmonės vadovas.

Sutaupymai gali siekti daugiau nei 50 proc.

APVA Pastatų energinio taupumo departamentas nuolat sulaukia itin didelio gyventojų susidomėjimo renovacijos projektais, taip pat tai girdi ir iš daugelio renovacijos projektų administratorių. Būtent į juos kreipiasi nemaža dalis daugiabučių namų gyventojų atstovų ir prašo organizuoti būsto investicinio plano parengimą.

Anot Gintarės Burbienės, APVA Pastatų energetinio taupumo departamento patarėjos, kaip ir kasmet, susidomėjimas renovacija taip pat sparčiai išauga sausio-vasario mėnesiais, kai gyventojai gauna padidėjusias sąskaitas už šildymą.

„Visais atvejais po daugiabučio namo atnaujinimo yra sutaupoma ne mažiau kaip 40 proc. skaičiuojamosios šiluminės energijos sąnaudų. Vidutinis šiluminės energijos faktinis sutaupymas siekia 54 proc., kai kuriuose daugiabučiuose – net apie 70 proc. arba 72,2 kWh/kv. m per metus“, – pažymi G. Burbienė.

Daugiau informacijos apie Daugiabučių atnaujinimo (modernizavimo) programą galite rasti čia: www.betalt.lt.

Užs. 194.

Ši svetainė naudoja slapukus, kad pagerintų jūsų patirtį. Manome, kad jums tai tinka, bet galite atsisakyti, jei norite. Priimti Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika