Žemės ūkio ministerijos informacija

Užs. 621


 

Dalį „Suvalkiečio“ žinių ir naujienų galima skaityti naujienų dalijimosi platformoje etaplius.lt, pasirinkus Marijampolės regioną.

 


Jokia paslaptis

Pažinimo laboratorija

Sekite mus:

 

Būti kultūros žmogumi...

…reiškia gyventi. Nes būti kitur ar kitaip – jau nebegali. Nes tai, kas patirta (ir kiekvieną ypatingą sekundę prieš žengiant į sceną, prasidedant renginiui ar jam pasibaigus, užkalbinant žmogų ar svaigstant iš saldumo jį išklausius) lieka ilgam. Kita vertus, čia pat – ir kartus pelynų gurkšnis, pramaišiui su saldumu: neretai ir atskirti vieną nuo kito neįmanoma… Tai – lyg nuolat ir vis iš naujo kuriamas paveikslas: su daugybe spalvų ir atspalvių, jau laiko šydu pridengtų vaizdinių ir aštrių, naujumu švytinčių detalių, prasimušusių iš po to šydo – gal dar tik užuominų, kurios laukia savojo (tavo) sprendimo.

Rasa Januškienė įsitikinusi, kad kultūros darbuotojo misija – pakylėti žmogų nuo žemės.

Rasa Januškienė įsitikinusi, kad kultūros darbuotojo misija – pakylėti žmogų nuo žemės. Ričardo PASILIAUSKO nuotraukos 

Jei reikėtų suskaičiuoti, kiek per darbo redakcijoje metus būta Kalvarijoje, kiek kartų kalbinta visokiausių žmonių (daugiausia su kultūra susijusių) bei rašyta apie jų darbus, laiko reikėtų daug… Rasa Januškienė, Kalvarijos savivaldybės kultūros centro etninės kultūros specialistė, viena tų, su kuo bendrauta itin daug. Kiek bepamenu kultūrinių vyksmų Kalvarijoje, gal nebuvo tokio, kuriame vienu pirmųjų smuikų nebūtų grojusi Rasa – nebūtinai visiems prieš akis. Dažnai atokiau, nematoma, akylai sekanti tai, kas ir kaip vyksta…

„Inžinieriai yra meniškos prigimties…“

Vis dėlto versdami šio Kultūros centro istorijos puslapius jos vardą sąrašuose rastume nuo 1998 metų. O iki tol? Rasa yra inžinierė-technologė, baigusi buvusį Kauno politechnikos institutą. Tekstilininkė, po studijų dirbusi įmonėse – ir dabartiniame „Vernite“. Tai kaip atsidūrė laive, kuris vadinasi „Kultūra“ ir nuolat visokių vėtrų mėtomas į visas puses? „Daug mano bendramokslių buvo tikrai meniškos prigimties, ne vienas po studijų pasirinko su menais susijusią veiklą, dirba kūrybinį darbą… Mokykloje dainavau chore, o studijų metais – dar kitos erdvės. Nuo tada mano meilė teatrui yra didžiausia iš likimo gauta dovana. Studentiško teatro spektakliai, bendravimas su tokiomis asmenybėmis, kaip Leonardas Zelčius, Vytautas Grigolis ir kitais, bendravimas, kuris neapsiribojo tik teatru, davė daugiau nei kokie mokslai. Pokalbiai su jais apie Lietuvos istoriją – tuos dalykus, kurių mes arba nežinojome, arba garsiai apie tai niekas nekalbėdavo, gilinimasis… Tai manyje išliko: ir dabar noriu gilintis, kiekvienu atveju ieškoti ir „iškapstyti“ dar ką nors, kad ir smulkmenėlę.“ Vienas naujausių, daug niekam nematomo darbo ir pastangų pareikalavęs, projektas – pernai vykę „Kūrybiniai teatro vakarai“ ir baigiamasis akcentas – šventė, skirta Magdeburgo teisių privilegijos suteikimo Kalvarijai jubiliejui.

„Didžiausia vertybė – žmonės“

Iš Rasos lūpų tai – ne šiaip skambi frazė, o džiaugsmo ir padėkos kupino pasakojimo, kuris būtų labai platus ir išsamus, apibendrinimas. Nes jau seniai ji ėmė įsiklausyti į tai, ką pasakoja, prisimena vyresnieji. Ėmė ne tik klausytis, bet ir klausinėti, užrašinėti. Iš to 2007-aisiais gimė leidinys „Kalvarijos krašto advento ir Kūčių papročiai“, kurio sudarytoja yra Rasa Januškienė. Ji užrašė ir daugumą beveik aštuoniasdešimties pateikėjų pasakojimų (kitus – kiti kultūros darbuotojai). Tai buvo vienas pirmųjų tokių leidinių apie šio krašto etnokultūrą, papročius.
Ilgus metus ieškota ir kaupta medžiaga knygai „Kalvarijos krašto teatras šimtmečio vygėj“ (sudarytojai Rasa Januškienė, Kęstutis Krasnickas ir Aurimas Galianovas), kurios reikšmę sunku pervertinti. Daugybę dalykų, buvusių tik prielaidomis ar užuominomis, teko išgryninti ir sulaukti patvirtinimo – tai tikras faktas.

Panašiai buvo ir su teatrinių vakarų projektu: kiekvieną kartą pateikiant gražiai „įrėmintą“ Kalvarijos istorinį, kultūrinį faktą pirmiausia reikėjo įsitikinti jo tikrumu. Neretai su reikiamais žmonėmis suvesdavo intuicija – daug buvo bendrauta su pažįstamais (ir visai nepažįstamais, bet galimai galinčiais padėti) žmonėmis iš Lenkijos institucijų. Apie šį projektą, taip pat ir paskutinį renginį, kuriame pati vaidino… juokdarį-metraštininką, pašnekovė sako, kad tai „buvo ir gavimas (savęs turtinimas), ir išsipildymas. Šiame projekte buvo daug sudedamųjų dalių – scenarijuje juk minimi istoriniai faktai, juos reikėjo patraukliai atskleisti… O priėjus iki šiandienos norėjosi parodyti bendradarbius, žmones, įvairiai prisidėjusius prie projekto, jiems to iškilmingo renginio metu padėkoti. Juokdario vaidmuo, daug ką nustebinęs, buvo jungiamoji grandis, jis leido išlaisvėti, pasakyti tai, ką ir norėjosi pasakyti…“

Kiek įvairiausių renginių vesta, kiek kartų eita į sceną – nė pati nesuskaičiuotų...

Kiek įvairiausių renginių vesta, kiek kartų eita į sceną – nė pati nesuskaičiuotų…

Rasa sako visada norinti viską žinoti gyvai, iš pačių žmonių. Tad ir pakalbinanti visada – ne tik prireikus ko konkretaus, bet ir atsitiktinai, kelionėse sutiktus, nepažįstamus. Ji įsitikinusi, kad žmones reikia burti – tai rodo ir pastarojo meto Kultūros centro projektai, skirti senjorams, išvykos. Yra žmonių, kurie nenori, tarsi bijo aplinkos ir aplinkinių, niekur neina, bijo išvažiuoti. Smagu, kai kuris, kartą kitą pabandęs, nebenori būti užsidaręs, bet būna ir atvirkščiai… Ji pati, sako, dirbdama išdrąsėjusi – ne tik kalbinti, klausti, bet ir reikšti nuomonę. Daug ko išmoko per seminarus, kuriuos Nacio­nalinis kultūros centras nuosekliai rengia etnokultūros bei kitiems specialistams.

„Didžiuojuosi, kad esu sūduvė“

Nelabai seniai per LRT televiziją buvo laida apie Kalvarijos kultūros centro etnografinį ansamblį „Diemedis“, vadovaujamą Žydruolės Mankauskaitės-Zenevičienės. Jis šiemet švenčia 25-metį. Tarp kitų buvo kalbinta ir Rasa Januškienė – kaip viena seniausių jo dalyvių ir kultūros darbuotoja. Ji sako, kad buvimas „Diemedyje“ gali apibūdinti jos dabartį ir tai, kas buvo iki tol. Buvimą kultūros lauke. Ryžosi ateiti čia pakalbinta tuometės direktorės Zitos Zablackaitės, įžiūrėjusios joje neabejingą žmogų. Jeigu dabar matytų – džiaugtųsi, kad neapsiriko…

„Natūralu, kad aš ansamblyje, čia mano pasirinkimas – rengiuosi tautiniu kostiumu, man smagu jį dėvėti, rodyti kitiems, vaikams paaiškinti… Noriu, kad jie matytų ir suprastų, kodėl yra taip, o ne kitaip. Pajutau, kad noriu šviesti kitus – tai prasiveržė ne taip seniai, aiškinti, pamokyti neįkyriai. Konsultuoju vaikus apie etnokultūrą, ruošėmės olimpiadai. Didžiuojuosi, kad esu sūduvė, kapsė ir noriu šį jausmą perteikti kitiems. Esu už tarmę! Kažkada seminaruose kiti, didesni Lietuvos regionai būdavo tokie aktyvūs – ir dainuodavo, ir kitaip reikšdavosi, o mes buvome tylesni, mūsų ir mažiau… Dabar jau taip nebėra, tikrai esame aktyvesni, gal atėjo daugiau jaunesnių. Tie seminarai davė labai daug.

Net neįsivaizduoju savęs ne kolektyve – jei ateinu, būnu ilgai. „Titnago“ teatre dirbau ir pastatymų dalies vedėja, kažkiek vaidinau, vedžiau renginius. Režisierius Kęstutis Krasnickas, kiti žmonės mano bendraminčiai. Kaip sakiau – teatras likimo dovana, domiuosi, daug važinėju į spektaklius.“

Dar vienas kolektyvas, kuriam Rasa dėkinga už daug ką – choras „Sonantem“, vadovaujamas Ausmos Sakalauskaitės, jame įvairaus amžiaus žmonės. Rasa, kaip ir kiti dalyviai, čia patyrė naują, išskirtinį sąlytį su muzika. Seminarai, mokymai, projektai, kelionės jai asmeniškai atvėrė naujovių ir perspektyvų bei planų ateičiai.

„Svajoju nuvykti į Pompėją…“

Todėl (nustebino pasakiusi) ir mokosi italų kalbos? Iš dalies. Choro „Sonantem“ draugystė su kolegomis iš Italijos, susitikimai ir kelionės paskatino labiau domėtis šios šalies istorija ir kultūra. Rasa sako, kad tik žodį kitą mokėdamas su žmonėmis bendrauji visai kitaip, atsiranda ryšys. O sužinoti jai norisi daug – aplankyti irgi daug ką, nes iš tiesų kultūros jungia žmones. Todėl ir mokosi italų kalbos: ne pagal kokią nors, o savo sistemą. Svarbų vaidmenį čia vaidina knygos („į knygas žiūriu kaip į stebuklą“). Ir visai nesvarbu, kada šioms svajonėms bus lemta išsipildyti – bet tikrai bus.

…O kol kas – nauji projektai, tarsi žinomi, bet kaskart vis nauji darbai ir vaidmenys. Tai kokia gi kultūros darbuotojo užduotis – o gal ir misija? „Man atrodo – žmogų pakylėti nuo žemės, – sako Rasa. – Ne sakyti jam, kad tu daryk taip ar kitaip, o parodyti ir įrodyti kaip. Aš pati ne visada galėdavau priimti kitų nuomonę – dabar jau galiu ir priimu. Kaip pamoką. Begyvendamas keitiesi, bręsti ir suvoki, kad kitam įsakyti negali. Įsakyti gali tik sau. Kultūros žmogumi būti sunku, nes tai daryti reikia dažnai. Juk, tarkime, renginio vedėjas turi šviesti: skleisti pozityvą, jis negali atrodyti bet kaip, jo akys turi švytėti. O jeigu eini į sceną iškart po netekties šeimoje? Tada įsakai sau – ir vaidini spektaklyje taip, kaip reikia. Arba vedi renginį…“

Komentarai baigti.

Naujausia informacija

 • Patarimai, kaip praturtinti savo lietuvių kalbos įgūdžius

  2022-05-23Patarimai, kaip praturtinti savo lietuvių kalbos įgūdžius
  Lietuvių kalba yra viena seniausių pasaulyje. Egzistuoja nuomonė, jog mūsų kalbą išmokti užsieniečiams yra be galo sunku. Specialistai, tuo tarpu, atsako, jog viską lemia motyvacija, reguliarus mokymasis bei kartojimas. Beje, jie priduria, jog lietuvių kalba yra tokia turtinga, kad net patiems lietuviams visuomet bus, ką naujo išmokti. Tad organizuojami įvairūs lietuvių kalbos mokymai bus naudingi tiek užsieniečiams, studijuojantiems mūsų kalbą, tiek tėvynainiams, trokštantiems patobulinti savo gimtosios kalbos žinias. Pats populiariausias ir efektyviausias būdas – lietuvių kalbos kursai Nors šiandien egzistuoja nemažai kalbos mokymosi būdų, vis tik, pačiu efektyviausiu išlieka ne vienoje mokykloje organizuojami užsienio kalbos kursai. Tai galioja ir lietuvių kalbai. Itin ...
 • Kodėl svarbu paženklinti ir užregistruoti gyvūną augintinį?

  2022-05-21Kodėl svarbu paženklinti ir užregistruoti gyvūną augintinį?
  Kalvarijos ir Marijampolės savivaldybėse iki gegužės 1 d. paženklinti ir užregistruoti 6385 gyvūnai augintiniai. Nespėjusieji iki šio Gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymu numatyto termino mikroschema paženklinti pasiutligei imlių gyvūnų augintinių – šunų, kačių ir šeškų – nors ir vėliau, tai privalo atlikti. Primename, kodėl tai padaryti ne tik reikalinga, bet ir naudinga. Atsakingo šeimininko pareiga Iki gegužės 1 d. iš viso Lietuvoje paženklinti 287 762 gyvūnai: daugiau nei 94 tūkst. kačių, beveik 200 tūkst. šunų ir daugiau nei 400 šeškų. Registruota ir per 300 iš Ukrainos įvežtų gyvūnų. Skaičiuojant procentais, daugiausia gyvūnų augintinių paženk­lino ir užregistravo Utenos rajono (42,64 proc.), Kalvarijos (37,84 proc.), ...
 • Pirmieji renovacijos žingsniai gyventojams atrodo sudėtingiausi

  2022-05-21Pirmieji renovacijos žingsniai gyventojams atrodo sudėtingiausi
  Rinkos tyrimų bendrovės atliktame tyrime dalyvavo 1015 Lietuvos nuolatinių gyventojų, 409 jų – renovuotinų daugiabučių namų savininkai. Apklausus pastaruosius, paaiškėjo, kad renovuotinų daugiabučių namų savininkai, kaip sudėtingiausias būsto atnaujinimo proceso dalis, dažniausiai įvardina gyventojų suorganizavimą (40 proc.) ir biurokratinę dalį – paraiškų rengimą, administravimą, investicinio plano derinimą (28 proc.). „Natūralu, kad pradėjus domėtis būsto renovacija, iš pirmo žvilgsnio visas procesas atrodo labai sudėtingas ir reikalaujantis didžiulio gyventojų indėlio. Tačiau nuo pat pirmųjų žingsnių butų ir kitų patalpų savininkams įsiaiškinti kylančius klausimus ir planuoti renovacijos darbus padeda modernizacijos projektų administratoriai“, – teigia APVA Pastatų energinio taupumo departamento patarėja Gintarė Burbienė. Renovuotis motyvuoja gerieji ...
 • Seminaras Marijampolėje „Taršos prevencija. Neišnaudotos galimybės“

  2022-05-20Seminaras Marijampolėje „Taršos prevencija. Neišnaudotos galimybės“
  Š. m. gegužės 24 d., 10 val., Marijampolėje vyks seminaras „Taršos prevencija. Neišnaudotos galimybės“. Renginio tikslas – atkreipti visuomenės, įmonių bei nevyriausybinių organizacijų dėmesį į nepakankamą dėmesį taršos prevencijai. Sutelkti visus bendrai diskusijai siekiant atrasti metodus, kaip suaktyvinti atsakingą vartojimą ir taip prisidėti prie aplinkos išsaugojimo ateities kartoms.Pranešimus skaitys: Simonas Gurevičius – Labdaros ir paramos fondo „Maisto bankas“ direktorius. Tema – „Maisto švaistymas. Maisto gelbėjimas nuo iššvaistymo iš juridinių asmenų.“ Rūta Šulciūtė – UAB „Mantinga“ tvarumo projektų vadovė. Tema – „Tvarumas organizacijose. Mantinga patirtis.“ Inesa Mažėtienė –Marijampolės savivaldybės Aplinkotvarkos ir infrastruktūros skyriaus vyriausioji specialistė. Tema – „Gyventojų įpročiai ir atsakomybės ...
 • Kokios suknelės madingos šį pavasarį ir vasarą?

  2022-05-19Kokios suknelės madingos šį pavasarį ir vasarą?
  Kokios suknelės madingos šį pavasarį ir vasarą? Šis sezonas kupinas gundančių siluetų, ryškių spalvų ir noro iš naujo atrasti nerūpestingą lengvumą drabužiuose. Ryškios spalvos, primenančios saulėlydį, plunksnos ir kutai, suteikiantys šokiui judesio laisvės, ir akinantis suknelių blizgesys, kuris atvers ne vienas duris į šėlsmo kupiną pasaulį. Lengvumo ir svajingumo suteiks ir baltos spalvos, romantiškų siluetų suknelės, kurios pabrėžia moteriškumą ir suteikia nerūpestingo žavesio. Štai pagrindinės 2022 m. pavasario-vasaros suknelių mados tendencijos. Spalvotos Ryški „karšta“ rožinė, saulėta geltona, žydriausio vandenyno melsva ir žalio miško žalia – tai tik kelios šį sezoną madingų suknelių spalvos, kurios savo intensyvumu suteiks taip trokštamo džiaugsmo ir energijos. Šį ...
 • Prano Gailiaus Paryžiaus sielrankšluosčiai

  2022-05-19Prano Gailiaus Paryžiaus sielrankšluosčiai
  Šiandien, gegužės 19 d., 17. 30 val., Marijampolėje, Beatričės Kleizaitės-Vasaris menų galerijoje (P. Butlerienės g. 5) vyks marijampolietės humanitarinių mokslų daktarės Jolitos Linkevičiūtės knygos „Pranas Gailius. Paryžiaus sielrankšluosčiai“ pristatymas. Viešą knygos pristatymą moderuos Eglė Alenskaitė. Praną Galių, vieną produktyviausių ir intelektualiausių lietuvių dailininkų, gyvenusių ir kūrusių Prancūzijoje, Lietuvoje dar ilgai reikės atrasti, kad jo kūryba būtų žinoma ne tik galerininkams, menotyrininkams ir siauram jo gerbėjų ratui. Knyga „Paryžiaus sielrankšluosčiai. Pranas Gailius“ žymiausio pasaulyje Prano kūrybinę biografiją pristato kur kas platesniam skaitytojų ratui viliantis, kad įspūdinga jo biografija taps įkvėpimu ne tik tiems, kas domisi menu. Įsibrovimas į kito žmogaus, ypač dailininko, ...
 • Vėl naktinėjome muziejuose

  2022-05-18Vėl naktinėjome muziejuose
  Gegužės 18-oji – Tarptautinė muziejų diena, ją minint 2005 metais inicijuota tarptautinės muziejų bendruomenės akcija „Europos muziejų naktis“. Visi muziejai lankomi nemokamai, atveriamos ne tik ekspozicijos, bet ir saugyklos, kitos patalpos, kurių šiaip jau nepamatysi. Taip pat muziejininkai kviečia į naujų parodų atidarymus, performansus, edukacijas… Lietuvoje šiemet – jau 17 naktinėjimas po muziejus. Marijampolėje muziejininkai susivienijo ir miestelėnus pakvietė į renginį prieš 10 metų – 2012-aisiais: siūlė paklaidžioti „Marijampolės kultūros keliu“, paminint miesto 220 metų sukaktį. Vyko rekonstrukcijos, gatvės buvo perkastos, lijo – bet per šimtą žmonių į kvietimą atsiliepė… …Kiekviena Muziejų naktis vis skirtinga. Šiųmetė, žadėjusi įvairovę, tokia ir buvo. Bet ...
 • Įdomūs faktai apie šalis, kurių galbūt dar nežinojote

  2022-05-18Įdomūs faktai apie šalis, kurių galbūt dar nežinojote
  Vidutiniškai statistinis gyventojas per gyvenimą aplanko keliolika šalių, o didžioji dalis – per metus bent kelis kartus išvyksta svetur. Taigi, skaičiai tikrai nėra pesimistiški, tad atrodytų, kad apie pasaulį turėtume žinoti daug įdomių dalykų. Ir tikrai tikime, kad jūsų žinių bagažas šioje srityje yra pakankamai solidus, tačiau faktai, su kuriais susipažinsite jau netrukus, labai tikėtina, bus dar negirdėti daugeliui iš jūsų. Visi puikiai žinome, kas yra fontanas. Šiuos, ypač estetiškai atrodančius statinius, galime išvysti pačiuose įvairiausiuose šalių miestuose ir miesteliuose, o taip pat ir privačiose valdose. Esame įpratę, kad fontanas yra neatsiejamas nuo vandens – būtent jis cirkuliuoja šiame statinyje. Tačiau, ...
 • Konferencijoje – apie sūduvių kalbą, kultūrą ir savimonę

  2022-05-18Konferencijoje – apie sūduvių kalbą, kultūrą ir savimonę
  Dovana institutui – Sūduvos vėliava Konferencija prasidėjo marijampoliečio Seimo nario Andriaus Vyšniausko sveikinimu, kuris priminė, kad šiemet minimos 600-osios Melno taikos metinės, taip pat pabrėžė, jog Sūduvos kraštas suvaidino labai svarbų vaidmenį XIX amžiaus pabaigoje – XX pradžioje, nes šiame krašte subrendo pagrindinės to meto atgimimo judėjimo asmenybės. Šiame procese labai svarbus yra Rygiškių Jono gimnazijos, šiemet švenčiančios 155-ąsias įkūrimo metines, vaidmuo. Seimo narys institutui padovanojo Sūduvos vėliavą ir juokaudamas pastebėjo, kad be šio regiono instituto mokslininkai neturėtų ką dirbti. Konferencijos dalyvius sveikino ir Lietuvių kalbos instituto direktorė dr. Albina Auksoriūtė, priminusi, kiek daug kalbininkų Lietuvai davė Sūduvos kraštas, taip pat Lietuvių ...
 • Susidomėjimas renovacija auga – kodėl?

  2022-05-18Susidomėjimas renovacija auga – kodėl?
  Daugelyje Lietuvos miestų šį šildymo sezoną už komfortišką temperatūrą butuose teko mokėti kur kas daugiau. Tai dažną privertė susimąstyti ne tik apie būsto renovaciją, bet ir atsinaujinančių energijos šaltinių diegimą, siekiant sutaupyti ateityje. Tokią informaciją atskleidė rinkos tyrimų bendrovės atliktas kiekybinis visuomenės nuomonės tyrimas, kurį inicijavo Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA). Atliktame tyrime dalyvavo 1015 nuolatinių gyventojų iš visos Lietuvos, 409 jų – renovuotinų daugiabučių namų gyventojai. Apklausus pastaruosius, paaiškėjo, kad kiek daugiau nei pusė (56 proc.) renovuotinų daugiabučių namų savininkų nurodo, kad šildymo kainų augimas skatina juos galvoti apie būsto atnaujinimą. „Nerenovuotų daugiabučių namų gyventojai už šildymą moka 2–3 kartus didesnes ...
 • Metalinės lauko durys – geriausias pasirinkimas būstui

  2022-05-16Metalinės lauko durys – geriausias pasirinkimas būstui
  Renkantis lauko duris reikia kuo daugiau dėmesio skirti smulkmenoms. Ypač šiuo metu. Juk pasiūla rinkoje – tikrai labai plati bei įvairi. Minimos plastikinės, kurios dažniausiai siejamos su maža kaina, medinės – estetikos viršūnė, galiausiai, metalinės durys, kurios dažniausiai vadinamos vienomis patvariausių, kurios tarnaus daug metų. Lauko durys yra labai įvairios, tad visada verta rinktis tokias, kurios maksimaliai atitinka kuo daugiau poreikių. Ir mūsų minimos, pagamintos iš metalo – tikrai geriausias pasirinkimas. Patvarumas bei gera izoliacija Renkantis lauko duris, žinoma, pirmiausia reikia kuo daugiau dėmesio skirti patvarumui. Nors norisi rasti ir tokias, kurios vizualiai patrauklios, tačiau būtent tvirtumas lemia ne tik jų ilgaamžiškumą, tačiau ...
 • Kaip verslui padėti uždirbti daugiau?

  2022-05-16Kaip verslui padėti uždirbti daugiau?
  Turite verslą ir norite, kad jo pelnas būtų kuo didesnes? Tokiu atveju siūlome išbandyti tinkamas reklamos galimybes, kurios šiuo metu atveria kelius kiekvienam. Svarbiausia, kad kartu su verslu auga ir reklamos. Dauguma jų yra skaitmeninės ir tuo pačiu atsiranda jų vis daugiau, kadangi auga verslo poreikiai ir galiausiai tikimasi, kad reklama nebus labai brangi, tačiau pavyks iš jos gauti kuo daugiau naudos.Google my business seo šiuo metu dažnai vadinama geriausia reklamos galimybe, tačiau kadangi greta jos yra ir kur kas daugiau alternatyvų, žinoma, verta palyginti kuo daugiau galimybių. galiausiai, apie tai ir yra šis straipsnis, kur aptarsime pačius svarbiausius niuansus ...
 • Kaip pasirinkti pabėgimo kambario žaidimą?

  2022-05-16Kaip pasirinkti pabėgimo kambario žaidimą?
  Turbūt ne kartą teko girdėti, kad pabėgimo kambariai yra bene pati smagiausia laiko leidimo forma. Su tuo sutinka daugelis, kurie nors kartą bandė pabėgti iš kokios nors pavojingos situacijos. Vilniuje šio tipo pramogų gausa yra labai plati, tad džiugu, kad kiekvienas gali rasti tokią vietą, kuri jiems labiausiai patinka. Pabėgimo kambariai Vilniuje yra ne tik įvairūs, tačiau taip pat ir dažnai klasifikuojami pagal – kas dalyvaus ir tuo pačiu kokia proga. Pateiksime kelias gaires, kurios, tikimės, kad padės Jums rasti geriausius iš pačių geriausių. • Pabėgimo kambarys Vilnius pirmiausia kinta savo tematika. Paprasčiausiai galima bandyti pabėgti iš ateivių laivo, galima iš bunkerio, galima ...
 • Įmontuojamos orkaitės – geriau nei pastatomos?

  2022-05-16Įmontuojamos orkaitės – geriau nei pastatomos?
  Vis daugiau žmonių kasdienai renkasi tokią buitinę techniką, kuri užima kuo mažiau vietos ir tuo pačiu kuri būdama gana minimali – puikiai atlieka įvairius darbus. Džiugu, kad buitinės technikos pasiūla yra tokia plati. Tai suteikia galimybę kiekvienam įsigyti tai, ko reikia jo asmeniniams poreikiams patenkinti. Pasiūla yra labai plati Džiugu, kad šiuo metu įmontuojamos orkaitės kaip ir daugelis kitų technikų, kurios lengvina mūsų gyvenimą, yra labai įvairios. Tai suteikia galimybę kiekvienam įsigyti tai, kas geriausiai tenkina jo poreikius. Žinoma, daugeliui svarbi kaina. Nepamirškite, kad internete galima rasti kitų žmonių komentarus apie tam tikro gamintojo modelį ir tuo pačiu susidaryti nuomonę, ar kokybė ...
 • Naujiena Marijampolėje: jau galite paragauti svirplių skonio ledų

  2022-05-14Naujiena Marijampolėje: jau galite paragauti svirplių skonio ledų
  Juodos duonos trupinių, našlaičių žiedlapių, sūdytų saulėgrąžų, agurkų ir mėtų, su karamelizuota šonine… Ne, tai ne alkano žmogaus skrandžio proza, o poetiški pavadinimai iš Ledų žemėlapio, kurį pateikia Lietuvos turizmo internetinė svetainė. Šį sezoną žemėlapį papildys tai, ko niekur kitur nerasite, – svirplių ledai. Jų nuo gegužės mėnesio galite paragauti Marijampolėje. Naujas gurmaniškas taškas smaguriams „Esame palyginti naujas verslas, susikūręs pandemijos metais. Naminių svirplių ūkis daugeliui dar skamba egzotiškai, yra kažkas neįprasto, tad ir partnerių stengiamės ieškoti išskirtinių, kurie nori būti kitokie, pasiūlyti tai, ko nėra Lietuvoje. Taip nusprendėme bendradarbiauti su tarptautiniam „Accor“ viešbučių tinklui priklausančiu viešbučiu „Mercure Marijampolė“. Tiek jie, tiek mes ...
 • Romo Kalantos pasiaukojimo 50-osioms metinėms paminėti

  2022-05-14Romo Kalantos pasiaukojimo 50-osioms metinėms paminėti
  Romas Kalanta gimė 1953 m. vasario 22 d. Alytuje, Elenos ir Adolfo Kalantų šeimoje, kurioje, be jo, augo dar du broliai, vyresnysis Antanas (g. 1945 m.) ir jaunesnysis Arvydas (g. 1958 m.). Iki 1963 m. R. Kalanta su tėvais ir broliais gyveno Alytuje, tuomet šeima persikėlė gyventi į Kauną, Vilijampolę. Romo tėvas dirbo Kauno politechnikumo direktoriaus pavaduotoju, vėliau sandėlininku, mama – Kauno 13-oje vidurinėje mokykloje, aptarnavimo sferoje. 1963–1968 m. R. Kalanta mokėsi Kauno 6-ojoje aštuonmetėje mokykloje, vėliau nuo 1968 m. Kauno 18-ojoje vidurinėje mokykloje. Jo mokyklinėse charakteristikose nurodoma, kad „buvo apsiskaitęs, rašė eilėraščius, sportavo, grojo gitara“, „lėtas, taikaus būdo, gana uždaras, ...
 • Lininės staltiesės vakaras žydinčiame Basanavičių sode

  2022-05-13Lininės staltiesės vakaras žydinčiame Basanavičių sode
  Jau nuo seno, vos tik pradėdavo šilti orai ir laukai bei sodai pasipuošdavo pavasarine žaluma, visiems norėdavosi kuo greičiau ištrūkti iš namų ir pasimėgauti grįžtančia saule bei pasiilgtu bendravimu. Nuoširdžių pokalbių, draugiškų susitikimų pandeminiu laikotarpiu ilgėjosi ir Jono Basanavičiaus gimtinės kolektyvas. Todėl gegužės 14 dieną, minint Europos muziejų naktį, visus savo draugus ir norinčius jais tapti nusprendė pakviesti į „Lininės staltiesės vakarą žydinčiame Basanavičių sode“. Šis vakaras – lyg aliuzija į kažkada Lietuvoje itin populiarias gegužines. XX a. pradžioje gegužinės buvo ne tik pasilinksminimai gamtoje, bet ir tam tikro nacionalinio ir politinio sąmoningumo erdvės, kur greta linksmybių, vaišių ar meninių programų kalbėtasi ...

 

Jau galite užsiprenumeruoti „Suvalkietį“ neišeidami iš namų.

Taip pat galite užsakyti skelbimą, sveikinimą ar užuojautą.