www.suvalkietis.lt
Pagrindinis Suvalkijos krašto informacijos skleidėjas nuo 1942 m.

Priešgaisrinė apsauga namuose: kuo turi pasirūpinti kiekvienas?

Nors kalbant apie būsto apsaugą dažniausiai minima sauga nuo vagių, tačiau reikia nepamiršti ir gaisro pavojaus, nuo kurio, deja, nėra apsaugotas nei vienas. Žinoma, niekas nesitiki, kad jiems teks gelbėtis nuo gaisro. Tačiau geriau turėti atsargą, būti ramiu, pasiruošti įrangas, kurios apsaugo nei gyventi baimėje, ypač, po baisių žinių reportažų, kai sudega namai.

Juolab, priešgaisrinė apsauga apima kelias paprastas taisykles, kuriomis turėtų pasirūpinti kiekvienas. Ir svarbiausia – ne tik namų, tačiau ir butų gyventojai, kurie gaisro atveju turi patys atsakyti už savo saugumą.

Dūmų detektoriai

Žinoma, pirmiausia labai svarbu, kad Jūsų namuose būtų įdiegti dūmų detektoriai, kurių svarbiausias darbas yra informuoti apie dūmus bei kitas daleles ore, kurios gali signalizuoti apie gaisro pavojų.

Nors pagal įstatymus kiekviename name bei bute turi būti po detektorių ir net kelis, tačiau kai kurie žmonės vis dar vengia juos įsigyti, galiausiai, taupo pačiai įrangai, tad perka dėvėtus, kurie toli gražu nepasižymi saugumu.

Gesintuvas – po ranka

Greta dūmų detektorių kiekvienas asmuo taip pat yra atsakingas už tai, kad namuose būtų gesintuvas. Ar galima sakyti, kad jis yra būtinas? Tikrai taip. Niekas nesitiki, kad nelaimė gali nutikti jų namuose. Tačiau gali. Apskritai – apsauga gėdos nedaro, o gesintuvai gali būti reikalingi net ir dujinės užgesinimui, kai prisvyla puodas. Patikėkite nelaimių niekas nenori, tačiau jos, deja, įvyksta.

Evakuacijos planas

Taip pat reikia nepamiršti, kad kiekvienas žmogus turi tiksliai žinoti ką daryti, jeigu kiltų gaisras. Evakuacijos planas kur kas paprasčiau susidaromas gyvenant namuose, kadangi dažniausiai yra kur kas daugiau galimybių palikti patalpas. Tačiau net ir gyvenantys butuose turi pagalvoti – kaip reikia elgtis kilus gaisrui. Net ir balkonas gali būti puiki pagalba, tik reikia žiūrėti, kad jis būtų neužkrautas daiktais, būtų lengvai atveriami langai ir t.t.

Saugūsnamai

Saugūs namai yra tokie, kuriuose yra kuo mažiau dirgiklių, kurie gali sukelti gaisrą. Jeigu Jūsų namuose yra židinys – siūlome pasirūpinti tinkamu jo apipavidalinimu, žinoma, tinkama elektros instaliacija bei kitais darbais, kurie garantuoja, kad galimas gaisro pavojus bus tiesiog toks mažas, kad neteks apie tai net pagalvoti.

Gaisras – didelis pavojus ne tik namui, tačiau ir žmogaus gyvybei. O kai kelios mažos smulkmenos gali padėti gyventi saugiau, galbūt, verta jomis pasinaudoti, kad efektas būtų?

Ši svetainė naudoja slapukus, kad pagerintų jūsų patirtį. Manome, kad jums tai tinka, bet galite atsisakyti, jei norite. Priimti Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika