www.suvalkietis.lt
Pagrindinis Suvalkijos krašto informacijos skleidėjas nuo 1942 m.

Tęsiasi konkursas Kazlų Rūdos bendruomenių iniciatyvoms įgyvendinti

Praėjo jau dvi savaitės, kai Kazlų Rūdos savivaldybės seniūnijų gyventojai buvo pakviesti pagerinti savo gyvenamąją aplinką ir teikti idėjas infrastruktūriniams projektams įgyvendinti.
Kvietimas yra skirtas fiziniams asmenims, seniūnijų gyventojams, norint paskatinti jų iniciatyvą, įsitraukimą į gyvenamosios aplinkos kūrimą, skatinti diskusijas gyvenamosios aplinkos gerinimo tema. Savivaldybės išplatintame kvietime žmonės raginami pagalvoti ir siūlyti, ko reikia, kad jų gyvenamoji aplinka taptų patogesne, patrauklesne, įdomesne visai bendruomenei, o gal net galėtų tapti traukos objektu visos savivaldybės gyventojams ir svečiams.

Pontoniniu lieptu Paežerių ežere džiaugiasi ir vietos gyventojai, ir turistai.
Pontoniniu lieptu Paežerių ežere džiaugiasi ir vietos gyventojai, ir turistai. Kęstučio Inkratos nuotrauka

Už pasiūlymų surinkimą ir sisteminimą atsakingi seniūnijų seniūnai – Kazlų Rūdos seniūnijos ir Jankų seniūnijos – Jevgenijus Kušnarenko ir Plutiškių bei Antanavo žmonių paraiškų laukiantis Donatas Akranglis.

– Kol kas nė vienos paraiškos dar neturime, bet stengiamės kaip galima plačiau dalintis šiuo kvietimu, o kadangi jau ir nemažai skambučių sulaukiu su konkrečiais klausimais, tai labai tikiuosi, kad bus ir idėjų, kad žmonės įsitrauks ir jiems tai patiks. Mūsų savivaldybė nėra labai turtinga, bet skyrė pinigų biudžete tokiems projektams finansuoti. Tikiuosi, kad žmonės tai įvertins ir tuo pasinaudos. Tai išties puiki galimybė tiems, kurie turi minčių, idėjų, bet nežinojo, kur su jomis eiti ar tiesiog nedrįso to daryti. Labai laukiame gyventojų pateiktų projektų.
Gal kažkas išėjo pasivaikščioti po šalia esantį mišką, pavargo ir norėtų pailsėti miško aikštelėje, o joje galėtų būti iš šio projekto įrengtas suoliukas, poilsio vieta, šiukšliadėžės. Pradėti galima nuo mažų, bet svarbių vietos žmonėms dalykų, – sakė Jankų seniūnas J. Kušnarenko.

Gyventojai yra kviečiami kuo aktyviau kreiptis į seniūnus, klausti ir išsiaiškinti, kokios yra galimybės įgyvendinti vieną ar kitą idėją.

Pirmuosius tokius projektus įgyvendino Alytaus miesto savivaldybė 2018 metais. Savivaldybių, kurios kviečia gyventojus spręsti dėl dalies savivaldybės biudžeto, skaičius per pastaruosius metus išaugo beveik tris kartus. Remiantis oficialiais duomenimis, nuo 2018 metų Lietuvos savivaldybių gyventojai bendrai nusprendė dėl 2,3 mln. eurų panaudojimo.

Pirmoji iš Marijampolės apskrities savivaldybių tokius projektus įgyvendino Vilkaviškio rajono savivaldybė. Čia, pavyzdžiui, buvo įrengtas laikinas pontoninis lieptas Paežerių ežere, Šeimenos seniūnijoje, kuriuo sėkmingai naudojasi ir vietos gyventojai, ir turistai. Vilkaviškyje tarp atrinktų ir gyventojų balsavimui pateiktų idėjų yra riedlenčių parko įrengimas Gudkaimio kaime, vandens bokšto pertvarkymo į ap-žvalgos bokštą rekonstravimo darbai Pilviškių miestelyje, dviejų, visus saugumo reikalavimus atitinkančių vaikų žaidimų aikštelių įrengimas, pėsčiųjų ir dviračių tako atnaujinimas Kybartuose.

Marijampolės viešosiose erd-vėse 2022 m. Poezijos parke, Pašešupio parke ir Vytauto parke bus įrengtos trys daugiafunkcės stotelės su integruotais įrenginiais: dviračių remonto ir priežiūros, oro papildymo ir įkrovimo bei nemokamo bevielio interneto. Taip pat bus sukurta aktyvaus poilsio ir laisvalaikio erdvė Puskelnių kaime esančioje sodų bendrijoje, kur atsiras lauko treniruokliai, sūpynės vaikams, pikniko stalelis su suolais. Įgyvendinant projektus Pašešupio parke bus įrengta Muzikos alėja, o Buktos kaimo centre sutvarkyta viešoji erdvė.

Tikimės, jog pateikti pavyzdžiai padės ieškoti savo kraštui tinkamiausių idėjų ir sprendimų. Tad dar kartą kviečiame Kazlų Rūdos savivaldybės gyventojus būti aktyvius, domėtis, siūlyti projektų idėjas ir pasinaudoti puikia proga pasigerinti savo gyvenamąją aplinką.

Kvietimas teikti pasiūlymus yra pateiktas Savivaldybės interneto svetainėje www.kazluruda.lt; seniūnijų svetainėse, Savivaldybės socialiniuose tinkluose ir seniūnijų socialiniuose tinkluose, nurodant projektų idėjų pasiūlymų pateikimo sąlygas ir terminus. Kvietimas paskelbtas ir socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje „Suvalkietis“.

Gyventojai pasiūlymus gali teikti iki balandžio 5-osios.

Kazlų Rūdos savivaldybės informacija

Ši svetainė naudoja slapukus, kad pagerintų jūsų patirtį. Manome, kad jums tai tinka, bet galite atsisakyti, jei norite. Priimti Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika