www.suvalkietis.lt
Pagrindinis Suvalkijos krašto informacijos skleidėjas nuo 1942 m.

Kaip tinkamai išsirinkti statybines medžiagas ir pasiruošti remontui?

Reprezentatyvi lietuvių apklausa rodo, kad žmonės kas sekundę kreipiasi patarimo į draugus ir pažįstamus dėl statybinių medžiagų, tačiau rečiau kreipiasi patarimo į parduotuvėse dirbančius ekspertus ar profesionalius statybininkus. Statybinių medžiagų gamintojai atkreipia dėmesį, kad perkant pagal pažįstamų patarimus galima ne tik nusivilti, bet ir patirti finansinių nuostolių.

Būsto remontas – atsakingas žingsnis

Visų pirma, būsto remontas yra rimtas ir atsakingas žingsnis, skirtas pasiruošti, planuoti savo darbus ir ilgainiui sutaupyti pinigų. Daug žalos pridaroma, jei pagrindinis kriterijus renkantis statybines medžiagas yra pažįstamų atsiliepimai – namai skirtingi ir jiems reikia skirtingų statybinių medžiagų, todėl ta pati priemonė gali netikti dviem skirtingiems projektams. Jei norite rasti kokybiškų statybinių medžiagų, apsilankykite baumit.

Statybinių medžiagų gamintojo atstovas perspėja, kad jei rekomenduojama medžiaga nepateisins Jūsų lūkesčių ir nebus tinkama Jūsų būsto būklei, defektui ištaisyti gali prireikti remonto. Reprezentatyvios „Spiner Research“ Lietuvos gyventojų apklausos duomenimis, šis skaičius siekia 49 proc. Respondentai kaip svarbiausią kriterijų renkantis statybines medžiagas įvertino pažįstamų patarimus – jų dažniau klausinėjo 26-35 m. Žmonės, gyvenantys didžiuosiuose miestuose, taip pat renkasi paklausti artimųjų nuomonės. 

Specialistai atkreipia dėmesį, kad ne visi turi žinių ir gebėjimų patarti statybų klausimais

Statybinių medžiagų pasirinkimas yra atsakingas momentas, nes nuo pasirinktų medžiagų priklauso kaina, kokybė ir ilgaamžiškumas, todėl specialistų teigimu, svarbu atkreipti dėmesį ir nustatyti medžiagų ir atliekamų darbų biudžetą.

Anot jų, statybinių medžiagų pasirinkimas išties labai didelis, tad norėdami išsirinkti labiausiai savo poreikius atitinkančią medžiagą, nepatingėkite ir skirkite tam pakankamai laiko. Specialistai atkreipia dėmesį, kad geriausias ir patikimiausias informacijos šaltinis yra tas, kurį pateikia gamintojas – jį galite rasti gamintojo svetainėje arba produkto informacinėje brošiūroje.

Pasiruoškite apsilankyti parduotuvėje

Iš anksto parengtas klausimų sąrašas susiaurins atrankos kriterijus ir apsilankymas parduotuvėje bus efektyvesnis:

1. Patikrinkite medžiagos paskirtį. Parduotuvėje esančios statybinės medžiagos yra kokybiškos, tačiau gali netikti Jūsų namams. Pasirinkimas tikrai didelis, tad rinkdamiesi medžiagas atkreipkite dėmesį į kokias sąlygas jie bus naudojami.

2. Išsiaiškinti fizikinius medžiagos ir darbo proceso parametrus. Net jei remontą atlieka profesionalus statybininkas, ateityje galbūt norėsite pataisyti įtrūkimus ar atlikti kitus nedidelius koregavimus.

3. Klauskite ir nepamirškite įsigyti apsauginių priemonių. Gamintojas rekomenduoja darbo metu naudoti apsaugines priemones – specialią aprangą, akinius, pirštines arba veido skydelį.

Ši svetainė naudoja slapukus, kad pagerintų jūsų patirtį. Manome, kad jums tai tinka, bet galite atsisakyti, jei norite. Priimti Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika