Dalį „Suvalkiečio“ žinių ir naujienų galima skaityti naujienų dalijimosi platformoje etaplius.lt, pasirinkus Marijampolės regioną.

 


Jokia paslaptis

Suvalkų koridorius

Sekite mus:

 

_____________

Skelbimai, sveikinimai, užuojautos

______________

„Šešupės apsuptyje“ su Birutos Pėveraitytės - Giraitienės ir Jaroslavo Cechanovičiaus kūryba

 

Biruta Pėveraitytė – Giraitienė ir kompozitorius Jaroslavas Cechanovičius.

Marijampolės kultūros centras marijampolietės poetės Birutos Pėveraitytės – Giraitienės ir kompozitoriaus Jaroslavo Cechanovičiaus kūrybos gerbėjus Kovo 8-osios vakarą sukvietė į tradicinį autorinį koncertą „Šešupės apsuptyje“. Tai buvo jau septintas toks renginys. Pirmasis „Kūrybos ir dainų vakaras, skirtas motinos dienai“ buvo surengtas 2011 m. gegužės 6 d. Džiugina tai, kad B. Pėveraitytės-Giraitienės poezijos posmai, taip gražiai įpinti į kompozitoriaus J. Cechanovičiaus kurtas melodijas, šiuose rūmuose du kartus skambėjo su Lietuvos pučiamųjų instrumentų orkestru „Trimitas“: 2018-aisiais programoje „Himnas Moteriai“ ir 2020 m. programoje „Karalienė širdies“.

 B. Pėveraitytė-Giraitienė – Marijampolės literatų klubo „Sietynas“narė nuo 2000 metų, Lietuvos nepriklausomųjų rašytojų sąjungos (LNRS) narė nuo 2010 metų, išleido 15 poezijos knygų, yra daugybės almanachų bendraautorė. Ji yra pelniusi ne vieną literatūrinį apdovanojimą, o už svarų kūrybinį indėlį į Lietuvos ir Marijampolės kultūrą 2016 m. apdovanota Šv. Jurgio, Marijampolės globėjo, medaliu, Marijampolės savivaldybės mero V. Brazio ir LNRS padėkomis, 2021 m. – Vilkaviškio bibliotekos padėka ir eile kitų. Daugiau nei 100 autorės eilėraščių yra virtę dainomis, kurios skamba įvairių koncertų metu, o jas atlieka profesionalūs Lietuvos operos dainininkai ir estrados grandai.

Pasak B. Pėveraitytės – Giraitienės, jai visada rūpėjo Marijampolės, kurioje gyvena virš 45 metų, kultūros, literatūros ir meno aktualijos, todėl stengiasi pagal galimybes įnešti savo indėlį į miesto dvasinį suklestėjimą: „Turime branginti ne tik gimtinę, bet ir Tėvynę Lietuvą, nes už jos laisvę paaukota daug gyvybių“.

Autorinio koncerto „Šešupės apsuptyje“ pradžioje nuskambėjo pianisto, kompozitoriaus, tarptautinių festivalių dalyvio Andriaus Vasiliausko fortepijonu atliekami kūriniai „Mėlynai geltonas preliudas“ (kompozitorius Tomas Juozeliūnas) ir Marijos Šimanovskos „Noktiurnas“. Renginio vedėja, aktorė Virginija Kochanskytė pasveikino dalyvius ir pasidžiaugė, kad šalies Seimo nutarimu 2022-ieji yra Sūduvos metai. „Šie metai paskelbti pažymint tai, kad 1422 m. pasirašius Melno taikos sutartį, Sūduvos kraštas visam laikui prijungtas prie Lietuvos Didžiosios Kunigaikštytės, tad 2022 metais švenčiama Sūduvos krašto sugrąžinimo 600 metų sukaktis. Nuostabu, kad šis autorinis vakaras skirtas Sūduvai“, – pažymėjo V. Kochanskytė.

     „Man paskambino maestro,/Kad daina jau parašyta,/ O melodija, lyg tyčia,/ mano meilėj pasiklysta…“ („Ach, maestro“ iš rinkinio „Skambanti idilija“, 2017 m.), – šiais B. Pėveraitytės-Giraitienės žodžiais aktorė pakvietė pasiklausyti poezijos posmų, įpintų į kompozitoriaus Andriaus Vasiliausko sukurtas melodijas. Eilėraščių ,,Meilės ašaroje tviska palaukė“, „Pašoki, lapeli, man rudenio valsą“, „Žaižaruoja pakrantės laužai“, „Laimėje dega“ (iš rink. „Labirintų džiaugsmynuos“, 2022 m.) posmais apie vilioklės gamtos, meilės, laimės akimirkas švelniu, įtaigiu, lyrišku soprano balsu atskleidė tarptautinių konkursų laureatė, Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro solistė Agnė Stančikaitė.

V. Kochanskytė skaitė eilėraščius iš poetės rinkinio „Pas tave skrendu“ (2019 m.), kurio atskiruose skirsniuose eilės, skirtos patiems brangiausiems artimiesiems, meilei, laimei, Šešupės grožiui…

V. Kochanskytė pasidalino šios knygos redaktorės, klaipėdietės, LRS narės, poetės ir prozininkės Nijolės Kepenienės atsiliepimais: ,,Jei paklaustumėte manęs, kuo ši moteris tiki, atsakyčiau – meile, meile ir dar kartą Meile. Bet argi nėra tai viskas, ko mums reikia iš tikrųjų. Meilės artimui savo, meilės gimtajai žemei, ir dar meilės stebuklo, kuris visą pasaulį nuspalvina dar ryškesnėm spalvom. Net ir kančia, kuri dažniausiai lydi meilę, nebaisi. Juk ir pati autorė sako: „Geriau mylėti ir netekti,/ nei meilės rašto nepažinti“. Šis jausmas veda Birutą Pėveraitytę per visą gyvenimą. Tai yra ir jos išmintis“.

„Ir vėl tegu karaliauja daina ir muzika!“, – charizmatiškoji aktorė V. Kochanskytė susirinkusiuosius pakvietė pasiklausyti kompozitoriaus, dirigento, pedagogo, gitaristo, trombonininko, Lietuvos muzikų sąjungos nario Jaroslavo Cechanovičiaus sukurtų melodijų B. Pėveraitytės-Giraitienės eilėraščių tekstais. Skambėjo 16 dainų iš įvairių poetės eilėraščių rinkinių: „Laiminga“, „O, mylima“, „O kas padainuos“, „Svyruojantis beržas“, „Netikrumo gaida“ („Aš – ne Karmen“, 2005 m.); „Vilties krantas“ („Aš – ne Karmen“, 2011 m.); „Suklusk, širdie“ (Aš – ne Karmen“, 2012 m.); „Tu įplaukei viena į mano širdį“, „Senbernis greit ves Barborą“, „Džiaugsmingos Kalėdos“, „Saulėlydžiai, saulėtekiai“ („Skambanti idilija“, 2017 m.); „Tėvynė“, „Išeik, tau mano kelio nesuprasti“ („Troškimų spindesy“, 2018 m.). „Pražydo vėl meilės žiedai“ („Gulbės pienas“, 2019 m.). Šiuos kūrinius atliko profesionali dainininkė, muzikos pedagogė, instrumentinio ansamblio „Serenada“solistė Sandra Stasiūnaitė (mecosopranas), dainininkas, choro dirigentas, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos profesorius Dainius Puišys (baritonas); Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro solistė Aistė Pilibavičiūtė (sopranas). Sklindant J. Cechanovičiaus instrumentinės muzikos garsams, koncerto dalyvius profesionalumu, meniškumu, jausmingumu sužavėjo solistų trio – S. Stasiūnaitės, D. Puišio, A. Pilibavičiūtės atliekama daina „Mieloji žemė, Lietuva“ (iš eil. rink. „Skambanti idilija“).

„Kurgi Birutos sėkmės garantas?“ – šventės dalyvių retoriškai paklausė V. Kochanskytė, ir pati atsakė poetės žodžiais: „Susibroliauti,/ susiburkuoti,/ susidainuoti,/ susičiulbėti,/ susišnabždėti/ ir suspindėti…“ (eil. „Sėkmės garantas).

Šventinį renginį „Šešupės apsuptyje“ vainikavo solistų atliekama daina „Sūduva“:

„…Sūduva-tai medaus lašas/ Didžiuliam žemės avily./Dainuojantis,vaišingas kraštas/ Plačios Europos vidury…..“

Už aktyvią kūrybinę veiklą, išleistas naujas knygas LNRS narę, poetę Birutą Pėveraitytę – Giraitienę Lietuvos nepriklausomųjų rašytojų sąjungos, Lietuvos menų mėgėjų asociacijos „Branduma“ vardu pasveikino ir įteikė padėką LNRS valdybos vicepirmininkas, LMMA „Branduma“ prezidentas, asoc. prof., dr. Vytautas Šiaudytis.

 Kompozitoriui Jaroslavui Cechanovičiui V. Šiaudytis padovanojo naują savo kūrybos knygą „Negęstanti krepšinio žvaigždė“.

Už nuostabų, jausmingomis eilėmis ir melodijomis apipintą vakarą koncertinės programos atlikėjus, koncerto vedėją, aktorę Virginiją Kochanskytę, kompozitorių Jaroslavą Cechanovičių lydėjo šventės dalyvių plojimai, padėkos žodžiai, gėlės, iškarpyti angelai, poetei Birutai Pėveraitytei-Giraitienei linkėjo ir toliaus skleisti kūrybinį žodį dainų skambesyje.

Birutė ZEIGIENĖ, LNRS narė

Ričardo Pasiliausko nuotraukos 

Komentarai baigti.

Naujausia informacija

 • Kartais nežinai, kur tavęs laukia sėkmė

  2023-01-30Kartais nežinai, kur tavęs laukia sėkmė
  Visur gerai, bet namuose geriausia. Tuo įsitikinusi 24-erių marijampolietė Miglė Pečkytė. Mergina, kuri jau buvo kojas apšilusi Vilniuje, pagal kultūrinių mainų programą metams išvyko į JAV, pusmetį gyveno Floridoje, likusį laiką – pačiame Niujorke! Vos tik grįžusi į Lietuvą, lagaminą išsikrovė tėvų namuose Marijampolėje. Po savaitės jau buvo išsinuomojusi patalpas fotostudijai ir pernai rugsėjo 22-ąją atvėrė ją kalėdinėms fotosesijoms. – Pamačiau, kad Marijampolėje verslą sukurti daug paprasčiau nei didmiestyje: ir kainos, ir patalpos tenkino, tad mano planas susidėliojo labai greitai, – džiaugiasi Miglė. Miglė Pečkytė: „Marijampolėje verslą sukurti daug paprasčiau nei didmiestyje.“ Nuotrauka iš asmeninio Miglės Pečkytės archyvo Netikėta? Miglė yra baigusi kosmetikės specialybę. ...
 • „Sūduvos“ futbolo komanda nepaiso gandų ir ruošiasi naujam sezonui

  2023-01-30„Sūduvos“ futbolo komanda nepaiso gandų ir ruošiasi naujam sezonui
  Šešios savaitės lieka iki naujo Lietuvos futbolo A lygos čempionato pradžios. Jam ruošiasi ir Marijampolės „Sūduvos“ futbolo komanda. Viešojoje erdvėje pastaruoju metu netrūksta įvairių spėjimų ir gandų, kokia padėtis yra komandoje. Sirgaliai nerimauja dėl to, kad sunkiai vyksta komandos komplektavimas, nėra trenerio, kalbama ir apie tai, kad klubo prezidentas Vidmantas Murauskas ieško ir gal jau surado naują komandos šeimininką. V. Murauskas teigia, kad pasiruošti naujajam sezonui bus suspėta. Ričardo PASILIAUSKO nuotraukos Galima suprasti komandos sirgalių nerimą, nes jie pastaruoju metu nuolat girdi apie komandą paliekančius buvusius žaidėjus. Kita vertus, iki sezono pradžios lieka ne tiek daug laiko, o klaustukų dar daug. Kai ...
 • Dekoratyvinės skaldos rūšių gausa

  2023-01-30Dekoratyvinės skaldos rūšių gausa
  Dekoratyvinė skalda – elegantišku žavesiu pasižymintis funkcionalus aplinkos tvarkybos elementas, kurį galima puikiai panaudoti įvairiausiems projektams įgyvendinti. Dekoratyvinė skalda idealiai tinka sodo landšaftui, nuogrindoms, takeliams, gėlynams, populiariesiems alpinariumams įrengti, kiemui dekoruoti ar amžino poilsio vietoms papuošti. Dekoratyvinių skaldos rūšių priskaičiuojama daugiau nei 200. Šiandien trumpai susipažinsime tik su 6. Granito skalda Iš ypatingu tvirtumu pasižyminčios granito uolienos yra gaminama oro sąlygoms atspari, įvairių spalvų bei dydžių gausa išsiskirianti granito skalda. Įvairiais metų laikais tinkama naudoti skalda yra tvarus bei ekonomiškas pasirinkimas, nes, išlaikydama savo puikią išvaizdą, skalda gali tarnauti daugybę metų, o tai reiškia, kad taupote ne tik laiko sąnaudas dangos atnaujinimui, ...
 • Sūduvos gimnazijos savanorės: lietuviai per daug skundžiasi dėl oro

  2023-01-28Sūduvos gimnazijos savanorės: lietuviai per daug skundžiasi dėl oro
  Marijampolės Sūduvos gimnazijoje vėl savanoriauja dvi praktikantės – ukrainietė ir kartvelė. Jau rašėme, kad praėjusiais mokslo metais čia taip pat savanoriavo mergina iš Sakartvelo ir vaikinas iš Danijos. Ukrainietė Anastasija Kremezna praktiką pradėjo pernai rugsėjį, o iš Sakartvelo atvykusi Mariam Kokašvili – lapkritį. Abi planuoja būti Marijampolėje iki liepos mėnesio. Abi merginos atvyko pagal Europos solidarumo korpuso programą, tad gali būti 9 mėnesius, o paskutinius iš jų ir paatostogauti, pakeliauti po šalį. Mariam ir Anastasija labai susidraugavo. Kaip sakė jų praktikos vadovė anglų kalbos mokytoja Gintarė Baltrūnienė, merginos bendrauja kaip seserys ir planuoja toliau draugauti pasibaigus praktikai Lietuvoje. Vienintelė turi akreditaciją Dar 2020 m. ...
 • Ar smilkalai tikrai veikia žmogaus psichologiją?

  2023-01-26Ar smilkalai tikrai veikia žmogaus psichologiją?
  Jei pasijuntame, jog esame iš visų pusių apsupti nuolatinės įtampos, o mūsų mintys pakrikusios, tada smilkalai gali pasitarnauti kaip tikra ir pati geriausioji išsigelbėjimo iš tokios būsenos priemonė. Kaip mano aromaterapijos specialistai, jeigu žmogus susikuria savo paties sugalvotus smilkalų naudojimo ritualus ir juos atlieka arba ryte, ar vakare, jis pajunta palengvėjimą, nes nuramina protą bei jausmus ir visai kitomis akimis pažvelgia į tai, kas vyksta aplinkui. Tai reiškia, jog smilkalai tikrai gali paveikti žmogaus psichologiją. Kiek kartų per dieną siūloma pamedituoti? Kuo daugiau per dieną būnate užimti ir įtraukti į veržlų įvykių ritmą, tuo daugiau laiko specialistai pataria skirti meditacijai. Idealus variantas ...
 • „Maloniai kviečiame Tamstas atsilankyti…“

  2023-01-25„Maloniai kviečiame Tamstas atsilankyti...“
  Šie žodžiai skirti jums (mums) visiems, ir kviečia jie į tarpukario Marijampolėje gerai žinomų žmonių – šviesuolių, visuomenininkų – Aleksandros ir Andriaus Bulotų namus (P. Vaičaičio g. 16). Tai citata iš originalaus kvietimo į neretai čia vykusius įvairius renginius. Šį kartą irgi buvo sukviesta daug garbių žmonių – jiems pirmiems pristatyta užbaigta naujoji ekspozicija „Bulotų namai – tarpukario miestiškosios kultūros atspindys“. Projekto vadovė Jurgita Jasevičienė pakvietė Marijampolės savivaldybės merą Povilą Isodą ir Marijampolės krašto ir Prezidento Kazio Griniaus muziejaus direktorių Antaną Pilecką perkirpti simbolinę juostelę ir atverti kelią į šiuos namus. Projekto vadovė Jurgita Jasevičienė visus pakvietė į naująją ekspoziciją bei ...
 • Parvežė du „Aukso vainikus“!

  2023-01-25Parvežė du „Aukso vainikus“!
  Tradiciškai metų pradžioje geriausi visos Lietuvos tautodailininkai renkasi į baigiamąjį konkursinės parodos „Aukso vainikas“ renginį. Šį kartą geriausiais metų meistrais vertinimo komisija paskelbė medžio drožėją Gintautą Akstiną iš Alytaus apskrities, vilkaviškietę audėją Janiną Blažukienę ir kryždirbį Andrių Bieliuką iš Šakių rajono. Jie vainikuoti Mildos Gutauskienės sukurtais „Aukso vainikais“, taip pagerbiant juos kaip geriausius 2022-ųjų liaudies meno meistrus… Janina Blažukienė prie savo austų prijuosčių – jos jai pelnė „Aukso vainiką“. Ričardo PASILIAUSKO nuotraukos Šiemet šventė vyko Gelgaudiškio dvare (Šakių r.). Jos dalyviams surengtas gražus koncertas, įvairių žanrų meistrus sveikino kultūros viceministras Albinas Vilčinskas, Šakių rajono meras Edgaras Pilypaitis, Lietuvos tautodailininkų sąjungos pirmininkas ...
 • Jono Totoraičio 150-ųjų gimimo metinių paminėjimas

  2023-01-25Jono Totoraičio 150-ųjų gimimo metinių paminėjimas
  Praėjusį ketvirtadienį buvo paminėtos kunigo, vienuolio, profesoriaus, mokslų daktaro Jono Totoraičio 150-osios gimimo metinės. Renginys vyko jo vardu pavadintoje Marijampolės progimnazijoje. Tikrai gaila, kad nebuvo pakviesta ir miesto visuomenė, nes buvo informatyvu, jautru, gražu ir įsimintina. Kaip sukuždėjo viena šalia per renginį sėdėjusi gimnazistė – čia rimtas renginys, juk 150 metų… Reklamos labai trūko, nors renginys įtrauktas į Jaunimo sostinės programą. Taigi nenuostabu, kad ne kiekvienas, sutiktas Marijampolės gatvėse, pasakys, kas toks buvo šis žmogus, kodėl jo vardas suteiktas mokyklai. Renginį vedė Jono Totoraičio progimnazijos atstovai. Ričardo PASILIAUSKO nuotraukos Vidurdienį kunigo vienuolio atminimui buvo aukotos Mišios Šv. arkangelo Mykolo bazilikoje.Vėliau minėjimas ...
 • Kuria patrauklų pienininkystės ūkį

  2023-01-21Kuria patrauklų pienininkystės ūkį
  „Nepamenu, kiek tada man buvo metų, dar nedaug, tėvų draugų ūkyje padėjau rinkti akmenis. Nusibodo man tas darbas ir nusprendžiau eiti namo, pareikšdama: „Būsiu ūkininkė, bet akmenų nerinksiu.“ Ūkininke tapau, bet akmenis vis tiek renku“, – nusijuokia Radviliškio rajone pienininkystės ūkį plėtojanti jaunoji ūkininkė Ieva Bitaitytė, viena iš 2022 m. konkurso „Gerieji KPP pavyzdžiai – TOP 10 geriausių KPP pavyzdžių Lietuvoje“ nugalėtoja. Ji apdovanota už sėkmingai įgyvendintą projektą, finansuotą pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 m. programos (KPP) priemonės „Ūkio ir verslo plėtra“ veiklos sritį „Parama jaunųjų ūkininkui įsikūrimui“. Ūkininkauja prosenelių žemėje „Nenorėjau gyventi mieste, o pasilikusi kaime norėjau turėti savo ūkį. Imtis šios ...
 • Interjero patarimai renkantis stalą naujam būstui

  2023-01-20Interjero patarimai renkantis stalą naujam būstui
  Interjero dizainas turi ilgą istoriją – juk jau daugelį šimtmečių skiriame daug dėmesio mus supančios erdvės išvaizdai. Mūsų namai buvo, yra ir bus opozicija išoriniam pasauliui, kupinam pavojų ir chaoso. Gyvenamąją vietą visada pasirenkame ir įrengiame vadovaudamiesi tam tikrais principais: tai mūsų mažas mikropasaulis, kuriame gyvena mūsų artimieji ir vyksta kasdienis gyvenimas. Kiekvienuose namuose valgomasis yra ideali vieta šeimai susiburti. Šeimos, kurios valgo kartu vienoje vietoje, turi galimybę pabendrauti ir pasimėgauti vieni kitų draugija. Žinoma, norint sėkmingai valgyti ir turėti gerai įrengtą valgomąjį, reikia tobulo stalo, kurį galite įsigyti internetu. Čia pateiksime keletą patarimų, kaip išsirinkti valgomojo stalą savo namams. Dydis Pirmiausia renkantis stalą ...
 • Kauno apygardos teismui perduota „Kamuolinių“ byla

  2023-01-18Kauno apygardos teismui perduota „Kamuolinių“ byla
  Lietuvos Respublikos prokuratūra išplatino pranešimą apie Kauno apygardos prokuratūros apygardos teismui su kaltinamuoju aktu perduotą nusikalstamo susivienijimo grupuotės bylą. Iš viso dėl labai sunkių nusikaltimų kaltinimai pareikšti septyniems asmenims, dalyvavusiems K. K. suburtoje grupuotėje. Jiems inkriminuojami kaltinimai: disponavimas labai dideliais kiekiais narkotinėmis ir psichotropinėmis medžiagomis (kanapės, kokainas, ekstazis), šaunamaisiais ginklais, dideliu kiekiu šaudmenų. Ikiteisminį tyrimą atliko Marijampolės apskrities VPK Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo skyriaus pareigūnai, tyrimui vadovavo Kauno apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorė Nomeda Urbonavičienė. Po sėkmingos „Aro“ pareigūnų operacijos. Lietuvos policijos nuotraukos Gauja veikė Alytaus, Marijampolės, Kauno apskrityse ir užsienyje Bylos duomenimis, septyni organizuotos grupės nariai ...
 • Tie žmonės žvelgia lyg šventieji…

  2023-01-18Tie žmonės žvelgia lyg šventieji...
  O gal kaip tik – atvirkščiai: šventųjų žvilgsniai tokie žmogiški, kad nė nesuabejoji nei jų gerais darbais, nei šventumu, nei tuo, kad galėtų prisėsti prie tavęs, nuo darbų pavargusio, ir ištraukti iš kelionkrepšio duonos žiauberę… O gal – atvirkščiai: pats nedvejodamas pakviestum? Į tokias mintis ar nuojautas nejučia panyri, vaikščiodamas tarp žmonių ir šventųjų skulptūrų – didesnių ir mažesnių – kurias teoriškai jungia tik medis ir prie jo prisilietusi kuriančio žmogaus ranka. „Pavydėdavau žmonėms, kurie tokius gražius darbus daro“, – sako meistras, dabar priverčiantis stabtelėti ir įsižiūrėti į kiekvieną jo kūrinį…Ričardo PASILIAUSKO nuotraukos Taip, ko gero, pasijuto ne vienas, atėjęs į kalvarijiečio ...
 • Kuo daugiau pinigų – tuo geriau? Su viena sąlyga…

  2023-01-18Kuo daugiau pinigų – tuo geriau? Su viena sąlyga...
  Jeigu tie pinigai – iš bankomato ar slaptojo seifo ir šiuo metu cirkuliuoja tiek pas mus, tiek pasaulyje – kiek bebūtų, ne jie šiuo atveju svarbūs. Nes tikroji vertė ir vertybė – pinigų amžius: kuo senesni (iš šalies žvelgiant net į įprastus nepanašūs), retesni, tuo vertingesni, nes liudija praeitį, o tiems, kas imasi detektyvo vaidmens ir pradeda aiškintis – kas, kaip, kada ir kodėl – jie tampa tikru istorijos faktų lobynu. Neretai – su daugeliu mįslių ir paslapčių. Atradimais ir… nusivylimais, diskusijomis. Kad tas istorijas išanalizuotum, reikia ir kantrybės, ir analitinio proto, ir aklai netikėti jau esamomis teorijomis. Tam prireikia ...
 • Sūduvos metai nesibaigia

  2023-01-18Sūduvos metai nesibaigia
  Tai įrodo ir 2023-aisiais daugelyje vietovių, kultūros erdvėse tebevykstantys įvairiausi renginiai. Kai kurie jų – tarsi praėjusių apžvalga, tam tikrų darbų ciklo užbaigimas, tačiau dauguma tiesiog vyko prieš paskelbiant (oficialiai įteisinant) Sūduvos metus ir tęsiasi jie šiemet. Dieve duok – tegul tęsis ilgai, nes argi kada kažkam atiduosime savo žemę, vardą ir laiką? Ne vienerius metus Marijampolės kultūros centras gražiai bendrauja su Kybartų kultūros centro menų studija „Smiltys“: marijampoliečiai vis turi progų susipažinti su nuosekliai, įdomiai dirbančių kūrėjų darbais – jais ypač pradžiugina po kiekvieną vasarą rengiamų plenerų. Keletą pastarųjų kartų jie vyko Kuršių nerijoje, tačiau šiemet, minint savo kūrybinės veiklos ...
 • „Aš amžių klajūnas, neradęs žadėtojo krašto…“

  2023-01-14„Aš amžių klajūnas, neradęs žadėtojo krašto...“
  (Kazio Bridžiaus 115-osioms gimimo metinėms) Šių metų sausio 15 d. sukako 115 metų, kai gimė tarpukaryje Marijampolėje leisto laikraščio „Suvalkietis“ redaktorius Kazys Bridžius (1908–1982). Gimė K. Bridžius Šunskuose smulkaus verslininko šeimoje. Tėvai keletą metų uždarbiavo Anglijoje – čia gimė sūnūs Jurgis ir Juozas, o grįžus į Lietuvą – dukra Marytė ir pagrandukas Kazys. Vyresnieji vaikai mažai ragavo mokslo, tad nors jaunylis bus mokytas – nusprendė tėvai ir leido jį į Marijampolės gimnaziją. Jaunuolis buvo smalsus, mėgo literatūrą, ypač Dž. Bairono poeziją, kuri jam darė didžiulį įspūdį. Kai savo šeimoje susilaukė sūnaus (t. y., šių eilučių autoriaus), parinko Manfredo vardą pagal to paties ...

 

Galite užsiprenumeruoti „Suvalkietį“ neišeidami iš namų.

Taip pat galite užsakyti skelbimą, sveikinimą ar užuojautą.