www.suvalkietis.lt
Pagrindinis Suvalkijos krašto informacijos skleidėjas nuo 1942 m.

Balandžio 6 d. „Suvalkietyje“ skaitykite:

Marijampolėje – ukrainiečių išnaudojimo požymiai?

Su karo pabėgėliais dirbantys savanoriai pasiryžę ginti šių žmonių interesus.
Su karo pabėgėliais dirbantys savanoriai pasiryžę ginti šių žmonių interesus.

Skaičiuojama, kad Lietuvoje jau registravosi daugiau kaip 38 tūkst. karo pabėgėlių iš Ukrainos. Su šiais žmonėmis dirbantieji nerimauja, kad nuo karo bėgantys ukrainiečiai nebūtų išnaudojami, netaptų nesąžiningų darbdavių pasipelnymo šaltiniu. Kovos su prekyba žmonėmis ir išnaudojimu centro darbuotojai pranešė akylai stebintys situaciją. Praėjusią savaitę centro darbuotojai paskelbė gavę informacijos, kad Marijampolėje vienoje ukrainiečius įdarbinančioje įmonėje pastebėta galimų pabėgėlių išnaudojimo apraiškų. Ar tai tiesa, tiria Valstybinė darbo inspekcija…

Marijampoliečio paminklas – laiką pralenkusiam mokslininkui

Prieš iškeliaujant į Žeimelį – autorius ir kūrinys dirbtuvėje...
Prieš iškeliaujant į Žeimelį – autorius ir kūrinys dirbtuvėje…

Paskutinį kovo šeštadienį Žeimelyje (Pakruojo r.) buvo atidengtas paminklas Teodorui Grotusui (Theodor von Grottuss), tą dieną minint 200-ąsias jo mirties metines. Mažas miestelis kažin ar kada matė tiek garbingų svečių: atvyko daug žymių Lietuvos mokslininkų, Grotuso fondo atstovai ir baronų Grotusų palikuonys, svečių iš Vokietijos ir Japonijos, Seimo narių… Paminklo autorius – marijampolietis Kęstutis Balčiūnas. Gal tik labai retas pas mus žinotų, kuo nusipelnė žmogus, kuris taip pagerbiamas, ne kiekvienas pasakytų, kodėl Lietuvos pakraštyje atsidūrė marijampoliečio kūrinys…

Po beveik penkiolikos metų svetur – namo į Lietuvą

Rolandas tiki, kad daug dirbant sėkmingai gyvenimas klostysis ir Lietuvoje.
Rolandas tiki, kad daug dirbant sėkmingai gyvenimas klostysis ir Lietuvoje.

Beveik penkiolika metų Jungtinėje Karalystėje pragyvenęs ir ten šaknis įleidęs pilviškietis Rolandas Janavičius sako, kad iš esmės viskas svetimoje šalyje sekėsi gerai. Ir darbus turėjo, ir namus, ir dukrą į mokyklą pradėjo leisti. Tačiau kuo ilgiau gyveno, tuo labiau ilgėjosi Lietuvos. Ilgesys privertė pagalvoti apie sugrįžimą namo…

„Esu kvapų bibliotekininkė…“

Edita Vigelytė kviečia pasidomėti lietuvių sukurtais kvepalais ir žada malonių atradimų.
Edita Vigelytė kviečia pasidomėti lietuvių sukurtais kvepalais ir žada malonių atradimų.

Taip sakė kreipdamasi į Petro Kriaučiūno bibliotekoje susirinkusius marijampoliečius Edita Vigelytė, kartu su leidėja Lina Gudyniene dalyvavusi knygos „Vienos raidės istorijos“ pristatyme…

Ši svetainė naudoja slapukus, kad pagerintų jūsų patirtį. Manome, kad jums tai tinka, bet galite atsisakyti, jei norite. Priimti Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika