www.suvalkietis.lt
Pagrindinis Suvalkijos krašto informacijos skleidėjas nuo 1942 m.

Jubiliejiniai Rygiškių Jono gimnazijos metai gimnazistų akimis

 

Šiemet Marijampolės Rygiškių Jono gimnazija mini 155 metų jubiliejų. Per šitiek metų būta visokių mokinių – ir gabių, ir aktyvių, ir kuklių bei energingų. Visais jais gimnazija didžiuojasi kaip motina vaikais. Šiandien supažindiname su dviem ją garsinančiais gimnazistais – Agne Žitkauskaite ir Gustu Mickumi.

 

Rinkosi geriausią regiono gimnaziją

Iš Vilkaviškio kilusiai Agnei Žitkauskaitei ši gimnazija atrodė kaip geriausias pasirinkimas baigus aštuntą klasę. Ji sakė ieškojusi geros bendruomenės, kuri motyvuotų tobulėti, siekti žinių. „Čia ją radau, labai tuo džiaugiuosi. Klasė draugiška, palaiko vieni kitus. Tiesą sakant, pati sau išsikeliu didžiausius lūkesčius, o ne su kitais varžausi. Kol kas nenuviliu savęs“, – sako mergina.
Abiturientė Agnė mokosi vien dešimtukais, dalyvauja olimpiadose. Šių metų reikšmingiausias laimėjimas – III vieta šalies biologijos olimpiadoje. Pernai šalies biologijos ir chemijos olimpiadose laimėjo II vietas. Kaip geriausiai gimnazijos abiturientei Vilniaus universiteto Ekonomikos ir verslo administravimo fakulteto dekanė prof. dr. Aida Mačerinskienė įteikė Agnei pereinamąjį prizą.
Jos dėmesys biologijai išryškėjo pernai, skyrė tam daugiausia dėmesio, nes ši sritis įdomiausia – gamtos, gyvybės mokslų kryptis, tik kur stos, tiksliai dar nenutarusi.

 Agnė  Žitkauskaitė. Loretos Akelienės nuotrauka

Pernai Agnė rimtai rengėsi biologijos olimpiadai, papildomai skaitė vadovėlį anglų kalba, kuris pripažintas kaip olimpiadininkų. Taip pat papildomai mokėsi Biologų sandraugoje, padedančioje pasiruošti olimpiadai. Kiekvieną sekmadienį gaudavo testus, tai buvo gera motyvacija pasistengti ir puiki patirtis.

Merginai mokslai sekasi nuo pradžių, tėvai visada skatino, rėmė jos pomėgius, tai prisidėjo prie sėkmės ir pasiekimų. Vidinis žinių troškimas, noras viską padaryti kuo geriau vedė merginą pirmyn.
Agnė domisi ir kultūriniu gyvenimu, dainuoja gimnazijos chore, mokosi Vilkaviškio muzikos mokyk­loje fortepijono dalyką, ilgai lankė tautinių šokių kolektyvą. Visus savo talentus ji parodė Šimtadienyje, kuriam pasiruošti klasė skyrė daug laiko. Gaila, kad karantinas buvo suvaržęs mokyklinį gyvenimą, bet išliko puikių prisiminimų iš pirmų metų gimnazijoje, įsiminė 80–90-ųjų diskoteka, tai buvo išties įspūdingas renginys.

Agnė savo gimnazijai linki, kad išlaikytų tą nuostabią atmosferą, kad išliktų puiki bendruomenė, kuri motyvuoja tobulėti ir siekti žinių.

Gimnazijos istorija – įspūdinga

Pernai būdamas II klasėje Gustas Mickus laimėjo šalies informatikos olimpiados aukso medalį, o šiemet – sidabro ir pateko į Baltijos šalių komandą, kuri atstovaus mūsų šaliai balandžio 28 d. olimpiadoje Vokietijos Liubeko mieste. Taip pat Gustas rengiasi šį mėnesį vyksiančiai nacionalinei matematikos olimpiadai. Jau sudalyvavo praėjusį mėnesį nacionaliniame anglų kalbos olimpiados etape, medalio šį kartą negavo, bet pasirodė, kaip pats sako, gana gerai. Dr. Juozo Petro Kazicko programavimo konkurse laimėjo 1-ąją vietą.

Gustą domina ne tik informatika, anglų kalba, bet ir lietuvių kalba bei literatūra, o tai jau retas dalykas. Praėjusiais mokslo metais jis lietuvių kalbos ir literatūros olimpiados šalies etape laimėjo sidabro medalį. Jam patinka skaityti, todėl ir įdomios literatūros pamokos. O lietuvių kalbos mokytis, pasak jo, būtina, nes ji yra gimtoji, be to, reta, mažai kas ją vartoja pasaulyje, jos istorija išskirtinė ir ilga, todėl turime ją puoselėti, saugoti ir gerai išmokti.

 Gustas Mickus. Ričardo PASILIAUSKO nuotrauka

Gustas sako, kad informatika yra ne tik mokslas apie kompiuterius. Čia būtinas ir loginis, matematinis mąstymas. Tai pagrindas, todėl daug kas, kam sekasi matematika, dalyvauja ir informatikos olimpiadose. Ir Baltijos komandoje bent pusė yra matematikos olimpiados medalininkų.

Gustui mokytis sekasi visose srityse ir nuo mažens. Skaityti jį tėvai išmokė dar prieš pradedant lankyti mokyklą ir išmoko jis labai greitai. Būdamas 5 metų ėmė daug skaityti. Gustas greitai viską pagauna, perpranta – toks jo pliusas. O tam, pasak jo, reikia ne tik geros atminties, bet ir intuicijos.

Informatika – jo pagrindinė aistra, šioje srityje daugiausia pasiekta. Tam jis skiria daug laiko papildomai, nors neapleidžia ir kitų pamokų. Namuose vaikinas programuoja, sprendžia uždavinius, daug savarankiškai mokosi ruošdamasis olimpiadai, nes kai kurios temos išeina už mokyklos kurso ribų. „Turi pats ieškoti, mokytis, o informacijos internete yra labai daug“, – sako jis.
Jo gimnazija yra išskirtinė, jos istorija įspūdinga, todėl patinka čia mokytis. Nuo sienų žvelgia čia mokęsi šalies didžiavyriai, tai įkvepia, padeda sukurti ryšį su praeitimi, sužadina norą tęsti gimnazijos misiją, stengtis ją garsinti.

Gustui patinka gimnazijos atmosfera, renginiai. Štai pernai buvo surengta tradicinė mokinių tiriamųjų-kūrybinių darbų konferencija, kurioje mokiniai skaitė savo pranešimus įvairiomis temomis. G. Mickus paskaitė savo praktišką pranešimą apie skaičių Py ir kaip jį rasti. Iš kitų temų jam ypač įsiminė pranešimas apie V. Goldingo romaną „Musių valdovas“.

Gustui patinka ir gimnazijos V. Mykolaičio-Putino muziejus. Dar būdamas I klasėje jį aplankė, norėjo susipažinti su gimnazijos istorija. „Nedaug mokyklų turi tokius muziejus, ypač dedikuotus vienam buvusiam mokiniui. Tai sudomino, kai dar ruošiausi stoti į šią gimnaziją“, – pasakojo vaikinas.

Jis mokosi tam, kad suprastų, kaip veikia pasaulis, gilinasi į tas sritis, kurios jį domina, o motyvuoja noras daugiau sužinoti. Pasak jo, gimnazijoje yra daug motyvuotų mokinių.

Savo gimnazijai jis linki toliau tęstų šlovingą istoriją, kad atsirastų kuo daugiau jaunuolių, kurie pamatys mokslo svarbą ir sukurs kažką, kas patobulintų pasaulį, padarytų jį geresnį. O visa tai galima padaryti tik su puikiais pedagogais, lydinčiais pažinimo kelyje.

Loreta AKELIENĖ

Maloniai kviečiame visus gimnazijos mokytojus, mokinius ir tuos, kuriems svarbi

Marijampolės Rygiškių Jono gimnazija, dalyvauti gimnazijos 155 metų jubiliejaus renginiuose!

Balandžio 29 d. gimnazijos salėje vyks konferencija „Mokyklą kuria žmonės: nuo senosios Marijampolės gimnazijos iki Rygiškių Jono gimnazijos“. Pradžia 13 val.
Gegužės 16–20 d. Jubiliejinė savaitė gimnazijoje (renginiai mokiniams per pertraukas ir po pamokų).
Gegužės 19 d. 13 val. Padėkos diena. Šv. Mišios Marijampolės šv. arkangelo Mykolo mažojoje bazilikoje.
Gegužės 20 d. 13 val. Marijampolės kultūros centre iškilmingas minėjimas-koncertas „Laiškai iš praeities“.
Gegužės 21 d. 11 val. buvusių gimnazistų susitikimų diena „Su meile gimnazijai“ (Kauno g. 7, Marijampolė).

Telefonas pasiteirauti (8 343) 91637 (gimnazijos raštinė). 

Ši svetainė naudoja slapukus, kad pagerintų jūsų patirtį. Manome, kad jums tai tinka, bet div class="bs-gaccept-url" hr#left" dcois Vvent="3-2/iimti

div class="bs-gm"auleft" rl" hr#l>ns. Skaitkuo daua/"> v> p/div> div class="bs-gnt="3url" hr#left" dcois Vvent="3-2/ivatumdabrooja sljūsol susaa/">
12 12 us"> ipt>var"bs-pagina_ay:ogl{"red_loa":"
><\an>
><\an>><\an>><\an>><\an>><\an>><\an>><\an>><\an> ipt>vars prt_ail s_ay:ogl{""ranslagina"vars <_ion n:tle="Ki,s <_ext_p:tle="Ankstes,""rans_x_of_yp:t%1$s i\u0161 %2$es,""rans_kad _x_of_yp:t %1$s i\u0161 %2$es}};}); ipt>ost-publr_t//se_global_ay:ogl{"0","pa{ylerela:"ter full-wi},"ion-taiout":e sa:"fix st92c2lerela:"lerela}e":1,"ajax_uruot;https:\/\/www.suvalkietis.:"\/wp-admin\/admin-ajax.phred_loa":"
><\an>
><\an>><\an>><\an>><\an>><\an>><\an>><\an>><\an>Dau.phr" heler_ex>aptaiout":e_stigt-w:30,t":e_st":urn fr":1,ivigattea}e"f, 'svarsm"au":en="}php"fresh_dsbygotagadcates":" widay:a sa:"lt-LTi,s pijfpublicatout"uba-desc_msa":"Spu"Anl\u0117j\u0119 .lt/prenumazijygtuk\u0105 niek visneprawwws Prenumdaa,s"uba-descd_btatteAemehSkkai .lt/prenumazs}};}ipt>ost-publr_t//se_:1,"asu cch_ay:ogl{":1,"ajax_uruot;https:\/\/www.suvalkietis.:"\/wp-admin\/admin-ajax.phext_iew3 -kuts:"
v>
v>
75" class="menu-item menu-item-ttaxo ekytype menu-item-obj"],"catetype mdge te5page better-anim-fade menu-ite4626177"> 75" class="menu-item menu-item-ttaxo ekytype menu-item-obj"],"catetype menu-iard childlt/type mdge t2page better-anim-fade menu-ite4526177"> 75" class="menu-item menu-item-ttaxo ekytype menu-item-obj"],"catetype mdge t5page better-anim-fade menu-ite4586177"> 75" class="menu-item menu-item-ttaxo ekytype menu-item-obj"],"catetype mdge t6page better-anim-fade menu-ite4646177"> 75" class="menu-item menu-item-ttaxo ekytype menu-item-obj"],"catetype mdge t14page better-anim-fade menu-ite4606177"> 75" class="menu-item menu-item-ttaxo ekytype menu-item-obj"],"catetype mdge t20page better-anim-fade menu-ite46rm-31"> 75" class="menu-item menu-item-ttaxo ekytype menu-item-obj"],"catetype mdge t24page better-anim-fade menu-ite462m-31"> 75" class="menu-item menu-item-ttaxo ekytype menu-item-obj"],"catetype mdge t26page better-anim-fade menu-ite4786177"> 75" class="menu-item menu-item-ttaxo ekytype menu-item-obj"],"catetype mdge t28page better-anim-fade menu-ite46rm-13"> 75" class="menu-item menu-item-ttaxo ekytype menu-item-obj"],"catetype mdge t32page better-anim-fade menu-it77826176"> 75" class="menu-item menu-item-ttaxo ekytype menu-item-obj"],"catetype mdge t16page better-anim-fade menu-it77826175"> 75" class="menu-item menu-item-ttaxo ekytype menu-item-obj"],"catetype mdge t19page better-anim-fade menu-ite4626176"> 75" class="menu-item menu-item-ttaxo ekytype menu-item-obj"],"catetype mdge t32page better-anim-fade menu-ite469m-13"> 75" class="menu-item menu-item-ttaxo ekytype menu-item-obj"],"catetype menu-iard childlt/type mdge t4page better-anim-fade menu-ite4706177"> 75" class="menu-item menu-item-ttaxo ekytype menu-item-obj"],"catetype mdge t25page better-anim-fade menu-ite47rm-31"> 75" class="menu-item menu-item-ttaxo ekytype menu-item-obj"],"catetype mdge t9page better-anim-fade menu-ite472m-31"> 75" class="menu-item menu-item-ttaxo ekytype menu-item-obj"],"catetype mdge t10page better-anim-fade menu-ite47rm-13"> 75" class="menu-item menu-item-ttaxo ekytype menu-item-obj"],"catetype mdge t16page better-anim-fade menu-ite4746177"> 75" class="menu-item menu-item-ttaxo ekytype menu-item-obj"],"catetype mdge t18page better-anim-fade menu-ite4-26175"> 75" class="menu-item menu-item-ttaxo ekytype menu-item-obj"],"catetype mdge t260page better-anim-fade menu-ite4726176"> 75" class="menu-item menu-item-ttaxo ekytype menu-item-obj"],"catetype mdge t401page better-anim-fade menu-ite9886177">Žmonės er" clasuboter-eBar"i> 75" class="menu-item menu-item-ttaxo ekytype menu-item-obj"],"catetype mdge t3page better-anim-fade menu-ite4806177"> 75" class="menu-item menu-item-ttaxo ekytype menu-item-obj"],"catetype mdge t7page better-anim-fade menu-ite48rm-31"> 75" class="menu-item menu-item-ttaxo ekytype menu-item-obj"],"catetype mdge t12page better-anim-fade menu-ite482m-31"> 75" class="menu-item menu-item-ttaxo ekytype menu-item-obj"],"catets","cur has-panceą its","cur ype mpa"curts","cur has-ppa"curtype mdge terpage better-anim-fade menu-ite48rm-13">Mokslas, švietimas, ugdymas 75" class="menu-item menu-item-ttaxo ekytype menu-item-obj"],"catetype mdge t21page better-anim-fade menu-ite4846177"> 75" class="menu-item menu-item-ttaxo ekytype menu-item-obj"],"catetype mdge t2rpage better-anim-fade menu-ite4826175"> 75" class="menu-item menu-item-ttaxo ekytype menu-item-obj"],"catetype mdge t27page better-anim-fade menu-ite4826176"> 75" class="menu-item menu-item-ttaxo ekytype menu-item-obj"],"catetype mdge t30page better-anim-fade menu-ite4826177">gytojusies amymas 75" class="menu-item menu-item-ttaxo ekytype menu-item-obj"],"catetype mdge t726page better-anim-fade menu-it7969m-13">
v>
e"> */ ); ); ipt>ner z=fun="sec(t){"usframrict";'); re{red-:fun="sec(){0==ner zndowpost_e()&&ner znlay:bed_dowpfallse; ()},dowpost_e:fun="sec(){'); retvoid 0!==e = winvge beadowpadlay:b},lay:bed_dowpfallse; :fun="sec(){ipt>a=[];t(".ss="zimls-conta").each(fun="sec(){if("red-im==topen().ą" ("}},"t))'); ret0;a []).pueionEle_id:topen().attr("rd"),do_id:topen().ą" ("ata-")})}),a.length<1||jQwp_q.min-({jax:'ef="https://www.suvalkietis:"\/wp-amin\/admin-ajax',}},":"POST",ą" :{a="sec:"vge beadowpmanad p_lay:bed_fallse; ",dow:a},succes:fun="sec(a){ipt>e=JSON.pa"se(a);t.each(endow,fun="sec(a,e){t("#"+e.eionEle_id).tom-(entom_)})}})}}}(jQwp_q);jQwp_q(docunEle).ready(fun="sec(){ner znred-()});});