www.suvalkietis.lt
Pagrindinis Suvalkijos krašto informacijos skleidėjas nuo 1942 m.

TV laidų vedėja Ugnė Siparė didžiuojasi savo suvalkietiška tarme

Kalbėti tarmiškai yra tikrai gerai ir tai jokiu būdu nereiškia prasto išsilavinimo ar nekultūringumo, įsitikinusi gerai žinoma Lietuvos televizijos laidų vedėja žurnalistė Ugnė Galadauskaitė-Siparė. Iš Marijampolės kilusi moteris papasakojo „Suvalkiečiui“, kad prieš keturiolika metų atvykusi studijuoti į Vilniaus universitetą žurnalistikos ir po kurio laiko pradėjusi dirbti televizijoje ji tikrai nesigėdijo savo suvalkietiškos tarties ir tarmiškų žodžių, o bendrakursiai ir draugai greitai pagal jos kalbą nustatydavo, iš kur Ugnė yra kilusi.

Žinoma TV laidų vedėja įsitikinusi, kad išsaugoti savo tarmę yra didelė vertybė.
Žinoma TV laidų vedėja įsitikinusi, kad išsaugoti savo tarmę yra didelė vertybė. Ričardo PASILIAUSKO nuotrauka

– Aš manau, kad išlaikyti tarmę yra puikus dalykas ir tuo didžiuojuosi. Tai vertybė, išsaugota mūsų tėvų ir protėvių, ir mes ją taip pat turime saugoti bei perduoti savo vaikams. Kai man reikėjo rinktis, ką studijuoti, ir pasirinkau būtent televiziją, tai ekrane mane kalbančią išgirdę redaktoriai iš pradžių sakė, kad taip suvalkietiškai šnekėdama aš pati tuoj tapsiu populiarios televizijos laidos „Dviračio žinių“ personažu. Taip, televizijoje stengiamės kalbėti taisyklinga bendrine kalba, bet savo suvalkietiškos tarmės niekada nesigėdijau, priešingai – visada ja didžiavausi.

Laidų vedėja pasakojo, kad jos tėtis architektas, kuris yra kilęs iš Panevėžio, taip pat yra išsaugojęs to krašto tarmę. Ji įsitikinusi, kad šią vertybę reikia saugoti ir puoselėti.

Ši svetainė naudoja slapukus, kad pagerintų jūsų patirtį. Manome, kad jums tai tinka, bet galite atsisakyti, jei norite. Priimti Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika