www.suvalkietis.lt
Pagrindinis Suvalkijos krašto informacijos skleidėjas nuo 1942 m.

Inovacijos reikalingos, kad nepražūtum ir daugiau uždirbtum

Smulkiojo ir vidutinio verslo konkurencingumas, verslų inovatyvumas – neatsiejama tvaraus regiono dalis. Pasijunti tvirčiau, kai matai, jog tai „iki kaulų smegenų“ supranta ir jauni žmonės – VšĮ „Turizmo ir verslo informacinis centras SMART Marijampolė“. Konsultacijomis, įvairia pagalba verslui, ypač jaunam ir besikuriančiam, užsiimanti įstaiga jau pasakoja ne vieną sėkmės istoriją, kurios herojai – mūsų krašto verslininkai. Kad tokių istorijų būtų kuo daugiau, organizuota Sūduvos verslui skirta praktinė konferencija apie verslo paramos paslaugų plėtrą siekiant verslumo augimo.

Diskusijos metu kalbėtasi apie tai, ar inovacijos aktualu tik didiesiems miestams.
Diskusijos metu kalbėtasi apie tai, ar inovacijos aktualu tik didiesiems miestams. Autorės nuotrauka

„Inovacijų diegimas versle Marijampolės regione: misija įmanoma!“, – taip pradėdama diskusiją sakė Vilniaus universiteto „TechHub“ mentorė Aurelija Šilinskaitė, akcentavusi, kad inovacijos – tai galimybė verslui sparčiau augti. Taip pat pabrėžė ir ambicijų, pokyčių svarbą versle – be jų niekas nevyksta. Kad verslas išgyventų ir sėkmingai konkuruotų rinkoje, jis turi keistis. Apie tai mentorė kalbino diskusijos dalyvius – Marijampolės profesinio rengimo centro direktoriaus pavaduotoją Romą Šimukauskienę, klausdama, ar centras ruošia rinkai profesionalus, kurių reikės ateityje? Keltas klausimas, ar inovacijos – tik didiesiems miestams? Lietuvos inovacijų centro projektų vadovas Gytis Junevičius pripažino – didžiuosiuose miestuose yra universitetai, daug jaunų, iniciatyvių absolventų. Bet – akcentavo jis – nuo Kauno iki Marijampolės – pusvalandis kelio! O šiuolaikinės technologijos leidžia dirbti ir nuotoliu. Visgi kodėl mūsų kraštui nelengva pritraukti investicijas – neaišku: „Atrodo, bendrauji su įmonėmis, viską sutari, bet… nieko neįvyksta. Tarsi suveikia kažkoks kompleksas: „Mes iš regiono, nieko negausim“ (kalbant apie galimybę rengti projektus)“, – kalbėjo G. Junevičius. Tačiau ne kartą pabrėžta: nebijokime kreiptis į konsultantus. Yra daug nemokamų mokymų, tačiau – stebėtina – verslininkai mieliau už juos moka tūkstančius, o nesinaudoja tuo, kas jiems siūloma „už dyką“. Reikia suprasti, kad tai, kas klientui yra nemokama – iš tiesų yra palengvinimas verslui, nes už ekspertų paslaugas sumoka valstybė ar Europos Sąjunga.

Tomas Proscevičius, Kauno technikos universiteto Verslo vystymo projektų vadovas, minėjo, kad regionuose mažos įmonės turi būti kuo inovatyvesnės. Jis ragino kreiptis į Vietos veiklos grupes, rengti paraiškas (pagalbą, konsultacijas, kaip sakė Tomas, visada gali suteikti ir jau minėta VšĮ „Turizmo ir verslo informacinis centras SMART Marijampolė“). Svarbiausia – išsigryninti poreikį, koks verslas regione būtų perspektyvus. Gegužės 10 d. Marijampolėje šia tema vyks Vilniaus universiteto „TechHub“ mokymai (taip pat nemokami).

Praktikas – Marijampolėje veikiančios UAB „CIE LT Forge“ komercijos vadovas Karolis Bardauskas – pasakojo apie jų įmonėje diegiamas inovacijas, kurios sukuria pridėtinę vertę. Kai kuriose darbo vietose, kur darbai yra fiziškai sudėtingi, buvo pastatyti robotai (darbuotojų beveik neatleidžianti įmonė jiems siūlo kitas darbo vietas). K. Bardauskas minėjo, kad ne investuodama, bet keisdama procesus, skaitmenizuodama dokumentus įmonė sutaupė 600 tūkst. eurų. Taigi – šiandien inovatyvumas reikalingas ne tik smulkiajam, bet ir vidutiniam bei stambiam verslui. Visi šie verslai regionuose gali būti konkurencingi, tad naujoves jų procesuose reikėtų diegti neatidėliojant, nelaukiant „geresnių laikų“.

Ši svetainė naudoja slapukus, kad pagerintų jūsų patirtį. Manome, kad jums tai tinka, bet galite atsisakyti, jei norite. Priimti Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika