„Suvalkietis“ domėjosi, kaip priimtas Konstitucijos pataisas dėl mero rinkimų vertina patys merai, ką jie mano apie jaunėjantį Seimo narių amžių.
Povilas Isoda, Marijampolės savivaldybės meras:

– Aš manau, kad iki šiol galiojantis modelis, kai meras, būdamas Tarybos sudėtyje, turi ir balso teisę – geras. Ne tik kalbomis, bet ir konkrečiais balsavimais jis gali išreikšti savo valią, parodyti pavyzdį kolegoms, konkrečiai spręsti, kokia bus savivaldybė, kokie sprendimai, kokie pokyčiai. Pataisius Konstituciją merui bus suteikta teisė siūlyti, administruoti, bet jau valia yra Tarybos, ir jei Taryba nepatvirtins vienų ar kitų siūlymų, meras, aišku, jų neįgyvendins.
Bet iš esmės – į šią Konstitucijos pataisą žvelgiu optimistiškai, vykdančiosios valdžios galių suteikimas merui – taip pat įrankis kasdienybėje daryti reikiamus sprendimus, o su Taryba, manau, įmanoma sutarti ir priimti sprendimus. Džiaugiuosi tik, kad neatsirado nauja pareigybė – Tarybos pirmininko, nes būtų dirbtinai kuriamos nereikalingos pareigybės, tolinamas ryšys tarp Savivaldybės tarybos ir mero, tas būtų buvę negerai.
Teigiamai vertinu pataisą, kad į Seimą kandidatuoti bus galima nuo 21-erių metų. Manau, kad sprendimas yra geras. Turime puikių jaunų žmonių, kurie jau tokio amžiaus yra ir pilietiški, ir išsilavinę, ir turintys įvairių patirčių. Kartu turime ir labai solidaus amžiaus žmonių, kurie ne visi yra teisingi, garbingi, ir geriau jų politikoje nebūtų. Ne nuo amžiaus, manau, priklauso darbo kokybė, o nuo sugebėjimų, padorumo, domėjimosi, motyvacijos. Rinkėjai turi atsakingai rinktis ir tikrai manau, kad vieno kito jauno žmogaus atėjimas į Seimą gali įnešti produktyvumo ir naudos visam Parlamentui.
Mantas Varaška, Kazlų Rūdos savivaldybės meras:
– Šiuo metu Lietuvos savivaldybių asociacijos pavedimu vertinu Savivaldos įstatymo pataisas. Jose randu arba piktavališkų, arba visiškai neadekvačių siūlymų dėl merų galių, jų pavadavimo ir pan. Pvz., siūloma leisti merui vetuoti Tarybos priimtus sprendimus, dėl kurių vėliau Taryba dar kartą turėtų balsuoti ir priimti juos „visų narių dauguma“. Įstatymo rengėjams turbūt nesuprantama, kad Tarybų posėdžiuose beveik visada dalyvauja visi valdančiosios daugumos nariai. Todėl dar kartą patvirtinti mero atmestą sprendimą jiems bus tik formalumas, o meras taps pajuokos objektu. Arba siūloma, kad merą laikinai, jam nesant, pvz. dėl ligos, pavaduotų Tarybos išrinktas Tarybos narys. Pirma, tai jau vienos valdžios permetimas kitai, kaip kad būtų galimybė Seimui, nesant Vyriausybės pirmininko, laikinai jį pavaduoti skiriant bet kokį Seimo narį. Antra, kam tada du vicemerai, kuriuos meras paskiria su Tarybos sutikimu arba be jo? Ką ras meras savo darbo vietoje po pusmečio, joje veikus bet kuriam Tarybos nariui, pvz., grįžus iš motinystės ar tėvystės atostogų?

Jau anksčiau viešai kritikavau ir toliau laikausi tos nuomonės, jog 21 metų riba kandidatui į Seimo narius yra nevykęs ir juokingas mėginimas pritempti mūsų Konstituciją prie modernių vakarietiškų madų. Kažkada tapau Seimo nariu sulaukęs 28 metų ir prisipažįstu – net tokiame amžiuje galvoje buvo daug naivių įsitikinimų, trūko patirties. Kalbant apie pataisą, tokių galimai išrenkamų politikų bus vienetai. Kita vertus, Tautos atstovas Seime turi ne tik atstovauti visoms visuomenės grupėms, ne tik jaunimui, studentams ar moksleiviams, bet ir senjorams, neįgaliesiems, menininkams, mokslininkams, verslui, energetikai – ir t. t. Klausimas – kas žinoma apie visas šias sritis jaunuoliui, kuris eis į rinkimus būdamas vos 19–20 metų, nes rinkimus gali laimėti tik iš anksto jiems ruošiantis? Juk teks balsuoti ir prisiimti atsakomybę dėl visų įstatymų. Dėl visos Vyriausybės programos. Dėl viso valstybės biudžeto, kuriame skirstoma apie dešimtys milijardų eurų? Manau, į šiuos klausimus atsakymus sau ras patys skaitytojai dar kartą įvertindami, kad Seimas yra atsakingos ir brandžios politikos vieta.
Vincas Plikaitis, Kalvarijos savivaldybės meras:

– Ir šiuo metu meras sudaro posėdžio darbotvarkę, o veto teisė, manau, kad neužtikrins merui to, kad jo pozicija bus išgirsta. Kol kas kyla daug dvejonių dėl numatomų pataisų, tačiau tikiuosi, kad šis klausimas bus plačiai išdiskutuotas ir nepriimtas paskubomis, kad savivaldybės meras neliktų tik skambus žodis.
Teigiamai vertinu pataisą, kad į Seimą kandidatuoti bus galima nuo 21-erių metų. Jauni žmonės turi savitų privalumų, kurie puikiai derės su vyresniosios kartos patirtimi, tad vertinu tikrai palankiai.