www.suvalkietis.lt
Pagrindinis Suvalkijos krašto informacijos skleidėjas nuo 1942 m.

Skaitmeninio verslo nepačiupinėsi

Jauni marijampoliečiai Dovilė (27) ir Rytis (30) Vitkai nuoširdžiai apsidžiaugė, kai pakviečiau pokalbiui apie jų sukurtą ir sėkmingai vystomą verslą. Sako, kaip gerai, kad ir mūsų močiutės galės „Suvalkietį“ paskaityti ir nesakys: „Vaikai, susiraskit tikrus darbus!“. Nes sukūrę skaitmeninį verslą netrukus abu suprato, kad laikas atsisakyti samdomų darbų ir daryti tai, kas įdomu ir dar už tai gauti pinigus. Teisininkė Dovilė ir vadybininkas Rytis taip ir padarė.

Verslo idėja gimė kelionėse

Dovilė ir Rytis – „neparmušami“ keliautojai. Kelionių įspūdžius visada užfiksuoja telefonu – gerai, kad šiuolaikiniuose telefonuose yra puikios fotokameros. 2018-aisiais, atostogaudami Graikijoje, Santorini saloje, matydami pasakišką grožį, daug fotografavo, bet ne visą salos pasakiškumą nuotraukos, deja, atskleidė – atrodo, lyg trūktų to baltumo ir grožio, kuris akimi matomas. Tada išbandė nuotraukų filtrą. Ir – oho! Abu liko sužavėti! O tam žavesiui tereikėjo nuotraukų redagavimui skirtos programėlės ir presetų (nuotraukų filtrą). Pradžioje presetus naudojo savoms reikmėms.

Dovilė ir Rytis Vitkai verslą susikūrė patys.
Dovilė ir Rytis Vitkai verslą susikūrė patys. Ričardo PASILIAUSKO nuotrauka

Tačiau tada, 2020-aisiais, pasaulį ištiko pirmasis karantinas, viskas vertėsi aukštyn kojomis, net pardavimai skubiai kėlėsi į elektroninę erdvę. Prasidėjo influencerių (nuomonės formuotojų) kultas.
– Pamatėme, kad verslai keliauja į virtualų pasaulį, kad jiems reikia gražių nuotraukų, o gražioms nuotraukoms, žinoma, reikia presetų, kad jos būtų dar gražesnės. Išmušė mūsų valanda! – pasakoja Dovilė.

Presetų reikia visiems

Lietuvoje tai buvo visiška naujovė. Daug kas net nežinojo, kas tie presetai. Jiedu pabandė juos parduoti instagrame, rodydami pavyzdžius. Bet tai buvo, kaip jie dabar sako, buitinė prekyba, viskas vyko rankiniu būdu. Sėkmė atgręžė savo veidą, kai jie ėmėsi kitokios reklamos taktikos – pasamdė influencerių reklamą. Ji pasiekė tą auditoriją, kuriai reikėjo presetų. Pradžioje tai buvo instagrame save gražiai parodyti norinčios merginos, vėliau presetų prireikė grožio meistrams, kavinėms, gėlių salonams ir pan. Kas nenori turėti gražių nuotraukų!? Taigi ir presetai buvo skirtingi: vieni skirti grožio specialistams, kiti – sportui, treti – prekybai sofomis, ketvirti – restoranams ir jų kulinarijos šedevrams ir pan. Žodžiu, neišsemiama erdvė! Kiekvienam verslui – savi presetai. Tačiau ir „paprasti žmonės“ vis dažniau ima juos naudoti – įamžindami nuostabias atostogas, naujagimius, pūkuotus augintinius ar balkone užaugintus krapus.
– Visi nori gražių nuotraukų, bet tam nereikia samdyti brangių fotografų – gali naudoti presetus. Tam pakanka telefono su gera fotokamera, – įtikinamai pasakoja Dovilė su Ryčiu.

– Bet juk negana paspausti fotoaparato mygtuką telefone – reikia išmanyti kompozicijos dalykus ir pan., – skubu prieštarauti.

– Esame parengę nuotolinius fotografavimo mokymus grožio meistrams. Tokių mokymų skirtingiems užsakovams bus ir daugiau. Stengiamės padėti verslui, kad turėtų puikias nuotraukas už minimalią kainą. Juolab kad naujos kartos mobilieji telefonai gana dažnai turi tokias fotokameras, kurios prilygsta profesionaliems fotoaparatams. Net madų žurnalai gali nesamdyti profesionalių fotografų, o fotografuoti patys mobiliuoju telefonu, po to panaudoti presetus. Nusipirkus vieną presetą, pakanka vieno paspaudimo – ir nuotrauka suredaguota. Šiais laikais, kai visi skuba, taupo laiką, presetų paklausa yra didžiulė, – sako pašnekovai.

„Dirbam daugiau nei samdomam darbe“

Taigi – po metų hobiu vadintos veiklos, vis dar tebesitęsiant karantinui, abu metė samdomus darbus (tuo veiksmu pašiurpinę artimuosius), sukūrė elektroninę parduotuvę ir pradėjo savo verslą. Ėmė kurti naujus produktus, vystyti idėjas – kūrybiškumui ribų, kaip sako Dovilė, nėra.

Ir abu džiaugiasi: jų verslas gali sėkmingai vykti net tada, kai jie atostogauja kur nors egzotiškose šalyse, svarbu, kad šalia būtų kompiuteris, telefonas ir internetas. Vadinamąsias darbostogas jie jau išbandė – kliūčių verslui nėra! Ryte ramiai išgeria savo kavą, pasidaro darbus, atsako į laiškus ir – atoooostogoooos!
Matydami, kad vaikai, metę samdomus darbus, nenumirė badu, o – atvirkščiai – gyvena ir džiaugiasi gyvenimu, jų verslu pradėjo tikėti ir palaikyti artimieji. O tai Dovilei ir Ryčiui yra taip svarbu!

– Esame laisvi, galime planuoti savo laiką, o tai motyvuoja ir stumia į priekį. Dirbame tikrai daugiau nei samdomuose darbuose. Turime daug patirčių, bet neturime nė vieno darbuotojo, tik laisvai samdomus verslo partnerius, – sako Rytis. – Esu įsitikinęs, kad verslas verslą palaiko: samdome buhalterį, informacinių technologijų, marketingo, kai reikia – spaudos specialistus, bet daug darome ir patys – tokia yra verslo sėkmės taisyklė, kad savininkams reikia dirbti daugiausia. Ir, žinoma, pirmiausia žiūrime „savo kiemo“ – vietos verslininkų, su kuriais galėtume būti partneriai.

Klientai – nuo Marijampolės iki Australijos

Pradėję verslą Lietuvoje, šiandien Vitkai el. parduotuvę „Stilingi presetai“ turi ir Latvijoje. Skaitmeninis produktas yra tobulas dėl to, kad elektroninę prekę užsakovas gauna per keletą sekundžių, taigi koks skirtumas, kuriame pasaulio taške tau jo prireikia. Tolimiausi klientai – Australijoje ir Brazilijoje. Bet užsakovų netrūksta ir pačioje Marijampolėje.

– Net neįsivaizduojate, koks šokas būna užsakovams, ypač marijampoliečiams, kai pamato mūsų rekvizitus ir sužino, jog ir mes marijampoliečiai! – šypsosi Dovilė su Ryčiu.


Žinios ir mokymasis veda verslą pirmyn

Šie jauni žmonės šiandien gali parodyti, kaip veikia jų sukurtas skaitmeninis verslas. Jis neatėjo „iš lubų“ – tam, žinoma, reikėjo ir žinių, ir nuolatinio jų tobulinimo, ir naujų dalykų mokymosi. Užtat sėkmė įkvepia: „Stilingi presetai“ tikslinėse auditorijose yra žinomi, jų sukurti produktai yra paklausūs, o tai reiškia, kad uždirbti iš šio verslo tikrai galima. Jauna šeima įsitikinusi, kad, jei būtų likę samdomuose darbuose, jų svajonių namas, kurį dabar jau įsirenginėja, taip ir būtų likęs dėžutės stadijoje. Šeimos namai netrukus bus puikiausias nepačiupinėjamo verslo pačiupinėjimas.

Ši svetainė naudoja slapukus, kad pagerintų jūsų patirtį. Manome, kad jums tai tinka, bet galite atsisakyti, jei norite. Priimti Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika