www.suvalkietis.lt
Pagrindinis Suvalkijos krašto informacijos skleidėjas nuo 1942 m.

Išrinkti projektai, kuriuos įgyvendinus pagražės seniūnijos

Baigėsi laikas, iki kurio Kazlų Rūdos savivaldybės seniūnijų gyventojai galėjo siųsti savo idėjas, siekdami pagerinti, pagražinti ar populiarinti savo gyvenamąją aplinką.

– Džiaugiamės visais į kvietimą atsiliepusiais ir savo gyvenamajai aplinkai neabejingais žmonėmis. Tokie žmonės galvoja ne tik apie save, bet ir apie kaimynus, bendruomenę ar net visą mūsų savivaldybę. Žmonių iniciatyvas ir įsitraukimą labai vertiname ir esame jiems dėkingi, – sakė savivaldybės meras Mantas Varaška.

Visos idėjos buvo pateiktos savivaldybės specialistams sąmatoms patikslinti, įvertinti, ar projekto sprendiniai neprieštaraus toje teritorijoje galiojantiems teritorijų planavimo dokumentams, kitiems Savivaldybės projektų sprendiniams, ar jie netrukdys esamiems inžineriniams tinklams, komunikacijų sistemoms eksploatuoti ir pan.

Kadangi trys seniūnijos turi tik po vieną projektą, Kazlų Rūdos seniūnija – du (abu jie telpa į seniūnijai skirtas lėšas), balsavimas už jas nevyks, tačiau jos bus paskelbtos susipažinimui, pastaboms. Visų projektų pristatymą galima rasti Kazlų Rūdos savivaldybės „Facebook“ puslapyje.

Kazlų Rūdos seniūnija

Jūrės miestelis kurs pažintines-edukacines erdves. Projekto idėja – skatinti gyventojų iniciatyvą, juos įtraukiant į gyvenamosios aplinkos kūrimą ir gyvenimą, pažintį su supančia gamta, jos fauna bei flora ir skatinti įvairius potyrius, kurie artimi mažo miestelio gyventojams. Šia idėja ir ugdyti gyventojų bendruomeniškumą, kūrybą ir švietimą. Tokios pažintinės-poilsinės erdvės atsiradimas neabejotinai taptų ir turistų traukos centru. Pažintinę-edukacinę poilsio erdvę sudarys 4 objektai:

1. „Vabzdžių namai“ arba viešbučiai daugelyje šalių yra įrengiami parkuose, soduose ir privačiose valdose. Jie gali turėti kelis tikslus: padėti saugoti biologinę įvairovę, kuri greitai nyksta dėl žmogaus veiklos, šie nameliai privilioja naudinguosius vabzdžius į kiemą ar sodą ir natūraliu būdu padeda kovoti su kenkėjais. Vabzdžių viešbutis atlieka ir edukacinę funkciją, kai ne tik vaikai, bet ir suaugusieji mokosi stebėti bei pažinti vabzdžius.

2. „Mini biblioteka“ – tai knygų namelis, kuriame gyventojai gali keistis knygomis, jas palikti miestelio svečiams paskaityti ir patys skaityti. Šis objektas atliktų edukacinę funkciją.

3. „Pėdų pojūčių takas“ – vaikštant basomis įvairiais paviršiais, pėdose spaudžiami esantys aktyvūs taškai, kurie tiesiogiai siejasi su kūne esančiais organais. Šis takas atliks sveikatinimo funkciją.4. „Milžino krėslas“ – išskirtinės išvaizdos medinis krėslas prisėdimui, poilsiui, šventiniams ritualams ar knygos paskaitymui, atliekantis ir traukos funkciją dėl savo dydžio.

Skaičiuojami idėjos įgyvendinimo kaštai – 4253 eurai. Idėjos įgyvendinimo vieta: 1 ir 3 objektai – miestelio centre esantis parkas Vilties gatvėje; 2 ir 4 objektai – salelė (trikampio formos žalias plotas-veja) prie Stoties g. ir P. Povilaičio g. sankirtos Jūrės miestelyje.

Kardokų kaimo centrinės sankryžos ir kaimo ženklo apšvietimas lauko šviestuvu su saulės baterijomis. Siūloma projekto idėja – centrinėje kaimo sankryžoje įrengti lauko šviestuvą su saulės baterija, kuris apšvies judrią sankryžą ir Kardokų kaimo ženklą su kaimo pavadinimu. Projekto nauda gyventojams – padidės saugumas tamsiuoju paros metu, bus prisidėta prie alternatyvių energijos šaltinių populiarinimo ir ekologijos skatinimo, taip įgyvendinant Europos Sąjungos „žaliojo kurso“ priemones. Bus pagerintas Kazlų Rūdos kaip modernios ir inovatyvios savivaldybės įvaizdis.

Skaičiuojami idėjos įgyvendinimo kaštai – 2150 eurų, idėjos įgyvendinimo vieta – Kazlų Rūdos savivaldybės kelio Kardokai–Braziūkai sankryža su rajoniniu keliu Višakio Rūda–Agurkiškės.

Antanavo seniūnija

Antanavo dvaro parke norima įkurti aktyvaus laisvalaikio erdvę.
Antanavo dvaro parke norima įkurti aktyvaus laisvalaikio erdvę.

Papildomos aktyvaus laisvalaikio erdvės Antanavo dvaro parke sukūrimas. Šioje erdvėje prie esamos krepšinio aikštelės bus įrengtas lauko stalo teniso stalas, liejamų granulių danga, du suoliukai ir šiukšliadėžė. Naujai sukurta erdvė taps puikia vieta sveikai ir aktyviai leisti laisvalaikį, skatins bendruomenės narių tarpusavio bendravimą ir taps patrauklesnė įvairių amžiaus grupių gyventojams. Antanavo dvaro parko erdvė bus laisvai prieinama visiems Kazlų Rūdos savivaldybės gyventojams, svečiams, turistams.

Skaičiuojami idėjos įgyvendinimo kaštai – 5104 eurai, vieta – Antanavo dvaro parkas.

Jankų seniūnija

Jankų bendruomenės namų ir bibliotekos pastato atnaujinimas – įėjimui į Jankų biblioteką (tas pats įėjimas ir į bendruomenės patalpas) būtina įsigyti ir pritvirtinti turėklus lauko laiptams. Šiuo metu yra nesaugus užlipimas, ypač pavojingas mažiems vaikams ir vyresnio amžiaus gyventojams. Taip pat būtina sutvarkyti bendruomenės-bibliotekos patalpų fasado sutrupėjusią, nubyrėjusią, suskilinėjusią pamatinę sienelę. Projekto nauda gyventojams – pagerės lankytojų (ypač vyresnio amžiaus ir vaikų) saugumas ir patogumo jausmas, pamatinės fasado sienelės sutvarkymas svarbus estetiniam viso pastato vaizdui. Bendruomenės salėje vyksta renginiai, priimami miestelio svečiai, vyksta šventės, biblioteka – kultūros įstaiga, kurioje lankosi daug miestelio gyventojų, todėl atvykus į šias įstaigas jos turi būti tvarkingos ir estetiškai sutvarkytos.

Skaičiuojami idėjos įgyvendinimo kaštai – 1074 eurai, vieta – Ąžuolų g. 4, Jankų kaimas, Jankų bendruomenės namai ir bibliotekos pastatas.

Plutiškių seniūnija

Projekto esmė – investicija į patrauklesnės gyvenamosios aplinkos kūrimą, krašto istorijos įprasminimą, rekreacinių erdvių vientisumą ir išbaigtumą. Plutiškių gyvenvietės pradžioje bus pastatyta skulptūra, atspindinti Plutiškių susikūrimo legendą (vieną iš esančių kelių) ir nukreipianti į dabartį – pavadinimą ir 2020 metais patvirtintą Plutiškių herbą. Tai bus krašto istorijos įprasminimas ir pristatymas. Taip pat numatyta sutvarkyti aplinką prie mecenatų padovanoto Plutiškių angelo. Numatyta suformuoti poilsio-apžvalgos aikštelę su 2–3 suoleliais. Ši vieta taps traukos objektu, kur galima bus išėjus iš bažnyčios nusifotografuoti jaunavedžiams, krikštynų dalyviams, pasigėrėti puikiu vaizdu į Plutiškių tvenkinį. Prie angelo liepos 6-ąją giedamas Lietuvos himnas.

Įgyvendinus šią projektinę idėją bus sukurta nauja patraukli erdvė Plutiškių gyvenvietės pradžioje ir sutvarkyta erdvė prie angelo skulptūros.

Idėjos kaštai – 5000 eurų, vieta – Plutiškių gyvenvietė (skulptūra – Tabariškių g. ir P. Sapiegos g. kryžkelėje) ir erdvė prie Plutiškių angelo.

Kazlų Rūdos savivaldybės informacija

Ši svetainė naudoja slapukus, kad pagerintų jūsų patirtį. Manome, kad jums tai tinka, bet galite atsisakyti, jei norite. Priimti Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika