www.suvalkietis.lt
Pagrindinis Suvalkijos krašto informacijos skleidėjas nuo 1942 m.

Pavasarines gėles keičia vasarinis žydėjimas

Šunskų seniūnijoje Dielinės kaime gėles auginanti ir jomis prekiaujanti Eglė Kičaitė sako, kad beveik visas pavasarines gėles, daugiausia našlaites, jau pardavė prieš Motinos dieną. Šiemet itin populiaru buvo komponuoti mėlynos ir geltonos spalvos našlaites, primenančias Ukrainos vėliavos spalvas. Dabar pas gėlininkus likę tik vienas kitas krūmelis šių gėlių. Pavasarinės gėlės vietą po saule užleidžia vasarinėms, sezonas jau prasideda.

Pasak Eglės, našlaičių po šio savaitgalio jų gėlių ūkyje – jau tik likučiai.
Pasak Eglės, našlaičių po šio savaitgalio jų gėlių ūkyje – jau tik likučiai.

Eglės Kičaitės ir Aido Jasiulevičiaus gėlių ūkyje – šeši šiltnamiai įvairiausių gėlių, kuriomis vasarą puošiasi mūsų miestai, gyventojų sodybos, namai, poilsiavietės. Pasak Eglės, net sunku suskaičiuoti, bet šiltnamiuose vasaros sezonui auginama daugiau kaip 40 tūkstančių įvairių dydžių vazoninių gėlių ir skirtingų rūšių daigelių. Tų rūšių Eglė suskaičiuoja apie du šimtus.
Apsilankę Aido ir Eglės gėlių ūkyje kaip ir kasmet rasite jau pražydusių įvairių rūšių tradicinių pelargonijų. Ir svyrančių, ir krūminių, įvairiausių spalvų ir atspalvių. Grožiu stebina įvairių rūšių surfinijos ir petunijos, begonijos, net ir kvepiančios, tuščiavidurės bakopos, gaurijos, soruolės, fuksijos, laurencijos, kuriomis žmonės mėgsta puošti terasas, balkonus, kiemus, palanges. Nepamainomos gėlės, norint sukurti margus gėlynus ar papuošti terasas, balkonus – lobelijos.

Šiltnamiuose prekybai jau paruoštos vasarinės gėlės.
Šiltnamiuose prekybai jau paruoštos vasarinės gėlės.

Ir šį sezoną populiarios kompozicijos su įvairiais žalumynais: viksvomis, viksvameldžiais, dideliais ir mažais margeniais. Tad Aido ir Eglės gėlių ūkyje jų pasirinkimas didelis. Pagal spalvas rikiuojasi tagetės, ipomėjos, cheliotropai, rožinė miglonė įvairių rūšių sprigės, taip pat pirkėjų iš ankstesnių sezonų pamėgtos gėlės „Angelo sparnai“, labai graži gėlė – kosmėja. Jų turima įvairių spalvų.

Turima ir daugiamečių gėlių, kurių įsigijus grožiu galima džiaugtis ne vienerius metus. Tai penstemonai, akuotosios gailiardijos, žilė, įvairiaspalviai šilokai.
Pasak Eglės, šį sezoną mados šauksmas – violetinė spalva, todėl tikrai yra priauginta šios spalvos ir įvairiausių atspalvių gėlių. Niekada paklausos nepraranda raudona spalva, nes ji puikiai dera žalumoje, ryškiai matoma.

Žydėjimas prasidėjo.
Žydėjimas prasidėjo.

Ne vienas pirkėjas gėlininkams atveža savus vazonus, lovelius, keramikinius puodus, pintines ir prašo susodinti, sukomponuoti gėles. Eglė džiaugiasi, kad į madą grįžta senosios lietuviškos darželių ir laukų gėlės. Šiemet gėlininkai išaugino ir pirkėjams siūlo pabandyti pasisodinti rasakilų. Taip pat vazonuose galite įsigyti svyrančių braškių.

Pasak Eglės, pavasaris apgaulingas savo orais. Dienomis saulėta, o naktimis dar būna šalnų, tad reikia saugoti, kad gėlės nenušaltų, nepaskubėti jų sodinti į darželius.

Loreta TUMELIENĖ

Ši svetainė naudoja slapukus, kad pagerintų jūsų patirtį. Manome, kad jums tai tinka, bet galite atsisakyti, jei norite. Priimti Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika