AD

Vienybė težydi

 

Suvalkų koridorius

Sekite mus:

_____________

Skelbimai, sveikinimai, užuojautos

______________

Ar konstitucinė laisvė turi ribas?

Konstitucija sukurta tam, kad visuomenėje būtų paisoma visų jos narių interesų, niekas nebūtų skriaudžiamas, diskriminuojamas. Kadangi piliečiai labai skirtingi, jų poelgiai ir gyvenimo suvokimas, įsitikinimai taip pat gali labai skirtis, todėl ir būtinos bendros taisyklės, kurios leistų visiems sugyventi kiek įmanoma darniau.

Stebint mūsų šalies gyvenimą kartais atrodo, kad ne vienam piliečiui reikėtų pasikartoti Konstitucijos straipsnius.

Meno saviraiškos laisvė

Demokratinėse valstybėse saviraiškos laisvė pripažįstama kaip viena svarbiausių žmogaus teisių. Saviraiškos laisvė yra ypač svarbi vertybė ir menininkams, nes menas pasakoja apie pasaulį, kelia svarbius klausimus, atkreipia dėmesį į problemas, priverčia susimąstyti, provokuoja. Visgi meną vertinti sunku: kas vienam atrodo meniška, kito suprantama kitaip. Pavyzdžiui, gal yra piliečių, įsitikinusių, kad neverta griauti sovietų okupantus įamžinusių paminklų, nes tai yra menas. Kai kam gal atrodo, kad jei juos nugriausime, tai lyg nubrauksime tuos sovietinio gyvenimo dešimtmečius kaip nieko nevertus…

Ir senesnėse demokratinėse valstybėse pasitaiko ginčų dėl saviraiškos laisvės, o ką jau kalbėti apie mūsų jauną valstybę. Štai prieš beveik 20 metų menininko D. Liškevičiaus buvo sukurtas ir Venecijos bienalėje parodytas videoperformansas, kuriame jis nusišluosto šokoladuotą veidą Lietuvos vėliava. Lietuvos šeimų sąjūdis, „Didžiojo šeimos gynimo maršo“ organizatorius, pernai surinko parašus ir padavė prašymą į prokuratūrą dėl šio performanso. Buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl valstybės simbolių išniekinimo, o nutrauktas jis tik dėl senaties termino.

Šeimų sąjūdžio vadovas: „Laisvės nėra“

Neatsitiktinai prisiminėme Šeimų sąjūdį. Savaitgalį šis sąjūdis surengė „Didįjį šeimos gynimo maršą 2022“ Kauno rajono Jadagonių kaime, „Pušyno“ poilsiavietėje.

Marijampolietis Raimondas Grinevičius – asociacijos „Lietuvos šeimų sąjūdis“ vadovas.

Marijampolietis Raimondas Grinevičius – asociacijos „Lietuvos šeimų sąjūdis“ vadovas.

„Suvalkietis“ Šeimų maršo išvakarėse pakalbino Raimondą Grinevičių, asociacijos „Lietuvos šeimų sąjūdis“ vadovą, klausdamas nuomonės apie piliečių laisves mūsų šalyje. Pasak R. Grinevičiaus, kiekvienas sprendžia, ar jam pakanka laisvės reikšti savo nuomonę ir įsitikinimus. Konstitucija šią teisę garantuoja, bet pačiam R. Grinevičiui neatrodo, kad realybėje taip ir yra: „Drąsiai galiu pasakyti, kad laisvės nėra“.

Kaip pavyzdį jis pateikė Šeimų sąjūdžio vargus prašant renginiams leidimų, mat šie valdžios būdavo tai duodami, tai vėl atšaukiami. „Pernai pas Seimo Pirmininkę kabinete pasakiau, kad Lietuvoje demokratija – kaip Rusijoje ir Baltarusijoje kartu sudėjus. Praėjo metai, pasirodė, kad aš buvau teisus“, – sakė Šeimų sąjūdžio vadovas.

Pasak jo, nė vieno leidimo renginiui ši organizacija negauna lengvai, visus tenka išsikovoti teismuose. Štai ir pernai rugsėjo 10-osios mitingui buvo pradžioje duotas leidimas rengti eiseną Gedimino prospekte, paskui jis panaikintas, teismas vėl priėmė sprendimą ir leido rengti mitingą. „Mūsų keturi ar penki mitingai per teismus gavo leidimus. Ir šiemet gegužės 15-osios mitingui pirmiausia gavome leidimą, paskui jis buvo atšauktas. Aš jau net nesigilinu ir nematau jokių prošvaisčių šioje srityje – laisvės reikšti įsitikinimus nėra“, – kalbėjo R. Grinevičius.

Kad nėra apie ką diskutuoti laisvės tema, kaip pavyzdį vyras pateikė ir tai, kaip buvo reaguojama paskelbus šių metų tradicinių šeimų susibūrimo adresą, kuris ilgokai buvo slepiamas. „Kai paskelbėme mūsų išsinuomotos sodybos vietą, tuoj Andrius Tapinas, Vilniaus mero patarėjas Karolis Žukauskas ėmė terorizuoti sodybos šeimininkus, užblokavo jų feisbuko puslapį.

Kitas pavyzdys: man prieš kurį laiką paskambino iš atitinkamų organizacijų įspėti, kad duota komanda per mūsų renginį visam kaimui atjungti elektrą. Įspėjo, kad pasirūpintume generatoriais. Kaip tai suprasti?“ – apie trukdymą surengti mitingą pasakojo asociacijos vadovas.

Jis guodėsi ir dėl to, jog niekaip nesisekė užsisakyti, kad renginyje budėtų greitoji pagalba. Pasak jo, net aštuonios greitosios pagalbos stotys – Kauno, Kauno rajono, Šakių, Kėdainių, Jonavos ir dar kelios – atsisakė teikti paslaugą. Vieni atsisakė dėl didelio užimtumo, kiti nieko neaiškino. „Ši paslauga kainuoja mažiausiai 500 eurų, vadinasi, nė vienai įstaigai už 4 valandas darbo nereikia 500 eurų parvežti įstaigai. Ministerijai skambinau, klausiau, ar labai turtinga mūsų medicina, kad išreklamuotas mokamas paslaugas atsisako teikti. Ar nereikia jiems pajamų?“ – klausė vyras, tvirtindamas, kad medikai bijo gauti velnių nuo valdžios už tai, kad suteikė paslaugą būtent Šeimų sąjūdžiui…

Ir reklaminius plakatus, bukletus Šeimų sąjūdžiui tenka spausdintis Lenkijoje, nes mūsų įmonės, pasak R. Grinevičiaus, bijo priimti tokius užsakymus. „Esame susidūrę, kad ir spauda net už pinigus nesutinka rašyti ką nors teigiamo apie mūsų sąjūdį, kadangi bijo“, – tvirtino jis.

Garbės ir orumo gynimas teisme

Neseniai R. Grinevičius pralaimėjo bylą prieš Seimo narį Tomą Vytautą Raskevičių, kurį buvo padavęs į teismą dėl to, kad šis viešai pacitavo lrt.lt straipsnį, kuriame tvirtinama, esą parašai dėl Seimo nario atstatydinimo iš Žmogaus teisių komiteto pirmininko pa­reigų buvo suklastoti. Grinevičius pavadino tai savo garbės ir orumo įžeidimu, bet to įrodyti teisme nepavyko. Taigi ieškinys atmestinas kaip nepagrįstas. R. Grinevičius Seimo nariui T. V. Raskevičiui turės grąžinti ir apie 3 tūkst. eurų bylinėjimosi išlaidų.

Šeimų sąjūdžio vadovas turi šiuo klausimu savo versiją: spėja, kad teisėjai sulaukė skambučių iš aukštesnės valdžios, jog būtų priimtas būtent toks sprendimas. „Mes taip įsivaizduojame. Per teismą įrodėme, kad Raskevičius su draugu patys padarė nusikaltimą – įsilaužė į duomenų bazę, kur vyko parašų rinkimas. Į paskyrą įsilaužė jo draugas, pridėjo fiktyvių parašų, kad sumenkintų visą mūsų parašų rinkimo akciją. 20 tūkst. parašų sufabrikavo, mes tuos parašus atskyrėme į kitą aplanką, bet kai parašėme policijai prašymą dėl įsilaužimo, tyrimas buvo nutrauktas. Pasirodo, yra tokie dalykai kaip išorinis ir vidinis įsilaužimas. Jei išorinis – nieko nebus, o jei iš vidaus įsilaužiama – jau baudžiamoji byla. Tai čia buvo nebaudžiamas – galvon netelpa tokie dalykai“, – guodėsi vyras.

Laisvės esmė –nekliudyti kitiems

Visgi nors deklaruoja, kad visi turi teisę siekti savo tikslų, Šeimų sąjūdis kovoja prieš tas laisves, kurios jiems nepatinka.

Nėra ko diskutuoti apie laisvę, sako R. Grinevičius, ko gero, galvodamas apie savo ir asociacijos narių laisvę, tradicinių šeimų laisvę, bet ne apie LGBT, mušamų moterų ar sunkiai suprantamą meną kuriančiųjų laisves, autorių, norinčių gauti teisėtą atlygį už savo sukurtas dainas, laisves. Kaip rašoma Šeimų sąjūdžio tinklalapyje, „Valdžia niekaip negali atleisti žmonėms to, kad Didžiojo šeimos gynimo maršo metu sustabdė planus ratifikuoti Stambulo konvenciją, įvesti tos pačios lyties partnerystę, legalizuoti narkotikų vartojimą, toliau naikinti lietuvių kalbą, šeimą, tradicines ir tautines vertybes.“

Į klausimą, ar tik šeimos gali mitinguoti, o gėjai negali, Grinevičius užtikrintai atsakė: niekas nedraudžia gėjams rengti mitingus. Ir dar pridūrė: „Kiekviena visuomenės grupė turi savo interesus: mes – šeimas, Paleckis – rusus, gėjai – poras, Astros (A. G. Astrauskaitės – red. pastaba) grupė nori išvaikyti Seimą. Ir Stambulo konvenciją kažkas užstoja: kiekviena grupė savo interesus ir gina. Laisvės esmė – nekliudyti kitiems“.

O tos kartuvės prie Seimo per mitingą pernai rudenį su tradicinėmis šeimomis nesusijusios, kaip ir tas visas mitingas, kai buvo skanduojama „Seimą lauk!“… Čia visos šalies televizijos, anot R. Grinevičiaus, taip neteisingai parodė. „Žiūrintys LRT, TV3 ir visus likusius kanalus gauna vieną (suprask, iškreiptą – aut. pastaba) informaciją, o kiti, kurie nori gauti žinias iš pirmų lūpų, susidaryti kitą vaizdą, visą teisingą mūsų informaciją ras tinklalapyje seimusajudis.lt“, – tvirtino R. Grinevičius.

O kad nebūtų toliau iškraipoma informacija apie mitingą, Šeimų sąjūdžio tinklapyje rašoma: „Kadangi jų veiklos dėka patyrėme daug papildomų išlaidų ir bandymų iš jų pusės diskredituoti „Didijį šeimos gynimo maršą 2022“, jo organizatorius bei dalyvius – žemiau pateiktame sąraše esančioms žiniasklaidos priemonėms, norinčioms dalyvauti renginyje, – teks sumokėti simbolinį (joms) mokestį – po 1000 (tūkstantį) eurų.“ (Kalba netaisyta – red. pastaba.) Ir išvardinti kone visi šalies TV kanalai.

Patiems žmonėms reikia išmokti gyventi ir kurti laisvėje, ir valdžiai būtina suvokti, ką tai reiškia. Tai nėra lengva, nes ilgai gyvenome su viena ideologija, privalomomis pažiūromis, gal ne vienas vis dar norėtų, kad taip ir liktų…

Komentarai baigti.

Naujausia informacija

 • Kaip sukurti iš mados greitai neišeisiantį namų interjerą?

  2023-03-30Kaip sukurti iš mados greitai neišeisiantį namų interjerą?
  Kiekvienas kurdamas savo namus nori, jog interjeras kuo ilgiau neišeitų iš mados ir pokyčius planuoti reikėtų bent po dešimtmečio. Tačiau ar tikrai įmanoma sukurti greitai nepabosiantį ir ilgus metus aktualiu išliksiantį namų interjerą? Mes sakome, kad taip ir šiame straipsnyje pateikiame kelis patarimus, ką daryti, kad susikurtas stilius džiugintų ilgai, o jo atnaujinimui neprireiktų kardinalių pokyčių. Magrės baldai nuotrauka Sumaniai pasirinkta spalvų paletė Pirmasis dalykas, į kurį reikėtų atkreipti dėmesį, yra spalvų paletė. Pasirinkite namų stilių (modernų, klasikinį, skandinavišką, eklektišką ir pan.), tuomet pasižiūrėkite, kokios spalvos dominuoja. Nors griežtų taisyklių nėra, tačiau yra tam tikros gairės. Žinoma, jei nenorite drąsiai eksperimentuoti, geriau ...
 • Tik nesumindyk dilgėlės!

  2023-03-30Tik nesumindyk dilgėlės!
  Daiva Klimavičienė Pokalbis su Snieguole Tamulaitiene, besiruošiančia su šeima gyventi Narto kaime (Marijampolės sav.), buvo nuotaikingas, pozityvus ir įkvepiantis. Snieguolė labai rimtai pasiruošė laukdama mūsų – virė pirmųjų dilgėlių sriubą ir gamino žaliąjį kokteilį. Kadangi diena buvo šilta ir saulėta, tai buvo galima pavadinti priešpiečiais ant pirmosios žolės jaukiame namų kieme. Snieguolė Tamulaitienė: „Netingėkime pasilenkti ir pasiskinti pievoje augančių natūralių vitaminų.“ Ričardo PASILIAUSKO nuotrauka Kojos duotos ne tam, kad ant fotelio gulėtų Snieguolė yra chemikė. Studijuodama domėjosi ne tik Mendelejevo lentele, bet ir tuo, kaip žmoguje vyksta įvairios „chemijos“ – priklausančios ir nuo maisto, ir nuo fizinio krūvio, ir nuo juoko ar įsimylėjimo. ...
 • Kokios yra populiariausios odontologijos paslaugos?

  2023-03-30Kokios yra populiariausios odontologijos paslaugos?
  Norint palaikyti sveiką bendrą savijautą, svarbu reguliariai lankytis ne tik pas šeimos gydytoją, bet ir odontologą. Žinoma, norint džiaugtis estetiška ir sveika šypsena, taip pat svarbu tinkamai prižiūrėti burnos ertmę namuose. Visgi, kiekvienas į odontologo kabinetą atvyksta dėl skirtingų priežasčių. Šiame straipsnyje pateiksime vienas populiariausių odontologijos paslaugų visame pasaulyje. Burnos higiena Visos odontologijos paslaugos – svarbios, siekiant gražios, estetiškos ir sveikai atrodančios šypsenos. Net ir valant kiekvieną dieną dantis ir tarpdančius, dantys gali pasidengti apnašomis, o sunkiai prieinamose vietose – kauptis maisto likučiai. Specialistai rekomenduoja reguliariai atlikti burnos higieną, 2 kartus per metus. Burnos higienistas procedūros metu pašalina tiek minkštas, tiek kietas ...
 • Susidūrėte su iššūkiais poroje? 4 patarimai, kaip juos įveikti

  2023-03-30Susidūrėte su iššūkiais poroje? 4 patarimai, kaip juos įveikti
  Visos poros viename ar kitame santykių etape susiduria su tam tikrais iššūkiais. Dažniausiai taip nutinka dėl išsiskiriančių nuomonių ar nepasitikėjimo vienas kitu. Tačiau tokias situacijas galima išspręsti nuoširdžiai pasikalbėjus su partneriu ar pasinaudojus tam tikrais sėkmingų santykių patarimais. Pagrindinius iš jų dabar ir apžvelgsime. 1. Išklausymas Sėkmingi santykiai yra pagrįsti gebėjimu išklausyti ir išgirsti vienas kito poreikius. Taip partneriui leidžiate suprasti, kad jums rūpi, ką jis sako. Dažnai konfliktų metu yra išsakomi įvairūs poreikiai, norai ir lūkesčiai. Tad išklausymas gali padėti geriau reaguoti ir kitose poros gyvenimo situacijose, ypač tuomet, kai norite parodyti meilę kitam. 2. Fizinis intymumas Įsisukus į darbų ir kasdienybės rutiną, ...
 • Dvi pirmosios vietos mados festivalyje „Sniego karalienė-2023“

  2023-03-29Dvi pirmosios vietos mados festivalyje „Sniego karalienė-2023“
  Loreta AKELIENĖ Kaip sakoma, kiekvienam savo, o kažin kas sudėtingiau: ar pasiūti rūbą, ar jį ant podiumo pademonstruoti? Apie tai pasikalbėjome su Marijampolės Jono Totoraičio progimnazijos aštuntoke Justina Milončiūte. O proga labai maloni: šios progimnazijos mokinių sukurta rūbų kolekcija buvo pripažinta geriausia tarptautiniame konkurse, taip pat pirma vieta skirta vienai mokinei už puikų pasirodymą ant podiumo. Aštuntokė Justina Milončiūtė sakė, kad rankdarbiai jai visada sekėsi. Ričardo PASILIAUSKO nuotrauka Kolekcija sukurta iš atliekų Kovo pradžioje Ukmergėje vykusiame Tarptautiniame jaunųjų modelių ir kolekcijų pristatymo festivalyje-konkurse „Sniego karalienė-2023“ Marijampolės Jono Totoraičio progimnazijos Drabužių dizaino studijos, kurios vadovė – mokytoja Audronė Albertynė, rūbų kolekcija laimėjo I vietą. Dar ...
 • Planuojantiems renovuoti daugiabutį – galimybė gauti finansavimą

  2023-03-29Planuojantiems renovuoti daugiabutį – galimybė gauti finansavimą
  Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) skelbia, kad dabar pasiryžti daugiabučio modernizacijai bus paprasčiau, nes Viešųjų investicijų plėtros agentūra (VIPA) pradeda vykdyti 2021–2027 m. investicijų programą, skirtą daugiabučių modernizavimui. Jos metu naujo laikotarpio lėšomis atnaujinamos finansinės priemonės. Daugiabučių renovacija Lietuvoje. Nuotrauka iš APVA archyvo Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programa vyksta jau ne pirmus metus, tačiau gyventojams dažnai vis dar kyla klausimų dėl paskolos renovuoti daugiabutį. Suvokimas, jog reikės ją grąžinti yra priežastis, trukdanti rinktis namo atnaujinimą ir užsitikrinti kokybiškesnį gyvenimą. Tikimasi, kad procesus paspartinti padės VIPA finansinis įsitraukimas. (adsbygoogle = window.adsbygoogle || ).push({}); „Finansavimo sąlygose numatyta, jog paskolų metinė ...
 • Medinių sodo namelių ilgaamžiškumas – pagaminti taip, kad tarnautų ilgus metus!

  2023-03-28Medinių sodo namelių ilgaamžiškumas - pagaminti taip, kad tarnautų ilgus metus!
  Nuosavas sodas – tai ne tik poilsis, bet ir darbas. Norint mėgautis šviežiomis daržovėmis ir gražia sodo augmenija, pirmiausia reikia joms skirti daug dėmesio ir turėti tinkamą auginimui skirtą techniką. Sodui prižiūrėti reikia daug įrankių. Jų saugojimas ir sandėliavimas – tai ne tik estetikos, bet ir saugumo, naudojimo paprastumo bei geros būklės įrangos priežiūros klausimas. Tam puikiai tiks tvarkinga sodo namelis įrankiams. Rinkoje platus sodo namelių pasirinkimas – nuo ​​didelių ir erdvių iki mažų ir kompaktiškų. Dažniausias pasirinkimas – sodo įrankių namelis iš medžio, kuriuos rasite timbela.lt . Paruošti nameliai yra tvarkingi, vizualiai patrauklūs ir lengvai pastatomi, bet kurioje savo sodo vietoje. ...
 • Kodėl verta investuoti į kokybišką namų apšvietimą?

  2023-03-28Kodėl verta investuoti į kokybišką namų apšvietimą?
  Apšvietimas yra labai svarbus namų aspektas. Jo charakteristikos apima ir puošybą, ir komfortą, gerovę ir tvarumą. Galvojant apie apšvietimo projektą, svarbu atsižvelgti į visus šiuos klausimus ir pasirinkti tai, kas labiausiai tinka jūsų interjerui. Apšvietimas sugeba paveikti mūsų produktyvumą, susikaupimą ir net poilsio akimirkas, o taip pat suteikia daugiau funkcionalumo kambariams. Tam būtina žinoti apšvietimo tipus, spalvų temperatūrą, lempas, šviestuvus ir visa kita, kas gali turėti įtakos erdvės apšvietimui. Geras apšvietimo dizainas namą paverčia namais. Jis vertina interjero dizainą ir architektūrą, todėl turėtų būti sukurtas taip, kad atspindėtų, kaip naudojame savo namus. Namas gali turėti gražiausią interjero dizainą ir įspūdingą architektūrą, ...
 • Saulės elektrinės komponentai: moduliai, saulės baterijos ir inverteriai

  2023-03-28
  Atsinaujinančios energijos ištekliai plačiai naudojami ne tik verslų, tačiau taip pat ir privačių asmenų, kurie siekia gyventi ne tik kur kas tvariau, tačiau taip pat ir pigiau. Taip, tai tikrai įmanoma ir dažniausiai Lietuvoje tam pasitelkiama saulės energija, kurios išgavimo galimybės yra gana plačios ir prieinamos visiems, kurie jomis domisi. Jeigu norite susipažinti su saulės elektrinių komponentais – plačiau siūlome domėtis https://www.specdarbai.lt/produkto-kategorija/saules-elektrines/saules-moduliai/. Taip pat svarbu, kad renkantis sistemas būtų tariamasi su specialistais, kurie įvertinę reikalingą galią, Jūsų namo stogo poziciją, elektros įvado tipą bei kitas smulkmenas nurodytų jums labiausiai tinkamas elektrinės dalis. Žinoma, supažindintų su priedais, kurie suteikia sistemai daugiau galimybių, ...
 • Nuo subtilių žiedų iki drąsių elementų: Auksiniai žiedai, tinkantys kiekvienam stiliui

  2023-03-28Nuo subtilių žiedų iki drąsių elementų: Auksiniai žiedai, tinkantys kiekvienam stiliui
  Auksiniai papuošalai populiarūs ir reikalingi aksesuarai, visiems žmonėms jau daug metų, nes jie gali papuošti bet kokį stilių ir bet kokia proga. Tačiau, kaip išrinkti tinkamą žiedą, papuošalą su kristalais, ar auskarus, kad jie tiktų visur ir visada ir prie bet kokio apsirengimo stiliaus? Šiame straipsnyje aptarsime, kokios yra pasirinkimų galimybės renkantis auksinius žiedus, kurie atitiktų bet kokius skonius ir Jūsų apsirengimo stilių. Klasikinis auksinis žiedas. Klasikinis auksinis žiedas yra stilingas, nepriklausantis nuo mados tendencijų ir puikiai tinka bet kokiam skoniui, bei apsirengimo stiliui. Paprastas, bet elegantiškas, jis gali būti papuoštas perliukais arba deimantais, kad suteiktų jam šiek tiek papildomo blizgesio. ...
 • Viskas, ką turėtumėte žinoti apie „tripod“ testus: Estų sukurti „Tripod“ testai – revoliucija personalo atrankų procese

  2023-03-28
  Estų psichologų sukurti „Tripod“ testai spėjo tapti žvaigžde ne tik Europoje, bet ir už jos ribų. Lietuvoje šių testų pavadinimas yra girdėtas daugeliui kada nors į darbo poziciją kandidatavusių žmonių ar darbuotojo ieškojusių personalo specialistų. Tad kuo „Tripod“ testai ypatingi ir kaip jie šiandien prisideda prie sklandesnio darbuotojų atrankų proceso? Kas yra „Tripod“ testas? „Tripod“ testais yra vadinami standartizuoti, objektyvūs metodai, kurių taikymas suteikia galimybę pamatuoti laike nekintančias kandidato į darbo vietą savybes. Šių testų naudą jaučia ne tik darbdaviai, bet ir potencialūs darbuotojai – atlikę „Tripod“ testus jie turi galimybę suprasti, ar darbo pozicija suderinama su jų asmeninėmis savybėmis. Ką ...
 • Ką privalu turėti namų vaistinėlėje?

  2023-03-28
  Kiekvienas savo namuose privalo turėti vaistinėlę. Klaidinga manyti, kad pirmosios pagalbos vaistinėlė namuose nėra reikalinga, nes esate tikri savo namų saugumu. Vis dėlto, niekada negalite žinoti kokia nelaimė gali nutikti jūsų namų erdvėje. Visada turėdami svarbiausių vaistų ir pirmajai pagalbai suteikti reikalingų įrankių galėsite jaustis ramiau. Atsitikus nelaimingam įvykiui kiekvienas žmogus skirtingai reaguoja į stresinę situaciją. Vieni geba išlaikyti šaltą protą ir suteikti pagalbą nukentėjusiam, o kiti pasimeta ir negali blaiviai mąstyti. Dėl to, privalu pasirūpinti medikamentais, kad galėtumėte pagelbėti įvairiose situacijose. Namų vaistinėlė privalo būti pritaikyti visų šeimos narių poreikiams. Būtina atsižvelgti į jų amžių, turimas ligas, alergijas ir ...
 • Kokią įtaką Jūsų sveikatai turi nuoseklus šviežiai spaustų sulčių vartojimas?

  2023-03-28Kokią įtaką Jūsų sveikatai turi nuoseklus šviežiai spaustų sulčių vartojimas?
  Kaip jau sako ir rodo pavadinimas, šviežiai spaustos sultys yra neįtikėtino kiekio maistinių medžiagų rezervas mūsų maistui. Pagamintas iš itin daug vitaminų ir mineralų turinčių ingredientų, šis gėrimas padeda organizmui visada išlikti sveikam ir sureguliuotam kasdieniuose procesuose, be to, kadangi yra visiškai vegetariškas, jame nėra laktozės ir cholesterolio, mitybos mokslas nurodo, jog idealiai tinka veiksmingiausios dietos metu. Vienas iš pagrindinių šio recepto komponentų yra puikus vaisių ir daržovių derinys, kad kasdieniame gyvenime būtų daugiau nuotaikos ir energijos. Tokie ingredientai kaip apelsinas, morkos, agurkas, melionas ir citrina kartu sukuria ne tik gerą sveikatą, bet ir neišmatuojamą skonį ragaujantiems. Ir geriausia, kad šis stebuklas ...
 • Moteriški diržai: stilingas aksesuaras bet kokiai aprangai

  2023-03-28Moteriški diržai: stilingas aksesuaras bet kokiai aprangai
  Diržas yra ne tik praktiška garderobo dalis, bet ir stilingas aksesuaras, kuris gali suteikti jūsų aprangai papildomos elegancijos ir stiliaus. Moteriški diržai yra populiarus aksesuaras, kuris tinka prie bet kokios aprangos – nuo kasdieninių džinsų iki vakarinių suknelių. Tačiau, jei Jums kyla problemų kur įsigyti gražų, įdomų ir stilingą diržą, kuris galėtų būti puiki Jūsų aprangos dalis, tai siūlau pasinaudoti internetinės svetainės kuri prekiauja šiai aksesuarais paslaugomis: bagsandmore.lt, nes tik čia rasite kokybiškų diržų pasirinkimą už priimtiną kainą. Moteriški diržai yra universalus pasirinkimas, kuris tinka prie bet kokios aprangos. Jie gali būti paprasti ir minimalistiški arba ryškūs ir dekoratyvūs. Tai priklauso ...
 • Plieninis angaras jūsų verslui – sprendimas, perkelsiantis jūsų įmonę į kitą lygį

  2023-03-28Plieninis angaras jūsų verslui – sprendimas, perkelsiantis jūsų įmonę į kitą lygį
  Plieninio angaro statyba, iš pirmo žvilgsnio, yra sudėtingas statybos procesas, tačiau įsigilinus į tam tikrus aspektus, tai neturėtų kelti nei baimės, nei nerimo. Yra daugybė savo srities specialistų, kurie gali jums padėti priimti geriausius sprendimus, todėl stambūs statiniai jūsų verslui neturėtų būti priimti skubotai – visada galima domėtis, konsultuotis bei tartis su savo sritį gerai išmanančiais žmonėmis. Dažnai žmonės klausia, kokias savybes turi atitikti kokybiškas plieninis angaras? Šiame straipsnyje aprašysime kelias pagrindines taisykles, kurių reikia nepamiršti projektuojant ir statant plieninę konstrukciją – angarą. Jei bent iš dalies vadovausitės mūsų patarimais, kaip investuotojas galėsite džiaugtis naudingu ir pigiai statomu bei eksploatuojamu plieniniu ...

 

Galite užsiprenumeruoti „Suvalkietį“ neišeidami iš namų.

Taip pat galite užsakyti skelbimą, sveikinimą ar užuojautą.