Pica: kas geriau ją pagamins, jei ne italas

Harizmatiškasis Alessandro Nigrini, pateikdamas supjaustytą traškią perlenktą „Romaną“, akcentuoja, kad picos gaminimas ir valgymas turi būti šventė.
Nors Lietuvoje pica atsirado 80-aisiais XX a. metais, ji labiau išpopuliarėjo tik praėjusio amžiaus pabaigoje, o ypač XXI a. pradžioje, kuomet prisiragavę įvairiausių skonių picų visame pasaulyje lietuviai verslininkai nepakartojamą jų skonį stengėsi atkurti savo šalyje sparčiai steigdami picerijas. Pastangos pateisino viltis ir netrukus pica Lietuvoje tapo vienu dažniausiai skanaujamų patiekalų, kuriam lig šiol negailima komplimentų. „Margarita“, kaprizingąja, vegeratiška, neapolietiška, meksikietiška, havajietiška ir kitomis picomis mėgaujasi ir marijampoliečiai. O kaip iškepti pačią skaniausią picą „Romana“? To vienos iš populiariausių Marijampolės kavinių-barų „Nica“ virtuvės šefus mokė pasaulyje garsus picų kepimo mokytojas Alessandro Nigrini…
Kazlų Rūdos savivaldybės meras dėl geležinkelio tiesimo kreipėsi į teismą

Baiminamasi, kad naujasis geležinkelis savivaldybių gyventojams padarys daug žalos.
Susisiekimo ministerija pranešė, kad patvirtinta trasos alternatyva, kuria bus tiesiamas „Rail Baltica“ geležinkelis nuo Kauno iki sienos su Lenkija. Kazlų Rūdos savivaldybės mero Manto Varaškos šis projektas netenkina. Savivaldybės vadovas informavo kreipęsis į teismą dėl pažeistų savivaldos teisių. Mero teigimu, Susisiekimo ministerija, AB „Lietuvos geležinkeliai“, pasirinkę Marijampolės regione 6A geležinkelio tiesimo alternatyvą, neatsižvelgė į Kazlų Rūdos savivaldos ir vietos gyventojų pastabas, kad tiesiant vėžę gyventojams, savivaldybės teritorijai būtų padaryta kuo mažiau žalos…
Kas mieliau suskambės mums už gimtąją kalbą?

Literatūrinėje popietėje skambėjo parapijos choro „Liudvika“ atliekamos dainos.
Sekmadienį MKC Liudvinavo skyriaus salėje gyventojai buvo pakviesti į literatūrinę popietę „Jau tokia ta kalba mūs gimtoji graži“, skirtą Spaudos atgavimo ir knygos dienai paminėti. Simboliška, kad tokia proga renginio režisierė ir scenarijaus autorė, Liudvinavo krašto istorijos tyrinėtoja, lietuvių kalbos ir literatūros pedagogė Teresė Vizbarienė pristatė savo knygą „Tu tekėk, Šešupėle, tekėk…“ Tai antroji autorės knyga. Pirmoji – „Prie Šešupės, Dovinės ir Sūduonios“, skirta Liudvinavo krašto istorijai, o antroji – poezija, paliečianti širdį…
Stebinantys Tito pomėgiai ir interesai

Rygiškių Jono gimnazijos II G klasės mokinys Titas Mockevičius sako geriau bendrą kalbą surandantis su vyresniais, o ne su bendraamžiais.
Apie Titą Mockevičių galima ne straipsnį, o visą romaną parašyti – kiek jis visko daro, kuo domisi, ką nuveikęs ir dar planuoja nuveikti. Tenka sutikti nemažai jaunimo ir tikrai ne kiekvienas taip nustebina, mat domisi ne tuo, kas rūpi bendraamžiams. Pats Titas sako turintis kuo pasidžiaugti, bet, pasak jo, girtis negalima, kad neišpuiktum. Vaikinas iškalbingas, nuoširdus, apie savo veiklas pasakoja įdomiai ir įtraukiančiai. O tų veiklų tikrai daug ir įvairių, didžioji dauguma susijusių su etnine kultūra, etnografija, istorija…