www.suvalkietis.lt
Pagrindinis Suvalkijos krašto informacijos skleidėjas nuo 1942 m.

Pirmieji renovacijos žingsniai gyventojams atrodo sudėtingiausi

Rinkos tyrimų bendrovės atliktame tyrime dalyvavo 1015 Lietuvos nuolatinių gyventojų, 409 jų – renovuotinų daugiabučių namų savininkai. Apklausus pastaruosius, paaiškėjo, kad renovuotinų daugiabučių namų savininkai, kaip sudėtingiausias būsto atnaujinimo proceso dalis, dažniausiai įvardina gyventojų suorganizavimą (40 proc.) ir biurokratinę dalį – paraiškų rengimą, administravimą, investicinio plano derinimą (28 proc.).

„Natūralu, kad pradėjus domėtis būsto renovacija, iš pirmo žvilgsnio visas procesas atrodo labai sudėtingas ir reikalaujantis didžiulio gyventojų indėlio. Tačiau nuo pat pirmųjų žingsnių butų ir kitų patalpų savininkams įsiaiškinti kylančius klausimus ir planuoti renovacijos darbus padeda modernizacijos projektų administratoriai“, – teigia APVA Pastatų energinio taupumo departamento patarėja Gintarė Burbienė.

Renovuotis motyvuoja gerieji pavyzdžiai

Utenoje daugiabučių namų atnaujinimą (modernizavimą) vykdančios bendrovės direktorius Ignas Vaškelis pasakoja, kad dažniausiai viskas prasideda nuo gerųjų pavyzdžių – gyventojai pamato modernią daugiabučio namo išvaizdą, pasikalba su kaimynais apie renovacijos naudą ir patys panorsta komfortiškesnio būsto.

Daugiabučių renovacija Lietuvoje.
Daugiabučių renovacija Lietuvoje. Nuotrauka iš APVA archyvo

„Jeigu name yra bent vienas iniciatyvus gyventojas, palaikantis renovaciją, „perlaužti ledus“ būna daug lengviau. Iš pradžių su interesantais kalbamės asmeniškai, vėliau, pastebėję, kad name yra daugiau susidomėjusių renovacija – organizuojame susirinkimą. Pristačius jiems visą informaciją, dažniausiai būna priimamas teigiamas sprendimas“, – sako I. Vaškelis.

„Popierinė“ renovacijos dalis – pusė darbo

I. Vaškelis pratęsia, kad gyventojams dažnai tenka priminti, jog renovacijos procese „popierinė“ dalis yra ne ką mažiau svarbi, negu patys rangos darbai.

„Renovacijos pradžioje gyventojai tikisi, kad viskas įvyks greitai ir jie artimiausiu metu galės gyventi moderniame ir taupiame daugiabutyje. Tačiau renovacija – tai ilgas ir sudėtingas procesas. Žinoma, mes susirinkimuose aiškiname visą atnaujinimo (modernizavimo) procesą ir tai, kad popierinė renovacijos dalis – sutikimai, pritarimai, derinimai, ekspertizės, leidimai ir pan. – užtrunka vos ne tiek pat, kiek patys rangos darbai. Galiausiai gyventojai supranta, kad renovacijos procesas nebus toks greitas kaip tikėtasi, bet žinodami daugiabučio namo atnaujinimo svarbą su džiaugsmu laukia jos pabaigos, – teigia I. Vaškelis.

APVA primena gyventojams, jog renovaciją daugiabutyje jie turi inicijuoti patys. Norėdami gauti atsakymus į dominančius klausimus bei aptarti modernizacijos galimybes visuomet gali kreiptis į Pastatų energinio taupumo ir priežiūros skyriaus specialistą, atsakingą už daugiabučių namų atnaujinimą tame rajone arba daugiabučio administratorių.

Daugiau informacijos apie Daugiabučių atnaujinimo (modernizavimo) programą galite rasti: arba telefonu 8 614 99699.

Užs. 643.

Ši svetainė naudoja slapukus, kad pagerintų jūsų patirtį. Manome, kad jums tai tinka, bet galite atsisakyti, jei norite. Priimti Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika