www.suvalkietis.lt
Pagrindinis Suvalkijos krašto informacijos skleidėjas nuo 1942 m.

Patarimai, kaip praturtinti savo lietuvių kalbos įgūdžius

Lietuvių kalba yra viena seniausių pasaulyje. Egzistuoja nuomonė, jog mūsų kalbą išmokti užsieniečiams yra be galo sunku. Specialistai, tuo tarpu, atsako, jog viską lemia motyvacija, reguliarus mokymasis bei kartojimas. Beje, jie priduria, jog lietuvių kalba yra tokia turtinga, kad net patiems lietuviams visuomet bus, ką naujo išmokti. Tad organizuojami įvairūs lietuvių kalbos mokymai bus naudingi tiek užsieniečiams, studijuojantiems mūsų kalbą, tiek tėvynainiams, trokštantiems patobulinti savo gimtosios kalbos žinias.

Pats populiariausias ir efektyviausias būdas – lietuvių kalbos kursai

Nors šiandien egzistuoja nemažai kalbos mokymosi būdų, vis tik, pačiu efektyviausiu išlieka ne vienoje mokykloje organizuojami užsienio kalbos kursai. Tai galioja ir lietuvių kalbai. Itin šiuolaikiškos ir modernios užsienio kalbos mokyklos Vilniuje ir Kaune organizuoja lietuvių kalbos kursus, kuriuos galima pasirinkti pagal savo poreikius ir galimybes. Kursai paprastai rengiami nedidelėmis grupelėmis, kurios suskirstomos pagal mokinių žinių lygį. Tai iš ties labai naudinga, nes tik pradedantysis ir jau pažengęs lietuvių kalbos mokiniai vargu ar turės naudos iš tos pačios programos. Vienam bus sunku suvokti sudėtingą medžiagą, tuo tarpu, pažengusiam pradinis lygis gali būti jau nebenaudingas. Taip pat, individualūs lietuvių kalbos kursai skirti tiems, kurie mėgsta dirbti vieni bei nori derinti kelias veiklas vienu metu. Galite pasirinkti gyvai vykstančius kursus arba mokymus internetinėje erdvėje. Kaip minėjome, viskas priklauso nuo besimokančio žmogaus užimtumo ir noro skirti tam tikrą laiką mokymuisi.

Derinkite mokymąsi su kasdienine veikla

Jeigu norite tobulinti savo lietuvių kalbos žinias, labai naudinga mokymosi metu įgautas žinias pritaikyti praktikoje. Naudokitės bet kokia situacija kalbėti lietuviškai, skaityti kuo sudėtingesnius lietuviškus tekstus ir netgi galvoti ar kurti mintyse pasakojimus šia kalba. Jau mokantiems lietuvių kalbą, bet norintiems ją valdyti tobulai, labai pravers pakaitomis skaitoma klasikinė ir šiuolaikiška literatūra. Beje, to nepamiršta ir lietuvių kalbos kursų rengėjai. Svarbu yra kuo daugiau kalbėti ir įgautas žinias pritaikyti praktikoje bei realiose situacijose, todėl mokyklos siūlo žaismingą lietuvių kalbos kursų programą, o paskaitų metu naudojamos interaktyvios vizualinės ir audialinės mokymo priemonės. Praktika rodo, jog tokie lietuvių kalbos mokymai yra labai veiksmingi. Taigi, padėkite patys sau ir lietuvių kalbą žinosite nepriekaištingai.

Dar vienas geras būdas mokytis lietuvių kalbos pramogaujant – žiūrėti filmus. Labai rekomenduojama žiūrėti filmus, kuriuose vartojama bendrinė lietuvių kalba bei įsijungti lietuviškus subtitrus, kuriuos galėsite analizuoti. Nepamirškite vaizdo ir stalo žaidimų. Šiandien tikrai yra iš ko pasirinkti. Tereikia atidžiau pasidomėti tokiomis galimybėmis.

Nepamirškite išmaniųjų programėlių

Be abejonės, įvairios programėlės, parsisiųstos į išmanųjį renginį ir padedančios geriau pažinti lietuvių kalbą, vis tvirčiau skinasi kelią į vartotojų pasaulį. Konkrečių pavadinimų nevardinsime, o tik paminėsime, jog galite nesunkiai rasti programą, kuri padės susipažinti su lietuvių kalbos kirčiavimo ar fonetikos taisyklėmis ir pasitikrinti, ko išmokote. Norintiems paminkštinti protą ir pagerinti lietuvių kalbos žinias, dera paieškoti galvosūkių tipo žaidimų. Juose iš gautų raidžių turėsite sudaryti skirtingus lietuvių kalbos žodžius, o pritrūkus idėjų bus galima gauti raidžių užuominas. Rasite programėlių, kuriose reikia sudaryti bendrinius lietuvių kalbos žodžius. Tikrai nenumokite ranka į jas, kaip į visai nesudėtingą žaidimą, nes žodžiai palaipsniui tampa vis sudėtingesni. Išbandžiusieji sako, jog net ir gerai mokantiems lietuvių kalbą, kai kurie uždaviniai galiausia tampa gana sudėtingi.

Galiausiai – pasidairykite programų, kurios leidžia tiek vaikams, tiek suaugusiems treniruoti lietuvių kalbos rašymo klaviatūra įgūdžius ir vengti rašymo šveplai. Tuo pačiu praturtinamas lietuvių kalbos žodynas.

Ši svetainė naudoja slapukus, kad pagerintų jūsų patirtį. Manome, kad jums tai tinka, bet galite atsisakyti, jei norite. Priimti Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika