Apie celiulitą sklando daug klaidingos informacijos. Labai didelė dalis žmonių interpretuoja šią diagnozę tik kaip odą ir kūną paveikiantį estetinį niuansą. Tačiau problemos sukėlėjai – visai kiti. Bene kiekvienas žmogus gali būti paveiktas celiulito ir jo sukeliamas diskomfortas tikrai nėra pageidautinas. Laimei, yra įvairių korekcijos bei gydymo metodų. Apžvelkime, kokios yra panikulito (taip dar vadinamas celiulitas) atsiradimo priežastys bei gydymas.
Celiulitas – kaip jis atsiranda?
Celiulitas nėra būtinai dėl viršsvorio atsirandanti kondicija. Celiulitas yra dažnai pasitaikanti, bakterinės kilmės odos infekcija. Ji plinta tuomet, kai į kūną patenka sukeliančios bakterijos. Tose vietose atsiranda patinimai, gali išmušti raudonis, nuolat skaudėti ar net jaustis karštis bei šiluma.
Celiulitas dažniau kamuoja žmones, kurie patiria traumas, turi kraujotakos sutrikimų, serga kepenų ligomis, tokiomis kaip cirozė ar hepatitas, turi cukrinį diabetą arba odos ligas, kaip egzema. Kaip jau turbūt suprantate, sukėlėjos bakterijos turi patekti į odą. Taip joms padaryti pavyksta per infekuotas žaizdas, kartu su svetimkūniais arba per lėtines odos ligas – egzemą ar psoriazę.
Jeigu celiulitas būna tik estetinė problema, dažniausiai žmonės pasirenka su juo gyventi. Tačiau kai kada celiulitas sukelia ir skausmus, didelį diskomfortą ar net rimtą pykinimą, karščiavimą, smarkius tinimus. Tuomet jau negalima delsti ir būtina kuo greičiau kreiptis į dermatologus dėl profesionalios pagalbos.
Celiulitas – gydymas
Tradiciškai, celiulito gydymas gali būti daromas keliais būdais – masažais ir įvyniojimais ar net operacijomis.
Tinkamiausias sprendimas tiesiogiai priklauso nuo to, kokia yra ligos stadija. Celiulito stadijos yra 4 ir jas nustato bei diagnozuoja profesionalūs medicinos specialistai.
Pirmoji, geriausiai žinoma, ligos stadija yra vadinamoji apelsino žievelė. Ji yra mažiausiai kenksminga ir paprastai gydoma masažais ar su aparatais ir procedūromis. Gali būti taikomi ir įvyniojimai.
Antrojoje stadijoje celiulito požymiai matomi stovint. Tokiu atveju naudojami specialūs vakuuminiai aparatai ir jų technologija, kadangi masažai – mažai efektyvūs.
Trečiojoje stadijoje taikoma akustinių bangų terapija mat šiuo atveju celiulitas matomas ir stovint, ir gulint. Vakuuminiai masažai taip pat gali būti naudojami, bet jų veiksmingumas – labai ribotas. Na, o pačioje blogiausioje, ketvirtojoje stadijoje jau pasirenkamos operacijos, kadangi grėsmė sveikatai yra tikrai didelė. Jeigu įmanoma, pacientams rekomenduojami ir smūginių bangų metodai.