www.suvalkietis.lt
Pagrindinis Suvalkijos krašto informacijos skleidėjas nuo 1942 m.

Gyventojų susidomėjimas renovacija auga kasmet

Augančios šildymo kainos verčia vis dažnesnį gyventoją atsigręžti į renovaciją bei apsvarstyti atsinaujinančių energijos šaltinių diegimą savo daugiabutyje. Tokią informaciją atskleidė rinkos tyrimų bendrovės atliktas kiekybinis visuomenės nuomonės tyrimas, kurį inicijavo Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA).

Daugiabučių renovacija Lietuvoje.
Daugiabučių renovacija Lietuvoje. Nuotrauka iš APVA archyvo

Atliktame tyrime dalyvavo 1015 nuolatinių gyventojų iš visos Lietuvos, 409 jų – renovuotinų daugiabučių namų gyventojai. Apklausus pastaruosius, paaiškėjo, kad kiek daugiau nei pusė (56 proc.) renovuotinų daugiabučių gyventojų nurodo, kad šildymo kainų augimas skatina juos galvoti apie būsto atnaujinimą.

„Nerenovuotų daugiabučių gyventojai už šildymą moka 2-3 kartus didesnes sąskaitas, nei tie, kurie jau atsinaujino savo gyvenamuosius namus arba gyvena naujos statybos būstuose. Kainoms už šildymą augant, vienintelis būdas žymiai sutaupyti – atnaujinti savo daugiabutį, taip padidinant jo energinį efektyvumą. Pradėjus rūpintis savo namo modernizacija dabar, ateityje nebereikės jaudintis dėl sąskaitų už šildymą“, – teigia APVA Pastatų energinio taupumo departamento patarėja Gintarė Burbienė.

Susidomėjimas renovacija auga jau keletą metų

Marijampolėje daugiabučių modernizaciją atstovaujančios bendrovės specialistas Donatas Jankevičius pastebi, kad susidomėjimas renovacija yra padidėjęs jau keletą metų, nes gyventojai supranta, jog reikia investuoti į savo nekilnojamąjį turtą.

„Vykdyti daugiabučio modernizaciją gyventojus skatina poreikis atnaujinti namo inžinerines sistemas, susidėvėjusią stogo dangą, taip pat ir šildymo kainos. Žmonės dažnai nori renovacijos metu įrengti individualią šilumos apskaitą bei galimybę reguliuoti šildymą savarankiškai kiekvienam gyventojui – tokie sprendimai padeda ne tik sutaupyti, bet ir gyventi komfortiškiau“, – sako D. Jankevičius.

Renovacijoje vis dažniau sutinkami alternatyvūs energijos šaltiniai

Atliktas tyrimas parodė, kad net 80 proc. renovuotinų daugiabučių gyventojų, kurie būtų linkę modernizuoti savo būstą, nurodo, kad šildymo kainų augimas skatina juos atnaujinant būstą diegti ir alternatyvius energijos šaltinius: saulės jėgaines, geoterminį šildymą, šilumos siurblius ir kt.

Atsinaujinančius energijos šaltinius galima efektyviai panaudoti patalpoms ir vandeniui šildyti, elektrai gaminti. Pavyzdžiui, saulės kolektorių energija dažniausiai naudojama buitinio karšto vandens ruošimui, tačiau juos galima integruoti į namo šildymo sistemą, taip pat naudoti bendrų erdvių apšvietimui ar šilumos siurblio veikimui užtikrinti.

D. Jankevičiaus teigimu, su gyventojais visuomet apsvarstoma galimybė diegti atsinaujinančius energijos šaltinius. Žinoma, sprendimą priima patys butų savininkai, susipažinę su jų teikiamais privalumais, kaina bei reikalinga priežiūra.

Daugiau informacijos apie Daugiabučių atnaujinimo (modernizavimo) programą galite rasti: www.betalt.lt arba telefonu 8 614 99699.

Užs. 678.

Ši svetainė naudoja slapukus, kad pagerintų jūsų patirtį. Manome, kad jums tai tinka, bet galite atsisakyti, jei norite. Priimti Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika