www.suvalkietis.lt
Pagrindinis Suvalkijos krašto informacijos skleidėjas nuo 1942 m.

Kokiomis savybėmis turi pasižymėti vasarinės padangos?

Vasarinės padangos yra specialiai sukurtos užtikrinti optimalų našumą vasaros sąlygomis ir šiltu klimatu.

Palyginti su kitų sezoninių padangų tipais (pvz., žieminėmis), vasarinės padangos savybės gali būti ne iš karto aiškios. Galų gale, ar ne kiekviena padanga skirta veikti esant šiltoms sąlygoms, o keliams esant sausiems ar šlapiems?

Tiesa, kad dauguma padangų užtikrina tokį pradinį našumą, tačiau vasarinės padangos yra išskirtinai orientuotos į optimalų veikimą tik tokiomis sąlygomis. Iš inžinerijos ir dizaino lygties pašalinus kitas sezonines sąlygas, padangų gamintojai gali maksimaliai padidinti padangų eksploatacines savybes ir charakteristikas tik vasaros sąlygomis, o tai gali būti nemažas pranašumas.
Nors šiuolaikinės padangų technologijos leidžia užtikrinti puikias padangų eksploatacines charakteristikas ištisus metus ir kelis sezonus, vis dar pasitaiko, kad įvairios padangos pasižymi kompromisais. Padanga, sukurta taip, kad užtikrintų pakankamą sukibimą esant bet kokiai temperatūrai, taip pat lyjant, sningant, ledui ir viskam, kas yra tarp jų, nebus tokia pat pajėgi, kaip padanga, kurios fokusavimas yra siauresnis. Apsvarstykite universalias padangas, tokias kaip triatlonininkai, tinkančias kiekvienoje disciplinoje – bėgime, plaukime ir dviračio mynime. Tačiau triatlonininkai paprastai nėra tokie pajėgūs nei vienoje iš šių disciplinų, kaip sportininkai, kurie susikaupia, treniruojasi ir dalyvauja vienoje rungtyje.

Žieminės padangos užtikrina išskirtinį sukibimą, kai temperatūra yra žemesnė nei 7 °C, o kelio sąlygos yra slidžios, nes tai yra jų išskirtinis dizaino akcentas. Panašiai vasarinės padangos suteikia našumo ir sukibimo pranašumus savo sezonu. Vasarinių padangų eksploatacinių savybių pranašumai gali būti ne tokie dramatiški ar akivaizdūs, tačiau jie vis tiek apčiuopiami, ypač kai kalbama apie didžiausią sukibimą stabdant, greitėjant ir važiuojant posūkiuose sausame ar šlapiame kelyje. Šiose srityse vasarinės padangos – ypač itin didelio našumo (UHP) ir didelio našumo (HP) – tikrai išsiskiria.

Vasarinės padangos sukurtos taip, kad užtikrintų puikų našumą, kai temperatūra yra šilta, o kelio sąlygos yra sausos arba šlapios. Šis siauras inžinerinis dėmesys sukuria konkretesnį našumą.
Daugiau apie padangas galite sužinoti puslapyje epadangos24.lt.

Ši svetainė naudoja slapukus, kad pagerintų jūsų patirtį. Manome, kad jums tai tinka, bet galite atsisakyti, jei norite. Priimti Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika