Konstitucinis Teismas prisijungia prie birželio 17 d. Vilniuje vyksiančio kultūros ir meno festivalio „Kultūros naktis“. Vilniečius ir miesto svečius festivalis pasitinka su nauju šūkiu „Šviesa visada laimi“, skatindamas ir miestus apgaubiančios nakties, ir sukrečiančių nūdienos įvykių tamsą išsklaidyti kultūros šviesa.
Konstitucinis Teismas birželio 17 d. atveria duris ir kviečia dalyvauti renginyje „Vakaro pašnekesiai apie tai, kas svarbiausia…“.
Šio renginio tikslas – Konstitucijos metais supažindinti su Lietuvos Respublikos Konstitucijos gyvybingumą užtikrinančio Konstitucinio Teismo funkcijomis, veiklos specifika, teisėjų darbo ypatumais. Tačiau norime kalbėtis ne teisine teismo aktų kalba ir ne tik apie tai, kas įtvirtinta Konstitucijoje ar Konstitucinio Teismo įstatyme. Norime pasvarstyti, ar tikrai suprantame, kodėl Konstitucija valstybei yra tokia svarbi, kad jos 30-metį turėtų švęsti kiekvienas. Arba kodėl Konstitucija be Konstitucinio Teismo apsaugos būtų mažiau stabili ar galėtų neatitikti valstybės ir piliečių gyvenimo realybės. Kita vertus, vakaras – maloniausias metas pokalbiams apie daugelį dalykų, kuriems dieną laiko gal ir nerastume. Todėl minėtą vakarą Konstituciniame Teisme kviečiama ne tik išklausyti, bet ir užduoti klausimus, kurie galbūt seniai rūpėjo, tik nebuvo progos ar neturėjote kam jų užduoti.
Kartu šis renginys – puiki proga apsilankyti viename iš istorinių Vilniaus tarpukario architektūrai priklausančių Gedimino prospekto pastatų. Pastatas, kuriame įsikūręs Konstitucinis Teismas, Pramonės ir amatų rūmų užsakymu buvo pradėtas projektuoti 1930 m. ir baigtas statyti 1932 m. Pastato projekto konkursą paskelbusi Lenkijos Architektų sąjunga iš gautų 119 projektų nugalėtoju išrinko jauno Varšuvos architekto Zygmunto Tarasino projektą. Pastatas ne sykį keitė savo savininkus, kol 1993 m. jame įsikūrė Konstitucinis Teismas.
Parengta pagal Konstitucinio teismo informaciją